babamdan nefret ediyorum...

Sevgili konu sahibi kardeşim,
45 yaşında bir ablan, hatta belki de annen yaşında bir teyzen olarak yazıyorum, ben de toksik bir ailede, manipülatif bir anne ile büyüdüm.
Ne yazık ki bunu 2 yanlış evliliği bitirip, ömrümün yarısından fazlasını yaşamış bir kadın olarak yeni farkettim. Annemi sildim. Genel olarak aileme sınır çizdim. Yıllardır panik atak, depresyon ile savaşıyorum. İlk belirtiler 13 yaşında minicik bir çocukken çıktı.
Psikolojik tedavi görüyorum zaten de, terapiye de yeni başladım. Çünkü ben annem gibi bir anne olmak, 7 yaşındaki kızımın da hayatının benim yüzümden ve dengesiz babasından koruyamamış olmam yüzünden kaymasından çok korkuyorum.
Demem o ki, buradaki kadınların görüşlerine güven, inan bana çok doğru noktalara temas etmişler. Ailene ve özellikle de annene mesafe koy ve bunu terapist desteği ile yapmaya çalış.
Ben bu annem /ailem bağımlılığı - onay bağımlısı olmam yüzünden o kadar çok fırsat kaçırdım, ne çok hata yaptım bilemezsin...
Bakın benim babam rahatsızdı yurtdışından ağır depresyona yakalanmis vaziyette geldi yillarca calisamadi psikiyatrik ilaclar o kadar agirdi ki yerinden kalkamıyordu ama bize ve anneme cok iyi davraniyordu en agir hasta doneminde bile kafasi tamamen gitmişti kafir yahudiler babamı hasta etmişti babam mücadele verirken bu hale geldi ama sonunda biz kazandık sonunda sevgi kazandı aile maneviyatla ayakta durur oyle kufur kötü soz baba degil gozunun nuru olsa dinleme duyma cehennemlik de geç kendi hayatini çiz

Bu yaşta bu kadar sorumluluk alman normal mi sence? Sana yazık değil mi annen neden bu kızada yazık dert içinde kahroluyor demiyor?
Bu sene de kazanamazsan açıktan okuyup bu sırada işe girebilirsin. Hem elinde paran olur hem de üni okumuş olursun. Maalesef şimdi üniversite okumak hemen iş kapısı açmıyor dah açok gençsin, yolun başındasın insan ailesini seçemiyor ama geleceğini seçebilirsin. Okumaktan ve kendinden asla vazgeçme.
Dernekler belki siyasi partilerin gençlik kollarına bak burs almaya çalış.
O senin canın annen ama seni bu kadar dert duvarı yapmasına izin verme.
Var mı bilmiyorum ama zararı olmayan sadece sakinleştiren ilaç varsa verseniz olmaz mı?

Ah babalar... Öncelikle kendine düzgün bir iş bulmaya çalış canım. Daha çok küçüksün ve muhakkak iş yarar bir bölüm oku.(uzaktan eğitim vs)
Hemen hemen aynı yollardan geçmişiz. içimi düğüm düğüm eden çocukluk anılarım var. Üniversiteyi dışardan okudum ve kpss sınavına hazırlandım. bunları hep gıdım gıdım para biriktirerek yaptım emin ol. Benim çalışmam vs teklif dahi edilemezdi ama kpss ile atanınca konu kapandı.
Kendinle ilgili karar alırken kesinlikle BENCİL OLDUĞUNU DÜŞÜNME sen bir bireysin sen iyi olursan sevdiklerine de faydan dokunur aksi durumda sen batarken sadece sen batarsın herkes hayatına devam eder.

Nasıl anlatılır bilmiyorum , babam hayatınızda görebileceğiniz en manipülatif ,narsist insan. 20 yaşındayım ama kendimi 50 yaşında biri gibi hissediyorum . Tüm duygularım, heyecanlarım, yaşama sevincimi,ruhumu katletti . Hayatta hiç bir amacım kalmadı. Kendimi bildim bileli her güne kavga, çığlık ve küfür seslerine uyanıyorum . Artık güne uyanmak istemiyorum.

