Düğün Bebekten sonra düğün mü?

winnithepuu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2020
511
600
36
Kızlar selam, daha önce de benzer konu açmıştım ama şuan olaylar bayağı değişti.Geçen yılın ilk yarısında diyeyim eş kişisinin büyük ısrar ve kavgaları sonucu nikâha istemeyerek tamam dedim.Nikâhla evlendim oysa bir kaç ay bekleseydi düğün mekânlarına izin gelmişti.Ben bu geçen süreçte çok zamanlar ağladım,üzüldüm(bununla da dalga geçen olmuştu) ve bu süreçte çok kavgalar ettiğimiz için kınamda bile yüzüm genelde asıktı.Ne zaman o anları hatırlasam içimden ağlamak gelir.İnsan böyle zamanlarda hep mutlu hatta en mutlu kişi olmak ister ama benim olamadı maalesef.Şimdi bebek bekliyorum.Yine 1 yıl bekleyelim dediğim halde eşimin ben istiyorum neyi bekleyelim demesiyle.Ama aklım düğünde.Bebek doğduktan sonra bir düğün yapasım var,fakat kim gelir ki diyor herkes.Kafam çok karışık.Siz olsanız ne yapardınız? Herkese sevgile.

Kızlar selam, daha önce de benzer konu açmıştım ama şuan olaylar bayağı değişti.Geçen yılın ilk yarısında diyeyim eş kişisinin büyük ısrar ve kavgaları sonucu nikâha istemeyerek tamam dedim.Nikâhla evlendim oysa bir kaç ay bekleseydi düğün mekânlarına izin gelmişti.Ben bu geçen süreçte çok zamanlar ağladım,üzüldüm(bununla da dalga geçen olmuştu) ve bu süreçte çok kavgalar ettiğimiz için kınamda bile yüzüm genelde asıktı.Ne zaman o anları hatırlasam içimden ağlamak gelir.İnsan böyle zamanlarda hep mutlu hatta en mutlu kişi olmak ister ama benim olamadı maalesef.Şimdi bebek bekliyorum.Yine 1 yıl bekleyelim dediğim halde eşimin ben istiyorum neyi bekleyelim demesiyle.Ama aklım düğünde.Bebek doğduktan sonra bir düğün yapasım var,fakat kim gelir ki diyor herkes.Kafam çok karışık.Siz olsanız ne yapardınız? Herkese sevgile.
Tek merakım neden
'eşim istedi mecbur evlendim
Eşim istedi çocuk yaptım' modundasiniz

Yuları eline vermişsiniz hiçe sayılmış ve daha kötüsü siz varliginizi isteklerinizi vs hiçe saymissiniz

Soruyorum neden ?

Tek merakım neden
'eşim istedi mecbur evlendim
Eşim istedi çocuk yaptım' modundasiniz

Yuları eline vermişsiniz hiçe sayılmış ve daha kötüsü siz varliginizi isteklerinizi vs hiçe saymissiniz

Soruyorum neden ?
Evet keşke eşine baştan bu kadar boyun eğmeseydi.Olay düğün değil bence.Hiç bir istediği şeyin olmaması,her şeye kocasının karar vermesi.
Ben üzüldüm o yüzden.

