Biz İnandık Siz de İnanın! ⭐

Selamlar arkadaslar malum yerin tarti günü.

Sabah
11 0
Bi yesil elma
Kahve

13 30
Yarim muz
Iki kücük kayisi
Bikac dilim kivi

15.45
Bi kase kabak corbasi
Kavurma
Yogurt
2yk pirinc pilavi

Su 2 olur yatasiya
Adim aksam gec vakit atacagim.

Cok mu yemisim, midem sis hissediyorum nedense.
Bide önerebileceginiz cay var mi ?

Chocolita Chocolita

Premenopoz dönemine girdim sanırım, yaşım 49.
5 günü az, 11 günü yoğun olmak üzere 16 gündür reglim devam ediyor. Reglim durmak bilmiyor. Tarihleri şaştı.
Çok halsiz bıraktı bu durum. Özellikle yoğunluğun olduğu son 11 günde enerjim taban yaptı.
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanımdan randevu alıp gideceğim. Hormonlarım iyiydi son kontrolde; ama önümüzdeki aylarda düzensizlik yaşayabilirsin demişti.
İlk defa bu kadar uzun süreli regl yaşıyorum.
Karnım davul gibi şiş. Tuhaf bir ağrı ve huzursuzluk var. Bir de gece yoğunluktan dolayı iyi uyuyamıyorum.
Chocolita Chocolita önümüzdeki günlerde bu konuda sağlıkla ilgili tetkiklerim, koşturmacam olacak. Ben bugünden itibaren izin alabilir miyim?
Tetkiklerim bitince, reglim bitip, sağlığım normale dönünce, kısacası durum netleşince hemen geri dönerim.
Allah korusun, reglin durmaması kanser vs. belirtisi de olabilirmiş. O tetkiklerim de yapılır, kafam rahat eder inşallah.
Çok bilmiş gibi konuscam gene ama duramiyom napim yasınızdan dolayı size büyük.ihtimal biyopsi yapabilirler yada teropatik kürtaj veya her ikisi birden ihtimalleri ortadan kaldirmak icin bu sayede rahim.duvarinizda incelemesi için önümüzdeki aylarda regl.dinemleriniz biraz düzene girip rahatlayabilirsiniz size 6 ay kadar düzenleyici bir hormonları başlayabilirler menopoz artık geldim dediği zaman zatennbu şikayetler de biter

Kızlar ben bugün ömrümde yapmadığım diyeti yapmışım evlere senlik böyle bir ikilem yaşamadım hem çok doydum hem aç kaldım anlamadım ben anlamadıysan vücudum deli olmuştur 🤣 neyse menumu yazayım bari
Uyanınca 500 ml su (,limonlu )
10.00 tarçınlı Türk kahvesi
11.30 2 tane tereyağlı yumurta + 1 kk peynir 2 yk yeşil zeytin + 1 avuç çiğ fındık +1 kase keten tohumlu salata
17.00 1 kase sehriyesiz b.pilav+ 1 kase kuru fasulye +1 kase cacık
21.00 500 ml dukan birası
Şu 2.5 litre
15 dk leslie
Chocolita Chocolita Dutt Dutt
Adim sayimi yatmadan önce atacam 🙃

