Başım dönüyor ama dönmüyor(muş)

Geçmiyor, uzun süredir geçmişti yeniden başladı birde boynumda sanki bişeyler sıkıştırıyolar bi anda ağrı vuruyo bu sefer panik atak azıyo stresten. Boyun Düzleşmesi var zaten, fibeomiyalji de var. ağlıyorum yalvarıyorum Rabbime geçsin diye. Geçecek inşallah ama bittim, tükendim bayılcam mı noluyor neden çarpıntım var diye düşünmekten hep aynı. Sonra da hastalık hastasına çıkıyor adımız
Vallahi doğru söylüyorsun kesinlikle öyle Allah büyük ne yapalım benimki de geçmiyor sersemlik geçse başka hiçbir şey istemiyorum üstüne üstelik ani halsizlikler anlamıyorum çözemedim vallahi çarpıntı bende de oluyor ama son iki gündür yok sersemlik gitse de başka hiçbir şey istemiyorum mahvetti bizi

Geçmiyor, uzun süredir geçmişti yeniden başladı birde boynumda sanki bişeyler sıkıştırıyolar bi anda ağrı vuruyo bu sefer panik atak azıyo stresten. Boyun Düzleşmesi var zaten, fibeomiyalji de var. ağlıyorum yalvarıyorum Rabbime geçsin diye. Geçecek inşallah ama bittim, tükendim bayılcam mı noluyor neden çarpıntım var diye düşünmekten hep aynı. Sonra da hastalık hastasına çıkıyor adımız
Merhaba, maalesef bu illey ile ben de uğraşıyorum. Henüz doğru teşhis konulamadı. En son vertigo migren dendi ama ben boyun düzleşmem olduğuna eminim salı gunu mr çekilecek ozaman ortaya çıkacak. Sırtım ve boynum ağrımaya basladıkran sonra sallanmam arttı yüzmeye başladım ,ç3 gundur yuzunce baya duzelıyor sallanmam. Sizinde boyun düzleşmesinfden mi ?

Evet kullanıyordum ama doktor kontrolünde bıraktım. Bırakmaya başladığımdan beri aman yarabbim kafam berbat ölmek istiyorum sersemlik ten bittim tükendim. Hiçbir şey yapamıyorum bıktım bıktım
Hangi ilacı verdi sana ben de sersemlik var geçmiyor çok kötü bı illet ya sanki kafada doluluk gibi bıktım valla ya hangi ilacı yazdı hangi şu iyi geldi , 😞

