Bacak estetiği - Lipödem - Prof. Dr. Ahmet Karacalar

Pinky9

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
560
149
Merhaba , ben lipödem hastasıyım ve Ahmet Karacalar'a ameliyat olmayı düşünüyorum, hem lipödemi bitirmede hem de bacağa şekil vermede başarılı olduğunu duydum bi kaç yerden. Bu doktora bacak estetiği yaptıran ya da lipödem olup ameliyat olan var mı ?

Kızlar yok mu hiç bu doktora giden ?

Merhaba , ben lipödem hastasıyım ve Ahmet Karacalar'a ameliyat olmayı düşünüyorum, hem lipödemi bitirmede hem de bacağa şekil vermede başarılı olduğunu duydum bi kaç yerden. Bu doktora bacak estetiği yaptıran ya da lipödem olup ameliyat olan var mı ?
Ben 28 Ocak da ameliyat oldum. Istedigin herseyi bana sorabilirsin. Ah neden simdiye kadar yaptirmadigima pismanim...ben baslik acicaktim bacak estetigi ile ilgili. Fakat senin actigin basliga yazmayi uygun gördüm.

Merhaba kizlar! 28 Ocak 2017'de Prof.Dr Ahmet Karacalar'a bacak estetigi oldum! Forumlarda cok dolastim. Yardimci olabilicek bir yorum bulamamistim. Bacak ameliyati olan biri olarak ben ise yardim etmek, tecrubemi paylasmak istiyorum. Ben bir günde iki yönden ameliyat oldum. Birincisi superdry teknigi ile sevgili hocamiz bacak bileklerimi inceltti ve bacak kaslarimin sinirlerini kesti!. Bu islemler her iki bacagima da yapildi. Bacak kaslariyla ilgili sıkıntısı olan, kendini erkeksi hisseden, daha feminen bir bacaklara sahip olmak isteyen lutfen hic dusunmeden Ahmet Karacalar'a koşsun! Bakin koşsun diyorum. O kadar mutluyumki! 28 ocaktan bu yana ortalama Bir ay bes gun gecti. Hic ameliyat olmamis gibiyim! Iki cm lik ameliyat izleri ise gun gectikce yok oluyor. Izler icin biraz daha zamana ihtiyacim var. Ama abartili bir goruntu yok! Incecik bir kesik! Su an iyilesme doneminde. Yaklasik 6 ay sonra hic kesilmemis gibi olucagi belli! Havalar guzellesti! Ten rengi corabimi giyiyor, izlere hafif pudra sürüyor, etegimi de giyip daha simdiden yaza merhaba diyorum!!!!

Benim bacak bileklerim kalin, bacaklarim ise kasliýdi. Ustelik sağ bacagim sol bacagimdan da daha kalindi. Cunku sag bacagimdaki kas daha gelismisti. Yapisal olarak kasli bacaklarim vardi. Kas olmali elbette ama daha feminen olmali. Benim bir kadina gore daha kasliydi. Bir de uzerine 8 yil bisiklet surdum. Aman allahim! Daha parmak ustune kalkmadan, duz sekilde bile duruken gozuken kaslarim vardi! Gun gectikce bu durum gozumde buyudu de buyudu! Ustelik kalca basen yapisi da dar olan beli ince zayif biriyim! Dusunsenize! Bu fizige kalin bilekler ve kasli bacaklar! Cok kafama taktim cokkk. Simdi ise, neden daha once cesaret edip yaptirmadim Ahmet Hocamiza diye de cok pismanim cokkkkk.

