Düğün Bebekten sonra düğün mü?

Bana biri böyle davetiye verse gülerim yani. Bana pandemi de evlenip aynı evde yaşamaya başlayıp sonradan düğün yapanlar da komik geliyor. Ya bekleyecektiniz ya da sonra olmayacak saçma yani. Çoğu takı için yapıyor da siz ondan değil sanırım. Ama yine de her dediğini yaptırmış bu adam size çocuğa kadar resmen söz hakkınız yok bu evlilikte. Bence bunu düşünün düğün yerine

Madem düğünğ bu kadar çok istiyordun bekleseydin erkenden nikah kıymasaydın hadi nikahı kıydın çocuk yapmasaydın. İş işten geçmiş sen hala düğün diye ağlıyorsun gerçekten çol mantıksız düğün olmazsa ölmezsin diye düşünüyorum

benimde kınam düğünüm olmadı. çok şükür mutluyum hiçte içimde kalmadı ablamın gelinliğini değiştirdim dış çekimimi de yaptım vakit kaybetmeden gençler arasında ufak kutlama yaptık. bizim kızların en büyük sorunu bu bence her şeye çok anlam yüklüyoruz ne olmuş 3 ün 1 i eksik kalmışsa. karnın burnuna gelmiş düğün diyorsun :KK70: eşinle mutluysan gerisi boş.
çok görüyorum krallara layık düğünler yapıp afedersin mok gibi evliliği olanları. öyle olcaksa hiç olmasın daha iyi

Konu sahibin zaten mok gibi evliliği var, bari düğünüm olsun diyor
Adam evlenmeden önce de sinyalleri çakmış belli ki. Ben anlamıyorum bu insanları her şey başkaları için yaşanır oldu. o kadar çok var ki inanılmaz sorunlu ilişkisi olup dillere destan bir düğünle kendini dünyanın en mutlu insanı gibi gösterenler. şaşırıyorum nasıl mideleri alıyor.

Adam evlenmeden önce de sinyalleri çakmış belli ki. Ben anlamıyorum bu insanları her şey başkaları için yaşanır oldu. o kadar çok var ki inanılmaz sorunlu ilişkisi olup dillere destan bir düğünle kendini dünyanın en mutlu insanı gibi gösterenler. şaşırıyorum nasıl mideleri alıyor.
😊 evliliğim bok gibi olsaydı mutlu olurdunuz ama bin kere şükür şahane bir evliliğim var eşim aceleci sadece herşey hemen olsun istiyor asıl sıkıntı bu.Ama sorun yok siz benim ve benim gibilerin mutsuz olduğunu sanıp rahat uyuyun😊😘Neyse ki hayatım rengârenk🙏🏻🥂

😊 evliliğim bok gibi olsaydı mutlu olurdunuz ama bin kere şükür şahane bir evliliğim var eşim aceleci sadece herşey hemen olsun istiyor asıl sıkıntı bu.Ama sorun yok siz benim ve benim gibilerin mutsuz olduğunu sanıp rahat uyuyun😊😘Neyse ki hayatım rengârenk🙏🏻🥂
Kız niye mutsuzluğunu isteyelim delimiyim aa şaşırma 😀😀 tabi ki mutlu ol elindekilerin kıymetini bil mutluysan geriye bakma bak ne güzel kendin söylüyosun işte

Kız niye mutsuzluğunu isteyelim delimiyim aa şaşırma 😀😀 tabi ki mutlu ol elindekilerin kıymetini bil mutluysan geriye bakma bak ne güzel kendin söylüyosun işte
Siz son yorum yazan kişisiniz diye size yazdım.Diğer yorumlara bakınca manzara pek öyle değil.Düğünü olup mutsuz olan da var hiç bir şeyi olmayıp çok mutlu olan da elbet.Ama benim konum bu değil eşime bir üstünlük kabul görme çabam da yok.Bu benim hayalimdi yoksa kime neyi gösteriş yapıcam kocamı hele hiç göstermem ne alaka😂Neyse komik de olsa ben bir düğün patlatabilirim kimse umrumda değil😆

