Evlat Edinme ben yeni 2 melegi evlat edindim...

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Canım kurumdan alırsan biyolojik ailenın gerı alma şans yok çünkü evlat edınılen çocuğun aıle rızasını alıyorlar yanı aıle evlat edınebilir dıyorsa geri Dönüşü olmuyor sıraya gelınce ilden ille değişebiliyor bence en yakın kurma gidip ön bilgi allabılırsın gönüllü aile olabılırsın bence bı dene Allah yolunuzu acık etsın zorları kolay eylesın inşallah
Merhaba
Bende 9yil evliyim bizimde cocugumuz olmuyor.Esim hep istiyor evlat edinelim diye ama ben bugune kadar kendimizin olur diye dusunmustum ve cesaretde edemiyordum.Bu sayfayi takip ediyorum ve sizin yazdiklarinizi okuyunca 2gundur ve fikirlerim resmen 180derece degisti.
Size birkac sorum vardi ROSA
Siz tercihinizi yaparken terk yada aile rizasi olanimi sectiniz?farklari ne bunlarin?ailesinin rizasi olsa bile yillar sonra cikip gelip rahatsiz etme durumu olurmu?bunlar benim kafamda olan sorular?

Merhaba
Bende 9yil evliyim bizimde cocugumuz olmuyor.Esim hep istiyor evlat edinelim diye ama ben bugune kadar kendimizin olur diye dusunmustum ve cesaretde edemiyordum.Bu sayfayi takip ediyorum ve sizin yazdiklarinizi okuyunca 2gundur ve fikirlerim resmen 180derece degisti.
Size birkac sorum vardi ROSA
Siz tercihinizi yaparken terk yada aile rizasi olanimi sectiniz?farklari ne bunlarin?ailesinin rizasi olsa bile yillar sonra cikip gelip rahatsiz etme durumu olurmu?bunlar benim kafamda olan sorular?

Merhaba lamvay öncelikle seni tebrik ederim gerçekten büyük ve önemli bir adım atmaya karar vermişsiniz çünkü bu kararı almak çoğu insan için gerçekten çok zor..biz tercih yaparken aile rizasını istedik çünkü (eğer Cocuk esirgeme Kurumuna giderseniz oradanda cok rahat bilgiler alabilirsiniz) kurum bize aile rızası olduğu zaman evlat eden aile hiç bir şekilde size ulaşamazlar Cünki sizin bilgileriniz aileye verilmiyor onların da size denildi ve çocuk bir bakıma yok sayılıyor oyüzden içiniz cok rahat olsun..İnan bana Seninle aynı zamanda evlenmiş sayılıyoruz bizede 9 yıl oldu evleneli biz 4 yıllık evlıyken evlat edinmeye karar verdik ve Rabbim 2 Melek nasip etti bize şimdi Rabbim bozmasın cok mutlu ve Tam bir aileyiz kesinlıkle kardeş bu aşktan bu mutluluktan bu sevgiden mahrum kalma zor olacak ama sonu da cok mutlu olacaksınız Allah yolunuzu açık etsin inşallah...

merhaba arkadaşlar... Öncelikle evlat edinen aileler siz n güzel kalpli insanlarsınız.Maşallah size.Bizde eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz.Bunun için başvuru yapıcaz 1 ay içinde. Ama sorularım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim şuanda sedece eşim çalışıyor. İikimizde 32 yaşındayız. Kiradayız.6 yıllık evliyiz. Bu şartlarda evlat edine bilirmiyiz?

