Bir hobim bile yok

Tam yazamadım sanırım, ben Almanya'dayım etrafımdaki herkes kayak ve buz pateni benzeri sporları çocukluktan beri yapıyor, yetişkin olarak öğrenen çok az. Gelen yabancılar ya ilgi göstermiyor ya da üşeniyor sanırsam:eek:Ben ders alırken etrafta tek yetişkin ben vardım. Etrafımdaki herkes kayabiliyor madem ben de kayayım, kışın tatile gittiğimde otelde kalmayayım diye öğrendim biraz da.
Zevk almak için ille de süper kaymak gerekmiyor demeye getircektim, az biraz vınlıyorsan , zevk alıyorsan tamamdır, hobideki en önemli yer zevk almak:KK50: Bir öğrendim pir öğrendim vallahi bayağı hoşuma gitti bu iş, uzunca tatil varsa kayakları arabaya atıp dağın yolunu tutuyorum gayet güzel ve eğlenceli bir kış aktivitesi:halay:
siz almanyadasınız biliyorum

almanyada spor büyük disiplinle yaptıkları bir şey zaten ya hele paten kayak ski bisiklet ve yüzme, herkes hemen hemen yapıyor bunları! basketbol oynamazlar ya da takım sporu fazla takip eden yok (turnuvalar hariç) ama bunları çol çocuk hepsi ve hep yapıyorlar. iş çıkışı paten kaymaya giden bir dolu arkadaşım vardı benim de. ama ben o zamanlar latin dansla ilgileniyordum, bunlar yerine. yeni geldim kış sporu kafasına :KK70:

mesleğiniz nedir kamuda. Mesleğinizle ilgili bişeyler yapabilirsiniz belki
Kamuda yapamam da yl yaparsam yapabilirim. Onun için de ders çalışmam lazım. Arada çalışıyorum ama hangi ders alanında çalışsam hangi alana yönelsem bulamıyorum.
Tamda bugün bunu düşünüyordum tevaffuk oldu,hiç hobim yok,hobiye vakit de yok 2 çocuk var anca onlar büyüyünce...aslında kurslara gidilebilinir,bi arkadaş gittiği ücretsiz bir kurstan bahsetmişti,senaryo kursuydu hoca kursiyerlere bi görselle ilgili senaryo oluşturmalarını istiyormuş mesela bana eğlenceli gelmişti oluşturmak ve başkalarının senaryolarını dinlemek
Senaryoyu ben bir ara kafaya çok takmıştım. Videolar izlemiştim kitapta okumuştum. Yazmaya da çalışmıştım güzel bir alan bence.
Online kurs mu arkadaşınızın gittiği ben de bakayım bir

Konu sahibesi belki yazdığın şeylere ilgin yoktur, başka şeylere vardır?

Yaşın daha genç ayrıca niye öğrenemeyesin, ben kayak yapmayı 30 yaşından sonra öğrendim gayet de zevk alarak yapıyorum, yılbaşında kayağa gidiyorum mesela. 3. dilimi de akıcı konuşamıyorum ama okuyabiliyorum işte, onu da 30 yaşından sonra öğrendim. Dili ayrı tutuyorum, zevk alanlar var almayanlar var. Onun dışında belki spor ilgini çeker, fiziksel aktivite iyidir kafamı dinlememe yardımcı oluyor. Hoplamalı zıplamalı zumba, kardiyo tipi kurslar varsa etrafta öneririm:emir_bebek:
O şey ne bulamıyorum. Mesela bir akrabam bence yetenekli değil ama resim çize çize geliştirdi onun hobisi. Ama ben o kadar üstüne düşmedim çünkü o kadar ilgili değilim

Bir de hangi tür kitaplar önerirsiniz.
Konuşmamı, bakış açımı geliştirmek için

Kamuda yapamam da yl yaparsam yapabilirim. Onun için de ders çalışmam lazım. Arada çalışıyorum ama hangi ders alanında çalışsam hangi alana yönelsem bulamıyorum.

Senaryoyu ben bir ara kafaya çok takmıştım. Videolar izlemiştim kitapta okumuştum. Yazmaya da çalışmıştım güzel bir alan bence.
Online kurs mu arkadaşınızın gittiği ben de bakayım bir
Pandemide online dı sanırsam benim çok hoşuma gitmişti

siz almanyadasınız biliyorum

almanyada spor büyük disiplinle yaptıkları bir şey zaten ya hele paten kayak ski bisiklet ve yüzme, herkes hemen hemen yapıyor bunları! basketbol oynamazlar ya da takım sporu fazla takip eden yok (turnuvalar hariç) ama bunları çol çocuk hepsi ve hep yapıyorlar. iş çıkışı paten kaymaya giden bir dolu arkadaşım vardı benim de. ama ben o zamanlar latin dansla ilgileniyordum, bunlar yerine. yeni geldim kış sporu kafasına :KK70:
Daha bir kaç gün önce çocuğumun sınav sorularından bi tanesi "aşağıdakilerden hangisini büyüklerimiz yapmamıştır" gibi bişeydi. Tam yazamadım ama cevap paten kaymaktı. bayağı bir düşündürdü beni 🤔 sanki yeni icat edilmiş gibi.