Evet keşke eşine baştan bu kadar boyun eğmeseydi.Olay düğün değil bence.Hiç bir istediği şeyin olmaması,her şeye kocasının karar vermesi.
Ben üzüldüm o yüzden.
Ben burada değilmişim gibi bir de durmuş dedikodumu mu yapıyorsunuz ahhahaha😂😂😂üzülmüş bir de bana kıyamiş😂Kız ben kendi istediğim hayalim gerçekleşsin diye düğün istiyorum kocam beni ezip neden geçsin ben ona neden boyun eğeyim aceleci adam anacım aceleci ne düğünü bekledi ne bebeği istiyor ki herşey şakır şukur olsun yoksa üzülmeyin bin kere şükür hem sözümü dinleyen bir eşim var hem de mutluyum evliliğim bok gibi değil iyi hatta🥂😉

Ben burada değilmişim gibi bir de durmuş dedikodumu mu yapıyorsunuz ahhahaha😂😂😂üzülmüş bir de bana kıyamiş😂Kız ben kendi istediğim hayalim gerçekleşsin diye düğün istiyorum kocam beni ezip neden geçsin ben ona neden boyun eğeyim aceleci adam anacım aceleci ne düğünü bekledi ne bebeği istiyor ki herşey şakır şukur olsun yoksa üzülmeyin bin kere şükür hem sözümü dinleyen bir eşim var hem de mutluyum evliliğim bok gibi değil iyi hatta🥂😉
Hahaha şaka gibisin ya.Herkese açık olan bir plartformda ne dedikodusu Allah aşkına?
Vallaha sana bişi diyim mi senin için üzülmüştüm düğün yapamadığından dolayı içinde kalmış diye,hatta sana yüklenen üyelerede kızmıştım içimden ama sen cidden başına gelen her şeyi hak ediyomuşsun ya.
Seni tınlamayan,isteklerini umursamayan bir kocan var.Adam seni takmıyo bile,sen kendini avut böyle tamam mı kocam aceleci diye.
Vallaha müstehak o koca sana.
Bir de göz falan kırpmış ya :KK70:
Aman mutlu ol bacım,evliliğinde falan gözüm yok zaten,kocişkonla hep mutlu olda seni görmeyelim buralarda yeter ki.

Kızlar selam, daha önce de benzer konu açmıştım ama şuan olaylar bayağı değişti.Geçen yılın ilk yarısında diyeyim eş kişisinin büyük ısrar ve kavgaları sonucu nikâha istemeyerek tamam dedim.Nikâhla evlendim oysa bir kaç ay bekleseydi düğün mekânlarına izin gelmişti.Ben bu geçen süreçte çok zamanlar ağladım,üzüldüm(bununla da dalga geçen olmuştu) ve bu süreçte çok kavgalar ettiğimiz için kınamda bile yüzüm genelde asıktı.Ne zaman o anları hatırlasam içimden ağlamak gelir.İnsan böyle zamanlarda hep mutlu hatta en mutlu kişi olmak ister ama benim olamadı maalesef.Şimdi bebek bekliyorum.Yine 1 yıl bekleyelim dediğim halde eşimin ben istiyorum neyi bekleyelim demesiyle.Ama aklım düğünde.Bebek doğduktan sonra bir düğün yapasım var,fakat kim gelir ki diyor herkes.Kafam çok karışık.Siz olsanız ne yapardınız? Herkese sevgile.
Yerinizde olsam Cafe tarzı bi yer de daha çok genç ve yakınlarımın olduğu bir kutlama yapardım. Gelinlikte giyerdim. Hamile halimle bile yapardım. Neden bu kadar olumsuz konuşulmuş anlamadım. İçinizden ne geliyorsa onu yapın 😅

Ne düğünmüş arkadaş... İlle gereksiz gösterişler yapılsın... İlla gereksiz bi ton şeye para verilsin, israf olsun... Düğüne harcayacağınız parayı çocuğunuza harcayın. Çoksa paranız hayır işlerine harcayın.