Çok uzun olacak belki ama geçmek bilmeyen baş dönmesi bence kronik bi baş dönmesi yani dönüyor gibi ama dönmüyor kafam sanki benden değil sürekli ayak sallama göz kaşıma sinir basması asla sabit duramama gibi şeyler yapıyorum o his geldiğinde yani başımda ne var bilmiyorum neredeyse iki senedir uğraşıyorum gitmediğim doktor kalmadı psikiyatri doktoru dışında. Taşikardi varmış bide kalp doktoru öyle dedi hap verdi bi süre kullandım sonra rahatsız etti bıraktım. Sürekli 120 falan atıyor normalde bile ama yıllardır öyledi hiç rahatsız olmadım bazen 140 çıktığında kötü hissediyorum ölcek gibi ama çokk nadir. Neyse benim derdim artık yıldığım şey baş dönmesi nasıl tarif edeyim bilemiyorum artık. Çok şükür iyiyim ailem sevdiğim yanımda güzel hayatım var derdim yok ufak tefek şeyler dışında herkesin olur ama geçip gidiyor hayat böyle sonuçta. Böyle bir anda durduk yere başım dönüyor karıncalanıyor gibi sanki ama öyle değil gözlerimi kapatsam bile dönüyor asla rahatlamıyor gün boyu geçmez haftalarca sürer aylarca sürer bir gün iyisem akşamı kötü olurum veya sabah kalkamam ya da aniden girer bu his bana. yatsam kalksam gezsem iş yapsam falan uğraş ediniyorum yapamıyorum böyle dengesizlik hissi düşecekmişim gibi . Etraf kayıyor gibi ama kaymıyor vertigo falan hepsini kontrol oldum çekap yaptırdım 6 ay önce. Hep tansiyonumu kontrol ederim bazen düşük çıkar 9/7 falan bazen de 13/7-9 olur tansiyonum. Benim normalde 10/7 11/7 iken iyi hissederim kendimi çok şükür. Tansiyonla alakalı değilmis 25 yaşındayım olur demişti doktorlar ama ne zaman düşeceği belli olmuyor o kötü yapıyor beni anlıyorum hemen. Ha bi de çokk çokk şiddetli baş ağrıları yaşıyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın ama bundan kurtulmak istiyorum. Eşim bir şeyler yapmak gezmek eğlenmek istiyor ama ben böyle hissettiğim için kapıdan adım atmak istemiyorum çıksam da keyif almıyorum huzursuz oluyorum ayak sallama işte tırnak yeme vs böyle şeyler yapıyorum sürekli sanki öyle yapınca geçicekmiş gibi bi uyuşukluk hissi oluyor kafam resmen. Bu hastalık bana musallat olduğunda bekardım şimdi evliyim 10 aylık. Artık kimse bana inanmıyor psikolojik diyolar kimseye söyleyemiyorum başım dönüyor demeye çünkü bahane sanıyorlar bunu yazarken bile kafam beynim birbirine girmiş durumda Allahtan şifa istiyorum sadece. Böyle durum yaşayan var mı? Antidepresan ilaçlar kullanmak istemiyorum çünkü henüz bir çocuğum olmadı zaten böyle hissettiğim için çok korkuyorum hamile kalmaktan ona bakamam diye ben böyle olduğum zaman ölü gibi kalıyorum hamileyken veya bebeğim olduğunda ben hala bu durumu yaşarsam ben iyi bi anne bi eş olamam artık çıldırmadan ne yapmam lazım bilmiyorum..
GÜNCELLİYORUM vertigo atağı geçirmişim ve etrafın dönmesiyle ve kusmayla beraber özel kbb gittim. Ölüyorum sandım. belli başlı testlere girdim. DİZZİNİESS (başının içi dönmesi etraf değil) teşhisi konuldu. İlaç verdi kullandım fayda görmedim. Ama migrenör vertigo olabilir dedi. Nöroloji git dedi gittim migren hapı verdi halaa aynıyım. Nöroloji kbb’nin verdiği ilacı kesmemi istedi o yüzden tek bi ilaç kullanıyorum bir ay sonra baş ağrısı polikliniğine randevum var bakalım… iyi olamıyorum ya ve bu arada her işimi yapıyorum kendimi yatağa bağlamadım ama kötüyüm arkadaşlar çok kötü
Fazlası var azı yok .aynı şeyleri yasiyorum

Merhabalar, ayni seyleri yasiyorum turkiyede en iyilere gittim maalesef dogru duzgun teshi yok. Avrupada yasiyorum burada ozel bir vertigo doktoruna gittim simdilik vestibular migren uzerinde durdugunu, PPPD olabilecegini soyledi ve denge sistemimde baya bozukluk var pppd yapiuor bunu ve sizin gittiginiz gibi manurl terapi ve egzersizler verecekmis. Henuz ilac kullanmiyorum doktorum once yuksek doz magnezyum ve b12 baslatti en son care ilac dedi.
Magnezyum alali 1 hfta olmadi ama aldigim an psikolojik mi bilmiyorum ama kesinlikle daha iyi oluyorum. Oruc sersemligimi artirdi iftar sonrasi ya magnezyum ya da su icmek sersemligimi azaltiyor
Hayırlı akşamlar öncelikle son durum nedir beni de bilgilendirir misin ben de aynı durumdayım ya çok kötü bir illet bu ya gün içinde birden bir halsizlik te çöküyor mu sana mahv etti beni ya depakin kullanıyorum bende biraz azaltı ama aşırı derecede halsizim yorgunum bitkinim niye böyle oluyor ayrıca sersemlik de gitmiyor sadece azıcık azalma var ve yolda yürürken artıyor bu birden çöken halsizlik de oluyor anlamadım valla kendime güvenip de bir işe de giremiyorum hay Allahım mahv oldum nasıl olacak bu dururumuz sendeki son durum nedir çok teşekkür 🙏

