Bile bile lades mi diyorum abartiyor muyum

jeehan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
2.364
1.659
Günaydın kızlar.

Nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama içim çok acayip. Bı yerden abarma jehaan diyorum diğer yerden bu şimdiden niye böyle oldu diye kendimi yiyorum.

1. Erkek annesi yakın zamanda tanıdık bı yere set atıp bana atmıştı kızım bunlarda aklımda olsun baya indirim yaptırdım vsvsvs diyerek. Ben telefonda da beğendiğim başka şeylerin de olduğunu alirken onları almak istediğimi desem de inatla bunlar da iyi markalar filan diyip durmuştu. (Klasik çeyiz seti yorgan, yemek takımları, küçük ev aletleri vs olan) kesinlikle inattan almamazlik etmemistim ama erkek arkadaşım çok uygun geliyor hadi alalım moduna geçmişti. İçinde istemediğim zibilyon parça olan şeyi almak istemedim.(kahvaltı takımı vs çok gereksiz) Annen de bakmış o kadar ayıp olmasın diye küçük ev aletlerini ordan alırım ama diğerleri için beğendim şeyleri alırım dedim ama konu bı anda tartışmaya döndü. Bende annesinin çok müdahale ettiğini söyledim. (Ee çünkü gerçekten çok müdahale ediyor daha söz hatta tanışma yokken eve başka şeyler de almayı teklif etmişti kabul etmeyince yine tartışma cikmisti. Şimdi evlilik tarihi bile belli değil bunları al istersen fiyatı günden güne artıyor acele edelim moduna geçti. Niyeti kötü değil biliyorum.) Konu erkek arkadasimla tartışmaya dönünce kapatmak adına annesini arayıp kibarca uğraşıp vakit ayırdığı için tesekkur ettim ama kendi beğendiğim şeylerin olduğunu onu almak istediğimi soyledim. Sonra annesi ablaları filan konuşurken annesi bunu "benim beğendim senin beğendiğin şeyi yapıyor inattan almıyor" olarak algılamis.

2. Erkek arkadaşım bı turlu annesinin çok müdahale ettiğini anlamak istemiyor. Biz ayrı şehirlerdeyiz başlarda aynı sehirlerdeydik sürekli buluşma şansımız vardı ama şimdi genelde ayda bı kere bulusuyoruz ya da 3 haftada bir. Geçen 2 hafta arayla buluştuk annesi niye bu kadar sık bulusuyorsunuz biraz birbirinizi ozleyin demiş. Atismislar. Bu tamam kötü niyetten değil belki eski kafaliliktan ama karışmak hakkı mi? Bazen tartışıyoruz sevgilime siz zaten anlasamiyorsunuz diyormuş. Duyunca çok çok üzüldüm.

3. Bu üstte de bahsettiğim şeyde (daha ortada tanisma bile yokken eve bir şeyler almayı teklif etmişlerdi ben de anneme danistim annem de"neyin acelesini yapıyorlar ortada bir şey yokken eşya mi alınır" demisti. Bana da öyle geldiği için istemedim. O hafta bir yığın tartıştık ettik. Konuşurken ben "evcilik mi oynuyoruz daha şimdiden neden alıyoruz, eşya çok mu önemli de biz şimdi bu sebepten tartisiyoruz, daha babamin haberi bile yok haberi olunca adam kizmayacak mi" vsvs yazmıştım. Bu 3 konuşmaya ekran görüntüsü alıp aile grubuna atmis. (Bunu birlikte wptan bı video izliyorduk onu izlerken başka bir şey gösterecekti o sırada ekran görüntüsünü gördüm.) Ablaları ve annesi var grupta. Görünce diğer konuşmalarını görmek istediğimi soyleyip diğerlerine de baktım. Hakkımda konuşmuşlar. Ablası anladığım kadarıyla öyle tektasla, eşyayla filan uğraşacak biz kız değil baska hedefleri var eğitimi önemsiyor vs demis. Bir diğeri x de duruma şaşırdı şok oldu öyle şey mi olur filan dedi demiş. ( X bizim eşyaları alacağımız yerdeki tanisiklari.) Annesi fena olmuş. Erkek arkadaşım boşver anne hiçbir şey senden önemli değil filan demiş. Erkek arkadaşım ben çok kötüyüm yazmış. Ablası boşver be oğlum senden önemli mi tamam ya da devam kendini uzmeden yap demiş. Şu an hatirlayinca bile üzülüyorum çünkü bunlar sadece almak istemediğim için söyleniyor. (Set değil bu bütün eşyalar onlar alacakti)

O gün yığınla özür diledi kalkıp gidiyordum ikna etmek için çok uğraşti. Açık açık söyledim burda benimle nasılsın wpta annene neler yazmışsın dedim. O gün annesi çok fenaymis içini rahatlatmak için öyle yazdım diyor.

