Çocuk Hastalıkları Bu durumu yaşayan var mi . Bebeğimle ilgili

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

victoryvivi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2018
5.935
7.241
43
Bebeğinizde ast -alt ve ck (keratin kinaz) değerleri yüksek çıkıp
Karaciğer ve kas hastalıkları bakımından sağlıklı olan var mi
Bir aydır allak bullağım
Tesadüfen bu testler yapıldı miniğime ve ast alt ( karaciğer enzimleri )
Ck /keratin kinaz ( kas hastalıkları ) değerleri sınır üzeri çıktı . İlk testte 246 ikincide 300
Sınır 200 dü
Doktorun biri bu değerler herseyden etkilenir bunlar normal değerler derken , bir diğeri genetik bölümüne sevk etti ve bebeğimde kas hastalıkları var mi bunu netleştirmemiz gerektiğini söyledi
Bizden sma dmd bmd testi istedi
Bu testleri bebeğim tüp bebek olduğu için öncesinde ben kendim yaptırmıştım
Ve bende bir sorun çıkmadi tasıyıcılık da tespit edilmedi
Bu testlerimi görünce Genetikcinin biri bu testler bu çocukta asla olmaz dedi
Diğeri de olmaz dedi ama nöroloji doktoru da ısrarla bakılması lazım diyor

Son düzenleme:
Bende bir şey çıkacağını sanmam, o değerler biçok şeyden etkilenebiliyor çünkü. Tabi tedbirli olmakta da fayda var. İçini ferah tut kötü düşünüp kötüyü çağırma..

Bahsettiğiniz değerleri bilmiyorum ama yakın zamandan aklımda kalan şöyle bir şey var. Bir arkadaşım bebeğine kan testi yaptırmıştı ve onun da (karaciğerle alakalı) bazı değerleri yüksek çıkmıştı ve arkadaşım kas hastalıklarından bahsetmişti. Ama onun doktoru eğer yaptırdıysanız aşı ve içtiği bir ilaç varsa ilaçlar değerlerini etkilemiş olabilir. Bi süre sonra tekrar test yaptırın demişti. Hatırladığım kadarıyla sonradan yapılan testlerde bi sıkıntı çıkmamıştı. Sizde de benzer bi durum olabilir mi?

bu degerler cok oynak degerler. annemin 3 gun once 70 olan alt degeri 3 gun sonra 6600 cikmisti. acil hastaneye yatirdilar ertesi gun yapilan testlerde deger 120 ye kdar dusmustu.

kas hastaliklari ile ilgili baglanti kuramadim, muayenede bir sorun varmi? gelisimi hareketleri ayiyla uyumlu mu?

Bahsettiğiniz değerleri bilmiyorum ama yakın zamandan aklımda kalan şöyle bir şey var. Bir arkadaşım bebeğine kan testi yaptırmıştı ve onun da (karaciğerle alakalı) bazı değerleri yüksek çıkmıştı ve arkadaşım kas hastalıklarından bahsetmişti. Ama onun doktoru eğer yaptırdıysanız aşı ve içtiği bir ilaç varsa ilaçlar değerlerini etkilemiş olabilir. Bi süre sonra tekrar test yaptırın demişti. Hatırladığım kadarıyla sonradan yapılan testlerde bi sıkıntı çıkmamıştı. Sizde de benzer bi durum olabilir mi?
Bizde aşı olmamıştı
Ama vitamin alıyordu
Vitaminleri kesmıstık
Yeniden yapıldı testler
Karaciğer değeri iyileşmiş ama kasla ilgili olan biraz daha artmış .
Bizim doktor da aynı şeyi dedi
Sadece öksürüğü ve hapsırığı vardı bebeğimin

bu degerler cok oynak degerler. annemin 3 gun once 70 olan alt degeri 3 gun sonra 6600 cikmisti. acil hastaneye yatirdilar ertesi gun yapilan testlerde deger 120 ye kdar dusmustu.

kas hastaliklari ile ilgili baglanti kuramadim, muayenede bir sorun varmi? gelisimi hareketleri ayiyla uyumlu mu?
Muayenede sorun yok
Hatta oldukça güçlü bir bebek tuttuğunu elinden zor alırız
Hatta kas hastalıklarının birinde genetik yapıldı şükür temiz çıktı ama başka hastalıklara da bakmamız gerekli dedi doktor

