Atatürk Olmasaydı......

Cumhuriyet gerçekleri diye bi eser var eski baya ben de istanbulda bulmuştum kaynak hep Osmanlıya ait kitaplardan derlenmiş ve Osmanlı türkçesiyle yazılmış bir de ümraniye de boğulduk diye bi eser almıştım eski kitapçılardan
sadece siz bulmus olmalısınızki hicbir kaynak bulamadım internette bununla alakalı:) dogrulugunada bu kadar eminsiniz ustelik ilginc ama bu iddaa ki cok onemli bu kadar emin olmanızda sakıncalı bana kalırsa

sadece siz bulmus olmalısınızki hicbir kaynak bulamadım internette bununla alakalı:) dogrulugunada bu kadar eminsiniz ustelik ilginc ama bu iddaa ki cok onemli bu kadar emin olmanızda sakıncalı bana kalırsa
İnternette olmayan o kadar çok kitaplar var ki herşeyi internette bulacağınız zannetmeyin eski bir kitap sahafçılarda bulmuştum ben

Cumhuriyet Karşıtı Kişilerin yazdığı "cumhuriyet gerçekleri"ni okursa bazı at gözlüğüyle gezenler gerçekleri öğrendiğini zanneder böyle.. İşiniz gücünüz provokasyon!!..ATAM IZINDEYIZ En Büyük TÜRKİYE
Sizin gibi mi at gözlüğüyle bakalım ne kadar güzel bir noktaya değindin bak sizler de atanızı öven kitaplar okumaktan insanlara bazı şeyler dayattınız tamam mı tatlım

İdaam da eminim çünkü zorbalıkla kurulan bazı şeylerin yanında bu söylediğim hiç kalır neyse ben daha fazla polemiğe girmek istemiyorum siz atanızın sevgisinden ve kendi gerçeklerinizden vazgeçmeyeceksiniz ben de sevgisizliğimden ve kendi gerçeklerimden ödün vermeyeceğim sizler bana olmasaydı olmazdık cümlelerini dayatmadığınız sürece elbette sizleri sadece bi kenarda seyredeceğim saygı çerçevesi içerisinde yazıştığımızı ümit ediyorum. Selametle kalın.

Son düzenleme:
Gerici zihniyetler benim yazımı alıntı yapmasın! Bizler Atamızı öven Kitapları değil salt tarihi okuyarak sevdik Atamızı tatlım !!
Bize gerici diyenlere "deh" demek için geriden geliyoruz!! Demiştir üstadım Necip Fazıl Kısakürek
Ahhh tatlım ahhh keşke salt olsaydı o yazılanlar.. Hadi kendine iyi bak tatlı geceler..

İdaam da eminim çünkü zorbalıkla kurulan bazı şeylerin yanında bu söylediğim hiç kalır neyse ben daha fazla polemiğe girmek istemiyorum siz atanızın sevgisinden ve kendi gerçeklerinizden vazgeçmeyeceksiniz ben de sevgisizliğimden ve kendi gerçeklerimden ödün vermeyeceğim sizler bana olmasaydı olmazdık cümlelerini dayatmadığınız sürece elbette sizleri sadece bi kenarda seyredeceğim saygı çerçevesi içerisinde yazıştığımızı ümit ediyorum. Selametle kalın.
tek merak ettigim su gercekten isgal doneminde Ataturk ve turk ordusu işgale karsılık vermeseydi ne durumda olurduk suan bununla ilgili ne dusundugunuzu merak ediyorum ben

Osmanlıcaymış.. :110:Osmanlının son döneminde eğitim, bilim, felsefe, o kadar ilerlemişti ki, hatta o zaman herkes aya yolculuk yapıyordu, Atatürk latince harfleri getirerek aydan indirdi herkesi değil mi? !!
Şapka kanununu bir daha araştırınız lütfen. "Cumhuriyet gerçekleri?!" ni daha iyi anlayabileceğiniz kitaplardan...
Ben size anlatmak için yormayacağım kendimi...
Atam...
"efendiler! içinde bulunduğumuz şartlara rağmen safsatayla, münakaşayla, nazariyatla vakit geçirdiğimizi görüyorum" diye söze başlar
Fakat İhtimal ki Bazı Kafalar Kesilecektir. diyerek bitirir... En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Evet.. Bu ülkede doğan, yaşayan, varlığını sürdüren herkes Atatürk'ü sevmeli, saygı duymalıdır.
Papua Yeni Gineli birine sen niye Atatürkü sevmiyorsun demiyoruz ki... Ama Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyor, ve Atatürk'ü sevmiyorsan, altında bir bit yeniği ararım ben... Hayırdır? derim... Ne yaptı size?:confused:

