Atatürk Olmasaydı......

ayran

CcC Ülkücüler CcC
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2012
2.734
904
34
#Mustafa KemaL Atatürk Olmasaydı ........ Düşüncelerini yaz duvarında paylaşşşş

[video=youtube;wS0z83CgY84]http://www.youtube.com/watch?v=wS0z83CgY84[/video]

Son düzenleme:
Bu sorunun en güzel cevabını Müjdat Gezen vermiştir bence...
"Babanızın belli olmasını sağladığı için mi Atatürk'e düşmansınız?.."

arkadaşım ben Atatürk hayranı bir vatandaş olarak yazıyorum başlığı görünce duygularımı yazmak istedim ama sizin yorumunuzu görünce çok sinirlendim. evet Atamız büyük komutandı zeki idi orduyla düşmanları çıkarttı vs.

amaaa ne olursa olsun kimseyi ilahlaştırmam çünkü Allah tan başka ilah yoktur

neden bazı kesimler Atatürk düşmanı oldu biliyormusunuz diğer kesimin Atamızın arkasına sığınarak dini sömürmelerinden dolayı. örneği siz vermişsiniz zaten ''Babanızın belli olmasını sağladığı için mi Atatürk'e düşmansınız?..''

Cevap ; Hayır siz böyle düşündüğüünüz için Atatürk'e düşmanlar !...

babamızın anamızın belli olmasını kim olduğunu yalnızca yaradan bilir neden bunu göz ardı ediyorsunuz

atatürk ü ilahlaştırdığınız için düşmanlar , Allah'ın ''değil'' Atatürk'ün emirlerine uyduğunuz ve daha çok önemsediğiniz için düşman oldular anladınız mı ?

osmanlı devletini hafife aldıkları için düşmanlar 600 yıl boyunca dünyaya hükmetmiş osmanlıyı hafife alıp kötüledikleri için düşmanlar, konuşacak söyleyecek o kadar çok şey var kii gerçekler gün yüzüne çıkıyor işte yavaş yavaşş neysee anlatırsam konu kapanırr

Bence Atatürk'ü sevmeme gibi bir konu söz konusu olamaz. Şuanda yaşadığımız yer bastığımız topraklar ve bu kadar özgür yaşıyorsak en önemlisi bir bayan olarak birçok hakkımız varsa hepsi Atatürk sayesindedir. Bana göre Atatürk'ü sevenler ilahileştirmiyor çok fazla sevgilerinden öyle görünüyor. İlahileştirmek gibi bir söz konusu zaten olamaz. Atatürk hakkında fazla bir bilgiye sahip olmayan insanlar çıkıp Atatürk çok içermiş dinsizmiş falan gibi konuşmalar hep cahillikten. Atatürk çok modern,kültürlü,barışçıl,yetenekli ve çok iyi bir insandır. Dininede bağlı bir insandır. Lütfen çok rica ediyorum araştırın o şekilde konuşun..! Daha devam edersem konu kapanır..

Yazmayı unuttuğum bişey daha var.Bu konu başlığı altında da bu kadar az yorum olması beni çok üzdü..

neden bu kadar yorum var çünkü bu çağın amacı düşünmeyen insan üretmek. insanlar tv seyretsinler bilgisayar oynasınlar sonuçta düşünmesinler.
ben Atatürk bütün dünyayı hala korkutan bir karizması olan, dürüst ve arkasında olunabilecek temiz bir lider olduğu için seviyorum. minnettar hissettiğim konuları ise saymak çokk uzun sürer sanırım. bu ülkede kadın olmak bile Atatürk'ü sevmek ve hayran olmak için bir neden.

ATATÜRK OLMASAYDI NE OLURDU?

İşgal Kaldıralamasaydı, Vatanımızı işgal altında tutan düşmanlar neler yapardı, yapmak isterdi?

1- Siyasi gücüde içinde bulunduran hilafeti derhal kaldırırlardı.

2- Hemen eğitime müdahale eder, gençliğin tarihlerini unutmaları için harf devrimi yaparlar, ülkenin alfabesini kendi harfleri olan Latin- Grek harfleri yaparlardı.

3- Ülkemizin kendi takvimi olan hicri takvimi ortadan kaldırıp bir kilise takvimi olan Gregoryan takvimi olan Miladi Takvimini yürürlüğe koyarlardı.

4. Ülkemizin içinde var olan Kur'an esaslı yasaları kaldırır, onun yerine batının çeşitli yerlerinden ithal hukuk yasalarını bu ülkeye zorla dayatırlardı.

(Medeni Kanunumuzu İSVİÇRE'den, Ticaret kanunumuzu ALMANYA' dan,Ceza Kanunlarımızı İTALYA' dan alırken, sayı numaralarına kadar sadık kaldığımızı biliyor muydunuz?)

5- Kılık kıyafet devrimi yapıp, her türlü kültürel asimilasyonla, ülkedeki insanları "Batının" olan kendi giyim kuşamlarına zorlar, ve bu kurallara uymayanları asarlardı, keserlerdi, idam ederlerdi.

