Aylık geçinme, giderler

Ben de öyleyim...önceden internetten eve kendime bakip bakip alırdım...son 1 yıldır bakmıyorum bile..sadece çocuğa alıyorum..kilo almıştım valla yeni kıyafetler almamak için diyete girdim :KK70:
herkes öyle.düğmeler kapanmıyor pantolonların.eşofman boşa mı aldım.lastikli her kiloya oluyor :rolleyes:

Esim 14.000 tl civari maas aliyor inanin ay sonunu zor getiriyoruz ve bu zamsiz ve ikramiyesiz hali oyleyken bile surekli.hesap kitap halindeyiz..az.evvel esimle konustuk ne.kadar kaldi.diye 2500 tl var ay.sonuna.kadar.idare dedi...halimize cok.sukur.elhamdulillah.ama rabbim asgari ucretliye ve cocuklu ailelere yardim.etsin...odememizde yok.ama luks hayatimizda yok sadece araba ve mutfak.masrafi ve okul.odemesi...memleketten falan hicbirsey gelmez tam tersi.esim.gonderir...bizde en.cok.gider bogaz icin oliyor

Merhabalar. Kirada olanlar, kredi ya da başka yere aylik borcu olanlar nasil geçiriyorsunuz nelere dikkat ediyorsunuz acaba? Market giderleriniz ne kadar mesela ? Bu arada eşim tek çalışan ve kucuk cocugumuz var sadece bez masrafı var
Merhaba bizde 6 yıllık evliyiz kiradayız çocuk yok .1 senedir eve tek maaş giriyor ,kredi kartlar full market alışverişi ,pazara her hafta çıkarsak 200 tl ki evde sadece 2 kişiyiz .eskiden 15 günde bir kuaföre giderdim o bitti ,artık bir kaç ayda bir.artık neden kısıcağını şaşırdı herkes 30 liralık peyniri bi anda 35 lira yapıyolar elektrik 200 den aşağı gelmiyor ,şu anda iki kişilik karı koca nın bile aylık masrafı minimum 4000 4500 tl dir çocuklu ailelerin Allah yardımcısı olsun .kimse yaşamıyor herkes çok mutsuz sadece hayatta kalmaya çalışıyor herkes ......

Merhaba bizde 6 yıllık evliyiz kiradayız çocuk yok .1 senedir eve tek maaş giriyor ,kredi kartlar full market alışverişi ,pazara her hafta çıkarsak 200 tl ki evde sadece 2 kişiyiz .eskiden 15 günde bir kuaföre giderdim o bitti ,artık bir kaç ayda bir.artık neden kısıcağını şaşırdı herkes 30 liralık peyniri bi anda 35 lira yapıyolar elektrik 200 den aşağı gelmiyor ,şu anda iki kişilik karı koca nın bile aylık masrafı minimum 4000 4500 tl dir çocuklu ailelerin Allah yardımcısı olsun .kimse yaşamıyor herkes çok mutsuz sadece hayatta kalmaya çalışıyor herkes ......
kuaför mü?o da ne demek? :KK53:

aynen böyle gülünecek haldeyiz.sarı röfleli saçlarım vardı her ay dip boya yaptırırdım fön çektirirdim 15 de bir öğrenciyken bile.ama son 3 yıldır kuaförün yolunu unuttum kendim boyuyorum pandemi de kesiyorum bile.kırık alma makinem bile var.lazım değil kuaför ben kuaför olmuşummm :rolleyes:

aynen böyle gülünecek haldeyiz.sarı röfleli saçlarım vardı her ay dip boya yaptırırdım fön çektirirdim 15 de bir öğrenciyken bile.ama son 3 yıldır kuaförün yolunu unuttum kendim boyuyorum pandemi de kesiyorum bile.kırık alma makinem bile var.lazım değil kuaför ben kuaför olmuşummm :rolleyes:
Sorma cnm bende 15 günde bir maniküre giderdim ,bacaklarım bile şu anda dayı gibi içimden almakta gelmiyor 😅😅😅😅sen profesyonel kuaför olmuşsun cnm 😅👏👏

Epilasyona başlamıştım 2 kez gittim pandemi oldu...biraktim arayıp duruyorlar ozaman iyiydim simdi param yok gelemem diyorum :KK70:

X