Kardeş değil kardeşlik önemliymiş..

Merhabalar..Kız kardeşimle aramda üç yaş var.Ben büyüğüm.Lise ,üniversite,iş hayatı derken hiç aynı evde yaşamadık.
Pandomide tayin istedim ailemin yanına..Ev küçük sığamadık.Hayat şartları çok zor.Yüksek enflasyon,ekonomik kriz derken tek başıma eve çıkamadım.Kız kardeşimle çıktık.
Aramızdaki muabbet hep şu şekildeydi..(Bu arada ben mebde öğretmenim.)”Sen kadrolusun,ben ücretliyim daha fazla öde..Ya da sen daha fazla kazanıyorsun ben ne alıyorum ki..”

“Ben herşeyin iki katını yapmak için bu günlere gelmedim.Yeter artık dedim..”
Ama yine de hata bende.Yaptıklarımın hesabını yapmadım hiç bir zaman.Kardeştir dedim..Sonra ipin ucu kaçtı.Hep ben.Onda hiç bir şey yok.Arabanı alabilir miyim abla,arkadaşımı eve bırakabilir miyim abla,paran yattı mı abla...
Ayranı yok içmeye eve air fry ile robot süpürge almış..Al ,ihtiyaçtır ama iki aydır borçları ben ödüyorum.Sıkışmış ,borç olarak ben ödeyecekmişim..

Yazın sıkıştım..Abla kredi çek borçlarını tek bir yere bağla dedi.Eşek kafam aldandım..Borçlarımı tek bir yere bağlayamadım.Para nereye gitti onu fa bilmiyorum..Memlekete gittik..Herkese hediye aldı..Benden borç istedi..Tamam benim de giderlerim oldu.Arabanın vergisi,muayenesi ıvır zıvır derken ama...Gitti işte çektiğim kredi.Borcuma borç eklediğimle kaldım .

Hanım efendi ben fakirim diyor.Eve ger gün kargo geliyor..
Onun giydiği markaları ben giyemedim..

Zamanında bir de babamla araba almışlar.Arabanın beşte birini ödemiş.Babamın hatası,evlat da olsa ortaklık yapmayacaktı..yıllarca araba benim diyerek sömürdü.Kullandı,benzini bitince bıraktı.Arabayı çarptı.Tamir için babama bıraktı.Bir kere ne kasko ne sigortasını ödedi.
Ve benim arabam diyerek evdekileri hasta etti.
Adamcağız borcunu ödeyemiyor..Bu da sömğrdükçe sömürüyor..Zorlama babanı işte ..Azcık vicdan et..
Ailemin bu acziyeti benim de canımı sıkıyor..
Keşke güçlü olsalardı.Neyse annem iki bileziğini verdi..Az bir şey kaldı.Onu da sonra vereyim dedi..
Bizimki yine uslanmadı.Hala aynı tas aynı hamam.Borcunuzu ödeyin diyor.Canını mı istiyosun,Yeter artık dedim.

Beni yıllarca düşmanı bellemiş..Hep kıyaslandık biz.Ben çalışkandım,usluydum..Onun farklı yetenekleri vardı.Ailenin söz dinleyen kızı olduğum için ailem beni överken onu hep yerdiler..yanlıştı yaptıkları..Ama geçmiş geçmişte kalsın.
Mesela spor,halk oyunları vs gibi etkinliklerde çok iyiydi..Ama ders değil diye hevesini kursağında bırakmışlar,bşr de önğne örnek olarak beni koymuşlar.
Şimdi benden nefret ediyor.
En ufak bir hatamda ağza alınmayacak laflar ediyor.
Bana son yazdığu mesajında fa benden nefret ettiğini söyledi..Sık sık da söyler...

Neyse konu çok uzadı arkadaşlar..Benim derdim imkansızlık.Böyle bir kardeşle aynı evde yaşamaya mecburum.Bu arada ailemin kiradaki evi boşaldı.Bizi geçirdiler..Kira da vermiyoruz..
Ama iki kız kardeş bir eve sığamıyoruz.Eve çıkabilecek durumda değilim.
Öğretmenim ama geçinemiyorum.Burada kşralar bir maaş kadar artı iki üç kira peşin ve depozito istiyorlar..Bir de eşyası cabası..

Evlilik kurtuluş değil,bu amaçla kimseye bakmak istemiyorum.Zaten kimseyi sevmeye de yerim yok. Anneme babama annelik babalık yaparak öğrendim ebeveyn olmanın,aile olmanın zorluğunu..

Gönül sevmek istiyor ama sevince nolcak ki..Benim için sevgi ,kavga -gürültü -nefret demek..Aile olmak da öyle..

Çıkamıyorum işin içinden.Çok çaresizim.İnsana en büyük zararı aikesi veriyormuş..
Bir kere hayır deyince senden kötüsü olmuyor maalesef imkanın fırsatın varsa başka eve çık

X