Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bakıcı ücretleri

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Valla adam bulamadığımizdan paraya bile sıra gelmiyor konuşmak için.insanlar zengin demek gerçekten kimsenin işe ihtiyacı yok( şirketlerden gönderilen bakicilar hariç)
Siyaset yapılacak yer değil burası ama bulamadığınız bakıcıya istinaden 'insanlar zengin kimsenin işe ihtiyacı yok'gibi bir argüman üretmek saçma olmuş. Bu ülkede 81 milyon insan var.

ay hemen yazayım ya

çalışma koşulları:
bi kerem bakıcının görev tanımı bellidir, sadece bebeğe bakar. etkinlik yaptırır, dil filan öğretir! (çünkü bütün bakıcılar isviçreli mürebbiyedir canım yurdumda)
ev işi yaptıracaksan temizlikçi tutacaksın cicim, senin işin ne ki hem, sen işten gelince yap
bakıcının yemeğini ayrı bebenin yemeğini ayrı akşamdan yapıp dolaba koyacaksın, sevdiği tatlı filan mtlaka ya koy, eşşek değilsin ya. bakıcı bulaşığını bile kaldırmayabilir. görev tanımında yok
bebe öğlen iki saat uyusa bile o saat bakıcının dinlenme saati ister telefonda takılır ister yatar sen ona karışamazsın, şu bardağı şurdan şuraya koy giyemezsin mazallah görev tanımı ihlali

ücretlendirme ve yan haklar:
asgari ücret, ki o da en az
bayram ikramiyesi, kışın yakacak yardımı
çoluğuna çocuğuna oyuncak kırtasiye üst baş, gerekirse matematik veya ingilizce ödevlerini de hallediver.
evde pişenden evine götürsün bir de eve gidip yemek mi yapcak bütün gün çocuk baktı zaten
kocası laf söz eder mümkün mertebe evinden alıp evine bırakacaksın
senede 2 hafta ücretli izin + sittin senedir görmediği kayının oğlunun sünneti ve eniştesinin annesinin sene-i devriyesinde mevlüt, memlekete gidip fındık toplama, kayınvalideyle salça kaynatma gibi elzem faaliyetler için ekstra 2 hafta ücretli izin.

var mı arttıran?

ah sigorta tabi ki sigorta mutlaka yapılcak
yok yetim maaşım var yok belediyeden yardım alıyom sikorta yapma abla derse elden verirer

Komik mi şimdi bu? Dalga geçmeye çalıştığınız şey insan emeği, biraz saygılı olmak zor olmasa gerek.

Galiba bazıları bakıcılığı işten saymıyor, çocukken denirdi ya fasülyeden diye. Bakıcılığa da öyle bakıyorlar. Her işin masa başında yapılacağı gibi bir yanılgıları var. O tür işleri ciddiye alıyorlar. Ama insanların en değerli varlıklarını emanet ettikleri mesleklere hor gözle bakıyorlar. Bakıcılık da bunlardan bir tanesi.
Bakıcılık gayet profesyonelce yapılması gereken bir "iştir". Her işte olduğu gibi onların da bir maaşa ve sigortaya ihtiyaçları vardır. Bakıcıların talep ettikleri ortalama ücretin fazla olduğu konusunda genelde linç başlatılır bu sitede. Yemek, temizlik, ütü, çocuk bakımı vs. bekliyorlar ve karşılığında asgari ücreti bile çok görüyorlar. Kölelik yasaklandı arkadaşlar. Bakıcının talep ettiği ücret senin bütçeni aşıyorsa bu senin mali durumunla alakalı, bakıcıyla ne alakası var. O bakıcı da ev geçindirecek, hobi olsun diye yapmıyordur. Bu arada bakıcıdan kastım 50-60 yaşındaki komşu teyzeler değil.
Konu sahibi siz de bakıcıdan kaç gün istifade etmek istiyorsunuz, neleri talep ediyorsunuz ona bağlı olarak değişir bence ücret.

ay hemen yazayım ya

çalışma koşulları:
bi kerem bakıcının görev tanımı bellidir, sadece bebeğe bakar. etkinlik yaptırır, dil filan öğretir! (çünkü bütün bakıcılar isviçreli mürebbiyedir canım yurdumda)
ev işi yaptıracaksan temizlikçi tutacaksın cicim, senin işin ne ki hem, sen işten gelince yap
bakıcının yemeğini ayrı bebenin yemeğini ayrı akşamdan yapıp dolaba koyacaksın, sevdiği tatlı filan mtlaka ya koy, eşşek değilsin ya. bakıcı bulaşığını bile kaldırmayabilir. görev tanımında yok
bebe öğlen iki saat uyusa bile o saat bakıcının dinlenme saati ister telefonda takılır ister yatar sen ona karışamazsın, şu bardağı şurdan şuraya koy giyemezsin mazallah görev tanımı ihlali