Annem onun yüzünden kansere yakalandı , kendisi ağır hastalıklar atlattı. Küçücük yaşımda omuzlarıma ağır yükler yüklediler , en kötü zamanların da kendimi hiçe saydım sadece onlarla ilgilendim. Kendimi , hayatımı , isteklerimi , derslerimi, her şeyimi bırakıp sadece ikisini mutlu etmeye çalıştım. Benim en kötü zamanlarımda ise anlayışsız ebeveynler ve duyduğum küfürler oldu. Keşke size ruhumu gösterebilsem , gerçekten yaşamak için çok çaba sarf ediyorum , nefes alıp vermek bile işkence artık, içim kaldırmıyor.

3 senedirli üniversite sınavına hazırlanıyorum fakat bir insanın hiç amacı, yaşama hevesi olmayınca sadece ölümü bekliyor. Dersin başına geçip de okuduğumu anlayamıyorum , durduk yere ağlama krizlerine giriyorum . Kalbim sıkışıyor , nefes almakta zorlanıyorum . Sorunum da şu ;
Yaşayabilmem için babamdan uzaklaşmam lazım bunun farkındayım fakat annem ve kız kardeşimi geride bırakamıyorum. Annem zamanın da babama olan aşkını , hislerini geri de tutup boşansaydı bunların hiçbirini yaşıyor olmayacaktık. Annemin babama olan sevgisi yüzünden bu halde olduğumuzu biliyorum. Ama anneme de kızamıyorum , babamla araların da 20 yaş var. Cesaret edememiş bazı şeylere... Artık babamdan daha fazla küfür duymak( o.sbu ç... şerefsi...am.... koyayım..vb) , para isterken ezilip büzülmek, annemle kavga ederken annemi savunduğum için evlatlıktan reddedilip evden kovulmak , bir ruj sürdüm diye boyalı kadınlara günü birlik teklif gider gibi laflar duymak istemiyorum.

Kaç kez ama kaç kez bilgisayardan müstehcen şeylere bakarken yakaladım, ilk abim yakaladı ben 9 o 12 yaşlarındaydı , bana gelip babamın kötü şeylere baktığını söyledi. Evde kavga kıyamet koptu, babam suçu 12 yaşındaki küçük bir çocuğa, abime attı. Sonra bunlar devam etti , annemle bitmek bilmeyen kavgalar da cabası... Baba kız gibi iğrenç içerikler de gördüm . Bunu ilk okuduğum da kendime gelemedim , ingilizce bilmemesine verdim . Ne kadar iğrenç bir insan anlayın diye anlatıyorum. Ayrıca sinir hastası , içerisinde gram babalık duygusu kalmamış bir insan. Bazen içine şeytan girdiğini düşünüyorum.

Son zamanlarda da aşırı cimrileşti , 20 yaşındayım almak istediklerim şeyler oluyor çıkartıp para verirken bile canından can gidiyor.(50tl veriyor o yüzden abimden alıyorum) Abim evlilik hayali kuruyor ama babam benim param yok destek çıkamam diyor , parası olduğunu da çok iyi biliyoruz. İşin ilginç kısmıysa , her kavga ettiğimiz de yukarıda ki küfürleri duymama rağmen tek kötü bir laf etmeme, suç %100 babamda olmasına rağmen sanki ben suçluymuşum gibi davranıp benden özür bekliyor. Annemi bazen tehdit ediyor ve aşırı paranoyaklaşıp annemin kanlı bedenini gözlerimin önünden silemiyorum...

Çok olgunlaştım, üzerimde ölü bir olgunluk var. Toparlayamıyorum , annemi ve kız kardeşimi alıp başka bir şehire defolup gitmek istiyorum. 5 kuruş param yok , şuan gidip sakız almak istesem üzerimden o kadar bile çıkmaz. Annemi ve kardeşimi geride bırakmakta istemiyorum . Aynı il de okursam ,intihara çok yakınım biliyorum. Sınava 1 ay kaldı ve ben aşırı anneci bir insanım . Annem bana anne der hep , annemi çocuğum gibi gördüğümden yalnız bırakamıyorum. Sürekli çevrem de olsun istiyorum ama başka bir ilde okursam bu mümkün değil.

Derslerimde de çok başarılı bir öğrenciydim ama yaşadığım ailesel ve çevresel zorluklar yüzünden bu başarıyı sürdüremedim ... İstediğim bölümü kazanabilir miyim bilmiyorum. En kötü 2 yıllık bir yeri kazanıp kafam rahatken tekrar hazırlanırım diye düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız ? Annenizi kendi iyiliğiniz için geride bıraktığınıza üzülür müydünüz ? Fikirlerinize çok ihtiyacım var ...
Babayla ne yaşanırsa yaşansın araya ölüm girince her şey o kadar değişiyor ki. Bende babamı sevmezdim. Sürekli küfür eder bağırır çağırır dururdu. Ama şimdi o kadar çok özlüyorum ki. Ah babam diyorum.

