Komşumun oğlu?

Düştüğünü biliyorum sordum neden düştüğünü söylemediler tekrar okuyun yazdığımı. Düştüğü için hastanede kaldı çocuk.
Yani çocuk kazaları olabiliyor siz iyi misiniz gerçekten. Kuzenimin görümcesinin çocuğu da hastanede rutin kontrol beklerken iki dakika takmayalım nasılsa ufak hareketli değil diye emniyet kemerimi takmadığında düşmüştü. Sanki mütemadiyen düşüyor gbi yazıyorsunuz.
Konağına kadar sorguluyorsunuz.
Konak da normal yani.
Bunlar bebekler için olabilen şeyler:
Bahsettiğiniz şeylerde tek sorun kapalı kapıda tek duş alması. Bunjn dışında bir ihmal yok

Ya şaka mısın? Gece gece. Orada saat kaç bilmiyorum ama türkiye'de şuan gece oldu. Ve sen bizimle eğleniyorsun.

Komşunun astığı çamaşırlara kadar bakıp, kadının giydiği donun desenini bile biliyorsundur. Ama bir anne olarak kadına gidip "ah canım çocuğa ne oldu? Ah, bu çocuğu ne zaman görsem hem mama yiyor, bir sorunu mu var" diyemiyorsun.

Sen bence kadınla birebir hiç konuşmadın. Ya da bu kadın sensin. Kimse evine girip çıktığı insanla soru sormadan böyle şeyleri kafasında kurmaz.
Sordum diyorum ya her yazdığımı. Kapıda karşılaştığım insan. Evine 2 kere gittim sadece dışarda bir iki kere hep beraber gezdik yemeye gittik avmde gezdik ama bu kadına ben hep sordum. Neden kavanoz veriyorsun dedim çiğnemez yutmaz boğulur dedi. Hep mi veriyorsun dedim evet her öğün dedi. Evine gittiğimde neden oyun alanında ya da mama sandalyesinde dolansın dedim gerek yok dedi kestirip attı üstüne gitmedim. Evde yemek yaptı bana da ikram etti çocuk yemeğe atıldı alıp ağzına sokmaya çalıştı elinden aldı elini çekti. Düştüğünde sordum neden diye düştü 1 gece hastanede kaldı dedi. Neden dedim çok üzgünüm sonra konuşalım dedi ben de üstelemedim. Videoyu bana eltisi attı. Muhabbet etmeye çalıştım ama çocuk konusunda konuşmak istemedi. Hamileyken çocuğu istemediğini çocukları sevmediğini söylemişti bana.

Samimi olduğunuz komşumuz ne diyor bu konu hakkında?
Arkadaşlar merhaba benim 2 tane komşum var bunlar elti. Biri ile aram çok iyi 2 tane çocuğu var ona çok sık gidip geliyorum kayınvalidesi ile yaşıyor eltisi de kursa giderken 15 aylık oğlunu kızın evine bırakıyor kayınvalide baksın diye. Şimdi kafamı kurcalayan ama asla haddim olmayan bir konuda size danışmak istiyorum. Bu kadın çocuk 6 aylık olduğundan beri çocuğa her öğün kavanoz mama veriyor. Asla normal yemek vermiyor. Yapmadığından da değil kendine kocasına normal yemek yapıyor sulu yemek pilav çorba falan çocuk da uzanıyor yemek yemek istiyor ama elini çekiyor çocuğun vermiyor. Çocuğun 7 tane dişi var ama yemek hiç yemedi. Ben aşırı garipsiyorum bu durumu böyle bir beslenme şekli mi var? Bir de çocuğu oyun çiti ile kapalı bir alana koyuyor başka yerde oynamasına izin vermiyor çocuk hiç evde gezinmiyor izin vermiyor. Son olarak çocuğu yıkadıktan sonra oyun oynasın diye duşakabine bırakıyor bana videosunu attı. Tepeden su akıyor duş başlığından çocuk altında duşakabinin kapısını kapatmış banyo kapısını da kapatmış bu içerde iş yapıyor çocuk duşta yalnız. Ben acaba jugentamtı mı arasam diye düşündüm bu videoyu görünce. Çocuk 15 aylık kafasında hala Konak var. Anlayamadım karışma diyor eşimde bana ama tutamıyorum kendimi artık bu kadın hakkında bir şey duyunca tüylerim diken diken oluyor.
Not:Bu arada aramın iyi olduğu kişi 2 çocuğu olan kayınvalidesi ile yaşayan. Çocuğuna kavanoz mama veren duşta bırakanla aram iyi değil nötrüz çok samimi değiliz o yüzden bişey diyemiyorum haddim değil diye. Ama duramıyorum yarın bugün cana kast diye düşünüp polisi aramamak için.

