Boşanmış çocuklu hanımlar bakar mısınız?

Anlasmali da cekismeli de bosanilsa nafaka artirim davasi acildigini biliyorum. Ama her dava da ayri bir masraf. Cekismeli bosanmalarda her sene nafaka şu oranda artirilir diye bir sey soylenmiyor ve siz nafaka artirim davasi acmadiviniz surece hep o miktar uzerinden yatiriliyor. Ancak anlasmali bosanmalarda eger ki siz her sene UFE oraninda ya da atiyorum yuzde 5 oraninda artirilsin diye bir madde koyarsaniz her sene her sene dava acilmasina gerek kalmiyor. Ben bunu demek istemistim.
malesef bosanma davasında hakim tefe tüfe belirtmesiği sürece kimse kendiliğinden arttırım yapmıyor, ayrıca uyaptan da kendiniz dava acabiliyosunuz sadece işin dilekçe boyutu var bi avukata yazdırıp yda örnek şablonlar var internette onlardan da faydalanılabilir aslında.

Merhaba herkese, boşanma davam sonuçlandı. 7 yaş çocuğuma 500 TL nafaka bağlandı. Baba polis memuru, 7000 TL geliri var. Sizlerde durum nedir? İtiraz etmeli miyim?
Benim anlaşmalı oldu biz protokol hazırladık bende çalışıyorum çocuk için 1000 TL istedim son anda kabul etmedi 500 dedi hakimin yanında maaşını az söyledi 4000 bin dedi. bende gerçekleri söylemiyor ek olarak üç ayda bir ikramiye alıyor zart zurtu Ocak ayında maaşı zamla beraber 6000 bin olacak dedim hakim 800 TL de karar kıldı ilerleyen yıllarda tekrar dava açacağım efe TÜFE'ye göre yazılmadı 5 10 yıl sonra TL değer kaybederse mecbur tekrar dava acacagim

Tedbir nafakasi ne kadardi? Bosanma suresince mesela atiyorum 200 tl aldi ise cocugunuz tedbir nafakasi olarak, 500-200=300 tl lik farki, bosanma ne kac ay surdu ise onunla carpip o kadar da nakit odemesi lazim. Mesela bir yil surdu ise 12 ay x 300= 3600 tl de ayriyeten tek seferde odemesi lazim. Once bunu soyleyim.
Nafaka maasin 1/4 oranindadir ancak nedense hep 350-500 tl arasinda veriliyor. Itiraz hakkinizi kullanin. Karar ciktiktan sonra 15 gun icinde itiraz hakkiniz var.

15 gün içinde itiraz hakkı dediğiniz , istinaf mı

İnsan evladının yemesini içmesini, giyimini nasıl karşılamak istemez ya, çıldırıcam...

Bunu okuyunca oğlumun anlattığı kötü bir anı geldi aklıma
Babasıyla görüş gününde marketten geçerken oğlumun canı erik çekmiş , “anan alsın” diyip oğlumun poşete koyduğu 3-5 eriği geri dökmüş 🥺😔

İnsan yedi yabancıya bunu yapmaz . Ama şeref yoksunları kendi öz çocuğuna yapıyor

Benim ki anlaşmalı 500 teklif etti ben kabul etmedim 7000 maaşa 500 veriyorlarsa bana 100-150 tl nafaka verirler çocuk için herhalde ne saçma şey bu

Benden size tavsiye
Anlaşmaya çalışın

7-8 yıl sürebiliyor dava
O zaman hepten çirkinleşiyor erkekler , olmadık iftira ediyorlar . Bir de onlara üzülmüş oluyorsunuz

Bazı hakimlerde dünyadan bihaber gibi çocuklara 350 TL belirliyor .

Napın edin alabileceğinizin en fazlasını alarak anlaşarak boşanmaya çalışın bence

Benden size tavsiye
Anlaşmaya çalışın

7-8 yıl sürebiliyor dava
O zaman hepten çirkinleşiyor erkekler , olmadık iftira ediyorlar . Bir de onlara üzülmüş oluyorsunuz

Bazı hakimlerde dünyadan bihaber gibi çocuklara 350 TL belirliyor .

Napın edin alabileceğinizin en fazlasını alarak anlaşarak boşanmaya çalışın bence

Valla çok haklısınız bizimki şimdiden atacağı iftirayı yapacağı suçlamayı yapıyor elinden geldiğince beni bezdirmeye çalışıyor ben de anlaşma taraftarıyım ama bilmiyorum ne olur çünkü hiç konuşmuyoruz ilk duruşmamız 9 gün sonra daha ayrıca çok az nafaka gerçekten ben kızıma aylık 500den fazla para harcıyorum bu şu an için öyle bunu ilerisi de var sonuçta

Dava temmuz da açıldı. Yok psikiyatriste gerek duymadilar. Çünkü benim evlenmeden önceki hatta çok önceki kullandığım ilaçların çıktısını alıp dosyaya koymuş. Muhtemelen dikkate almadı mahkeme yani dikkate alsa sevkederdi beni. Boşanma aşamasında başladım ya tekrar bu sefer ben aciklamami yaparak sundum muayene evraklarını, teshisimi vs. Yani pek bişey çıkmadı.

Önceki ilaç çıktılarını nereden alıyor ?

Temyizi beklerken ben soyadimi degistirdim cunku bosanma gerceklesti. O da ben de bosanmaya itiraz etmedik. Ben nafaka ve tazminata itiraz etmistim sadece. Iyi ki de etmisim.

Soyadınız nasıl değişti ?
Ben nufüs müdürlüğüne gittim , sistemde hala onun soyadı . Kesinleşmemiş demek ki dedi görevli . Sonra avukata sordum , o da isninaf sonuçlanmadan değişmiyor soy ad dedi . Hala evli gözüküyorum . Sizinki nasıl değişmiş oldu 🤔

X