Merhaba lamvay öncelikle seni tebrik ederim gerçekten büyük ve önemli bir adım atmaya karar vermişsiniz çünkü bu kararı almak çoğu insan için gerçekten çok zor..biz tercih yaparken aile rizasını istedik çünkü (eğer Cocuk esirgeme Kurumuna giderseniz oradanda cok rahat bilgiler alabilirsiniz) kurum bize aile rızası olduğu zaman evlat eden aile hiç bir şekilde size ulaşamazlar Cünki sizin bilgileriniz aileye verilmiyor onların da size denildi ve çocuk bir bakıma yok sayılıyor oyüzden içiniz cok rahat olsun..İnan bana Seninle aynı zamanda evlenmiş sayılıyoruz bizede 9 yıl oldu evleneli biz 4 yıllık evlıyken evlat edinmeye karar verdik ve Rabbim 2 Melek nasip etti bize şimdi Rabbim bozmasın cok mutlu ve Tam bir aileyiz kesinlıkle kardeş bu aşktan bu mutluluktan bu sevgiden mahrum kalma zor olacak ama sonu da cok mutlu olacaksınız Allah yolunuzu açık etsin inşallah...
Canim siz cesaretliymisssiniz masallah 4yillik evliyken cok guzel bir kararla hayatiniza cocuklarinizla devam etmissiniz .
Bizede aslinda 1yillik evliyken doktorlar dediler evlat edinin diye ama ben tedaviyle olacagini dusuniyodum yillardir tedavi olucaz diye maddi ve manevi cok yiprattik kendimizi.artik dur diyoruz butun bu ugraslara.Daha gecenlerde evlat edinin diyenleri tersliyodum ama birkacgundur hep aklimda bu konu var.insallh bizde basvurumuzu yapicaz bu hafta.

Merhabalar sevgili anneler ve anne adaylari
Bir sorum var:
Istanbul Maltepede oturuyoruz evlat edinme basvurumuzu nerden yapabiliriz?Burada sosyal hizmetler kurumu var ama evlat edinme bolumu yok sanirim.Taksimde varmis orayami gitmem gerekiyor.Istanbuldan basvuranlar yardimci olursa sevinirim

Canim siz cesaretliymisssiniz masallah 4yillik evliyken cok guzel bir kararla hayatiniza cocuklarinizla devam etmissiniz .
Bizede aslinda 1yillik evliyken doktorlar dediler evlat edinin diye ama ben tedaviyle olacagini dusuniyodum yillardir tedavi olucaz diye maddi ve manevi cok yiprattik kendimizi.artik dur diyoruz butun bu ugraslara.Daha gecenlerde evlat edinin diyenleri tersliyodum ama birkacgundur hep aklimda bu konu var.insallh bizde basvurumuzu yapicaz bu hafta.

Canım insan neler yaşıyor hayat insanı cesaretlendiriyor emin ol biz 3 yıllık evliyken kesinlikle çoçuğumuzun olmayacağını evlat edinmemiz gerektiğini görendik ve cok düşünmeden başvuru yaptık demekki bizim kaderimizde (evlat edinmek) yazılıymış dedik ve büyük ve zor bir adım attık bence daha fazla geç kalma bir önce inşallah sizlerde bebeğinizi kucağınıza alırsınız

Merhabalar sevgili anneler ve anne adaylari
Bir sorum var:
Istanbul Maltepede oturuyoruz evlat edinme basvurumuzu nerden yapabiliriz?Burada sosyal hizmetler kurumu var ama evlat edinme bolumu yok sanirim.Taksimde varmis orayami gitmem gerekiyor.Istanbuldan basvuranlar yardimci olursa sevinirim

Bu konuda bir bildim Yok inşallah yardım eden birileri bulunur..

merhaba arkadaşlar... Öncelikle evlat edinen aileler siz n güzel kalpli insanlarsınız.Maşallah size.Bizde eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz.Bunun için başvuru yapıcaz 1 ay içinde. Ama sorularım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim şuanda sedece eşim çalışıyor. İikimizde 32 yaşındayız. Kiradayız.6 yıllık evliyiz. Bu şartlarda evlat edine bilirmiyiz?[/QUOTE

Teşekkür ederim bu şartlarda hiç bir sorun olmaz inşallah ama bebek almak istersen yaş sınırı var bence en iyi bilgiyi yetkili kurumlardan alabilirsiniz..aklınızda başka soru işaretleri kalmaz Allah yolunuzu açık etsin inşallah kolay bir süreç geçirirsiniz

merhaba sessiz takipçilerdendim bende.Sizlere bir sorum olacak ben 31 eşim 37 yaşında başvuru sırasında yaş ortalamamız mı alınacak?Birde biz ev kredisi ödüyoruz fakat ikimizde çalıştığımız için ödeme bizi etkilemiyor.Kredi ödüyor olmamız sorun olur mu?