Eklentiler

• 20240513_204923.jpg
    20240513_204923.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 17
Çok bilmiş gibi konuscam gene ama duramiyom napim yasınızdan dolayı size büyük.ihtimal biyopsi yapabilirler yada teropatik kürtaj veya her ikisi birden ihtimalleri ortadan kaldirmak icin bu sayede rahim.duvarinizda incelemesi için önümüzdeki aylarda regl.dinemleriniz biraz düzene girip rahatlayabilirsiniz size 6 ay kadar düzenleyici bir hormonları başlayabilirler menopoz artık geldim dediği zaman zatennbu şikayetler de biter
Merhaba canım,
Pandora27 Pandora27 ilgin için teşekkür ederim.:KK200:
Duphaston isimli bir ilaç veriyor doktorum hormonları dengelemek için. Progestatif grubu bir hormon ilacı imiş. Geçtiğimiz aylarda da kullanmış idim. Bugün doktorumla irtibat kurdum, Duphaston'a başlamamı söyledi.10 gün sabah akşam içeceğim, duphaston kanamamı da kesecek. Duphaston'u bıraktıktan 3 gün sonra regl olacağım, reglim bitince de muayeneye gideceğim.
Tüm tetkikleri yapıyorlar, kan tahlilleri veriyorum.
Geçmişte CA-125 değerim yüksek olduğundan, kanamam da yoğundu, bahsettiğin gibi rahmimin içini inceledikleri histeroskopi işlemi yapıldı anestezi ile, alınan polip patolojiye gönderildi, temiz çıktı çok şükür. Miyomlarım da var. Geçmiş tetkiklerimi takip eden aynı kişi olduğundan devamlı titizlikle takip ediyor.
Dilerim bir daha gerek duyulmaz;ama çok gerek görülürse yapılır tekrardan.
Sağlık olsun.🙏

Sabah
11 0
Bi yesil elma
Kahve

13 30
Yarim muz
Iki kücük kayisi
Bikac dilim kivi

15.45
Bi kase kabak corbasi
Kavurma
Yogurt
2yk pirinc pilavi

Su 2 olur yatasiya

Chocolita Chocolita
Bence menün güzel canım. :KK5:Akşam uykunu olumsuz etkiler mi bilemedim, yeşil çay içebilirsin.
Ödemi de atar.

Kusura bakmayın. Yoğun bir işim vardı o yüzden uğrayamadım. Eğer bir daha gelemeyecek durumda olursam bilgilendirme yapıcam. 2 gün diyet dışı beslendim maalesef. Telafi etmek için ne yapmalıyım?
20.000 adım bekliyoruz
İlk diyet dışı 10.000, aynı hafta içinde 2. Diyet dışı cezasi 20.000 adımdır. 24 saat içinde tamamlanır.
Ya da yine kanıtlanabilirse aynı gün içinde 1.30 saat yapılmış spor egzersiz
Premenopoz dönemine girdim sanırım, yaşım 49.
5 günü az, 11 günü yoğun olmak üzere 16 gündür reglim devam ediyor. Reglim durmak bilmiyor. Tarihleri şaştı.
Çok halsiz bıraktı bu durum. Özellikle yoğunluğun olduğu son 11 günde enerjim taban yaptı.
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanımdan randevu alıp gideceğim. Hormonlarım iyiydi son kontrolde; ama önümüzdeki aylarda düzensizlik yaşayabilirsin demişti.
İlk defa bu kadar uzun süreli regl yaşıyorum.
Karnım davul gibi şiş. Tuhaf bir ağrı ve huzursuzluk var. Bir de gece yoğunluktan dolayı iyi uyuyamıyorum.
Chocolita Chocolita önümüzdeki günlerde bu konuda sağlıkla ilgili tetkiklerim, koşturmacam olacak. Ben bugünden itibaren izin alabilir miyim?
Tetkiklerim bitince, reglim bitip, sağlığım normale dönünce, kısacası durum netleşince hemen geri dönerim.
Allah korusun, reglin durmaması kanser vs. belirtisi de olabilirmiş. O tetkiklerim de yapılır, kafam rahat eder inşallah.
Çok geçmiş olsun inşallah sonuçlar iyi çıkar delficim Rabbim korktuğuna uğratmasin 🤲 sonraki mesajını da okudum izin almaktan vazgecmissin. Devam ediyorsun anladığım kadarıyla. İyi ol da canım izin de alabilirsin

