Sorumsuz Eş

Evlilikte erkek sorumluluklarini yerine getirmiyorsa bosanmak lazim cocuk olmadan. Bu aile bunu bu hale getirmis ve hala yalnislarini devam ettiriyor. Onlar adam etmemis. Siz hic yapamazsiniz. Yapmaya denerken yipransaniz bile kimse gelip madalya takmaz. Cökmenizle kalirsiniz

Boşanmak nasıl bir süreç arkadaşlar ?
Hepimizin yazdıklarını özenle üzüle ağlaya okudum
Boşanma fikri benimde şu sıralar çok düşündüğüm bir şey
Evlenirken ailelelerin maddi ve yetişmemizin maddi farklılıklarını bilerek evlendik ancak bu denli sorun olacağını düşünmüyorduk
Eşimin kumar oynamadığına eminim
Sadece harcama kontrolüne sahip değil dolayısı ile geçim de onun hesabı ile mümkün olmuyor
Ben kocamdan para alıp alışverişe gideyim nasıl bir his hiç yaşamadım
Kendi çalışıp kazandığım ile kendime ve eşime yetmeye çalışmak bana biraz ağır geliyor

Eşimin demesine göre bana yalan söylemesinin sebebi benden çekiniyor olması

Tamam biraz agresif davranmış olabilirim ama beni buna iten de o zaten

Ve ne olurda olsun dürüst olup düzelmeye çalışmak varken , idareyi öğrenip dürüstlüğüne ikna etmek varken yalan söylemek gerekir miydi ?

Ne yapmam konusunda çok kararsızım
Devam etmek istemiyorum bu şekilde
Ama boşanmanın nasıl bir süreç olduğu hakkında hiçbir fikrim yok

Boşanırsam bir daha evlenmeyi düşüneceğimi sanmıyorum

Kızlar ,

Ben 26 eşim 30 yaşında ,
1.5 yıldır evliyiz.
Sürekli kavgalar edinilen bir evliliğimiz var dönem dönem
Eşim bana evlendiğimizden beri sürekli para konusunda yalanlar söylüyor.
Evin tüm idaresini ben çalışarak sağlıyorum
Gıda Sağlık kıyafet özel ihtiyaçlar aklınıza gelebilecek herşey üstüne ona da para verdiğim oluyor

1.5 yıldır süreçte sürekli çocuk baskısı yaşadım eşim ve eşimin ailesinden , eşimle birbirimize alışmadan ve evliliğimiz oturmadan , evlilik borçları bitmeden, bir çocuğa yetebileceğimizi düşünmüyordum. Bunlara rağmen
geçtiğimiz Şubat ayında hamile olduğumu öğrendim, çok beklemiyordum , düşükle sonuçlandı tabi üzüldüm sonucuna çok
Tekrar ara vermem denerim vs diyordum ki yeniden çok kavgalı bir süreç yaşıyoruz.

Adam bu yaşına kadar hayatta hiç sorumluluk almamış , her anlamda
Ailesini kendi ailem ile kıyasladığımda , aşağılamak olarak anlaşılmasın ciddi bir uçurum var kültür olarak , hayat bakışı olarak, vizyon olarak hedef olarak, yaşayış olarak
annesi evlilikte yalan söylemenin normalliğini ne var evlilikte olabilir şeklinde savunma yapıyor
Babam beni evlenmeden önce sonrasında tek kuruş borç ile yollamadı , hepsini kendi üstlendi ,
Biz hala eşimin ailesinin ona evlilik için yıktığı borcu ödemeye çalışıyoruz

Asla lükse düşkün markalı takıntısı olan bir insan değilim , evlilik sürecinde tek bir çorap bile istekte bulunmadım kendilerinden şunu isterim bunu isterim , huzurlu ve mutlu olmaktı tek gayem

nişanda takılan takı aynen düğünde takıldı ekstra hiçbir şey talep etmedim tamam dedim

Ama her seferinde bir talepte bulunulmamış olmama bile rağmen herşeyini yaptık diye yüzüme vuruluyor.

Eşim onları , onlar eşimi savunuyor.

Yeni bir bebek kaybetmişiz , sağlıksal olarak çok kötü durumdayım , kan değerlerim ve psikolojik olarak

Eşimle daha önce büyük bir kavga yaşayıp barışmıştık , aileme gidip kaldıığım 2-3 haftalık ciddi bir süreçti , eşimin bana yalan söylemesi ve benden habersiz borçları çıkması sonucunda

Yeni bir bebek kaybetmişiz , sağlıksal olarak çok kötü durumdayım , kan değerlerim ve psikolojik olarak
Daha 1 hafta önceye kadar yeniden dener sevinir mutlu oluruz bile derken
eşimle aynı evde olmaya bile tahammül edemiyorum

Evlilikte erkek rolü üstlenmüş gibi hissediyorum , eve bakan , idare eden, çekip çeviren , döndüren , kontrol eden kişi benim

Normal mi tüm bu olanlar ? Uzatmaları mı oynuyoruz bilemedim
Daha fazla kazandigin parayi bu adamin ailesinin sorumsuzlugu yuzunden carcur etme .saglik gitmis ,psikoloji gitmis barin paran cebine kalsin .Git babanin evine en azindan paran cebine kalir .