ücretlendirme ve yan haklar:
asgari ücret, ki o da en az
bayram ikramiyesi, kışın yakacak yardımı
çoluğuna çocuğuna oyuncak kırtasiye üst baş, gerekirse matematik veya ingilizce ödevlerini de hallediver.
evde pişenden evine götürsün bir de eve gidip yemek mi yapcak bütün gün çocuk baktı zaten
kocası laf söz eder mümkün mertebe evinden alıp evine bırakacaksın
senede 2 hafta ücretli izin + sittin senedir görmediği kayının oğlunun sünneti ve eniştesinin annesinin sene-i devriyesinde mevlüt, memlekete gidip fındık toplama, kayınvalideyle salça kaynatma gibi elzem faaliyetler için ekstra 2 hafta ücretli izin.

var mı arttıran?

ah sigorta tabi ki sigorta mutlaka yapılcak
yok yetim maaşım var yok belediyeden yardım alıyom sikorta yapma abla derse elden verirer
Ne kullanıyorsun bacım sen? İroni yapmaya calismissin ama sivamissin maalesef 🤢

İçimi buraya dökebilirim sanırım.. çok dertliyim 2 hafta önce 14e anlaştığım bakıcı dün arayıp işe başlamayacağını söyledi. Bugün işe başlayacak olsam ne kadar zor durumda kalırdım düşünemiyorum bile.. ve bu insan referanslı tavsiye üzerine bulduğumuz biriydi. Şaka gibi ya bayramda konuştuk pazartesi başlaması üzerine dün aradı başkasını bulun dedi resmen.. Allah iş ahlakı olan temiz birine denk getirsin çocuklarımızı

Valla adam bulamadığımizdan paraya bile sıra gelmiyor konuşmak için.insanlar zengin demek gerçekten kimsenin işe ihtiyacı yok( şirketlerden gönderilen bakicilar hariç)
Son 3 aydır Bakıcı bulmak için neler çektiğimizi bilmesem abartıyorsunuz derdim. Durumum şöyle kötü zekata fitreye muhtacım diyen insanlara çocuk bakımında yardımcım olsun diye iş teklif ettiğimde milyon tane bahane ile karşılaştım. Demek ki ya gerçekten ihtiyaçları yok ya da çalışmak zor geliyor

Son 3 aydır Bakıcı bulmak için neler çektiğimizi bilmesem abartıyorsunuz derdim. Durumum şöyle kötü zekata fitreye muhtacım diyen insanlara çocuk bakımında yardımcım olsun diye iş teklif ettiğimde milyon tane bahane ile karşılaştım. Demek ki ya gerçekten ihtiyaçları yok ya da çalışmak zor geliyor
İhtiyacım var diyeni kesinlikle seçme. Para verip hizmet bekleyeceksin, ihtiyaç meselesi bu konuyla alakasız

Merhaba arkadaşlar. Çocuk bakıcıları biz kaç liraya calisiyir, yol parası veriyor musunuz, saat kacla kaç arası haftada kaç gün geliyirler ve evde ne işleri yapıyorlar. Bunlar il bazında değişiyor sanırım bulundugunuz ille birlikte yazarsanız çok sevinirim
Üzerine ev yapman gerekiyor buradaki hanımlara göre 😀 bence bunu yazanlar net bakıcı kızları 😂

asgari arti sigortaya birini ariyoruz .sigorta yapma diyenler oluyor ama gecen arkadasimin kac yillik sozde iyi ayrildigi bakicisi dava acip ev parasi aldi .ondan sigorta sart o da yaklasik 5 bin tutar deniyor
Teşvik için devlet desteği oluyormuş bazı sartlarda

bende de ayni sikintilar var .ben sunu gordum artik gercekten calismak isteyen kadinlar benim yasadigim yerde fabrikaya gidiyor.sosyal haklar,ek mesai,yemek servis gibi artilari var .daha garanti bir is sonucta .calismayi cok istemeyen ekip kaliyor bize onun da sikintisi var .