Çok geçmiş olsun inşallah sonuçlar iyi çıkar delficim Rabbim korktuğuna uğratmasin 🤲 sonraki mesajını da okudum izin almaktan vazgecmissin. Devam ediyorsun anladığım kadarıyla. İyi ol da canım izin de alabilirsin
Chocolita Chocolita çok teşekkür ederim canım, inşallah tetkiklerim iyi çıkar. 🙏sağolasın.♥️
Anlayışın için çok teşekkür ederim, eksik olmayasın. Eğer çok halsiz ve yorgun hissedersem senden izin rica edeceğim.
Bu hafta devam edeyim diye düşündüm canım, içeceğim hormon ilacı şişkinlik yapıyor içtiğim süreçte, ama olsun zaten regl durumundan dolayı şimdi de şişlik var.
Tartıda artı geleceğim; ama burada olmak çok iyi geliyor. Sizlerle birarada daha güçlüyüz diyet sürecinde.:KK19::KK200:

Son düzenleme:

Sabah
11 0
Bi yesil elma
Kahve

13 30
Yarim muz
Iki kücük kayisi
Bikac dilim kivi

15.45
Bi kase kabak corbasi
Kavurma
Yogurt
2yk pirinc pilavi

Su 2 olur yatasiya

Chocolita Chocolita
Yo çok yememissin gayet güzel. Ben bugün aç uyuyamican ama hissediyorum. Sabah kahvaltı etmeyince akşam sistim 🥺 geç yemek yaramıyor bana

20.000 adım bekliyoruz
İlk diyet dışı 10.000, aynı hafta içinde 2. Diyet dışı cezasi 20.000 adımdır. 24 saat içinde tamamlanır.
Ya da yine kanıtlanabilirse aynı gün içinde 1.30 saat yapılmış spor egzersiz

Siz bana öl diyorsunuz 😃 2 küçük bebekle pek mümkün gözükmüyor malesef. Zaten gün içinde çok hareketliyim birde bunları 1 gün içinde yaparsam herhalde bayılırım 😅 yeni gelişimin hatrına yarıya düşemez mi cezam

Siz bana öl diyorsunuz 😃 2 küçük bebekle pek mümkün gözükmüyor malesef. Zaten gün içinde çok hareketliyim birde bunları 1 gün içinde yaparsam herhalde bayılırım 😅 yeni gelişimin hatrına yarıya düşemez mi cezam
İmkan olsa aslında akıllı saat alma şansınız olsa yakilan kalori miktarı da ceza yerine geçer. Hareketi her türlü kanitlamis olursunuz.
Bebekler olduğu için bir kereye mahsus 10.000 adım olsun
Bir de bir yere seyahat ettiğinizde kurallara uyamayacaksaniz muhakkak izin alın olur mu 🌹

Merhaba canım,
Pandora27 Pandora27 ilgin için teşekkür ederim.:KK200:
Duphaston isimli bir ilaç veriyor doktorum hormonları dengelemek için. Progestatif grubu bir hormon ilacı imiş. Geçtiğimiz aylarda da kullanmış idim. Bugün doktorumla irtibat kurdum, Duphaston'a başlamamı söyledi.10 gün sabah akşam içeceğim, duphaston kanamamı da kesecek. Duphaston'u bıraktıktan 3 gün sonra regl olacağım, reglim bitince de muayeneye gideceğim.
Tüm tetkikleri yapıyorlar, kan tahlilleri veriyorum.
Geçmişte CA-125 değerim yüksek olduğundan, kanamam da yoğundu, bahsettiğin gibi rahmimin içini inceledikleri histeroskopi işlemi yapıldı anestezi ile, alınan polip patolojiye gönderildi, temiz çıktı çok şükür. Miyomlarım da var. Geçmiş tetkiklerimi takip eden aynı kişi olduğundan devamlı titizlikle takip ediyor.
Dilerim bir daha gerek duyulmaz;ama çok gerek görülürse yapılır tekrardan.
Sağlık olsun.🙏
Rica ederim premenapoz dönemi kadınların kabusu gibi bir dönem ya aşırı regl ya çok az regl Bi görünüp Bi kaybolma annemden biliyorum 6 yıl çalıştım kadın doğum polikliniginde kaç tane bu şikayetlere gelen oldu hatırlamıyorum bile ama patoloji temiz geldiyse korkmayın ilacinizj düzenli alın mutlaka geçmiş olsun tekrar

X