Kavanoz mama olayını şöyle biliyorum ellisindeyken ben kayınvalidesi de kavanoz mamayı gelininden alıp sadece onu veriyor çocuğa sorunca da gelinim başka bir şey vermeme izin vermiyor diyor. Çocuğun kayınvalidedeyken uyumasına da izin vermiyor kayınvalide çocuğu uyutmuyor gelini izin vermediği için. Banyo olayında da kayınvalidesine sordum duşta oyun oynaması için kapıyı kapatıp içerde bilgisayarda lol oynuyormuş.
Kayinvalide başka şeyler veriyorsa eğer belki o yüzden özellikle oradayken yasaklamis olabilir. Ben de bir saat birakmistim altı aylık çocuğa kek vermişti kaynanam. Asla müsaade etmiyor evden getirdiğim muz püresi ya da vaktim yoksa hazır mama goturuyordum. Uyku saati de aynı şekilde anne belirler. Belki gece uykusunu duzene sokmaya calisiyordu. Oradayken belli bir alanda oynanması da belki yerleri pis bulmuş ya da tehlikeli bulmuş olabilir. Ama çocuğu banyoda bırakıp gitmesi inanılmaz. Yani altı yaşında bile birakilmaz. Ayrıca altı aylık çocuk yuruyemez sağa sola devrilme olsa öyle kalır. Bunu kaynana ya da elti mi öyle söyledi yoksa şahit oldunuz mu? Kaynanasina mamadan başka bisey verme diyen kadın çok ilgisiz olmaz tam tersi yalan yanlış şeyler veriri diye endiselenen biri olur gibi geldi bana.

Not:Bu arada aramın iyi olduğu kişi 2 çocuğu olan kayınvalidesi ile yaşayan. Çocuğuna kavanoz mama veren duşta bırakanla aram iyi değil nötrüz çok samimi değiliz o yüzden bişey diyemiyorum haddim değil diye. Ama duramıyorum yarın bugün cana kast diye düşünüp polisi aramamak için.

Sordum diyorum ya her yazdığımı. Kapıda karşılaştığım insan. Evine 2 kere gittim sadece dışarda bir iki kere hep beraber gezdik yemeye gittik avmde gezdik ama bu kadına ben hep sordum. Neden kavanoz veriyorsun dedim çiğnemez yutmaz boğulur dedi. Hep mi veriyorsun dedim evet her öğün dedi. Evine gittiğimde neden oyun alanında ya da mama sandalyesinde dolansın dedim gerek yok dedi kestirip attı üstüne gitmedim. Evde yemek yaptı bana da ikram etti çocuk yemeğe atıldı alıp ağzına sokmaya çalıştı elinden aldı elini çekti. Düştüğünde sordum neden diye düştü 1 gece hastanede kaldı dedi. Neden dedim çok üzgünüm sonra konuşalım dedi ben de üstelemedim. Videoyu bana eltisi attı. Muhabbet etmeye çalıştım ama çocuk konusunda konuşmak istemedi. Hamileyken çocuğu istemediğini çocukları sevmediğini söylemişti bana.

Konuyu ilk açarken bu kişiyle değil, bunun akrabasıyla yakın olduğunu, bu kişiyle yakın olmadığını yazdın. Şimdi geldin kankaymışsınız gibi yazıyorsun.

