Bebeğime meme ucunu nasıl tutturabilirim

Birkediannesii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
1.600
799
24 günlük bir kızım var doğduğu günden beri maalesef silikon uç kullanıyoruz çünkü meme ucumu tutamıyor..aslında meme ucu var ama kavrayamıyor silikon uçla emdiği için süt hemen gelmiyor ve ister istemez yorulup memede uyuya kalıyor sürekli emmek istiyor ne yapabilirim meme ucunu tutturabilmek için?? Tecrübeli anneler yardım ederseniz çok sevinirim

24 günlük bir kızım var doğduğu günden beri maalesef silikon uç kullanıyoruz çünkü meme ucumu tutamıyor..aslında meme ucu var ama kavrayamıyor silikon uçla emdiği için süt hemen gelmiyor ve ister istemez yorulup memede uyuya kalıyor sürekli emmek istiyor ne yapabilirim meme ucunu tutturabilmek için?? Tecrübeli anneler yardım ederseniz çok sevinirim
Aynı dertten ben de muzdaribim, başlıksız almıyor ağlatmak da istemiyorum 🥲

Ben kızımı 1.5 ay silikon meme ucuyla emzirdim. Dediğiniz gibi yoruluyorlar , memeyi unutmasın diye hem emzirip hem sağıp biberonla verdim bu süreçte. Hergun de deneme seansları yaptım tutturmak için. 1.5 ay sonrası kendiliğinden tutmuştu. Demek istediğim bazen zamana ihtiyaçları olabiliyor. (Benim kızım 38+2 de doğmuştu ama)

Sizin yapacağınız azimle denemeler yapmanız.
Emin olun tutacaktır.

Benim de meme ucumun birini tutmuyordu.Kucuk pompalar var.ben meme ucuna koyup, çekip çekip bırakıyordum.Disari çıkınca veriyordum.hic silikon meme kullanmadım.Boyle böyle dışına çıktı.Emmeye basladi

Ben kızımı 1.5 ay silikon meme ucuyla emzirdim. Dediğiniz gibi yoruluyorlar , memeyi unutmasın diye hem emzirip hem sağıp biberonla verdim bu süreçte. Hergun de deneme seansları yaptım tutturmak için. 1.5 ay sonrası kendiliğinden tutmuştu. Demek istediğim bazen zamana ihtiyaçları olabiliyor. (Benim kızım 38+2 de doğmuştu ama)

Sizin yapacağınız azimle denemeler yapmanız.
Emin olun tutacaktır.
Aslında bende her gün süt sağıyorum ve birazını biberona katıp içiyorum ama bu sefer de ona alışır diye korkuyorum..benim kızımda 38+3 de doğdu.. her emzirme sırasında normal vermeyi deniyorum tutabilirse tutuyo tutamazsa uçla veriyorum kıyamıyorum ama uçla emdiği zaman da bence aç kalıyor ne yapacağımı şaşırdım

Bebekler meme ucunu kavramaz. Ucu olmasa da doğru emzirme tekniği ile edebilir. Emzirme danışmanları var hastanelerde onlardan yardım alabilirsiniz. Benim de göğüs ucum yoktu ama sorun yaşamadım

Aslında şırınga ile bnde meme ucunu çıkartıp deneyebilirim teşekkür ederim
Bana da öyle demişlerdi ama insan tecrübe sahibi olunca anlıyor ki küçük de olsa bebekte iş bitiyor. En azından bende öyle oldu. Küçük idi meme ucum ve öyle güzel vakumla çekip damagina yerleştiriyor ki bebek. Yaptığın onca şey boşuna oluyor.

Bugun bi video izledim silikon ucu bıraktırabilmek için her gün uçtan biraz biraz kesiyorlar bebek alışıyormuş ben deneyeceğim isterseniz sizde deneyin ☺️
Onu ben de gördüm ama meme ucu silikondan yara olan da olmuş denesem mi denemesem mi düştük bir yola nasılsın çıkacaksak, sizin bebeğin kilo alımı nasıl ben daha aylık kontrole gitmedim :KK43: doyuyor mu anlayamıyorum

Aslında bende her gün süt sağıyorum ve birazını biberona katıp içiyorum ama bu sefer de ona alışır diye korkuyorum..benim kızımda 38+3 de doğdu.. her emzirme sırasında normal vermeyi deniyorum tutabilirse tutuyo tutamazsa uçla veriyorum kıyamıyorum ama uçla emdiği zaman da bence aç kalıyor ne yapacağımı şaşırdım
Benimki 41. Haftada doğdu, emmeyince emmiyor :KK43: ya ilk emmede hastanede hemşire tutturdu, sonrasında tutturabilene aşk olsun ben mi beceremiyorum, aç kalmasın diye verdim.