Seni istemediğin halde zorla nikahla evlenmeye razı eden koca, kavga kıyamet gecen evlilik öncesi, kavgalardan dolayi asık suratla rezil olmus bir kına, senin bebeğe hazır olmama kararına saygı duymayıp ezip bebeğe ikna etmiş bir koca...
Yani sanki çok matah evliliğiniz varmış gibi bir de bunu davulla zurnayla kutlamak istediğinize emin misiniz???
Düğün bir şeye başlangıç için yapılır,kendi içinde heyecanı vardır. Siz yani kucaginizda bebeğinizle ne düğünü yapacaksınız??
Yıllar geçecek, yeni nesil kovid nedir bilmeyecek, siz otuz kırk sene sonra bile milletin albümünde kucağında bebeğiyle gelinlik giyinmiş kadın olarak duracaksiniz, evlilik dışı dogurmussunuz gibi 🙈
Bizim foto albümünde hamile olduğu halde beyaz elbise duvak,gelinlik fotosu çekmis kadın var. Hep ilginç gelmiştir bana. Ama asli şeymiş, ananemin (ve o kadının) zamanında düğünden önce fotoğrafçıya gitmek falan yokmuş. Aile durumunu toparlayinca fotoğrafciya gidermiş, orada duvağı aksesuarları falan takarmis, nikah fotosu cekilirmis 😅 o zaman normalmiş ama yıllar sonra fotoğrafa bakan bebekten sonra apar topar evlenmiş,bunu da gururla belgelemis, herkese de fotoğrafını göndermiş bri çift saniyor. Siz de öyle olursunuz

allah akıl fikir versin size

burası avrupa abd filan olsa, 3 çocuktan sonra ancak evlilik kafasına gelince, durum normal görülebilir.
benim avrupada yaşayıp çocuktan sonra evlenen, düğün yapan Türk arkadaşlarım da var. hadi onlar için normal.
türkiye bunu normal görebilecek çevresi olup gayet kocaman göbeğiyle düğün yapan hamile arkadaşım da oldu ama kız bunun için dirhem stres filan yapmadı, çok mutluydu çünkü normaldi onlar için.

ama burada bu aslında pek normal bir şey değil. sizin de bunu normal görecek bir çevreniz olduğunu sanmıyorum. kınanız olmuş siz stres olmuş eğlenmemişsinz bile. düğünde nasıl eğleceğinizi düşünüyorsunuz ki?

bebekten sonra, kiloları filan verin.
güzel bir gelinlik kiralayın. iyi bir fotografçıyla anlaşın hoş bir dış çekim ve video yaptırın bence. zaten kimse düğünü hatırlamıyor herkese hatıra çekimler kalıyor.

yalnız birkaç ay bekletemediğiniz, bebek karaını tek başına alabilen (oha, nasıl oluyorsa o) bir eşe bunu yaptırabilir misiniz. yapsanız burnunuzdan gelmeden olur mu bilemiyorum.

çok şahane kocanız varmış. tek eksiğiniz düğün gerçekten.

Düğün yerine baby shower yapın siz de orda eğlenin, onu da yakalayamazsınız bebeğin 6 ay kınası falan oluyo, doğum günü var. Acısını burda çıkarın. Gönlünüzce bir eğlence düzenleyin bütçenize göre. Ama düğün abes olabilir

Mesela neden illa düğün, eger herkesin gelmeyeceğini de biliyorsan neden? Onun yerine illa yapmak istiyorsan aile arasında mekan kirala en yakınlarını cagir giy gelinliği eğlen.. bebeğinle vs fotoğraf çekimi yaptır gitsin. Hatırladıkca kahrolacak, ağlayıp kendini mahvedecek sey ne? Düğün yapacaksın kimse gelmeyecek gelende alay eder gibi gülecek bu sefer de oturup ona mi ağlayacaksın m?

bebek dogunca hayatinin merkezi oluyor dugun falan aklina gelmez gaziydi disiydi ataklariydi kendine ayiracak zamanin olursa yaparsin ins☺️
Cocugun rizkini elalemin girtlagina tikmadan rahat etmeyecek. Gosteris yapacak helal olsun bebege ragmen gelinlik giydi dedirtecek. Takilarini kimse goremediyse demekki herkese gosterecek. Evli mutlu cocuklu resmi cizecek. Bir de hanfendi bebek dogunca uyudugunuz fazladan her 10 dk icin bile sukredeceksiniz. Bebek buyutmeyi ne saniyorsunuz anlamiyorum, marstami yasiyorsunuz acaba. Neyse allah akil fikir versin bu kafayla yasamak zor kolayliklar dilerim.

X