Geçmiş olsun

Süt alerjisi taraması yaptılad mı

Bu sıralar nerede ise her begekte bunu duyuyorum

Aylarca doktır doktor gezdik süt alerjisi varmış diye

Hatta kuzenimin oğlunda ekmek ve ceviz alerjisi varmış

Annesi emzirirken süt ürünü diyeti yapıp ceviz vs yiyince iyice artmıştı

Bir de öpücük hastalığı geldi aklıma

Karaciğer enzimlerini etkileyen bir virüs ateş boğaz ağrısı vs yapıyor

Belirtiler iyileşse de karaciğer enzimleri hemen düzelmiyor

Bizde aşı olmamıştı
Ama vitamin alıyordu
Vitaminleri kesmıstık
Yeniden yapıldı testler
Karaciğer değeri iyileşmiş ama kasla ilgili olan biraz daha artmış .
Bizim doktor da aynı şeyi dedi
Sadece öksürüğü ve hapsırığı vardı bebeğimin

Dediğim gibi bilgili olduğum bi konu değil sadece aklımda kalanı yazdım. İnşallah bir şeyi yoktur miniğinizin.

Hanfendi sadece adını bi yerden duyduğunuz şeye göre atladığınız için bağlantı kuramamışsınız :KK48: kreatin kinaz (ck) kas enzimidir.Hadi yine iyisiniz Eğrisini doğrusunu bilmeden ortamlarda konuya atlayabileceğiniz bir bilginiz daha oldu size dünyada ölüm yok

Geçmiş olsun

Süt alerjisi taraması yaptılad mı

Bu sıralar nerede ise her begekte bunu duyuyorum

Aylarca doktır doktor gezdik süt alerjisi varmış diye

Hatta kuzenimin oğlunda ekmek ve ceviz alerjisi varmış

Annesi emzirirken süt ürünü diyeti yapıp ceviz vs yiyince iyice artmıştı

Bir de öpücük hastalığı geldi aklıma

Karaciğer enzimlerini etkileyen bir virüs ateş boğaz ağrısı vs yapıyor

Belirtiler iyileşse de karaciğer enzimleri hemen düzelmiyor
Yaptılar
Kakada gizli kan ve mukus çıktı
Ben diyete girdim ama değişen birsey olmadi sonrasında kan verdik alerji için temiz sonuç aldık ama bazıları da diyor ki bu testler 2 yaşından önce yanıltır

Yaptılar
Kakada gizli kan ve mukus çıktı
Ben diyete girdim ama değişen birsey olmadi sonrasında kan verdik alerji için temiz sonuç aldık ama bazıları da diyor ki bu testler 2 yaşından önce yanıltır

Bir de sana bazı şeylerden diyet vetiyor da işte kuzenin oğlunun beyaz ekmeğin içindeki bir katkı maddesine alerjisi varmış

Yani annesi çok ekmek de yemez ama arada yiyince tüm denge bozuluyormuş

Çocuk 4 yaşına geldi şimdi kendi de ekmek yiyebiliyor ama bazı alerjiler devam

Zaten küçüklere sadece kan testi yapıyorlar kesin değil diyorlar çıkarsa vardır o alerji ama çıkmazsa olmadığı anlamına gelmez gibi bir şey demişti bizim doktorumuz

Bir de sana bazı şeylerden diyet vetiyor da işte kuzenin oğlunun beyaz ekmeğin içindeki bir katkı maddesine alerjisi varmış

Yani annesi çok ekmek de yemez ama arada yiyince tüm denge bozuluyormuş

Çocuk 4 yaşına geldi şimdi kendi de ekmek yiyebiliyor ama bazı alerjiler devam

Zaten küçüklere sadece kan testi yapıyorlar kesin değil diyorlar çıkarsa vardır o alerji ama çıkmazsa olmadığı anlamına gelmez gibi bir şey demişti bizim doktorumuz
Biliyorum katkı maddeleri de etkiliyor

X