Veee son olarak ortada daha hiçbir şey yok bunları konuşmak için konuşmuyoruz ya da konuşmaya böyle baslamiyoruz ama nasıl oluyor bilmiyorum oraya gidiyor. Laf arasında bana dedi ki haftada bı annemlere gideriz. Bende kendimi biliyorum haftanın 5 günü çalışıp her hafta gidemem yazdım. Direk olarak annem beni 10 küsur yıldır tek başına büyütüyor bu kadar da gitmek isteyim filan dedi. (Bu arada annesine 40-50 dk filan olacak arada belki ileride haftada bı gitmek gözüme batmayacak bile çünkü şu an kalabalık bı sehirdeyim ve yakın dedigim yerlere bile gitmek 1 saat sürüyor.ama şimdiden bu kadar her hafta gideriz demesini anlamıyorum. Senin ailene de her hafta gideriz diyor bana.)

Kızlar, durum bu. Genel anlamda şu evlilik olaylarına kadar iyi anlaşıyoruz. Ufak bir şeye moralim bozulsa ayri sehirlerde olmamıza rağmen direkt yanima gelir. Zevklerimiz, ilgi alanlarımız birebir. Çogu nokta da o alttan alır. Ufak bı seyde kirsa gonlumu almak icin cok ugrasir. Değerli olduğumu, önemli olduğumu, sevildiğimi hissettirmek için elinden geleni yapar, sevgisini saklamaz. Son zamanlarda annesi her şeye karışıyor diye çok yüklendim ettim bana annemle beni karıştırdığın için tartisiyoruz. İleride de şimdide bunu yapma. Anneme tamam deriz kırmadan sen yine kendi istediğini yaparsın vsvs dedi.

Sözün özü kafam çok karışık annesi hadi evlen hadi evlen diye baskı yapıyormuş o da bana yapiyor ve ben deliriyorum ne birikmiş param var ne de babamdan alabilirim para. Ben ne yapmalıyım? Gerçekten abartiyor muyum? Nasıl davranmalıyım? Bu işler taktikle vs olmaz elbette biliyorum annesi de normalde tatlı iyi bı kadın ama durun buralara geldikçe çok soğudum. Nasıl davranmalıyım hiç bilmiyorum

Ay içim şişti bu ne oğlunu evlendirme meraklısı bir kadın ve herşeyi anasına yetiştiren bir adam. Whatsapp konuşmalarınizi ne hakla aile grubuna atabiliyor bu adamdan bi cacık olmaz. Evlenirseniz bu arayı bulmak yerine daha çok bozar ve zaten bu ana oğulları uğraşmak çok zor olur benden demesi.

Ay içim şişti bu ne oğlunu evlendirme meraklısı bir kadın ve herşeyi anasına yetiştiren bir adam. Whatsapp konuşmalarınizi ne hakla aile grubuna atabiliyor bu adamdan bi cacık olmaz. Evlenirseniz bu arayı bulmak yerine daha çok bozar ve zaten bu ana oğulları uğraşmak çok zor olur benden demesi.

Bunları ben de söyledim. Ortayi bulmak icin bana annesini annesine beni savunuyor. Bu karışma konusunda da ailesine beni savunmuş. Ama ben istedirdim ki ufacık şey bu denli sorun haline gelmesin. Wp konuşmaları konusunda yığınla özür diledi, hala yanlış olduğunu düşünüyorum.

Bunları ben de söyledim. Ortayi bulmak icin bana annesini annesine beni savunuyor. Bu karışma konusunda da ailesine beni savunmuş. Ama ben istedirdim ki ufacık şey bu denli sorun haline gelmesin. Wp konuşmaları konusunda yığınla özür diledi, hala yanlış olduğunu düşünüyorum.

