Bahar'ın "Binge Eating" ile mücadelesi

Detoksun 2. gününü biraz değiştirdim, çünkü dün öğlen yediğim 2 patates taş gibi mideme oturdu ve şişkinlik yaptı. Aslında sabah 1 bardak yoğurt vardı sadece. Ben de öğlenki 2 patatesin birini sabah yedim, biraz önce de öğle öğünümü yedim, hiç şişkinlik yok, ehehehe, zeka küpüyüm mübarek :halay:.

2. Gün:

Kahvaltı:
1 haslama patates 1 bardak yogurt

Öğle:

Aksam:

Aa bahar , sende mi patates yaptın
İlk gün ne kadar gitti

Aa bahar , sende mi patates yaptın
İlk gün ne kadar gitti

Henüz tartılmadım, yarın sabah tartılacağım. Bu detoks, detoks gibi değildi, hiç zorlanmadım. Karatay yaparken bile daha çok acıkıyorum, kilo veremedim mi ki acaba:KK17:? Ne halsizlik ne başka bir şey vardı, normal sporumu bile çok rahat yaptım. Patatesleri bir gün önceden haşlamıştım, soğuk ve haşlanmış patates çok tok tutuyormuş. Senin nasıl gidiyor zorlanıyor musun? 1 kilo vermişsin gördüm :nazar:.

Nihayet bir patates detoksunun sonuna gelmiş bulunuyorum, sonuç mükemmel değil, 54,300 kiloyum. 3 günlük detoks sonucunda 1,400 kilo vermişim. Dün de dediğim gibi, hiç açlık hissetmedim, çok kolay geçti. Patateslerim çok büyüktü ondan sanırım, bir tanesi 231 gramdı, aç kalacağım diye korkudan büyük büyük almışım hepsini :KK48:.

Bugünden itibaren Karatay'a devam. Bugün 2 öğün yapacağım, kahvaltım bitti bile. Haşlanmış yumurta, zeytin, koyun peyniri ve ceviz yedim. Hepsini nasıl özlemişim, hele peyniri, ah o peyniri, seviyorum seni peynir :KK200:. Öğlen de dana ciğer ve zeytinyağlı salata yiyeceğim, kan-can olsun biraz. 3 gündür doğru düzgün vitamin girmedi vücuduma.

Gelelim patates detoksunun faydalarına; birkaç gün süren binge ataklarından sonra normale dönmek çok zor oluyordu benim için, bozulan beyin kimyasından mütevellit.İlk günler uyuşturucu bağımlıları gibi yoksunluk çekip, mutsuz hissediyordum. Bu sefer öyle olmadı, patateste ne varsa artık bilmiyorum bana çok iyi geldi. En kritik geçen ilk günler, yormadan, bitti şükürler olsun. Bu da tarihe bir not kalsın ve aklımın bir köşesinde olsun.

Şimdi hedefleri hatırlama zamanı;
-7 gün: Fiziksel bağımlılık bitecek
-15 gün: Beyin kimyam düzelecek
-21 gün: Psikolojik bağımlılık bitecek
-30 gün: Can çekmelerim çok çok azalacak
-50 gün: Ataksız geçen en uzun sürem 49 gündü.

Gelelim patates detoksunun faydalarına; birkaç gün süren binge ataklarından sonra normale dönmek çok zor oluyordu benim için, bozulan beyin kimyasından mütevellit.İlk günler uyuşturucu bağımlıları gibi yoksunluk çekip, mutsuz hissediyordum. Bu sefer öyle olmadı, patateste ne varsa artık bilmiyorum bana çok iyi geldi. En kritik geçen ilk günler, yormadan, bitti şükürler olsun. Bu da tarihe bir not kalsın ve aklımın bir köşesinde olsun.

Şimdi hedefleri hatırlama zamanı;
-7 gün: Fiziksel bağımlılık bitecek
-15 gün: Beyin kimyam düzelecek
-21 gün: Psikolojik bağımlılık bitecek
-30 gün: Can çekmelerim çok çok azalacak
-50 gün: Ataksız geçen en uzun sürem 49 gündü.
Ataklarda ben de dikkate alim. 7 gun fiziksel.bagimliliklardan kurtulmaya :eğlence:

Bahar bende 2 kilo verdim
Ama iki gün yaptım
İkinci gün çok zorlandim, baş ağrım çoğaldı regliden dolayı

Ama bugün yedim bisiyker .bu atakları nasıl atlaticam bilmiyorum

Senin ilacın Karatay tarzı beslenme aslında. Çünkü senin ataklar, sadece duygusal açlıktan kaynaklanmıyor. Sende insülin direnci ve pko var, yani fiziksel olarak da bir problemin mevcut. Bunlar da yeme ataklarına yol açıyor. Karatay'la bunları çözebilirsin öncelikle.