merhaba sessiz takipçilerdendim bende.Sizlere bir sorum olacak ben 31 eşim 37 yaşında başvuru sırasında yaş ortalamamız mı alınacak?Birde biz ev kredisi ödüyoruz fakat ikimizde çalıştığımız için ödeme bizi etkilemiyor.Kredi ödüyor olmamız sorun olur mu?
Ikinzde calsiyosunz nasl evlat ednceksiniz onlara nasil bakicaksinz kendinize nasl alstrcaksinz

Merhaba evet başvuru yaparken sizin ve eşinizin yaş ortalamasına bakılıp sizin yaşiniza uygun Cocuk veriliyor. üzerinize ait bir mal varlığı istiyorlar ev araba gibi.. aile gelirine bakıyorlar bilemiyorum kredi dönemeniz sorun olmaz heralde.. Allah yolunuzu açık etsin inşallah en kısa zamanda nasip olur sizlerde alırsınız

Çok teşekkür ederim cevabınız için.Bişeyler daha sormak istiyorum biz ikiz veya büyüğü en fazla 2 yaşında iki kardeş istiyoruz.Bu sıramızın hızlı ilerlemesine katkı sağlar mı?Bunları sormak bile beni heyecanlandırıyor :)

Ikinzde calsiyosunz nasl evlat ednceksiniz onlara nasil bakicaksinz kendinize nasl alstrcaksinz
Ben öğretmenim eşimde öyle.Zaten bizim de doğum yapan annelerde olduğu gibi belli bi süre ücretli izin hakkımız var.İzin bittikten sonra ise az ders alarak sadece öğlene kadar çalışabilirim.Okulda olduğum sürede de bakıcı bakabilir.Yada eğer ozamana kadar kredi ödememiz biterse ben zaten 2 yıl ücretsiz izine ayrılmayı düşünüyorum.Yalnız ben size bi soru sorabilir miyim benim sorduğum soruya cevap vermek yerine neden olumsuz mesajlar taşıyan sorularla dolu bir msj yazdınız,inanın çok merak ettim????Sadece çalışmayan kadınlar evlat edinebilir gibi bir madde var da ben mi bilmiyorum acaba??

Hayir yanlis anlamayin yani ben o tur konularda yani cocuk bebek konusunds cok hassasim ve kotu seyler de duyuyoruz sadeec sormak istedm bu kadar sinirlenmenizi gerektircek olan ne ?

Kolay olmadgni dusunuyorum siz buraya konu acmissiniz ben haddimi asmadan soru sordum sinirlenmenize gerek yok.

Tabi ki ben buraya konu açtığım için hepiniz cevap verme hakkına sahipsiniz.Lakin biz eğer böyle bir karara vardıysak kolayını zorunu her şeyini hesaplamışızdır değilmi çünkü önemli bir karar.Ben soru sormanızı değil sorma tarzınızı eleştirdim.Direk önyargılı olarak bakamayacağımıza yapamayacağımıza karar vererek soru sormuşsunuz,yani bence siz sinirlenmişsiniz bu kararımıza.Herneyse mevzuyu uzatmayı doğru bulmuyorum zira burda herkesi meşgul ediyoruz.Ben zaten sorumun cevabını aldım.

Çok teşekkür ederim cevabınız için.Bişeyler daha sormak istiyorum biz ikiz veya büyüğü en fazla 2 yaşında iki kardeş istiyoruz.Bu sıramızın hızlı ilerlemesine katkı sağlar mı?Bunları sormak bile beni heyecanlandırıyor :)

Merhabalar rica ederim inşallah yardımcı olabiliyorumdur cok güzel bir düşünceye sahipsiniz Cünki bende yaşadıklarımdan edindiğim tecrübeyle söyleyebilirim ki eğer mümkünse kardeşiyle birlikte almak en doğrusu hem tek çocuk cok daha zor büyüyor kardeşiyle büyüyen çocuklar cok daha avantajlı..malesef 2 kardeş evlat edinmek biraz daha uzun sürüyor ama ilden ile de fark ediyor olabilir isterseniz başvuru yaparken ön bilge alabilirsiniz Ama sabrın sonu cok güzel 2 meleğe sahip olmak müthiş bir duygu inşallah sizlerden tadarsınız...

X