KESKE HIC KORKMASAYDIM VE DAHA ONCE YAPTIRSAYDIM O KADAR MUTLUYUMKI! Neyse, ben sevinc cigliklari atmadan devam edeyim. Oncelikle kas inceltme operasyonunu anlatayim. Sonra ayak bileklerine gecerim. Bu arada herseyi burada acik acik yazicam. Hatta fotograf ta koyucam. Kas ameliyati! Aman allahim nasil cesaret edicem diyorum nasil! Kim olmuski bu ameliyati diye dusunuyorum ya da kim olur? Riskli midir? Ya bisi olursa? Kas ya bu ! Derken bi bakmisim oluvermisim ameliyati:KK66: Kas ameliyatim icin her iki bacagimin dizimin arkasinsaan iki cmlik kesik acildi. Sonra bu kesiklerden kaslarimi besleyen sinirlere ulasildi. O sinirler kesildi! Dolayisiyla, kasimin hareketini ve gelisimini saglayan baglanti yok olmus oldu! Bunlar yurume kaslari degil! O nedenle korkmayin! Hani baldirlarimizda top top duran kaslar varya onlar işte! Zaten bizi gorunum olarak rahatsiz edenler de onlar! Sadece kas ameliyati olursaniz isiniz cok kolay! Aneliyat kesikleri bir kac gun belki sizi tedirgin eder! Onun disinda iz yok bisi yok morarma yok! Ayni gun kalkar yurursunuz:KK66: tabiki ameliyat oldunuz bacaginiza yuklenmeyip şöyle bir haftalık isitrahat edin ama zor gecmicek demek istedigim bu! Ben bileklerimi de isin icine sokmama ragmen, ki belki bazilariniz bilir, bileklerden yag aldirinca, hemen yurumek ve basmak kolay olmuyor! Caniniz aciyor. Ikisini ayni ameliyatta yaptirmama ragmen ilk 5 gün zorlandim, desteksiz yuruyemedim, normal adim atamadim, ayakalarimi sürü sürüyerek yürüdüm, klozete oturup kalkmak zorladi, eeeeee dedim bu kadar ameliyat olmusum, bacaklarima ameliyat sonrasi da bakmam lazim diyip 20 gün dinlenmeyi sectim. Zaten yillik iznimdeydim. Eger bacaklarinizi yorucak agir bir isiniz yoksa, bence sadece kas ameliyati olursaniz 10 gunde, hatta bir haftada, ama bilek inceltme de olursaniz 15 gun yeterlidir. Ama unutmayin ilk 5 gün. Hadi ilk bir hafta diyelim. Tabiki zorlucak, ameliyat oldunuz sonucta! Ama sanmayinki yataga bagimli kalicaksiniz! Demek istedigim bu. Ben ilk gün bile hafif hafif kendim lavaboya gittim. Bir 2 haftayi, istirahat etmek, dinlenmek icin gozden cikarin oncelikle

Ayak bileklerime gelince. Sevgili Ahmet Karacalar bir guzel yaglarimi aldi işte kendi kullandigi teknikle. Sükürler olsun iz yok, morarma yok hepsi bitti gitti! Yag aldirma islemi nedeniyle sol ayagim biraz uyustu, hafif morardi bir ay icinde hepsi bitti gitti. Kucuk delikler vardi bileklerimde onlar sa kapandi. Hic el degmemis gibi su an. Tabi ilk basta sisliklerden dolayi bacaklarinizkn sekli tam belli olmuyor! Iki haftayi bir devirin ortaya cikicak sekli! Heleki bir ay sonra benim gibi ciglik aticaksiniz sevincten! Odemleriniz izleriniz gectikce oh oh diceksiniz. Ya insallah sizler de benim gibi mutlu olursunuz...bacaklardaki helekki bileklerdeki yaglari eritmek mumkun olmuyor egzersizle! Ne kadar kilo verirseniz verin onlar gitmiyor! Kaslara gelince aaaaa facia! Asla eritmesi mumkün degıl! Sorulariniz olursa cevaplicam.

