Bacak estetiği - Lipödem - Prof. Dr. Ahmet Karacalar

Bende lopidem hastasiyim üst bedenim 44 iken alt bedenim ise 52 beden bacaklarim sürekli genisliyo ve surekli dizlerimde agri var ve bacaklarimda kendiliginden morluklar olusuyo ne kadar spor yaptiysam bile duzelmedi diyet falan hersey hikaye oldu maddi durumum olmadigindan ozel hastaneye de gidemiyorum acaba devlet hastanesinde tedavi yapilir mi

Devlet hastaneleri bu hastalığı bilmiyor bile maalesef, ben Ankara'da bütün devlet hastanelerini gezdim bulamadım. Siz bulursanız lütfen bizi de bilgilendirin

Ayak bileklerime gelince. Sevgili Ahmet Karacalar bir guzel yaglarimi aldi işte kendi kullandigi teknikle. Sükürler olsun iz yok, morarma yok hepsi bitti gitti! Yag aldirma islemi nedeniyle sol ayagim biraz uyustu, hafif morardi bir ay icinde hepsi bitti gitti. Kucuk delikler vardi bileklerimde onlar sa kapandi. Hic el degmemis gibi su an. Tabi ilk basta sisliklerden dolayi bacaklarinizkn sekli tam belli olmuyor! Iki haftayi bir devirin ortaya cikicak sekli! Heleki bir ay sonra benim gibi ciglik aticaksiniz sevincten! Odemleriniz izleriniz gectikce oh oh diceksiniz. Ya insallah sizler de benim gibi mutlu olursunuz...bacaklardaki helekki bileklerdeki yaglari eritmek mumkun olmuyor egzersizle! Ne kadar kilo verirseniz verin onlar gitmiyor! Kaslara gelince aaaaa facia! Asla eritmesi mumkün degıl! Sorulariniz olursa cevaplicam.

Ahmet bey mutlaka ölcmüs olmali diye soruyorum ben de kendisiyle görüstüm de.Kas iptali sonucu bacaklarınız kaç cm inceldi?

Ayak bileklerime gelince. Sevgili Ahmet Karacalar bir guzel yaglarimi aldi işte kendi kullandigi teknikle. Sükürler olsun iz yok, morarma yok hepsi bitti gitti! Yag aldirma islemi nedeniyle sol ayagim biraz uyustu, hafif morardi bir ay icinde hepsi bitti gitti. Kucuk delikler vardi bileklerimde onlar sa kapandi. Hic el degmemis gibi su an. Tabi ilk basta sisliklerden dolayi bacaklarinizkn sekli tam belli olmuyor! Iki haftayi bir devirin ortaya cikicak sekli! Heleki bir ay sonra benim gibi ciglik aticaksiniz sevincten! Odemleriniz izleriniz gectikce oh oh diceksiniz. Ya insallah sizler de benim gibi mutlu olursunuz...bacaklardaki helekki bileklerdeki yaglari eritmek mumkun olmuyor egzersizle! Ne kadar kilo verirseniz verin onlar gitmiyor! Kaslara gelince aaaaa facia! Asla eritmesi mumkün degıl! Sorulariniz olursa cevaplicam.

Ben de Ahmet hocaya ameliyat olmak istiyorum başlangıç Lipodem ve belki kas inceltme. Nolur foto paylaşır öısınız? Bir de zaman olarak sanki sonbahar kış daha mı iyi? Sızıntılar vs ne zaman geçti? Çok sağolun ❤️

Arkadaşlar nolur foto paylaşmakta bir beis görmeyelim. Hepimiz aynı dertten muzdaribim. Benim boy 160 kilom 53 yağ oranım 21. Spor yapan beslenmesine dikkat eden biriyim ama bacaklarımın durumu bu :KK43: bacaklarım sürekli mor, akşamları deli gibi şişiyor hele beslenmeme dikkat etmezsem yanıyor ağrıdan uyuyamadığımı bilirim:KK43: davul gibi sert sert oluyor IMG_7349.JPG

Benim kas sinirlerini kesme ameliyatim 15 bin tl, bilekleri inceltme 7 bin tl. Toplamda 22 bin Tl maalesef); Cok yuksek bir rakam. Fakat sizinkinin bu kadar tutucagini sanmiyorum. Biraz birikimim vardi biraz kredi cektim. Uzun bir sure bu borc icin calisacagim kesin:KK66: allah saglik versin yeterki. Arabam veya lüks bir esyam yok. Lüks bir dairede de oturmuyorum. Önceligimdi benim. Ben de varimi yogumu buna yatirdim. Allah bir kapi mutlaka aciyor. Ama mutlaka ahmet hocayla bir gidin konusun...hersey o zaman netlisicek. Size zaman ayiricak ve tum sorularinizi cevaplicak.
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki :KK43: gören aaaa bunda ne var diyebilir ama agrı sızı çekmek, bişeyler yediğinizde bacaklarım direkt etkilendiğini hissetmek, ömrünüzün en güzel yıllarında hiç elbise etek giyememiş olmanın ne demek olduğunu Ancak bundan çekenler anlar :KK43:

Devlet hastaneleri bu hastalığı bilmiyor bile maalesef, ben Ankara'da bütün devlet hastanelerini gezdim bulamadım. Siz bulursanız lütfen bizi de bilgilendirin
Bacaklarla ilgili uzmanlaşmiş doktor bulmak elbette zordur devlet hastanelerinde. Insallah bulabilirsiniz

Arkadaşlar nolur foto paylaşmakta bir beis görmeyelim. Hepimiz aynı dertten muzdaribim. Benim boy 160 kilom 53 yağ oranım 21. Spor yapan beslenmesine dikkat eden biriyim ama bacaklarımın durumu bu :KK43: bacaklarım sürekli mor, akşamları deli gibi şişiyor hele beslenmeme dikkat etmezsem yanıyor ağrıdan uyuyamadığımı bilirim:KK43: davul gibi sert sert oluyorEki Görüntüle 2020060
Bu ödemli hali mi?

Ben de Ahmet hocaya ameliyat olmak istiyorum başlangıç Lipodem ve belki kas inceltme. Nolur foto paylaşır öısınız? Bir de zaman olarak sanki sonbahar kış daha mı iyi? Sızıntılar vs ne zaman geçti? Çok sağolun ❤️
Evet ameliyatı kışın olmalısınız. Zorluklar ilk 15 20 gunden sonra hafifliyor. Bir ay içinde ciddi toparlandim ben. Sonrasi her gecen gün lehimize. Şu an 5 ayi devirdim. Hiç ameliyat olmamiş gibiyim. Fotograf atmayi ben de istiyorum ama kendim cektigimde gercekteki sonucu gostericek sekilde cikmiyor fotograflar. Bir arkadasima cektirmem lazim, atarim. Aslinda incelme dönemi halen devam ediyor. 6 ayi bitirmeden son halini almamis olucak dediler. O nedenle hocadan foto alamadim. Kendim ceker atarim.

Arkadaşlar bende Dr araştırıyorum özellikle bacaklarım ve kol sarkmasi sorunum var yorumları okudum Ahmet Bey bu gerdirmelerde iyi . Ayrıca ameliyatsız gerdirmeler ile ilgili bilgisi olan var mı

X