6- Ölçü ve tartılarımıza varana kadar herşeyi değiştirirlerdi.

7- Her köşeye sömürünün diğer adı olan faiz kurumlarını "Bankaları" koyarlardı. ( Hatta Hindistan müslümanlarının bu işgalden kurtulun yine dünya müslümanlarına ağabeylik yapın

diye gönderdiği paralarla da İŞ BANKASINI kurarlardı..)

8- Tatili cumadan pazara alırlardı. İş saatlerini ve eğitim saatlerini kendi "dini" tatil günlerine göre ayarlarlardı. (Allah Kur'an da Müslümanlara Cuma gününü tatil yapmış ya

o yüzden İngiliz ve Yunanlılar bunu zevkle yaparlardı herhalde?)

8- Camileri ellerine geçirip oraya namaz kıldırma memurları koyup islamı değilde istedikleri dini, islam diye halka yuttururlardı.

(Bunun için de "Kuran' ı anla ey millet" maskesi altında, Kuranı Türkçeye tercüme ettirirler, kafalarıdan yorumlar yaparlardı ve bu şekilde TEFSİR ilmini, arz üzerinden kaldırmış olurlardı)

9- Bu ülkede güzellik yarışmaları düzenletirler, halkı ahlaki olarak yıkmak için, bu ülkenin kızlarının güzelliklerini kullanmanın ve faydalanmanın yollarını aratırlardı.

10. Kendi gibi olmayanları "Uygarlık Dışı" barbar ilan eder. Sokaklarda ve kamu kurumlarda, okullar'da, baş örtüsünü yasaklarlardı. (dedik ya; Allah Kuran da müslümanlara ne emretti ise tersini yaparlardı. Değil mi tesettür de kuran da emredilmiş?)

11- Dini devlet eliyle hutbelerden kullanıp, buna hayır diyenleri köktenci diye yaftalarlardı.

12- İslami eğitim kurumlarının hepsini kapatıp, onların yerine kendi ideolojilerini yansıtan eğitim kurumlarını bu ülkeye enjekte ederlerdi.

13- Genelevleri açıp birileri kapatmasın diye İçişleri bakanlığına bağlarlardı.(Hem iyide vergi getirirdi ha.. Böyle bir pisliğin önünü açmışsın, sürüm de çok olurdu, ciro da?)

14- Ankaradaki Osmanlı arşivlerini yakarlardı, yıkarlardı, ulaşımı yasaklarlardı, ve bu arşivleri kendi başkentlerine getirirlerdi

15- Birçok etnik unsuru içinde barındıran Osmanlının içten içe kendisini eritmesi ve birbirine düşmesi için "Ulus Devlet" fikrini yürürlüğe koyar, herkesi kendi alfabelerini kullanmaya, kendi dillerini kullanmaya zorlarlardı. Bu yolla yıllarca kardeş yaşayan halkları, Kürt'ü-Türk'ü-Laz'ı birbirine düşürürlerdi.

16- Her alanı Allah'tan bağımsızlaştırırlar, Allah'ın emirlerinin etkisini her alandan kaldırmaya yürürler, insanlara Allah yokmuş gibi düşünmeyi öğretirlerdi.

17- Dizileriyle, filimleri ile , İslam'ı kötülerler insanları müslüman kardeşlerinden ve tarihlerinden utanacak hale düşürürlerdi.

18- Yılbaşı,çam ağacı gibi hristiyan geleneklerini bu ülkeye enjekte eder, Yunanlı mitolojij tanrıcıkların günlerini bu ülkeye propoganda ve reklam ederlerdi, (Sevgililer Günü Vb)

19- Açık açık kürsülerden Allah'ı inkar eden propagandalar ve konuşmalar yaparlardı.

Bunlar aklımıza ilk olarak gelenler . Ama şunlarda olabilirdi diyebilirsiniz.

1- Herkesi Öldürürlerdi, diyebilirsiniz ama kapitalist akıl böyle çalışmaz. Mal sattığı ticaret yaptığı gelir kazandığı, emeğini sömürdüğü insanları kimse öldürmek istemez. Onları öldürmek, gelir kapısını kapatmak olur. Kapitalistler ve emperyalistler için insanların ölüsü para etmez.

2- Kızlarımıza ve hanımlarımıza tecavüz ederlerdi, anababası belli olmayan "p.." diye nitelendirilen nesiller doğardı diyebilirsiniz.Kızlarımız genel evlerde turistlere pazarlanıyor. Ama bunlar zaten Antalyada bodrumda gönüllü olarak oluyor.Artık bunları dizilere kadar her yerde ayan beyan yapıyorlar. Bazı bölgelerde "Fuhuş" sokaklara kadar indi. Annesi ve babası belli olmayan bir nesil yetişiyor.Biz bu tarihe kadar "Bakire" kız ve "Bakir" damatlarla övündük! Elhamdülillah bunlar nadirde olmadı. Ama bu gidişin açılan bu çığırın nereye gittiğini ve bundan sonraki senelerde durumun nasıl olacağını siz düşünün?