Fotoğrafçılık kursuna ne dersiniz? Ya da eşli danslar? İkisi de hem çok kafa yormuyor hem de çevre yapmak için çok ideal bence.

Yazdıklarınızda kendimi okudum resmen. 25 yaşındayım bu yaşımı hiç böyle hayal etmemiştim. Her şeye geç kalmış hissi çöküyor bana da sürekli. Biri boş zamanlarında neler yaparsın demesin diye uğraşıyorum resmen. Hobi edinmeye çalışmak cidden fazla yorucu.

Merhaba,
26 yaşındayım ve çalışıyorum.
Günlerim işe git gel arada arkadaşlarla buluş şeklinde geçiyor. Derdime gelecek olursak bir yeteneğim, hobim yok. Amacım da yok gibi biri beni sevsin seveyim sevileyim istiyorum o da yok. Kafamı çok takmayım kendimi geliştireyim diyorum o da yok.
Çocukken kendimi çok zeki ve büyüyünce çok büyük işler başaracakmışım gibi hissederdim ama yapamadım. İyi bir üniversite okudum ve mesleğime başladım memurum o kadar. Üniversitedeki dersleri seviyordum severek çalıştım ama vaovv denecek kadar bir aşkla şevkle bağlı değildim. Memur oldum üniversitedeki dersleri sevsem de aşırı sıkıcı meslek. Beni ne heyecanlandırıyor diye düşünüyorum bir şey bulmak,bir şey üretmek onu satmak bunları düşününce heyecanlanıyorum ama ne yapabirim yüksek lisans yapsam hangi dersten yapacağımı da bilmiyorum ki şu an küçük yerde yaşıyorum yl yapacak üniversite yok tayin istersem anca o zaman. İngilizce öğreniyim diyorum beynimin dil bölümü gelişmemiş bence. Kaç kere çalıştım ama olmuyor. Dikiş nakış yapıyım, elbise dikmeyi öğreniyim dedim iğne iplikle bile çok zor dikiyorum. Örgüyü annem kaç kere göstermişti ortaya çıkan sonucu gören akrabam oğlum senden iyi örüyor demişti :)) Genel olarak iyi yaptığım bir şey yok sıkılıyorum.
Ha bir de şu var son zamanlarda aptallaştığımı da hissediyorum. Telefonla çok zaman geçirmekten mi nedir güzel konuşamıyorum. Ne hakkında konuşacağımı bilmiyorum. Bir toplulukta oturup konuşulurken insanlar beni dinlemiyor lafımı kesiyor şak diye ya da ben kendimi anlatamıyorum söyleyeceğim düşünceyi yanlış olacak şekilde aktarıyorum ya da sınırlı kelimeler ile. En son hı hı diyip karşımdakini dinliyorum. Kitap okuyorum aslında eskiye nazaran daha az evet ama yine de okuyorum. Neden tıkanıyorum bilmiyorum. Geçen ağzı iyi laf yapan bir abi ben asla kitap okumam sevmiyorum dedi ama gayet düzgün konuşan , kendini dinlettiren biri. Bu da yetenek işi sanırım
Geleceğe dair hayallerim yok. Gezmek isterim hayalım ama Avrupa'ya gidiyim Fransa'yı görüyüm diye yanıp tutuşmadım. Bir şey üretip insanlara fayda sağldığını gözlerimle görmek hayalim ama ne yapacağımla ilgili girişim 0. Ufak ufak bu nasıl olur diye düşünüyorum, biraz araştırma yapsam sıkılıyorum. Bir şeye tutkuyla sarılıp canla başla calışmak istiyorum ama beni heycanlandırmıyor.

Baya daldan dala atladım kısaca. Yeteneğim yok resim, müzik, el beceri vs. sıfırım..
Ağzım iyi laf yapmıyor insanlara kendimi dinlettiremiyorum
Bir amacım hayalim var gibi desekte ilerisi yok
Ne yapabilrim hobi önerebilirsiniz ya da yukarıdaki sorunlara çözüm teşekkürler...
Canım tamamen senin gibiydim, karakter küçüklük hayalimiz ve sadece atanmış olmak… 26 yaşında senin yaşında hayatım değişti her anlamda🙏🏻 Çekim yasasını uygula, dua et, pozitif kal ve mutlaka boşta hareket halinde ol. Yeni bir şeyler yap, oralardan hobin de ilişkiler de her şey seni bulacak sen aramadan🤍

X