çok realistik ve haklı ama içinde bulunduğum durumda beni şuan hüngür hüngür ağlattı teşekkürler :)
Evlenmeden ailesini görüp tanimissinizdr, öyle bı ailenin ogluda çogunlukla kendileri gibi olur. Para konusunda yalan söyleyen, her konuda söyler, ağzı yalana alışık demekki. Sürekli kavga anlaşmazlık, yalan varsa bebek yapmayı düşünmeyin ,herşey dahada zorlaşır. Biraz süre verin birbirinize ,dertlerinizi, sorunlarınızı konuşun, baktiniz olmuyor yollarınizi ayirin

Kızlar ,

Ben 26 eşim 30 yaşında ,
1.5 yıldır evliyiz.
Gıda Sağlık kıyafet özel ihtiyaçlar aklınıza gelebilecek herşey üstüne ona da para verdiğim oluyor

1.5 yıldır süreçte sürekli çocuk baskısı yaşadım eşim ve eşimin ailesinden , eşimle birbirimize alışmadan ve evliliğimiz oturmadan , evlilik borçları bitmeden, bir çocuğa yetebileceğimizi düşünmüyordum. Bunlara rağmen
geçtiğimiz Şubat ayında hamile olduğumu öğrendim, çok beklemiyordum , düşükle sonuçlandı tabi üzüldüm sonucuna çok
Tekrar ara vermem denerim vs diyordum ki yeniden çok kavgalı bir süreç yaşıyoruz.

Ailesini kendi ailem ile kıyasladığımda , aşağılamak olarak anlaşılmasın ciddi bir uçurum var kültür olarak , hayat bakışı olarak, vizyon olarak hedef olarak, yaşayış olarak
annesi evlilikte yalan söylemenin normalliğini ne var evlilikte olabilir şeklinde savunma yapıyor
Babam beni evlenmeden önce sonrasında tek kuruş borç ile yollamadı , hepsini kendi üstlendi ,

Asla lükse düşkün markalı takıntısı olan bir insan değilim , evlilik sürecinde tek bir çorap bile istekte bulunmadım kendilerinden şunu isterim bunu isterim , huzurlu ve mutlu olmaktı tek gayem

nişanda takılan takı aynen düğünde takıldı ekstra hiçbir şey talep etmedim tamam dedim

Ama her seferinde bir talepte bulunulmamış olmama bile rağmen herşeyini yaptık diye yüzüme vuruluyor.

Eşimle daha önce büyük bir kavga yaşayıp barışmıştık , aileme gidip kaldıığım 2-3 haftalık ciddi bir süreçti , eşimin bana yalan söylemesi ve benden habersiz borçları çıkması sonucunda

Evlilikte erkek rolü üstlenmüş gibi hissediyorum , eve bakan , idare eden, çekip çeviren , döndüren , kontrol eden kişi benim

Aşk evliliği mi niye onu tanımaya çalışmadığınız gençler herşeyi hafife alıyor beklentiler büyük

Boşanmak nasıl bir süreç arkadaşlar ?
Hepimizin yazdıklarını özenle üzüle ağlaya okudum
Boşanma fikri benimde şu sıralar çok düşündüğüm bir şey
Evlenirken ailelelerin maddi ve yetişmemizin maddi farklılıklarını bilerek evlendik ancak bu denli sorun olacağını düşünmüyorduk
Eşimin kumar oynamadığına eminim
Sadece harcama kontrolüne sahip değil dolayısı ile geçim de onun hesabı ile mümkün olmuyor
Ben kocamdan para alıp alışverişe gideyim nasıl bir his hiç yaşamadım
Kendi çalışıp kazandığım ile kendime ve eşime yetmeye çalışmak bana biraz ağır geliyor

Eşimin demesine göre bana yalan söylemesinin sebebi benden çekiniyor olması

Tamam biraz agresif davranmış olabilirim ama beni buna iten de o zaten

Ve ne olurda olsun dürüst olup düzelmeye çalışmak varken , idareyi öğrenip dürüstlüğüne ikna etmek varken yalan söylemek gerekir miydi ?

Ne yapmam konusunda çok kararsızım
Devam etmek istemiyorum bu şekilde
Ama boşanmanın nasıl bir süreç olduğu hakkında hiçbir fikrim yok

Boşanırsam bir daha evlenmeyi düşüneceğimi sanmıyorum
Henüz 26 yaşındasınız elbette tekrardan evlenebilirsiniz. Her erkek aynı değil. Boşanmayı ben de deneyimlemedim, elbette kolay değildir ama şu yaşadığınız şeyden zor olmaz.

Evlenmeden ailesini görüp tanimissinizdr, öyle bı ailenin ogluda çogunlukla kendileri gibi olur. Para konusunda yalan söyleyen, her konuda söyler, ağzı yalana alışık demekki. Sürekli kavga anlaşmazlık, yalan varsa bebek yapmayı düşünmeyin ,herşey dahada zorlaşır. Biraz süre verin birbirinize ,dertlerinizi, sorunlarınızı konuşun, baktiniz olmuyor yollarınizi ayirin
Maalesef ailesini çok tanıma fırsatım olmadı başta herkeste olduğu gibi onlarda gayet iyidiler

Ne kadar süre böyle gider? Gidebilir mi ? Düzelir miyiz ? Bilemiyorum , ön göremiyorum

Buhrandayım

Kızlar ,

Ben 26 eşim 30 yaşında ,
1.5 yıldır evliyiz.

İlk iki paragrafı okudum. Kusura bakma ama bir kedi köpek al besle bu adamı koca olarak yatağına aldığına değmez. Herşeyi sen karsila üstelik cebine harçlık ver ? Onun paralar nerde ?

X