3- Camileri yıkarlardı diyebilirsiniz, "EVET" yapabilirlermiydi bilmiyorum ama en azından yıkılan camilerin içinde ölürdük , özgür düşünceyi yasaklarlardı derseniz yakın birkaç on sene öncesine bakmanız yeterli, Bizi bilim ve teknooljide bir adım attırmazlardı diyebilirsiniz. Zaten bu ülkede Bilim ve Teknoloji adına ne yapılsa ya öldürülüyor yada beyin göçü yoluyla sömürülüyor.(Aselsan Mühendisleri- Dış ülkelere kaçan genç beyinler)

4- Doğal kaynaklarıımız sömürürlerdi diyebilirsiniz. Zaten savaş sonrası gizli anlaşmalarla şu anda doğal kaynaklarımızı kullanamıyoruz. Ülkemiz her sloganda "doğal kaynakları çok zengin bir ülke" ama kimsenin faydalanamadığı doğal kaynaklar!

ATATÜRK olmasaydı,biz kadınlar olarak şuan sömürülen,hiçe sayılan,okutulmayan,önemsenmeyen,her daim ezilen,hiç bi hakka sahip olmayan,erkeklerin kul ve kölesi olan,dışarda dolaşamayan,istediği gibi giyinip,konuşamayan...vs
insanlar olacaktık!!!!
Ne büyük insan ki o,varlığından hala korkan kesimlere acıyorum :)

Sevgili arkadaşlarım Atatürk olmasaydı Vatan Hür olmazdı, Diyoruz ya Keşke olmasaydı diyorum artık
Olmasaydı da Atatürk Düşmanları ingiliz yunan ermeni eline kalsaydı o zaman Yaranılırdı belki?

Atamıza Ataput ayyaş çabulcu gayri müslim deniliyor.
Kendileri müslüman bizi ermeni alkolik ilan ediyorlar
Allah ıslah etsin bunları, ben hakkımı helal etmiyorum
Bu devirdeki hükümete verdiğim vergiler haram olsun

Türk kadını ve Türk insanı bir kimlik sahibi olamaz, toplum düzeni, millet ahlakı, vatan sevgisi gibi değerlerden bihaber olurduk.Bunların yanı sıra, seçme seçilme hakkı, eğitim hakkı, medeni kanun, adaletli miras paylaşımı, diyanet işleri gibi son derece önemli bir kurum olmayacaktı. Tabi bunlar sadece birkaç unsur. Ata'mızın değerleri saymakla bitmez ki...

Son düzenleme:
Şu televizyonda gördükleri insanlara bile aşırı hayranlıK duyanlar, kulaktan dolma bilgilerle Atatürk'ümüzü yeriyorlar, sevmiyorlar ya kan beynime çıkıyorr arkadaşşş:KK47: Allah Atatürk'ten razı olsun, kalbimizdesin ATAM...

Ah ATAM canım ATAM.. Şu günleri görüp nasıl perişan oluyosundur..ne desen haklısın,ne günlere kaldık..senin şarkını Vardar Ovasını bile çekemiyorlar..Bu dünyada adalet yok.Ama ilahi adalet denen bir şey var hepsi teker teker bunların hesabını vericekler. Sana ayyaş diyen o zihniyeti bu TÜRK milleti elbet yok edicek. Biz senin evlatların ÇAPULCULARIZ.

ATATÜRK olmasaydı, mutlaka başka bir türk kahraman çıkardı Türk milletinin içinden. çünkü her Türk asker doğar diye bir söz var. tarihte binlerce Türk kahraman nice büyük savaşlar vermiştir. Türklerin korkusuna Çin seddi inşaa edilmiş, Avrupalılar çocuklarını 'uyuyun çabuk yoksa Türkler gelir' diye korkutmuşlar yıllarca. Türkler dünyadaki tek savaşçı ruhlu milletlerdir. Anadolunun kapılarını açan, onlarca beylik kurarak kendi hükümranlıklarını sağlayan, pek çok zaferler kazanarak tüm dünyaya korku salan millettir Türkler. Atatürk'ten sonra Türkiye herhangi bir taaruza geçmemiş veya saldırılarda bulunmamıştır. ancak her an savaşa girme ihtimalimiz her zaman vardır. o zaman gelecek nesiller için babalarının kim olacaklarını bu düşünce yapısı ile merak edilmelidir.

Atatürk olmadığı zaman da daha iyidik bu vatanı bir tek o kurtarmadı latin alfabesini getirerek osmanlıca gibi bir dili ortadan kaldırdı hatta osmanlıyı bir kere bile osmanlıyı araştırmamış insanlarımız yapılan film ve dizilerle o koca ecdadı kötlüyoruz. Atatürk olmasaydı çok iyi olurdu kendimizi bilirdik, batıya özgü yaşamazdık, kapalı kardeşlerimize öcü gibi bakılmazdı benim Atatürk'ü sevmeme gibi bir hakkım var ma sevmeyen insana da vatan haini gözüyle bakmak cahilliğin önde gidenidir kimse kusura bakmasın. Müjdat Gezene ve onun gibilere şunu söylüyorum aslında Peygamber Efendimiz (sav) olmasaydı olamazdık vesselam....

X