Onu ben de gördüm ama meme ucu silikondan yara olan da olmuş denesem mi denemesem mi düştük bir yola nasılsın çıkacaksak, sizin bebeğin kilo alımı nasıl ben daha aylık kontrole gitmedim :KK43: doyuyor mu anlayamıyorum
Açıkcası bebeğim bana göre kilo almadı doğduğu zaman 2600 dü sonra 2400 e düştü cuma günü tartıldığı zaman 2900 dedi doktor yani nerdeyse 22 günde sadece 500 gram almış ve beni bu biraz üzdü..birde benim bebeğim geceleri çok huysuz uykuya geçemiyor sürekli ağlıyor öyle olunca acaba aç mı diye düşünerek sabah akşam olmak üzere günde iki kez mama veriyorum 😔 oysaki sağdığım zaman sütüm güzel geliyor ama sanırım bebeğim silikon uç ile doymuyor..yani çektikçe süt gelmiyor diye düşünüyorum

Benimki 41. Haftada doğdu, emmeyince emmiyor :KK43: ya ilk emmede hastanede hemşire tutturdu, sonrasında tutturabilene aşk olsun ben mi beceremiyorum, aç kalmasın diye verdim.
Aslında benim bebeğim doğduğu zaman emebiliyordu fakat biz 5 gün küvözde kaldık oradaki hemşire bu çocuk ememiyor diye eşime silikon uç aldırdı 🤦🏼‍♀️ şimdi bende silikon uc olmadam emzirmeye çalışıyorum bebeğim tutamıyor tutsa bile hemen bırakıyor sanırım bende beceremiyorum ama öğrenicez inşallah 🙂

Aslında benim bebeğim doğduğu zaman emebiliyordu fakat biz 5 gün küvözde kaldık oradaki hemşire bu çocuk ememiyor diye eşime silikon uç aldırdı 🤦🏼‍♀️ şimdi bende silikon uc olmadam emzirmeye çalışıyorum bebeğim tutamıyor tutsa bile hemen bırakıyor sanırım bende beceremiyorum ama öğrenicez inşallah 🙂
Oy oy ana olmak zor :KK43:

Şimdi baktım sizin için.lansinohun 200 TL görünüyor.Ben daha kötü bir marka almıştım
birini kesinlikle tutmuyordu.Sadece bunu kullanınca tutuyordu.İlk zamanalr uğraştık.Bir haftada düzeldi.Keske hamileler okusa bunu da su silikon belasına bulasmasa.Aslinda bir haftada düzeliyor.Umarim işinize yarar

Emzirme danışmanı çareniz.Aslinda bebek ucunu emmiyor siyah bölgeyi mümkün olduğunca almasını sağlayın alt ve üst dudaklari dışa baksin.UCLA alakası yok emzirmenin. Asıl ucunu alırsa problem 2 ay yarasını acısını çektim.nezaman doğru emdi ozaman düzeldi. İlk 30 gün benim bebeğimde normal emmesine rağmen uyurdu sürekli aktif emsin diye uyandırmak zorunda kalıyordum. Çenesi 2. aydan sonra kuvvetlenir.suanda siz 2 saatte bir gece gündüzde ne zaman isterse 1.5-2 saatte bir verin.

Bebekler meme ucunu kavramaz. Ucu olmasa da doğru emzirme tekniği ile edebilir. Emzirme danışmanları var hastanelerde onlardan yardım alabilirsiniz. Benim de göğüs ucum yoktu ama sorun yaşamadım
Ya hastanede hemşire tutturdu sonra silikon başlığı alınca emmiyor 🥲 deli olacağım her emmede deniyorum sinirlenip ağlıyor diye de bırakıyorum 😒 beceremiyorum ben bu emzirme işini heralde iyi kötü silikonla emiyor da eh işte

Şimdi baktım sizin için.lansinohun 200 TL görünüyor.Ben daha kötü bir marka almıştım
birini kesinlikle tutmuyordu.Sadece bunu kullanınca tutuyordu.İlk zamanalr uğraştık.Bir haftada düzeldi.Keske hamileler okusa bunu da su silikon belasına bulasmasa.Aslinda bir haftada düzeliyor.Umarim işinize yarar
Bulaştık bir kere bu illete ürünün linkini paylaşabilir misiniz

X