Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı ücretleri

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
ay hemen yazayım ya
çalışma koşulları:
bi kerem bakıcının görev tanımı bellidir, sadece bebeğe bakar. etkinlik yaptırır, dil filan öğretir! (çünkü bütün bakıcılar isviçreli mürebbiyedir canım yurdumda)
ev işi yaptıracaksan temizlikçi tutacaksın cicim, senin işin ne ki hem, sen işten gelince yap
bakıcının yemeğini ayrı bebenin yemeğini ayrı akşamdan yapıp dolaba koyacaksın, sevdiği tatlı filan mtlaka ya koy, eşşek değilsin ya. bakıcı bulaşığını bile kaldırmayabilir. görev tanımında yok
bebe öğlen iki saat uyusa bile o saat bakıcının dinlenme saati ister telefonda takılır ister yatar sen ona karışamazsın, şu bardağı şurdan şuraya koy giyemezsin mazallah görev tanımı ihlali
ücretlendirme ve yan haklar:
asgari ücret, ki o da en az
bayram ikramiyesi, kışın yakacak yardımı
çoluğuna çocuğuna oyuncak kırtasiye üst baş, gerekirse matematik veya ingilizce ödevlerini de hallediver.
evde pişenden evine götürsün bir de eve gidip yemek mi yapcak bütün gün çocuk baktı zaten
kocası laf söz eder mümkün mertebe evinden alıp evine bırakacaksın
senede 2 hafta ücretli izin + sittin senedir görmediği kayının oğlunun sünneti ve eniştesinin annesinin sene-i devriyesinde mevlüt, memlekete gidip fındık toplama, kayınvalideyle salça kaynatma gibi elzem faaliyetler için ekstra 2 hafta ücretli izin.
var mı arttıran?
ah sigorta tabi ki sigorta mutlaka yapılcak
yok yetim maaşım var yok belediyeden yardım alıyom sikorta yapma abla derse elden verirer
Evet haklısınız,bir diğer tarafta da üç kuruş para verip,neredeyse masaj hizmeti bile bekleyen ebevenynler var.Bu konu her zaman tartışmaya açık bir konudur.Sigorta istemek bir bakıcının en doğal hakkıdır,çocuğuna dil öğretmek isteyen ebevenynler paraya kıyıp,ona göre bir bakıcı ile anlaşıyor zaten.Bakıcının görev tanımı ise;sadece çocukla ve onunla ilgili işlerle ilgilenmektir.Temizlik ve diğer ev işleri görev tanımı içerisinde yer almamaktadır.Ücret ise her iki tarafı mağdur etmeyecek şekilde ayarlanabilir.Sonuçta;çocuk bakmak hiçte küçümsenecek bir meslek dalı değildir,en kıymetli varlığınızı emanet ediyorsunuz.

Yerine göre değişiyor. İstanbul’da 13 bin lira istendi bundan 3 ay önce. Ege’de bir arkadaşım 5bin liraya buldu aynı zamanlarda. Yabancı bakıcı ise 900-1000 dolar istiyor.

Yani bunları siyaset başlığında tartışmayı isterdim ama ülkede böyle bir kesim var diye ekonomik sıkıntılar ve işsizlik yabana atılacak ve dalga geçilecek bir konu değil 🙏
yorumumda siyasette tartışılacak yahut ekonomik sıkıntı ve işsizlik yoktur şeklinde çıkarım yapacak bir şey cidden göremedim🤔

İhtiyaç sahibi olmak tek başına kriter değil. Bazı insanlar merhameti abartıp gerekli kriterleri unutuyorlar
e tabi ki orası öyle. geçen parkta bir kadınla tanıştım çocuğuma bakabileceğini daha önce de bir öğretmen çocuğuna baktığını ihtiyacının da olduğunu söyledi. o kadına çocuk baktırmak demek çocuğu çöpe atmaktı benim gözümde Allah lafımla sınamasın ama her yerinden yetersizlik akıyordu. ihtiyacı var diye çocuğumu nasıl emanet edeyim

Nasil gercek? Biraz aciklar misin? Burdan bakinca daha cok dalga gecip asagilar gibi gorunuyosun cunku
Size ne olduğunu anlayamamakla birlikte kendisinin konuya sadece çalışan açısından baktığı en az 86543 mesajını bulabilirim. Objektif bakamayıp devamlı çalışan tarafı tutan biri kendisi

Size ne olduğunu anlayamamakla birlikte kendisinin konuya sadece çalışan açısından baktığı en az 86543 mesajını bulabilirim. Objektif bakamayıp devamlı çalışan tarafı tutan biri kendisi
Bana ne olabilir ki? Bu ne sacma bi soru. Tarzin cok asagilayici oldugunu dusunup sordum bu ne diye. Herkesin okudugu bi yere yazdiginizin farkinda misiniz? Herkesten de cevap gelebilir demek ki.