Sorun özür dileyip, dilemesi değil. Sorun o konuşmayi herkes ile paylaşmasi. Orda annesine "senden önemli daha ne var" diyerek seni ezmesi.

Bügün annesi fena olduğu için wp konuşmasini paylaşan adam, yarin neler yapar. Ana kuzusu olarak her hafta annesine gitmek isteyecek. Kadin şimdi düğün ile oğraşiyor ve o merasim bitince, sizin ile oğraşcak.

Herşey kadinin bir cinnetine, bir oğluna "kirildim" diye fake ağlamasina bakar ve oğlu hemen hincini senden alir.

Ve ayirten altin bir hediyedir. Bunun fotosunu atmak, indirim ile aldim diye çok çirkin şeyler. Ev senin, düzen senin. Elbette sen seçeceksin ne almak istediklerini. Evliliğe, kendi tabağini bile seçemeden başliyorsun, farkindamisin?

Ben konu başliği ile hemfikirim. Bile bile lades demek bu adam ile evlilik. Artik bir müddet sonra o özür dilemelerde fayda etmez ki dilemez bile. Bence ayril bu çocuktan Sana ve isteklerine zerre saygisi yok.

Dogru olani yapiyorsn muhtemelne bir 5 yil sonra sana ceyizi biz aldik diyebilir. Birde kaynNa sanki tek buyuttu demissn bunun amaci acaba evlenince bunlar bana bakarmi. Yani o ihtimali dusunerek bastan tavrini koy

1. Bu şahıs aşırı ana kuzusu.
2. Ana kuzusu olduğu için evleneceksen her şeyi önceden konuşmalısın. Özel zamanlar hariç( aileleri ne kadar ne sıklıkla ziyaret edeceğinizden tutun, aynı evde/apartmanda/yakında oturma konularına kadar her fikrinizi açık açık konuşmalısınız. Annesinin müdahaleciliğinden rahatsızlığınızı net dile getirin kabul etmeyin.
3. Ortada tanışma bile yokken bunların konuşulması ve buna izin vermeniz size her şeyi yapabilecekleri, yaptırabilecekleri izlenimi vermenize neden olmuş. (Benim fikrim değil, bu kafadaki insanlar böyle maalesef) Acilen bu izlenimi bozmalısınız. Gereksiz yüz göz olunmuş.

O değilde asıl fikrim ister için fesat deyin ister öngörülü.
O adam sizi annesiyle aynı evde oturtacak.
Annem tek büyüttü tek mi kalacak diyecek ve fikriniz sorulmayacak.
İşin kötüsü bunun planlanma ihtimali var. Bu eşyalarıda o yüzden kendileri kullanacakları için alıyor olabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yoldasin kuzum.Es adayi olarak sectigin adamdan ne aile reisi olur ne hayat arkadasi.Bu adam sizin iki kişi olarak bu birlikteliği yaşamanıza izin vermiyor.Herkesi sürece zorla çekiyor.Kayinvalide adayina da bozulma ablalarina da....Watsaptan da yazma artik birşey...

1. Bu şahıs aşırı ana kuzusu.
2. Ana kuzusu olduğu için evleneceksen her şeyi önceden konuşmalısın. Özel zamanlar hariç( aileleri ne kadar ne sıklıkla ziyaret edeceğinizden tutun, aynı evde/apartmanda/yakında oturma konularına kadar her fikrinizi açık açık konuşmalısınız. Annesinin müdahaleciliğinden rahatsızlığınızı net dile getirin kabul etmeyin.
3. Ortada tanışma bile yokken bunların konuşulması ve buna izin vermeniz size her şeyi yapabilecekleri, yaptırabilecekleri izlenimi vermenize neden olmuş. (Benim fikrim değil, bu kafadaki insanlar böyle maalesef) Acilen bu izlenimi bozmalısınız. Gereksiz yüz göz olunmuş.

O değilde asıl fikrim ister için fesat deyin ister öngörülü.
O adam sizi annesiyle aynı evde oturtacak.
Annem tek büyüttü tek mi kalacak diyecek ve fikriniz sorulmayacak.
İşin kötüsü bunun planlanma ihtimali var. Bu eşyalarıda o yüzden kendileri kullanacakları için alıyor olabilirler.