Yani hala kadını kötü anne diye anlatıyorsun ama cidden anlattıklarında kötü annelik yok. Cahil misin görgüsüz müsün nesin. Hiç hayatında çocuk alanı görmedin mi? Belki çocuğun midesi hassas sizin yediğiniz yetişkin yemeğini vermedi.

Tüm sülale kocası dahil herkesler duş kabini olayını görüyor ama bir tek sana dank etmiş kadını şikayet etme ihtimali.

Senin gibi laftan anlamayan birine kötü bir şey yazmak istemiyorum ama sen bir anne olarak çocuğuna kötü bir psikolojide bakan birisin. Önce bir kendini toparla, düzgün kafayla çocuğuna bak, sonra elalemin her şeyini didikle.

Kadın kötü ve sorumsuz bir anne olsa kayinvlidesi istediğini yedirebilirdi , istediği gibi uyutabilirdi. Öyle kayinvalideler gördüm ki ağzında çiğneyip çiğneyip çocuğa verenler var . Ayağında sallaya sallaya sersem edip uyutanlar var . Kadın bunların önüne geçmek için kendince tedbir almış . Kötü bir anne olsa 15 aylık çocuk hâlâ anne sütü verir mi ? Bir de buradaki bazı üyeler şikayet et diye yalvarıyor tövbe yarabbim .

Kızımın genetik rahatsızlığı olma ihtimali var. Genom testi yapıldı kafa ölçümü küçük depresyondayım hanımefendi.
Benim kiziminda basi buyuk, 1 test yaptırdık şüpheli cikti, 2.test icin 10 aylik olmasini bekliyoruz, doktor o da şüpheli cikarsa baska testler yapacagiz dedi, bizde de metabolik rahatsizlik şüphesi var. Gecmis olsun size de ama kendinizi eve kapatmaniz hic dogru degil, cocugunuza depresyondayken iyi gelmezsiniz, cikin gezin, cocugun disari cikmasi mi yasak?

Kendiniz iyi değilken, çocuğunuzla özel olarak ilgilenmeniz gerekirken bu kadar elalemi takmanız normal değil. Bana normal gelmediniz açıkçası
Benim çocuğumla ilgilenmediğimi nereden çıkarttın? Kızımın kesin bir tanısı yok test aşamasında ve her gün saatlerce kızımla ilgileniyorum. Depresyondayım diye ilgilenmiyorum sanıyorsun herhalde Online terapi de alıyorum. Normal gelmemiş olabilirim çok dert değil herkesin olaylara yaklaşımı farklı. Konu çocuklar olunca ben fazla takıyorum.

Benim çocuğumla ilgilenmediğimi nereden çıkarttın? Kızımın kesin bir tanısı yok test aşamasında ve her gün saatlerce kızımla ilgileniyorum. Depresyondayım diye ilgilenmiyorum sanıyorsun herhalde Online terapi de alıyorum. Normal gelmemiş olabilirim çok dert değil herkesin olaylara yaklaşımı farklı. Konu çocuklar olunca ben fazla takıyorum.
E sizde uzaktan ahkam kestiniz ben de.
Kendi anneliğinize uzaktan laf gelince kızıyorsunuz milletin neden konağından girip mamasından çıktınız?

Konuyu ilk açarken bu kişiyle değil, bunun akrabasıyla yakın olduğunu, bu kişiyle yakın olmadığını yazdın. Şimdi geldin kankaymışsınız gibi yazıyorsun.

Yani hala kadını kötü anne diye anlatıyorsun ama cidden anlattıklarında kötü annelik yok. Cahil misin görgüsüz müsün nesin. Hiç hayatında çocuk alanı görmedin mi? Belki çocuğun midesi hassas sizin yediğiniz yetişkin yemeğini vermedi.

Tüm sülale kocası dahil herkesler duş kabini olayını görüyor ama bir tek sana dank etmiş kadını şikayet etme ihtimali.