C Cericevri teşekkürler bilgilendirmeler için :) şimdi nasılsınız ?
Cok iyiyim tesekkur ederim. Halen varis corabi kullaniyorum. Bir kac gun çorapsiz işe gidip geldim. Şiştigini ödem yaptigini farkettim. 3 ayi doldurmam lazim corapsiz yasayabilmem icin:) kiyafetlerimi corapla kullanabilicegim sekilde seciyorum mecbur. Tek sorunum bu desem :)

Cok iyiyim tesekkur ederim. Halen varis corabi kullaniyorum. Bir kac gun çorapsiz işe gidip geldim. Şiştigini ödem yaptigini farkettim. 3 ayi doldurmam lazim corapsiz yasayabilmem icin:) kiyafetlerimi corapla kullanabilicegim sekilde seciyorum mecbur. Tek sorunum bu desem :)

anladım sağolun umarım daha iyi olursunuz :)

Merhaba kizlar! 28 Ocak 2017'de Prof.Dr Ahmet Karacalar'a bacak estetigi oldum! Forumlarda cok dolastim. Yardimci olabilicek bir yorum bulamamistim. Bacak ameliyati olan biri olarak ben ise yardim etmek, tecrubemi paylasmak istiyorum. Ben bir günde iki yönden ameliyat oldum. Birincisi superdry teknigi ile sevgili hocamiz bacak bileklerimi inceltti ve bacak kaslarimin sinirlerini kesti!. Bu islemler her iki bacagima da yapildi. Bacak kaslariyla ilgili sıkıntısı olan, kendini erkeksi hisseden, daha feminen bir bacaklara sahip olmak isteyen lutfen hic dusunmeden Ahmet Karacalar'a koşsun! Bakin koşsun diyorum. O kadar mutluyumki! 28 ocaktan bu yana ortalama Bir ay bes gun gecti. Hic ameliyat olmamis gibiyim! Iki cm lik ameliyat izleri ise gun gectikce yok oluyor. Izler icin biraz daha zamana ihtiyacim var. Ama abartili bir goruntu yok! Incecik bir kesik! Su an iyilesme doneminde. Yaklasik 6 ay sonra hic kesilmemis gibi olucagi belli! Havalar guzellesti! Ten rengi corabimi giyiyor, izlere hafif pudra sürüyor, etegimi de giyip daha simdiden yaza merhaba diyorum!!!!

merhaba arkadaşım...sana çok geçmiş olsun peki maliyeti ne kadara mal oldu öğrenebilirmiyimm..
bende parantez bacak ameliyatı olmak istiyorum ama hiç bilgim yok..
nasıl oluyor..tabi benim için maliyette önemli dar gelirli biri olarak..

Benim kas sinirlerini kesme ameliyatim 15 bin tl, bilekleri inceltme 7 bin tl. Toplamda 22 bin Tl maalesef); Cok yuksek bir rakam. Fakat sizinkinin bu kadar tutucagini sanmiyorum. Biraz birikimim vardi biraz kredi cektim. Uzun bir sure bu borc icin calisacagim kesin:KK66: allah saglik versin yeterki. Arabam veya lüks bir esyam yok. Lüks bir dairede de oturmuyorum. Önceligimdi benim. Ben de varimi yogumu buna yatirdim. Allah bir kapi mutlaka aciyor. Ama mutlaka ahmet hocayla bir gidin konusun...hersey o zaman netlisicek. Size zaman ayiricak ve tum sorularinizi cevaplicak.

Bende lopidem hastasiyim üst bedenim 44 iken alt bedenim ise 52 beden bacaklarim sürekli genisliyo ve surekli dizlerimde agri var ve bacaklarimda kendiliginden morluklar olusuyo ne kadar spor yaptiysam bile duzelmedi diyet falan hersey hikaye oldu maddi durumum olmadigindan ozel hastaneye de gidemiyorum acaba devlet hastanesinde tedavi yapilir mi

Bende lopidem hastasiyim üst bedenim 44 iken alt bedenim ise 52 beden bacaklarim sürekli genisliyo ve surekli dizlerimde agri var ve bacaklarimda kendiliginden morluklar olusuyo ne kadar spor yaptiysam bile duzelmedi diyet falan hersey hikaye oldu maddi durumum olmadigindan ozel hastaneye de gidemiyorum acaba devlet hastanesinde tedavi yapilir mi
Lipödem hastaligi farkli tabiki, benim kas ameliyatiydi ama ahmet karacalar lipödem tedavisi yapiyor ama devlet hastanesi bilmiyorum

X