Anket Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

• Ankete Katılan
    1.606
Kesinlikle reflü 🤦🏼 Gerçi mide kapakçığı oluşumundan dediler ama 13 aylıklar hala çekiyorum. Gazada oy verebilirdim bebeğimin biri gazdan diğeri reflüden yaktı başımı çünkü 😒
Geçmiş olsun bizde kabızlıktan çok çekiyoruz gerçekten çok zor bi kabızlık bukadar zor süreç olduğunu hiç bilmiyordum mesela bazıları bebeğim 3 günde bir yapıyor hafta bir yapıyor diyorlar keske benimkide 3 günde haftada bir yapabilse ama yapmıyor yapamıyor insaallah büyüdükce düzelir

Geçmiş olsun bizde kabızlıktan çok çekiyoruz gerçekten çok zor bi kabızlık bukadar zor süreç olduğunu hiç bilmiyordum mesela bazıları bebeğim 3 günde bir yapıyor hafta bir yapıyor diyorlar keske benimkide 3 günde haftada bir yapabilse ama yapmıyor yapamıyor insaallah büyüdükce düzelir

Size geçen söyledim diye hatırlıyorum. Dut pekmezi kabızlığa çok iyi geliyor. Hergün 1 tatlı kaşığı yediklerine filan karıştırın. Etkisini göreceksiniz. Benimkiler bir kaç gün çıkmayınca verdiğimde hemen yapıyorlar. Saat bile geçmiyor. 👍

+1

Ek gıda geçiş dönemi.
Hatırladıkça tüyler tiken tiken hala :/
Aynen çok zordu yemek yedirmeye çalıştıkça deliye dönüyordum ne üstü ne başı heryer batiyordu valla ikinciye cesaret edemem asla böyle kafamda iyi

Bebeğimi büyütürken en çok çok kalp atışını duyamamak zorladı. Anket sorulari belli bir guruha degil genele hitap etmeli bence. Belki bir ay önce kurtaj olmuş birinin karşısına çıkacak bu sorunuz..

Kolik bebem ve uykudan uyanmak bilmeyen babası. Gaz sancısı çekerken çığrına çığrına ağlardı kuzucum bende ağlardım eşim duymazdı bile☻️

Henüz hareketli ve sağa solu fazla karıştırmasın dışında Bi problem yok buda gelişim aylarının cilvesi...16 aylık Şuan promlemımiz cocuga amuda kalkıp üst baş değiştirmek neredeyse durmuyor yerinde uykuları iştahı güzel çok şükür...Bez bırakma kaka olayına falan geçmedik geçince yazabilirim buraya en cok yasanan sorunlar arasında biz ne yapacağız yaşayıp göreceğiz😶

Eşten dolayi tayinci olup tek basina olmak ve yetememek ayni anda hic biyere 🤯😤 dinlenemedigim icin sütüm olmadi ,2 cocugumda prematüre olduklarindan sanirim ac kaldilar mamalari reddettiler bi süre bu onlarin uykususuzluguna sebep olup davranis problemlerine sebep oldu.. kisaca butun şıklar 😠🤬😭
Kizimda 5 aylikken ek gidaya gectik balik gibi
Oglumda 7 aylikti ek gidaya gectigimizde

Bebeğim 4 aylık oldu ve eşim çocuğunu toplam 10 kere görmüştür. Sadece 2 gece yanımızda kaldı. İşlerinden ve birkaç sağlık sorunundan dolayı. Hamileyken de 6 ay yanımda yoktu Beni en çok zorlayan ve acaba yanlış mı yaptım çocuk doğurmakla diye düşündüren bu oldu

Beni en çok zorlayan şey öncelikle depresyonda olmam oldu. İşin kötü tarafı bunun asla farkında değildim. Sürekli ölüm ve ölmek geliyordu aklıma. Öleceğim diye ağlıyordum sürekli. Çok sonra öğrendim depresyonda olduğumu ve tam 4 sene sonra tedavi olabildim. Bir de ikiz oldukları için zorlandım. Bu kadar. Yemek, gaz, uykusuzluk, bunlar çok sorun yaratmadı. Sadece 2 tane olmaları zorluyordu. Şimdi liseye başlayacaklar 😃