Anneniz size niye anne diyor ailecek deli oldukları gibi sizi de delirtmişler benim ailem bu kadar değildi ama babam narsisttir hatasını kabul etmez yüzünü şeytan görsün annemde aynı şeyin laciverdi hiçbirini sevmiyorum üniversiteyi kazandım kurtuldum onlardan tatillerde mecbur bi kaç kez geldim her geldiğimde keşke gelmeseydim diyorum iğrenç insanlar çünkü gelip görünecek gibi değiller Allah sabır versin ne diyeyim

Anneniz sizin çocugunuz degil kendinize gelin. Bencil anneniz bosanmadigi gibi tum sorumlulugu da sizin uzerinize atip yayilmiş resmen. Bir de nazliyorsunuz. Kiz kardesiniz dr sizin sorumlulugunuzda degil. Cikim gidin evden kendi hayatinizi kurun. Kurunki ilerde kizkardesiniz ayni durumdaykrn gidecek evi olsun. Ama en onemlisi kendinizi birey olarak sevin on planda tutun. Babaniz evet nefret edilesi ama annenizin sizi duygusal olarak somurmesi de babanizdan farkli degil. Siz iyi saniyorsunuz ama o da aynı b.k un laciverti yani kusura bakmayın da. Kafanizı toplayin çalişın. Neresi gelirse gelsin gidin okuyun yurtta kalin. Yazilim falan yazabilirsiniz tutarsa puan. Okul zorlamazsa ise de girin. Zorlarsa da yazlari çalişıp biriktirin kişın okul donemi ek harclik olur. Baska bir il yazin kesinlikle. Veee sayet ogrenci evinde vs kalirsaniz annenizin gelip size yapismasına müsade etmeyin. Ruhunuzu emiyor o farkinda degilsiniz
Bunu yazan psikolog sanirim. Annesi ve babasi tarafindan kucuk yasta anne ve baba yapilmis bir tanidigima da psikolog asagi yukari ayni seyleri soylemisti. Buyuk konusmak istemiyorum kesinlikle buyuk de konusmuyorum Allah insani sasirtmasin ama anneniz de normal degil. Bu hanimefendi size bedavadan psikologluk yapmis bence dikkate alin.

Nasıl anlatılır bilmiyorum , babam hayatınızda görebileceğiniz en manipülatif ,narsist insan. 20 yaşındayım ama kendimi 50 yaşında biri gibi hissediyorum . Tüm duygularım, heyecanlarım, yaşama sevincimi,ruhumu katletti . Hayatta hiç bir amacım kalmadı. Kendimi bildim bileli her güne kavga, çığlık ve küfür seslerine uyanıyorum . Artık güne uyanmak istemiyorum.

Annem onun yüzünden kansere yakalandı , kendisi ağır hastalıklar atlattı. Küçücük yaşımda omuzlarıma ağır yükler yüklediler , en kötü zamanların da kendimi hiçe saydım sadece onlarla ilgilendim. Kendimi , hayatımı , isteklerimi , derslerimi, her şeyimi bırakıp sadece ikisini mutlu etmeye çalıştım. Benim en kötü zamanlarımda ise anlayışsız ebeveynler ve duyduğum küfürler oldu. Keşke size ruhumu gösterebilsem , gerçekten yaşamak için çok çaba sarf ediyorum , nefes alıp vermek bile işkence artık, içim kaldırmıyor.

3 senedirli üniversite sınavına hazırlanıyorum fakat bir insanın hiç amacı, yaşama hevesi olmayınca sadece ölümü bekliyor. Dersin başına geçip de okuduğumu anlayamıyorum , durduk yere ağlama krizlerine giriyorum . Kalbim sıkışıyor , nefes almakta zorlanıyorum . Sorunum da şu ;
Yaşayabilmem için babamdan uzaklaşmam lazım bunun farkındayım fakat annem ve kız kardeşimi geride bırakamıyorum. Annem zamanın da babama olan aşkını , hislerini geri de tutup boşansaydı bunların hiçbirini yaşıyor olmayacaktık. Annemin babama olan sevgisi yüzünden bu halde olduğumuzu biliyorum. Ama anneme de kızamıyorum , babamla araların da 20 yaş var. Cesaret edememiş bazı şeylere... Artık babamdan daha fazla küfür duymak( o.sbu ç... şerefsi...am.... koyayım..vb) , para isterken ezilip büzülmek, annemle kavga ederken annemi savunduğum için evlatlıktan reddedilip evden kovulmak , bir ruj sürdüm diye boyalı kadınlara günü birlik teklif gider gibi laflar duymak istemiyorum.

