Çocuk Hastalıkları Bu durumu yaşayan var mi . Bebeğimle ilgili

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Ck basit viral enfeksiyonlarda dahi yükselir, en mantıklı olan testi aralıklarla tekrar edip seyrine bakmak olacaktır. Ne olur ne olmaz diye kas hastalıkları bakımından araştırma yapmak da gerekir elbette, bu yüzden paniğe kapılmayın.

Canım benim oğlum da enfeksiyon olduğunda bunlardan biri yada hepsi yüksekti, net hatırlamıyorum.
Bir yere de sevk etmediler, açıkçası bende üstünde durmadım, o sıra zaten hasta olduğu için.
Kalbini bozma hemen, belki enfeksiyonel biseydir.

benim kizimada 2 aylikken teseduf eseri test yapildi ve ast altsi yuksek cikti.. biri 66 biri 50 diydi sanirim cok yuksek degil ama.. yinede dikkatli olmayiz.. dedi doktorlar 2 hafta bir surekli kan verdik 6 aylikken olmasi gereken degere indi.. eger inmeseydi. Hastaneye yatirip nedenini arastiracaz dediler ama sizinki cok yuksek. InsAllah onemli birseyi yoktur minigim Allah sifaa versinn.

Vivi , seninle o kadar şey paylaşıyoruz ki :KK43:
Bütün mutlu ve üzücü günlerimde hep yanımdasın arkadaşım ❤️ Biliyorum ki bebeğinin hiç bir şeyi yok. Arkadaşların Dedikleri gibi takip etmek en doğrusu . Bide tsh yazmış sevgili chamallows chamallows doğru ! Ona da bakılsa bi iyi olur aslında .
Üzülme, kötü düşünme diyemeyeceğim çünkü annem için yaşadığım endişenin en yakın şahidi sensin . Ama herşey güzel olacak arkadaşım , İnan bana ❤️ Anneme dua ederken , bebeğin için de ediyorum 🙏🏻

Bebeğinizde ast -alt ve ck (keratin kinaz) değerleri yüksek çıkıp
Karaciğer ve kas hastalıkları bakımından sağlıklı olan var mi
Bir aydır allak bullağım
Tesadüfen bu testler yapıldı miniğime ve ast alt ( karaciğer enzimleri )
Ck /keratin kinaz ( kas hastalıkları ) değerleri sınır üzeri çıktı . İlk testte 246 ikincide 300
Sınır 200 dü
Doktorun biri bu değerler herseyden etkilenir bunlar normal değerler derken , bir diğeri genetik bölümüne sevk etti ve bebeğimde kas hastalıkları var mi bunu netleştirmemiz gerektiğini söyledi
Çok geçmiş olsun Düzenli kullandığınız bir ilaç yada şurup var mı arkadaşımın bebeğinin gazı için verdiği damla yükseltmişti karaciğer enzimlerini öyle birley de olabilir

Bir aydır allak bullağım
Ck /keratin kinaz ( kas hastalıkları ) değerleri sınır üzeri çıktı . İlk testte 246 ikincide 300
Sınır 200 dü
Doktorun biri bu değerler herseyden etkilenir bunlar normal değerler derken , bir diğeri genetik bölümüne sevk etti ve bebeğimde kas hastalıkları var mi bunu netleştirmemiz gerektiğini söyledi
Süt yapsın diye bitki çayı benzeri şeyler tüketiyor musunuz

Canım benim oğlum da enfeksiyon olduğunda bunlardan biri yada hepsi yüksekti, net hatırlamıyorum.
Bir yere de sevk etmediler, açıkçası bende üstünde durmadım, o sıra zaten hasta olduğu için.
Kalbini bozma hemen, belki enfeksiyonel biseydir.
İnsallah öyledir
Bizi fakülte genetik e sevk ettiler :KK43:

benim kizimada 2 aylikken teseduf eseri test yapildi ve ast altsi yuksek cikti.. biri 66 biri 50 diydi sanirim cok yuksek degil ama.. yinede dikkatli olmayiz.. dedi doktorlar 2 hafta bir surekli kan verdik 6 aylikken olmasi gereken degere indi.. eger inmeseydi. Hastaneye yatirip nedenini arastiracaz dediler ama sizinki cok yuksek. InsAllah onemli birseyi yoktur minigim Allah sifaa versinn.
64 -34 bizim ast alt
Size de gecmıs olsun