Ben senin yerinde olsam, tartıyı evden yollardım ve sadece vücut ölçülerimden verdiğim kiloyu takip ederdim. Tartıda eksi göremediğinde ya da artı gördüğünde de yeme atağı yaşıyorsun. Bence o sabit kaldığın zamanlarda bile küçülmüştün aslında, eğer ölçü takibi yapmış olsan bunu görebilirdin. Tartıyı yolla kayınvalidene, senin eşyalarına meraklı ya nasıl olsa, mutlu olur :confused:.

Ölçüyü de iki yerden alsan yeter sana. Sabah aç karnına; belin en ince noktası, kalçanın en çıkıntılı noktası.

Detoks sonrası verdiğim kilonun kalıcı olup olmadığını anlayabilmek için bu sabah tartıldım ve yine 54,300 çıktım ki dün dolu dolu yemiştim :nazar:. Thank you potato :KK200:. Artık cumaya kadar tartılmam :KK55:.

Senin ilacın Karatay tarzı beslenme aslında. Çünkü senin ataklar, sadece duygusal açlıktan kaynaklanmıyor. Sende insülin direnci ve pko var, yani fiziksel olarak da bir problemin mevcut. Bunlar da yeme ataklarına yol açıyor. Karatay'la bunları çözebilirsin öncelikle.

Ben senin yerinde olsam, tartıyı evden yollardım ve sadece vücut ölçülerimden verdiğim kiloyu takip ederdim. Tartıda eksi göremediğinde ya da artı gördüğünde de yeme atağı yaşıyorsun. Bence o sabit kaldığın zamanlarda bile küçülmüştün aslında, eğer ölçü takibi yapmış olsan bunu görebilirdin. Tartıyı yolla kayınvalidene, senin eşyalarına meraklı ya nasıl olsa, mutlu olur :confused:.

Ölçüyü de iki yerden alsan yeter sana. Sabah aç karnına; belin en ince noktası, kalçanın en çıkıntılı noktası.

Hahaaa ay kv de taniyosun sennnn :KK70: :KK70:

Ya evet Karatay ama çalışınca zor
Yani yemek filan bir yerde olmuyor ama bı düzen kurmak lazım evet benim acliklar duygusal değil sadece ilaca tekrar başladım o sebepten

Hellöö, bu ne güzel bir gün :KK71:, çok mutluyum, hoplamak zıplamak istiyorum. Öncelikle binge'siz 11 günü bitirdim :nazar:. Sonra sabah bir tartıldım ne göreyim, kilom 52,700 :nazar:. Geçen cuma 54,300'dü. Yani 1,600 kilo vermişim. Bu bir haftada ne yaptım? 2 öğün Karatay yaptım, o iki öğünde de dolu dolu yedim. Dört gün de spor yaptım.

İlk hedefim olan 7 gün bitti, sırada 2. hedefim 15 gün var :KK55:.

Hellöö, bu ne güzel bir gün :KK71:, çok mutluyum, hoplamak zıplamak istiyorum. Öncelikle binge'siz 11 günü bitirdim :nazar:. Sonra sabah bir tartıldım ne göreyim, kilom 52,700 :nazar:. Geçen cuma 54,300'dü. Yani 1,600 kilo vermişim. Bu bir haftada ne yaptım? 2 öğün Karatay yaptım, o iki öğünde de dolu dolu yedim. Dört gün de spor yaptım.

İlk hedefim olan 7 gün bitti, sırada 2. hedefim 15 gün var :KK55:.
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK73::KK73::KK73::KK73::KK73:

Bugün doktor stresli hayatı olan kişilerin yeme ataklarini daha çok gecirdiklerini ve hayatlarından karbonhidrat i kesmeye çalışınca atağın siddetinin arttığını söyledi. 5 de ara ogunume muz veya 2 mandalina verdi beni mutlu etmesi için ihtiyaç duymazsam yemeyecegim

Bugün doktor stresli hayatı olan kişilerin yeme ataklarini daha çok gecirdiklerini ve hayatlarından karbonhidrat i kesmeye çalışınca atağın siddetinin arttığını söyledi. 5 de ara ogunume muz veya 2 mandalina verdi beni mutlu etmesi için ihtiyaç duymazsam yemeyecegim

Çok mantıklı, ilk başlarda karbonu birden kesmek mantıklı değil zaten. Ben patates detoksu ile başladım ya, bu sefer o yüzden zorlanmadım ama şimdi az karbona alıştım. Zaten bende binge ataklarının tekrar başlama sebebi, çok stresli bir dönem geçirmem. Annem çok hastaydı, bu defa hastaneden evine çıkaramayacağımızı sandım, aklıma geldikçe hala kötü oluyorum, neyse düşünmeyeyim. O günlerde değil 1 muz, muz bahçesi yesem ataklarıma kafi gelmezdi :KK43:.

Ben de işte çok gerginim sürekli diken üstü sürekli dikkat yoruyor beni kilo almam da bu süreçte oldu zaten. Stres yönetmeyi öğrenirsek hersey yoluna girecek gibi.

X