Komsunun çocuğunun bakıcısı 9000TL alıyormuş,yemek yapıyor ve ortalığı toparlıyor.Tam gun.Istanbul.
çocuğa ne ara bakıyor. çünkü ben kendim çocuğa bakarken ev işi ve yemeği yetiştiremiyorum çoğu zaman. o nedenle ben bakıcıdan ev işi istemeye karşıyım. o durumda çocuğun zamanından çalıyor çünkü

Siyaset yapılacak yer değil burası ama bulamadığınız bakıcıya istinaden 'insanlar zengin kimsenin işe ihtiyacı yok'gibi bir argüman üretmek saçma olmuş. Bu ülkede 81 milyon insan var.
insanlar hazıra alışmış. çok mağdurum kocam öldü çoluk çocuk ortada yetim aylığına kaldık diye milletten yardım isteyen kadına eve düzenli temizliğe gelmesi için teklif götürdüm ben çalışamam çocuklarım küçük dedi. karşı binada oturuyor çocukların küçüğü 11 yaşında

bende de ayni sikintilar var .ben sunu gordum artik gercekten calismak isteyen kadinlar benim yasadigim yerde fabrikaya gidiyor.sosyal haklar,ek mesai,yemek servis gibi artilari var .daha garanti bir is sonucta .calismayi cok istemeyen ekip kaliyor bize onun da sikintisi var .
Çok doğru tespit. Hem hakları belli hem diğer artıları hemde haftasonu evde olacağı kesin ücreti desen en az asgari+mesai ücreti SGK haliyle daha cazip geliyor böyle büyük sorumluluğa girmektense.
Benim hiç bakıcı deneyimim olmadı ama arkadaşlarım aldı hep onlardan biliyorum az çok.
Genelde bakıcı olarak kalan kısım apartmandaki herhangi bir komşu abla oluyor. Onlarlada illa ki sıkıntı çıkıyor. Asla hafife alınacak bir meslek değil ben iki cocugumu kendim büyütüyorum tüm gün zor yani. Hele başkasının çocuğunun sorumluluğu nasıl zordur. Bazen arkadaşlarım bikac saat bırakıyor onda bile ben diken üstünde oluyorum emanet çocuk diye.
İnşallah hepiniz işini layıkıyla yapan çocuklarınıza severek bakan bakicilar bulursunuz 🙏❤️ çünkü en değerli varlıklarınizi emanet ediyorsunuz. Bakicilarda inşallah kan emici insanlardan uzak hak ettikleri maaşı veren insanlar bulur 🙏 burda çok var çünkü hem etinden hem sütünden yaranlanip 3 kuruş vermek isteyen.

insanlar hazıra alışmış. çok mağdurum kocam öldü çoluk çocuk ortada yetim aylığına kaldık diye milletten yardım isteyen kadına eve düzenli temizliğe gelmesi için teklif götürdüm ben çalışamam çocuklarım küçük dedi. karşı binada oturuyor çocukların küçüğü 11 yaşında
Yemin ederim aynısı başıma geldi.. zekat fitre toplayan kadın çocuğum ufak çalışamam dedi büyük kuzum çalışmaya başladığımda 6 aylıktı düşününce gözlerim doldu

Çok doğru tespit. Hem hakları belli hem diğer artıları hemde haftasonu evde olacağı kesin ücreti desen en az asgari+mesai ücreti SGK haliyle daha cazip geliyor böyle büyük sorumluluğa girmektense.
Benim hiç bakıcı deneyimim olmadı ama arkadaşlarım aldı hep onlardan biliyorum az çok.
Genelde bakıcı olarak kalan kısım apartmandaki herhangi bir komşu abla oluyor. Onlarlada illa ki sıkıntı çıkıyor. Asla hafife alınacak bir meslek değil ben iki cocugumu kendim büyütüyorum tüm gün zor yani. Hele başkasının çocuğunun sorumluluğu nasıl zordur. Bazen arkadaşlarım bikac saat bırakıyor onda bile ben diken üstünde oluyorum emanet çocuk diye.
İnşallah hepiniz işini layıkıyla yapan çocuklarınıza severek bakan bakicilar bulursunuz 🙏❤️ çünkü en değerli varlıklarınizi emanet ediyorsunuz. Bakicilarda inşallah kan emici insanlardan uzak hak ettikleri maaşı veren insanlar bulur 🙏 burda çok var çünkü hem etinden hem sütünden yaranlanip 3 kuruş vermek isteyen.
benim ikizler krese gidiyor aslinda ama hastaliktan pek gidemedikleri icin evde birine ihtiyacim var .3.5 yildir annemle surduriyoruz kadin da yoruldu .insallah,icimize sinen birini buluruz

Yani bunları siyaset başlığında tartışmayı isterdim ama ülkede böyle bir kesim var diye ekonomik sıkıntılar ve işsizlik yabana atılacak ve dalga geçilecek bir konu değil 🙏

X