Atatürk Olmasaydı......

@boneym sana çok katılıyorum ama gülmekten:KK70:

Rutben ne kadar doğru sadece hayata değil ülkene ve yakın tarihine de bir o kadar fransizsin hatta o begenmedigin Atatürk olmasaydı tamamen fransız da olabilirdin

Daha iyi anlaman için sana ve senin gibi düşünenlere en basit dörtlüklerle cevap vermek istiyorum;

Atatürk yoktu düşman çoktu

Atatürk geldi düşmanı yendi

Bu güzel yurdu

Bizlere verdi

:21:

@boneym sana çok katılıyorum ama gülmekten:KK70:

Rutben ne kadar doğru sadece hayata değil ülkene ve yakın tarihine de bir o kadar fransizsin hatta o begenmedigin Atatürk olmasaydı tamamen fransız da olabilirdin

Daha iyi anlaman için sana ve senin gibi düşünenlere en basit dörtlüklerle cevap vermek istiyorum;

Atatürk yoktu düşman çoktu

Atatürk geldi düşmanı yendi

Bu güzel yurdu

Bizlere verdi

:21:
teşekkür ederiz,vatanımızın öğretmeni:KK52:

Vallahi Osmanlilar vatanima bir Hayri olsaydi onlari sevmeyi cok isterdim. Ama 600 sene hükümetlerinin sonunda Türkiye`yi Pasta gibi dis güclerin kesmesine izin verdikleri icin, ne yazikki sevemedim.
Atatürk`ü sevmemin nedenide, ayni görüste olmam, dürüst, Ileri, modern, cagdas, kadin haklari, laik ve en önemlisi vatanimi böldürmedi. Atatürk`ün sayesinde bir kadin olarak cok mutlu, özgür ve demokrat yasayabiliyorum.
Simdi akla karayi cok iyi görmek lazim ve ayirt etmek lazim, yoksa hayati insana zindan ederler.
Suudi Arabistan`da kadinlar disari cikamiyor ve araba kullanmalari yasak. Böyle bir Hayat bana hic cazip gelmezdi dogrusu.
Sevenler var demek :KK57:
evlerinin pencereleri buzlu cam ve bizim banyo pencereleri gibi yüksekte,balkona çıkamazsın,yanlız çarşaflıysan bile parka vs gidemezssin

tatlım haklısın eleştirilince zamanında öyle oldu fakat atanızın yptığı gibi kimse asılmadı hapisten de çıktı bu saydıklarınız...vahdettin mi harem de oturdu sizin bu söyledikleriniz cahilliğinizin en güzel kanıtı ben yakın tarihten yoksun biriysem muhalefet olma o halde senin gibi çağdaş medeniyet görmüş özgürlükçü birine yazık !!!! Türkiye'yi doğuda Kazım Karabekir'in, batıda da Çerkes Ethem'in kurtardığını bilenler bilir. Olayın siyasi boyutu olarak düşünürsek sen ne kadar savaşırsan savaş ne kadar yenersen yen sonuçta Alman'lar kaybedince biz de kaybetmiş sayıldığımız için kendini siyasi olarak kabul ettirmen gerekiyor. Kazım Karabekir ve Çerkes Ethem'in başarıları üstüne yatıp hepsini ben yaptım demiştir ama orası da ayrı bir mevzu... işin ilginç tarafı da savaştığımız ülkelerin medeniyetini almamız batılaşma.. latin harfleri gelerek arap harflerine olan kin kusuldu.. insanlar şapka giymeye zorlandı, giymeyenleri de astılar bombaladılar. içki fabrikaları eroin fabrikaları kurdular. daha neler neler.....ama sıkıldım...

Aaa evet bir zamanlar ne güzel bira fabrikalarımız vardı :KK43:

tc nin kuruluşunda kazım karabekirle de inönüyle de atatürkün arası açılmıştır. Kazım karabekir çerkes ethem askeri başarılar kazanmştır ama atatürkte onlarda olmayan farklı bir özellik vardı. Küllenmiş osmanlıyı bırakıp sıfırdan yeni bir yönetim şekliyle modern bir devlet kurabilecek algısı vardı. Bu nedenle şu an tüm askeri başarılar atatürke aitmiş gibi bir algı var. Bunlar atatürkün başarılı olduğu gerçeğini değiştirmez. Hataları olmuştur ama 1900lerin başı için çok fazladır yaptıkları hele ki anadoluda. Fransada insanlar devrim devrim diye inlerken bu toprağın insanı ne versen kabul eder. O yüzden cumhuriyet tutmadı buralarda. Bize cumhuriyet tepeden indi. Ayrıca Atatürk dönemin yaygın milliyetçilik anlamından çok etkilenip hatalar yaptı. Tek millet tek din olsun istedi. Yine de diyorum ki fazlaydı o insan buralara...