Senin gibi laftan anlamayan birine kötü bir şey yazmak istemiyorum ama sen bir anne olarak çocuğuna kötü bir psikolojide bakan birisin. Önce bir kendini toparla, düzgün kafayla çocuğuna bak, sonra elalemin her şeyini didikle.
Ben bir anne olarak çocuğuma kötü psikolojide bakan biriyim evet. Maalesef ki çocuğumda gen kaybı var. Bu sebeple çocuğumu özel doktorlara Prof.lara götüren Türkiye’de mr randevusu bulmak için araya birilerini sokan her gün çocuğumu dil terapisine götüren saatlerce çocuğumla oyun oynayan biriyim. Ama psikolojik destek de alan biriyim evet. Oyun alanı görmedim diye bir şey yok hanımefendi oyun alanına çocuğu koyup saatlerce çocuğu orada bırakan ilgilenmeyen neden ilgilenmiyorsun diye sorunca gerek yok diyen kişi bana göre gariptir. Kötü anne demedim hiç duş olayı dışında şikayeti gerektiren bir durum da bence de yok. Sadece burada size sormak istedim ki yazdıklarımda da bu videodan sonra herşeyi bana battı diye defalarca belirttim. Şikayet etmedim herhangi bir rahatsızlık da vermedim kadına. Kafamdakileri size sordum o kadar.

Ben bir anne olarak çocuğuma kötü psikolojide bakan biriyim evet. Maalesef ki çocuğumda gen kaybı var. Bu sebeple çocuğumu özel doktorlara Prof.lara götüren Türkiye’de mr randevusu bulmak için araya birilerini sokan her gün çocuğumu dil terapisine götüren saatlerce çocuğumla oyun oynayan biriyim. Ama psikolojik destek de alan biriyim evet. Oyun alanı görmedim diye bir şey yok hanımefendi oyun alanına çocuğu koyup saatlerce çocuğu orada bırakan ilgilenmeyen neden ilgilenmiyorsun diye sorunca gerek yok diyen kişi bana göre gariptir. Kötü anne demedim hiç duş olayı dışında şikayeti gerektiren bir durum da bence de yok. Sadece burada size sormak istedim ki yazdıklarımda da bu videodan sonra herşeyi bana battı diye defalarca belirttim. Şikayet etmedim herhangi bir rahatsızlık da vermedim kadına. Kafamdakileri size sordum o kadar.
Cocugunuzu gun icinde sokaga cikariyor musunuz? Yoksa yasak mi disari cikmasi?

Benim kiziminda basi buyuk, 1 test yaptırdık şüpheli cikti, 2.test icin 10 aylik olmasini bekliyoruz, doktor o da şüpheli cikarsa baska testler yapacagiz dedi, bizde de metabolik rahatsizlik şüphesi var. Gecmis olsun size de ama kendinizi eve kapatmaniz hic dogru degil, cocugunuza depresyondayken iyi gelmezsiniz, cikin gezin, cocugun disari cikmasi mi yasak?
Çocuğumu dışarı çıkartıyorum parka götürüyorum orman gibi park alanları var orada yürütüyorum salıncakta sallanmayı çok sever. Eve trambolin aldım üstünde zıplarız. Kova kürekle kum parkları bar burada her mahallede orada kumlarla oynuyoruz. Hayvanat bahçesine götürdüm bu haftasonu. Spielhalle var burada top havuzu zıplama alanları olan çocuklar için oralara gidiyoruz. hatta kita (kreş)deki sosyal çalışmacı ile görüştüm 8 saate çıkarmayı önerdi kita süresini 8 saate çıkarttım. Benim depresyon evden çıkmama durumu kendime özel. Yani kendim için ya da markete gitmek için çıkmıyorum. Eşimi gönderiyorum genelde. Sizde de benzer bir durum varmış özür dilerim sizi kırdıysam. Dediğim gibi sağlam bir psikolojide değilim bu aralar her şeyi kafama takıyorum.

Hiç konuyu kendi tarafına çekme. Kadını itin götüne sokmaya çalıştın burada. Babası var, babaanne var, yenge var, sülalesi çocuğun başında ama anne leş gibi biriymiş gibi anlatıp durdun. İnsanlar sana düzgünce anlatıp durdular. Kötü psikolojide oturup bu kadının eltisiyle kadını çekiştirip durmuşsun.