Hayırlı akşamlar öncelikle son durum nedir beni de bilgilendirir misin ben de aynı durumdayım ya çok kötü bir illet bu ya gün içinde birden bir halsizlik te çöküyor mu sana mahv etti beni ya depakin kullanıyorum bende biraz azaltı ama aşırı derecede halsizim yorgunum bitkinim niye böyle oluyor ayrıca sersemlik de gitmiyor sadece azıcık azalma var ve yolda yürürken artıyor bu birden çöken halsizlik de oluyor anlamadım valla kendime güvenip de bir işe de giremiyorum hay Allahım mahv oldum nasıl olacak bu dururumuz sendeki son durum nedir çok teşekkür 🙏
Merhabalar, ben de işler baya değişti sanırım dogru teşhisim yeni konmak üzere. Boyun düzleşmesi yarın Mr gireceğim. Boynumu eğdikçe sersemliğim artık sallanmam dönmem hızlanıyor, sırtımda da inanılmaz ağrılar başladı ağrım arttıkça sallanmam arttı ben de artık yarın boyun düzleşmesi tanısı konacağından emin oldum. 1 haftadır yüzüyorum yüzdükten sonra sallanmam baya azalıyor resmen boynumla ilgili sıkıntı var. Bunu da araştırın mutlaka boyun düzleşmesi sebebyke aynı sıkıntıları yaşayan bir sürü insan varnış meğersem

Merhabalar, ben de işler baya değişti sanırım dogru teşhisim yeni konmak üzere. Boyun düzleşmesi yarın Mr gireceğim. Boynumu eğdikçe sersemliğim artık sallanmam dönmem hızlanıyor, sırtımda da inanılmaz ağrılar başladı ağrım arttıkça sallanmam arttı ben de artık yarın boyun düzleşmesi tanısı konacağından emin oldum. 1 haftadır yüzüyorum yüzdükten sonra sallanmam baya azalıyor resmen boynumla ilgili sıkıntı var. Bunu da araştırın mutlaka boyun düzleşmesi sebebyke aynı sıkıntıları yaşayan bir sürü insan varnış meğersem
Bunu da mutlaka araştırırım peki çok uyuyor musun ben çok uyuyorum yataktan kalkamıyorum yani akşam saat 10.00 11.00'i yapamıyorum benim de sırt bölgemde bir ağrı var umarım ondandır Allah düşmanın başına vermesin hayat kalitem sıfır oldu hiçbir şey yapamıyorum umarım ikimiz de bir çözüm yolu buluruz çok üzülüyorum vallahi

Bunu da mutlaka araştırırım peki çok uyuyor musun ben çok uyuyorum yataktan kalkamıyorum yani akşam saat 10.00 11.00'i yapamıyorum benim de sırt bölgemde bir ağrı var umarım ondandır Allah düşmanın başına vermesin hayat kalitem sıfır oldu hiçbir şey yapamıyorum umarım ikimiz de bir çözüm yolu buluruz çok üzülüyorum vallahi
Maalesef 21 aylık kızım var emziriyorum hala uyumam pek mümkün değil. Bu halde bide yavruma vakmaya çalışıyorum. Rabbim bizi kimseye muhtaç etmeden el açtırmadan şifamıxı versin inşallah

Maalesef 21 aylık kızım var emziriyorum hala uyumam pek mümkün değil. Bu halde bide yavruma vakmaya çalışıyorum. Rabbim bizi kimseye muhtaç etmeden el açtırmadan şifamıxı versin inşallah
İnşallah valla sağlık gibisi yok çok üzülüyorum ama napalım elimizde değil ki Allah'ın izniyle buluruz derdi veren rabbim dermanı da verir elbet ama inan çok yoruldum ya

İnşallah valla sağlık gibisi yok çok üzülüyorum ama napalım elimizde değil ki Allah'ın izniyle buluruz derdi veren rabbim dermanı da verir elbet ama inan çok yoruldum ya
Ben de cok yoruldum dun gene baya sallanarak uyanmistim sinirlerim bozuldu psikolojimi saglam tutmaya calisiyorum gercekten hayatimda kimseden duymamistim boyle bi hastaligi neyse buna da sukur hayattayiz iyi olacagiz insallah Allah sinavimizi kolaylastirsin

Ben de cok yoruldum dun gene baya sallanarak uyanmistim sinirlerim bozuldu psikolojimi saglam tutmaya calisiyorum gercekten hayatimda kimseden duymamistim boyle bi hastaligi neyse buna da sukur hayattayiz iyi olacagiz insallah Allah sinavimizi kolaylastirsin
Amin tabii ki Allah'ın izniyle iyi olacağız ben de hayatımda böyle bir hastalık duymadım ayakta durmaya çalışıyorum Allah kerim bakalım nasıl olacak