Kaç kez ama kaç kez bilgisayardan müstehcen şeylere bakarken yakaladım, ilk abim yakaladı ben 9 o 12 yaşlarındaydı , bana gelip babamın kötü şeylere baktığını söyledi. Evde kavga kıyamet koptu, babam suçu 12 yaşındaki küçük bir çocuğa, abime attı. Sonra bunlar devam etti , annemle bitmek bilmeyen kavgalar da cabası... Baba kız gibi iğrenç içerikler de gördüm . Bunu ilk okuduğum da kendime gelemedim , ingilizce bilmemesine verdim . Ne kadar iğrenç bir insan anlayın diye anlatıyorum. Ayrıca sinir hastası , içerisinde gram babalık duygusu kalmamış bir insan. Bazen içine şeytan girdiğini düşünüyorum.

Son zamanlarda da aşırı cimrileşti , 20 yaşındayım almak istediklerim şeyler oluyor çıkartıp para verirken bile canından can gidiyor.(50tl veriyor o yüzden abimden alıyorum) Abim evlilik hayali kuruyor ama babam benim param yok destek çıkamam diyor , parası olduğunu da çok iyi biliyoruz. İşin ilginç kısmıysa , her kavga ettiğimiz de yukarıda ki küfürleri duymama rağmen tek kötü bir laf etmeme, suç %100 babamda olmasına rağmen sanki ben suçluymuşum gibi davranıp benden özür bekliyor. Annemi bazen tehdit ediyor ve aşırı paranoyaklaşıp annemin kanlı bedenini gözlerimin önünden silemiyorum...

Çok olgunlaştım, üzerimde ölü bir olgunluk var. Toparlayamıyorum , annemi ve kız kardeşimi alıp başka bir şehire defolup gitmek istiyorum. 5 kuruş param yok , şuan gidip sakız almak istesem üzerimden o kadar bile çıkmaz. Annemi ve kardeşimi geride bırakmakta istemiyorum . Aynı il de okursam ,intihara çok yakınım biliyorum. Sınava 1 ay kaldı ve ben aşırı anneci bir insanım . Annem bana anne der hep , annemi çocuğum gibi gördüğümden yalnız bırakamıyorum. Sürekli çevrem de olsun istiyorum ama başka bir ilde okursam bu mümkün değil.

Derslerimde de çok başarılı bir öğrenciydim ama yaşadığım ailesel ve çevresel zorluklar yüzünden bu başarıyı sürdüremedim ... İstediğim bölümü kazanabilir miyim bilmiyorum. En kötü 2 yıllık bir yeri kazanıp kafam rahatken tekrar hazırlanırım diye düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız ? Annenizi kendi iyiliğiniz için geride bıraktığınıza üzülür müydünüz ? Fikirlerinize çok ihtiyacım var ...
Annen de sizi düşünmemiş.Alabilirsen burs al oku.4 5 sene sonra aileni kurtarirsin.

Konu sahibi kesinlikle olay Annenizde çözülür..

Başınıza ne gelmişse Anneniz yüzünden gelmiş.

Anneniz çocuklarını düşünüp, aşk böceği olmasaydı, dik durup babanızdan daha ilk olayında ayrılsaydı sizler, anne babası boşanmış ama ruh sağlıkları düzgün çocuklar olurdunuz ve babanızdan da bu kadar nefret etmezdiniz..

İleride bunu daha iyi anlayıp asıl annenizden nefret edeceksiniz.

Ve ben şunu anladım üniversiteye geçince dışarıdan bakan göz oluyorsun ailene o zaman anlıyorsun ne kadar ruh hastası olduklarını başkalarının ailesini gördükçe inanılmaz imrenme ve akabinde aşırı nefret geliyor ve sonra birden içe dönüşle olay kapanıyor

X