evlerinin pencereleri buzlu cam ve bizim banyo pencereleri gibi yüksekte,balkona çıkamazsın,yanlız çarşaflıysan bile parka vs gidemezssin
Gercektenmi cryptigim ? Inan bu kadarinida bilmiyordum :KK57::KK57::KK57:
hahahaaahaha tam benlikmis desene.... cok severim haremlik selamlik..

Allahim sana binlerce sükürler olsunki bize Atamiz gibi bir insani lider olarak nasip ettin. Ya Rab, ne cok sevdigin kullarinizki bizi baska arap ülkeleri gibi olmamizi önledin.
Allahim sana inanir ve sana güvenirim, Atamizla ülkemizi ve türk milletini düsmanlardan sakindin, sükürler olsun Allahim !!! Sükürler olsun !!!

Allahim sana binlerce sükürler olsunki bize Atamiz gibi bir insani lider olarak nasip ettin. Ya Rab, ne cok sevdigin kullarinizki bizi baska arap ülkeleri gibi olmamizi önledin.
Allahim sana inanir ve sana güvenirim, Atamizla ülkemizi ve türk milletini düsmanlardan sakindin, sükürler olsun Allahim !!! Sükürler olsun !!!
canım anlattı arkadaş burada,suusi arabistana gitmiş kocası çalışmaya sonra bu arkadaşta eşinden ayrı durmamak için gitmiş yanına,kara çarşafla sokağa çıkıyorsun..ama en kötüsü evinde bile hapis gibi olmak

bahsettiğim arkadaşın niki hayatbenibaştanyarat,profil sayfama bakarsanız beğenileri var görebilirsiniz araştırın..hepsini yazdı konularda zaman zaman..

Oliviacığım bir de evler çok büyük. 4 5 odalı. Her odada banyo tuvalet var. Anla yani her odaya bir kadın kapatmalık. Onların dairesi gibi odalar. Pencereler buzlu bi de kocaman panjurlar var hep kapalı. Kadınlar da çok mutlu. Çünkü hayat o kadar kolay ki. Ne temizlik yapıyorşar ne yemek ne markete gidiyorlar. Kadınların tek görevi erkeğini cinsel anlamda doyurmak. Benim eşim bir dönem kaldı. Ben de gittm birkaç kdınla tanıştım. Şikayetçi değiller gerçekten..

Oliviacığım bir de evler çok büyük. 4 5 odalı. Her odada banyo tuvalet var. Anla yani her odaya bir kadın kapatmalık. Onların dairesi gibi odalar. Pencereler buzlu bi de kocaman panjurlar var hep kapalı. Kadınlar da çok mutlu. Çünkü hayat o kadar kolay ki. Ne temizlik yapıyorşar ne yemek ne markete gidiyorlar. Kadınların tek görevi erkeğini cinsel anlamda doyurmak. Benim eşim bir dönem kaldı. Ben de gittm birkaç kdınla tanıştım. Şikayetçi değiller gerçekten..
hiç farklı bir yaşam görmediklerinden sanırım

aynen,:63:bunlar tarihi kimden öğreniyorlar acaba:KK64:cemaat hocalarındanmı?:KK64:
Senin benim cemaatlere bağlı olduğumu nereden biliyorsun haddini bil önc bebeğim konuşunca adam sanıyorlar ama ben sanmıyorum işte bol bol günahımı aldınız mersi :KK70:

Yıllarca bize saçma sapan tarihi öğrettiler burada bazılarının beyni de iyi yıkanmış hep aynı nakaratlar sıktınız bacılar byyy :KK47::KK24:

Senin benim cemaatlere bağlı olduğumu nereden biliyorsun haddini bil önc bebeğim konuşunca adam sanıyorlar ama ben sanmıyorum işte bol bol günahımı aldınız mersi :KK70:
günahınızı aldığımı nereden çıkardınız sizin tarih bilginiz farklı ya merak ettim sadece:KK12:

X