Ben yazayım o zaman Ankara da bakıcıma asgari ücret + 500 veriyorum zamla birlikte 500 de zamlanacak. sigortası yapılıyor. ve yol parasını da veriyorum. ben 8 de evden çıkıyorum okul zamanı bir çocuğum okula biri kreşe gittiği için 9da geliyor. yazın yada okula gidemediklerinde şubat tatili hastalık vs ben çıkmadan eve geliyor. akşam 6 da işten çıkıyorum iş ile evim arası yakın 15 geçe bakıcım evden çıkıyor. resmi tatil günleri ikimize de tatil. çocuklar okuldayken sıkıntı yok ama evdelerken de işleri yapıyor. tabi iki çocukla muntazam olamaz her zaman ama yapıyor. Ben evdeyken neler yapıyorsam yapıyor. çamaşır yıkıyor, yemek yapıyor etrafı topluyor, ütü yapıyor, herşeyi işte. şunu yap yapma demem yapabiliyorsa yapıyor. ama hiçbir gün yemeksiz kalmadık. Çok güzel bakıyor çocuklarıma allah razı olsun. Bakıcı konusunda şanslıyım. Bu arada insanlık hali hasta oluyor işi oluyor izin alıyor problem yapmamak lazım. bu hafta yıllık izinde mesela. eşim ve ananeleri dönüşümlü bakacaklar
Helal olsun size vallahi ben bakıcıya asgari ücret vericeksem çalışmam çocuğuma kendim bakarım diyenlerdenim kreş yaşına kadar 🤷🏼‍♀️

Merhaba arkadaşlar. Çocuk bakıcıları biz kaç liraya calisiyir, yol parası veriyor musunuz, saat kacla kaç arası haftada kaç gün geliyirler ve evde ne işleri yapıyorlar. Bunlar il bazında değişiyor sanırım bulundugunuz ille birlikte yazarsanız çok sevinirim
Geçen gün birisi ile görüştüm, vasfı yok yaşlı emekli bile olamamış dul bir abla ile. Onada maddi destek olur diye düşündük hemde bana ev işlerinde yardımcı olur diye. Henüz hamileliğin 4+3 ündeyim. Olası bir durum olursa diye görüştüm.

Hafta sonları gelmeyeceğini, ev işi, yemek, ütü, temizlik gibi şeylere asla el sürmeyeceğini.. yetmez gibi benim hazırlamış olduğum yiyecek(yada sağdığım süt) dışında hiç birşey hazırlamayacağını, çocuğu asla dışarı çıkartmayacağını evimde bakacağını söyledi .

İşten geldiğim an evine gideceğini günlük yemek ücreti kahvaltı ve akşam yemeği + yol ve 12k + yemek yol ücreti karşılığında geleceğini söyledi.

Sen çocuğuma ne gibi sosyallik katabileceksin peki dediğim de de ben bir çocuğa daha baktım çok zeki gibi zıvırladı.

Velhasıl kreşe verip hem eğitim almış, hemde akranlarıyla sosyalleşeceği 3k-6k arası bir çok kreş var oraya gönderir gözümü arkada bırakmam :)

benim ikizler krese gidiyor aslinda ama hastaliktan pek gidemedikleri icin evde birine ihtiyacim var .3.5 yildir annemle surduriyoruz kadin da yoruldu .insallah,icimize sinen birini buluruz
Kaç yaşında kreşe başladılar acaba? Ben 2 yaşındaki oğlumu vermek istiyorum ama hastalık konusu kafamı bulandırıyor

Kaç yaşında kreşe başladılar acaba? Ben 2 yaşındaki oğlumu vermek istiyorum ama hastalık konusu kafamı bulandırıyor
3 yasinda basladilar ama surekli hastalar .insanlar hastayken de krese gonderiyor mecburen ama ben gonderemiyorum atesli cocugu evden gondermek de dogru degil gibi geliyor .boyle de surekli hasta oluyorlar .cocuk psikiyatristi 3 yasi onermisti kres icin

yorumumda siyasette tartışılacak yahut ekonomik sıkıntı ve işsizlik yoktur şeklinde çıkarım yapacak bir şey cidden göremedim🤔
Bi önceki yanıt verdiğim mesaj dalga geçercesine ülkede fakir ve işsiz olmadığına vurgu yapmıştı ona cevap yazmıştım, siz de beni alıntılayıp öyle yazınca destekliyorsunuz sandım kusura bakmayın 🍀

Bi önceki yanıt verdiğim mesaj dalga geçercesine ülkede fakir ve işsiz olmadığına vurgu yapmıştı ona cevap yazmıştım, siz de beni alıntılayıp öyle yazınca destekliyorsunuz sandım kusura bakmayın 🍀
o mesaj da eleştiri vardı bence. madem işe ihtiyaç var neden ihtiyacı olan iş beğenmiyor gibi. ben öyle anladım en azından

Kreşe gidebilecek yaşta ise bakıcıdan ziyade kreş tercih ederim. Ki ettim de. Çok da iyi olsu. Sosyal ve özgüvenli oluyorlar aldıkları eğitim de cabası. Şuan istanbul da okul ücretleri de bakıcı ücretleri de hemen hemen aynı seviyede uçuşta. Buda kreş tercih etmek için ayrıca bir sebep.
Bakıcı ev işine çok girmemeli bence. Çünkü yetişmek zor. Hem çocuk hem ev layığıyla yürümez. Hı diyorsanız ki eve yardımcı alayım aynı zamanda çocuğa da göz kulak olsun o ayrı mesele.

Bence bakıcılar kazandıkları her kuruşu hak ediyor. Bebek bakmak aşırı zor. Biri 6 aylık, diğeri 1,5 yaşında iki kızım var. İkisininde kendince zorlukları var. Küçük olan gündüz derin uykuya geçemiyor.15-20 dk bir uyanıyor. Büyük olan patlamaya hazır bomba gibi. Sürekli arkasından takip etmen gerekiyor. Yatağa girdiğimde yorgunluktan bayılacak gibi oluyorum. Ben bakıcıya güvenmediğim için kendim bakıyorum. 2 senedir kendime ait yarım saat vaktim olmuyor.

X