Çok katıldım o kadar haklı ki.

Yerinizde olsam Cafe tarzı bi yer de daha çok genç ve yakınlarımın olduğu bir kutlama yapardım. Gelinlikte giyerdim. Hamile halimle bile yapardım. Neden bu kadar olumsuz konuşulmuş anlamadım. İçinizden ne geliyorsa onu yapın 😅
İyi ki benim yerimde değilsiniz bunca kötü ve anlamsız yorumu okumak zorunda kalmadınız şanslısınız.Fikrinize gelince buna benzer başka yorumlar da okudum mantıksız gelmiyor.Ben zaten içimden geleni yapacağım ama işte başka fikirler gelir mi diye merak etmiştim.Çok teşekkür ederim sevgiler🙏🏻

Evet ama o bunun farkında bile değil kendini kocasının aceleci olduğuna inandırmış,öyle teselli ediyor kendini. :KK70:
Minnoşum diyelim ki öyle napacaksın? Yani diyelim ki benim kocam beni eziyor,itiyor kalkıyor??? Ne yapacaksınız söyler misin?? Bu sana nasıl bir zevk veriyor?? Ben kendimi bildiğim için gülüp geçiyorum çoğunuzun yorumlarına ama cidden bu hem de tanımadığın biri üzerinden yaptığın tatmin çaban neden??

Minnoşum diyelim ki öyle napacaksın? Yani diyelim ki benim kocam beni eziyor,itiyor kalkıyor??? Ne yapacaksınız söyler misin?? Bu sana nasıl bir zevk veriyor?? Ben kendimi bildiğim için gülüp geçiyorum çoğunuzun yorumlarına ama cidden bu hem de tanımadığın biri üzerinden yaptığın tatmin çaban neden??
Allah sana akıl,fikir versin.
Sen iyi misin cidden ya?
Bana ne senden,senin hayatından.
Tanımadığım biri üzerinden ne tatmini yapabilirim?
Kendini bu kadar önemseme ya.
Sana insan gibi yorum yazdık,samimi bir şekilde senin adına üzülmüştüm.
Ama nasıl bir kompleksse sendeki gittin başka bi tarafından anladın lafımı.
Güzelim bu triplerini git kocana at,daha çok verimli alırsın.
Gülüp geçmediğini ikimizde biliyoruz,öyle olsa burda konu açmazdın.

Kızlar selam, daha önce de benzer konu açmıştım ama şuan olaylar bayağı değişti.Geçen yılın ilk yarısında diyeyim eş kişisinin büyük ısrar ve kavgaları sonucu nikâha istemeyerek tamam dedim.Nikâhla evlendim oysa bir kaç ay bekleseydi düğün mekânlarına izin gelmişti.Ben bu geçen süreçte çok zamanlar ağladım,üzüldüm(bununla da dalga geçen olmuştu) ve bu süreçte çok kavgalar ettiğimiz için kınamda bile yüzüm genelde asıktı.Ne zaman o anları hatırlasam içimden ağlamak gelir.İnsan böyle zamanlarda hep mutlu hatta en mutlu kişi olmak ister ama benim olamadı maalesef.Şimdi bebek bekliyorum.Yine 1 yıl bekleyelim dediğim halde eşimin ben istiyorum neyi bekleyelim demesiyle.Ama aklım düğünde.Bebek doğduktan sonra bir düğün yapasım var,fakat kim gelir ki diyor herkes.Kafam çok karışık.Siz olsanız ne yapardınız? Herkese sevgile.
Düğünü çok seviyorsanız aileniz ve yakın arkadaşlarınızla toplanıp bir kutlama yapın. Yazlık bahçesi gibi bir yer vardır mutlaka. Sizin değilse de ailenizin falan. Toplanın yemek yensin, müzik açık oynayın, halay çekin. Düğün yapamadık, içimde kaldı diye de söyleyin, gelinlik giyin

X