Uyku problemi ve yalnızlık. Herşeye tek başına yetişmeye çalışmak inanılmaz yorucuydu. Hergün iki saatlik uykuyla tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışmak benim için insanüstü bir güç gerektiriyordu. Destek olacak kimse yoktu. 3 seneden fazla sürdü böyle. Duvarlar üstüme üstüme geliyordu artık :) Ama atlattık gitti şükür. Şimdi ikinci çocuğu yapacak cesaretim yok. Bir daha aynı şeyleri yapabilecek güçte miyim bilmiyorum:)
Al benden de o kadar... bende evin içine hapsolmuş durumdayım gurbette bi başımıza hiç kimsemiz yok bizde ikinciyi düşünmüyoruz açıkçası çok zor günler geçirdik tekrar insan aynı çileli yoldan geçmek istemiyor korkunç geliyor belkide yalniz olmaktanmidir bilmiyorum ama herşey etkiliyor ister maddi ister manevi

Allah kolaylık versin size de. 1 saatliğine bile emanet edecek kimseyi bulamamak ne demektir, insan zor durumda kalınca birilerinin desteğini hissetmemek ne kadar önemlidir çok iyi bilirim. Sevgileri dayanma gücü veriyor ama dediğiniz gibi.

Bazen saatlerce tuvaletini bile tutmak zorunda kalıyor insan yalnız olunca. Çocukla ilgilenmek zorunda iken, evin işlerini toparlamak zorunda iken yarım saatlik uyku için ağladığımı bilirim. Duşa girmek için eşimin eve gelmesini beklerdim, ne günlerdi... Yalnızlık zor süreç...
Şu an bende aynı durumdayım duş almak için eşimi bekliyorum akşam saatine kadar bazen diyorumki ikinciye asla gücüm yetmez yani yetemez bu şartlarda.Bazen diyorumki hemen şu yan binada ahh keşke annemler oturuyo olsaydida şöyle bir kahvaltiya gitseydim veya bir cay saati cay icmeye cok zoruma gidiyor bu anları hic yaşayamamak bazen etrafimdaki insanlara bakiyorum aliyor cocugunu ya annesine ya kaynanasina gidiyor o bile insana 1 saat bile olsa cezbedici geliyor ama böyle sürekli bir yerde tek başına çırpınmak akşama kadar sadece eşini beklemek Allahimm ne kadar zormuş diyorumm ..Hadi kendimide gectim diyorum çocuk aksama kadar canı sikiliyor evin icinde kimseyide görmüyor tek başina büyüyor yavrumm bazen öyle uzuluyorumki keşke diyorum bende böyle rahat rahat sıkıntı yapmadan büyütebilseydim yavrumu oda oyalansaydı diyorum özellikle çocuk büyüten annelerin daha da ihtiyacı var kendini oyalamaya benim gibi evin içinde tıkılıp kalan anneler belki sizde sesimi duyuyorsunuzdur aslinda biz çok güçlü anneleriz😔

Yemek hala yemiyo ve kabızlık sorunu vardi bebegımde çok zorlandık hala ara ara oluyo maalesef
Bende yemek yedirirken çıldırıyorum nedense verdiklerimi ya ağzından geri döküyor ya yemiyor ya ortalık batıyorr yemek yedirmesi tam bir ölüm

Yalnizlik...kendi ailem uzak digerleride kendi bakar diye dusundu sanirimki bi faydalari oldu diyemem...su an hamileyim ve sadece bundan korkuyorum...2cocukla bi basima napicammmm????
Çok zor Allah yardimciniz olsun bende ayni durumdayim akşama kadar evin içinde tek başıma çırpınıyorum böyle olmak çok sıkıcı ve sinir sistemim bozulmuş durumda

X