Vivi , seninle o kadar şey paylaşıyoruz ki :KK43:
Bütün mutlu ve üzücü günlerimde hep yanımdasın arkadaşım ❤ Biliyorum ki bebeğinin hiç bir şeyi yok. Arkadaşların Dedikleri gibi takip etmek en doğrusu . Bide tsh yazmış sevgili chamallows chamallows doğru ! Ona da bakılsa bi iyi olur aslında .
Üzülme, kötü düşünme diyemeyeceğim çünkü annem için yaşadığım endişenin en yakın şahidi sensin . Ama herşey güzel olacak arkadaşım , İnan bana ❤ Anneme dua ederken , bebeğin için de ediyorum 🙏🏻
Tsh normal 2,73
Evet üzülmemek elde olmuyor insanın can parçası çünkü belirsizlik çok zor
Allaj seni de beni de tüm sağlık için.cıkmazda olanları feraha çıkartsın insallah
Evet iyi ki tanıdım seni iyi ki varsın 😍😍😍

Çok geçmiş olsun Düzenli kullandığınız bir ilaç yada şurup var mı arkadaşımın bebeğinin gazı için verdiği damla yükseltmişti karaciğer enzimlerini öyle birley de olabilir
Bebişimin vardı
Demir dvitamini gaz bebekliğinden beri vardı ama testlerden bir ay evvel birakmıstık
Ben kendim kullanıyorm
Ast alt düştü şükür de ck mız yükseldi

Bir aydır allak bullağım
Sınır 200 dü

sizin konularınızı hatırlıyorum eşinizin ailesiyle ilgili çok anlamsız şeylere takılıyodunuz, ben de anlam veremiyodum hep olumsuz olan şikayetlenen o halinize.
mesele sağlık olunca butun kuçuk olumsuzluklar bende ah neye uzulmuşum, vah neye vahlanmışım durumu yapıyor, belki bu minnacık bir sınavdır hayatındaki guzelliklere şukretmen için. ne dertler var diye.
benim çevreden bildiğim kadarıyla kas hastalıklarında muazzam bir ck değeri oluyor 8-10 binlerde.
inşallah hiçbirşeyi yoktur miniğinizin de çok mutlu olursunuz sağlıcakla.
kuçuk şeyleri dert etmememiz için bazen imtihanlardan geçtiğimizi duşunurum, inşallah siz de hayatınızdaki şukur sebeplerini bu vesileyle hatırlayıp çok mutlu olursunuz.

sizin konularınızı hatırlıyorum eşinizin ailesiyle ilgili çok anlamsız şeylere takılıyodunuz, ben de anlam veremiyodum hep olumsuz olan şikayetlenen o halinize.
mesele sağlık olunca butun kuçuk olumsuzluklar bende ah neye uzulmuşum, vah neye vahlanmışım durumu yapıyor, belki bu minnacık bir sınavdır hayatındaki guzelliklere şukretmen için. ne dertler var diye.
benim çevreden bildiğim kadarıyla kas hastalıklarında muazzam bir ck değeri oluyor 8-10 binlerde.
inşallah hiçbirşeyi yoktur miniğinizin de çok mutlu olursunuz sağlıcakla.
kuçuk şeyleri dert etmememiz için bazen imtihanlardan geçtiğimizi duşunurum, inşallah siz de hayatınızdaki şukur sebeplerini bu vesileyle hatırlayıp çok mutlu olursunuz.
Teşekkür ederim

Sanırım şu ayrıntı var bebek tüp bebek ve size bu testler yapıldı dimi.? Şundan soruyorum bir arkadaşımın oğlu kas hastası henüz çok küçük 6aylıkken öğrendi ve çok uzman doktorlar gördü yuriçi yurtdışı birçok yerde ve onun anlattığını aktarıyorum doktorların çoğu şunu demiş. Anneden bulaşan bir hastalıktır bu ve anne genelde bayan olduğu için taşıyıcıdır. Annenin testleri bu hastalığı belirler zaten. Yani bence sizin bebeğiniz iyi. Gönlüm hem iyi olmasını istiyor hemde bu söylediğiniz ayrıntı bu bilgi ile örtüşüyor

Sanırım şu ayrıntı var bebek tüp bebek ve size bu testler yapıldı dimi.? Şundan soruyorum bir arkadaşımın oğlu kas hastası henüz çok küçük 6aylıkken öğrendi ve çok uzman doktorlar gördü yuriçi yurtdışı birçok yerde ve onun anlattığını aktarıyorum doktorların çoğu şunu demiş. Anneden bulaşan bir hastalıktır bu ve anne genelde bayan olduğu için taşıyıcıdır. Annenin testleri bu hastalığı belirler zaten. Yani bence sizin bebeğiniz iyi. Gönlüm hem iyi olmasını istiyor hemde bu söylediğiniz ayrıntı bu bilgi ile örtüşüyor
Ben yaptırdım evet hepsini bende sorun çıkmadı şükür taşıyıcı da değilim

Bebeğime de anne karnında fetal DNA yapıldı
Ve en sağlıklı embriyo transfer edildi ama bunların o hastalıkla alakası yokmuş onlar kromozom analizi yapıyormus
Arkadaşınızın bebeğinin sıkıntısı ne idi nasıl öğrendiler çok üzüldüm onun adına da :KK43:((

X