Çocuk zaten günün yarısını babaanneyle geçiriyor, yarısı anneyle. Sen oraya kahve içmeye gittiğinde, seni bırakıp çocukla mı ilgilenecek? Çocuğu güvenli alana bırakmış, senle kahve içmiş. Napacak? Bir kap yemek yemesin, bir bardak kahve içmeden çocuğu mu kucaklasın her an? Öyle bir annelik olmuyor.

Her annenin yaşadığı süreç zor. Tek başına, bakıcısız temizlik işini yapan yemeğini yapan yardımcılar olmadan çocuk bakan her annenin işi zor. Herkes dönem dönem zor zamanlardan geçebilir. Kimse mükemmel annelik yapmıyor. Ama ısrarla bir anneyi her şeyinden suçlamak kötü kalplilik.

Çocuğumu dışarı çıkartıyorum parka götürüyorum orman gibi park alanları var orada yürütüyorum salıncakta sallanmayı çok sever. Eve trambolin aldım üstünde zıplarız. Kova kürekle kum parkları bar burada her mahallede orada kumlarla oynuyoruz. Hayvanat bahçesine götürdüm bu haftasonu. Spielhalle var burada top havuzu zıplama alanları olan çocuklar için oralara gidiyoruz. hatta kita (kreş)deki sosyal çalışmacı ile görüştüm 8 saate çıkarmayı önerdi kita süresini 8 saate çıkarttım. Benim depresyon evden çıkmama durumu kendime özel. Yani kendim için ya da markete gitmek için çıkmıyorum. Eşimi gönderiyorum genelde. Sizde de benzer bir durum varmış özür dilerim sizi kırdıysam. Dediğim gibi sağlam bir psikolojide değilim bu aralar her şeyi kafama takıyorum.
Yok hayir estafurullah, herkes ayni sekilde yasayamiyor bu meseleleri, ben ilk bebegimde de farkli bir rahatsizlik suphesiyle 4 ay kendimi yedigim icin simdi biraz daha sakin bakabiliyorum su an bu konuya. Sizin evladiniz kac aylik? Ben disari cikma konusunu, hastalik suphesinden kaynakli bir yasak mi var diyerek merak ettim zaten, ben de sizi kirdiysam ozurdilerim bu arada.

Hiç konuyu kendi tarafına çekme. Kadını itin götüne sokmaya çalıştın burada. Babası var, babaanne var, yenge var, sülalesi çocuğun başında ama anne leş gibi biriymiş gibi anlatıp durdun. İnsanlar sana düzgünce anlatıp durdular. Kötü psikolojide oturup bu kadının eltisiyle kadını çekiştirip durmuşsun.

Çocuk zaten günün yarısını babaanneyle geçiriyor, yarısı anneyle. Sen oraya kahve içmeye gittiğinde, seni bırakıp çocukla mı ilgilenecek? Çocuğu güvenli alana bırakmış, senle kahve içmiş. Napacak? Bir kap yemek yemesin, bir bardak kahve içmeden çocuğu mu kucaklasın her an? Öyle bir annelik olmuyor.

Her annenin yaşadığı süreç zor. Tek başına, bakıcısız temizlik işini yapan yemeğini yapan yardımcılar olmadan çocuk bakan her annenin işi zor. Herkes dönem dönem zor zamanlardan geçebilir. Kimse mükemmel annelik yapmıyor. Ama ısrarla bir anneyi her şeyinden suçlamak kötü kalplilik.
Konuyu kendi tarafına çekme derken. Benim bozuk psikolojimden dem vuran sendin neden bozuk psikolojin dedin açıkladım. Konuyu kendi tarafıma çekmek derken kimseye yargı dağıtmadım burada kadına bulaşmadım ya da polisi aramadım doldum buraya taştım. Size soru sordum. Kadına kötü tü pis kaka demedim yaptıklarını gördüklerimi duyduklarımı anlattım. Bunlar normal mi diye sordum değil dediniz tamam ben abartıyorum kafama takmışım dedim. Sorun yok yani. Kimsenin evinin huzurunu kaçırmadım internette soru sormak serbest chatgptye de sorabilirdim size sordum sadece 😂

X