Boşanmış çocuklu hanımlar bakar mısınız?

Kararin altinda itiraz edilecek yer yazar istinaf ya da temyiz. Temyiz ise dosya yargitaya gider. Istinaf ise istinaf mahkemelerine gider. Avukat itiraz isteniyorsa gerekli yere itirazi yapar.

İstinaf ya da temyiz olacağına hakim karar veriyor yani

Ben sıra ile , önce istinafa, sonra başvurulursa Yargıtay’a gidiyor sanıyordum

Sizinki temyiz miydi istinaf mı

Soyadınız nasıl değişti ?
Ben nufüs müdürlüğüne gittim , sistemde hala onun soyadı . Kesinleşmemiş demek ki dedi görevli . Sonra avukata sordum , o da isninaf sonuçlanmadan değişmiyor soy ad dedi . Hala evli gözüküyorum . Sizinki nasıl değişmiş oldu 🤔
Uzerinden cok zaman gecti ama bizim bosanmamiza o da ben de itiraz etmedik sadece tazminat ve nafaka konusunda o itiraz etti. Dosya yargitaya gitti. Ben daha yargitaydan yanlis hatirlamiyorsam karar cikmadan bir gun avukat aradi. Yoksa mal paylasimindan once miydi tam artik hatirlamiyorum ama ben yargitaydan karar gelmedrn once diye hatirliyorum. Avukat nufus cuzdanini degistirebilirsin dedi, ayni gun gidip degistirdim.

Uzerinden cok zaman gecti ama bizim bosanmamiza o da ben de itiraz etmedik sadece tazminat ve nafaka konusunda o itiraz etti. Dosya yargitaya gitti. Ben daha yargitaydan yanlis hatirlamiyorsam karar cikmadan bir gun avukat aradi. Yoksa mal paylasimindan once miydi tam artik hatirlamiyorum ama ben yargitaydan karar gelmedrn once diye hatirliyorum. Avukat nufus cuzdanini degistirebilirsin dedi, ayni gun gidip degistirdim.

Mal paylaşımı istinaftan ve yargıtaydan sonra olmuyor mu

İstinaf ya da temyiz olacağına hakim karar veriyor yani

Ben sıra ile , önce istinafa, sonra başvurulursa Yargıtay’a gidiyor sanıyordum

Sizinki temyiz miydi istinaf mı
Avukatin yok mu? Kararin altinda hakim yaziyor zaten. Itiraz hakki sakli olup itiraz halinde suraya basvurulmasi diye. Karariniz cikmadi mi? Karar yazisi yazildiktan sonra 15 gun icinde ititaz yapiliyor. Bir de sizde bosanmalarina karar verildi diye mi karar verildi. Bizde oyleydi. Karar yazisi ciktiktan sanirim iki ay sonra ben nufus cuzdanini degistirdim. Cunku nufusa da bildirim tapiliyor ve bu bir sure aliyor. Oyle bosanir bosanmaz ertesi gun degisim yaptiramazsiniz. Karar yaziniz elinize gecti mi? Avukatiniz gerekli bilgiyi verir zaten.

Avukatin yok mu? Kararin altinda hakim yaziyor zaten. Itiraz hakki sakli olup itiraz halinde suraya basvurulmasi diye. Karariniz cikmadi mi? Karar yazisi yazildiktan sonra 15 gun icinde ititaz yapiliyor. Bir de sizde bosanmalarina karar verildi diye mi karar verildi. Bizde oyleydi. Karar yazisi ciktiktan sanirim iki ay sonra ben nufus cuzdanini degistirdim. Cunku nufusa da bildirim tapiliyor ve bu bir sure aliyor. Oyle bosanir bosanmaz ertesi gun degisim yaptiramazsiniz. Karar yaziniz elinize gecti mi? Avukatiniz gerekli bilgiyi verir zaten.

Avukatın adı var kendisi yok maalesef

Karar çıktı .
İstinafta dosya .

Dediğiniz gibi 2 ay falan sürüyorsa , tekrar sorayım nüfus müdürlüğüne .

Çok teşekkür ederim

Avukatın adı var kendisi yok maalesef

Karar çıktı .
İstinafta dosya .

Dediğiniz gibi 2 ay falan sürüyorsa , tekrar sorayım nüfus müdürlüğüne .

Çok teşekkür ederim
Ben hukukcu degilim, yardimci olmayi cok isterdim ama sadece tecrubem kendi yasadiklarim kadar. Belki baska bir avukata sorabilirsiniz. Eninde sonunda eski soyadinizi alacaksiniz merak etmeyin..

X