Annesinin olduğu apartmanda bı evleri daha var ama orda oturmayı kendi isteniyor. Hatta açık açık söyledi annem çok müdahale ediyor hayatima yakın olmak istiyorum diye. Her şeyi konuşmaya çalışıyorum ama gerçektenen sinirlerim aşırı bozuldu ufak bı şeyden sorun çıkartıyorum artık. Yüz göz olmayı önceden annesiyle tanismayi ya da eşyaa almayı inanın ben istemedim bı şekilde bunlar olmaya başladı ben hayır desem tartistik ve bu çeyiz seti konusu da son oldu. İstemedigimi dile getirdirdim ama yanlıs anlasildim.

Erkek arkadaşın, sizin özel konuşmalarınızı aile meclisine açtığı İçin bu iş olmaz. Resmen ailece fikirlerinize tecavüz etmişler. Annem fenalaştığı İçin seni ezdim diyor resmen, zaten konuşmaları herkese reklam etmese, aranızda olup biteni anlatmasa, annesinin nereden haberi olacak?

Şimdiden geçmiş olsun. Annesinden ve onun bitmek bilmeyecek isteklerinden sonra gelmeye alışın artık. Kendini belli etmiş sevgiliniz. Beni tek başına büyüttü cümlesi hayatımda senden daha çok söz sahibi demek. Bütün özelinizi o grupta sürekli paylaşmazsa bende birşey bilmiyorum.

Sorun özür dileyip, dilemesi değil. Sorun o konuşmayi herkes ile paylaşmasi. Orda annesine "senden önemli daha ne var" diyerek seni ezmesi.

Bügün annesi fena olduğu için wp konuşmasini paylaşan adam, yarin neler yapar. Ana kuzusu olarak her hafta annesine gitmek isteyecek. Kadin şimdi düğün ile oğraşiyor ve o merasim bitince, sizin ile oğraşcak.

Herşey kadinin bir cinnetine, bir oğluna "kirildim" diye fake ağlamasina bakar ve oğlu hemen hincini senden alir.

Ve ayirten altin bir hediyedir. Bunun fotosunu atmak, indirim ile aldim diye çok çirkin şeyler. Ev senin, düzen senin. Elbette sen seçeceksin ne almak istediklerini. Evliliğe, kendi tabağini bile seçemeden başliyorsun, farkindamisin?

Ben konu başliği ile hemfikirim. Bile bile lades demek bu adam ile evlilik. Artik bir müddet sonra o özür dilemelerde fayda etmez ki dilemez bile. Bence ayril bu çocuktan Sana ve isteklerine zerre saygisi yok.

Wp konusunda aynı fikirdeyim. Üstünden baya zaman geçti ama hatirladikca içim çok acayip oluyor. Annesi fakeden fenalastim demez ama ileride kendimi çok yalnız hissedeceğim

Annesinin olduğu apartmanda bı evleri daha var ama orda oturmayı kendi isteniyor. Hatta açık açık söyledi annem çok müdahale ediyor hayatima yakın olmak istiyorum diye. Her şeyi konuşmaya çalışıyorum ama gerçektenen sinirlerim aşırı bozuldu ufak bı şeyden sorun çıkartıyorum artık. Yüz göz olmayı önceden annesiyle tanismayi ya da eşyaa almayı inanın ben istemedim bı şekilde bunlar olmaya başladı ben hayır desem tartistik ve bu çeyiz seti konusu da son oldu. İstemedigimi dile getirdirdim ama yanlıs anlasildim.

Aynı apartmanda oturmayı istiyor. Açıklama olarak "annem hayatıma çok müdahale ediyor yakın olmak istiyorum" dedi? Doğru mu?

Evet bile bile lades diyorsunuz, henüz yol yakınken ayrılın.
Bu adamdan size hayat arkadaşı olmaz çünkü o anasının minik kuzusu,büyümemiş daha.

Canım bunca insan söylüyorsa,bişey biliyolar ki konuşuyorlar diye düşün bizi..O adamdan sana hayır gelmez.Annesi fena oldu diye seni aile içinde ezen adamdan koca moca olmaz.Balık baştan kokmuş.Üzgünüm

X