Merhaba, maalesef bu illey ile ben de uğraşıyorum. Henüz doğru teşhis konulamadı. En son vertigo migren dendi ama ben boyun düzleşmem olduğuna eminim salı gunu mr çekilecek ozaman ortaya çıkacak. Sırtım ve boynum ağrımaya basladıkran sonra sallanmam arttı yüzmeye başladım ,ç3 gundur yuzunce baya duzelıyor sallanmam. Sizinde boyun düzleşmesinfden mi ?
Bende düzleşme var zaten bi kez kbb ye verdiği mu diye gittim bişey çıkmadı bana boynun ağrıyo mu dedi geçmiyo ki ağrısı dedim röntgen çekti düzleşme bar bundan dolayı oluyor dedi ama benim 2 yıldır geçmek bilmedi tedavisi de yok sezeryan oldum 4 yıl önce bende çok emzirdim kafam öne çok oturdum ondan oldu diyorum eğer belim omuriliğim çok ağrırsa sersemlememde çoğalıyor

Sonuç var mı ne dendi varmıymış düzleşme sizde de Allahım hepimizi evlatlarımıza bağışlasın manevi olarakta fiziksel olarakta sağlığımı arttırsın Rabbim 🙏

Sonuç var mı ne dendi varmıymış düzleşme sizde de Allahım hepimizi evlatlarımıza bağışlasın manevi olarakta fiziksel olarakta sağlığımı arttırsın Rabbim 🙏

Kızlar sonuçlarım çıktı. Sallanma hissi yüzde yüz sebebi ileri derece boyun düzleşmesi ve omurgalarımda kaymalar olduğu ortaya çıktı. Aylarca yanlış teşhislerle yaşadım . Tedavilere başlandı rabbim bizi kurtarsın ınsallah

Kızlar sonuçlarım çıktı. Sallanma hissi yüzde yüz sebebi ileri derece boyun düzleşmesi ve omurgalarımda kaymalar olduğu ortaya çıktı. Aylarca yanlış teşhislerle yaşadım . Tedavilere başlandı rabbim bizi kurtarsın ınsallah

Geçmiş olsun sallanma hissi derken tam olarak nasıl oluyor acaba ben de de düzleşme var bazen hiç olmuyor bazen günlerce sürüyor baş dönmem bayılma hissi gibi birşey ama boynum ağrımıyor.psikyatriye gittim anksiyete dedi ama karıştırıyorlar mı acaba😔

Geçmiş olsun sallanma hissi derken tam olarak nasıl oluyor acaba ben de de düzleşme var bazen hiç olmuyor bazen günlerce sürüyor baş dönmem bayılma hissi gibi birşey ama boynum ağrımıyor.psikyatriye gittim anksiyete dedi ama karıştırıyorlar mı acaba😔
Mutlaka boyun emarı çektirin. Doktor doktor gezdim çabalarımla ortaya çıktı biri de demedi boynunjza baktırın diye. Düzleşme sebebiyle beyne giden damarlarda baskı oldugu için sallanıyırum. Hep gemideymişim gibi , sersem gibi başladı her şey git gide ilerledi ben sersemliği beynimin inde sanıyordum ama hayır sabit durdugumda dışarıda. Gözükecek kadar vucudumun sallandığını farkettim ilerleyince artık benimde hu zamana kadar boynumda sırtımda agrı yoktu oyuzden süphelenmemiştim 1 aydır ağrı çol arttı ve baktım dengem de daha çok bozuldu ve sonuç bu oldu

Mutlaka boyun emarı çektirin. Doktor doktor gezdim çabalarımla ortaya çıktı biri de demedi boynunjza baktırın diye. Düzleşme sebebiyle beyne giden damarlarda baskı oldugu için sallanıyırum. Hep gemideymişim gibi , sersem gibi başladı her şey git gide ilerledi ben sersemliği beynimin inde sanıyordum ama hayır sabit durdugumda dışarıda. Gözükecek kadar vucudumun sallandığını farkettim ilerleyince artık benimde hu zamana kadar boynumda sırtımda agrı yoktu oyuzden süphelenmemiştim 1 aydır ağrı çol arttı ve baktım dengem de daha çok bozuldu ve sonuç bu oldu
Çok çok geçmiş olsun nasıl bir tedavi uygulanacak fizik tedavi mi ? Kesinlikle bundan kaynaklı olduğunu biliyordum psikolojimiz zaten sorunu bulamadıkları için bozuluyor inşallah şu mübarek günde şifa olsun

X