tek merak ettigim su gercekten isgal doneminde Ataturk ve turk ordusu işgale karsılık vermeseydi ne durumda olurduk suan bununla ilgili ne dusundugunuzu merak ediyorum ben
Osmanlıcaymış.. :110:Osmanlının son döneminde eğitim, bilim, felsefe, o kadar ilerlemişti ki, hatta o zaman herkes aya yolculuk yapıyordu, Atatürk latince harfleri getirerek aydan indirdi herkesi değil mi? !!
Şapka kanununu bir daha araştırınız lütfen. "Cumhuriyet gerçekleri?!" ni daha iyi anlayabileceğiniz kitaplardan...
Atam...
"efendiler! içinde bulunduğumuz şartlara rağmen safsatayla, münakaşayla, nazariyatla vakit geçirdiğimizi görüyorum" diye söze başlar
Fakat İhtimal ki Bazı Kafalar Kesilecektir. diyerek bitirir... En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Evet.. Bu ülkede doğan, yaşayan, varlığını sürdüren herkes Atatürk'ü sevmeli, saygı duymalıdır.
Papua Yeni Gineli birine sen niye Atatürkü sevmiyorsun demiyoruz ki... Ama Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşıyor, ve Atatürk'ü sevmiyorsan, altında bir bit yeniği ararım ben... Hayırdır? derim... Ne yaptı size?:confused:
cevap vererek onurlandırmak istemiyorum seni.

Kemalistler genelde Osmanlı’nın düşmanlarımızın yıktığını ve bunun üzerine M. Kemal yeni bir Devlet kurduğunu söyler… Bazıları da M. Kemal “Ihtilal” yaptığını söyleyerek hakikati az da olsa, kekeme bir üslupla dile getirirler.
M. Kemal , Osmanlı’yı yıkmak maksadıyla giriştiği eylemin “darbe” olarak görülmesini önlemek için, sürekli “Millet yapmıştır”, “Millet isyan etmiştir” diyerek, asker gücüyle yaptıklarını bu söylem ile maskelemek yolunu tutmuştur. Çünkü o dönemde ipler tam manasıyla elinde olmadığından dolayı halkı uyandırmak istemiyordu.
Anadolu Ihtilâli, “dış görünüşüyle” yabancı işgallere karşı vatanı kurtarmak gerekçesine dayanmaktadır. Halbuki bu görüşün gerisinde uzun yılların hazırladığı, “devletin bünyesini değiştir” fikri yatar. Hareketin önünde ve başında bulunanların çoğunluğu ihtilâlci bir cemiyetin, Ittihat ve Terakkinin, fikir ve heyecan potasında yoğrulmuş kimselerdi. Eğer Türkiye kurtulacaksa, Osmanlı devlet düzenininde yapılacak şekli değişikliklerle değil, yeni bir devlet düzeni getirerek kurtulacaktı. M. Kemal tarafından daha başka biçimde ifade edilmiş olan bu fikir Anadolu ihtilâlinin ilk olarak devletin politik strüktürünü değiştirmeyi hedef güttüğünü göstermektedir. Bunun yanı sıra başlangıçtan itibaren sosyal strüktürün de değişmesi gereğinin düşünüldüğünü ortaya koyan sözlere ve fikirlere rastlanmaktadır
Izmir’in Yunan kuvvetleri tarafından işgali, Anadolu ihtilâlinin doğmasında “olumlu bir etki yapmış” ve Ihtilâli çabuklaştırmıştır
M. Kemal’in Anadolu’ya gelişinin Izmir işgaline denk gelmesine; “iyi bir tesadüf” demekte ve ayrıca M. Kemal hareketinin aslında düşmana değil, Osmanlı devlet düzenine karşı olduğunu itiraf etmektedir:
“Izmir’in işgali ve hükümetin işgal karşısındaki tutumu, ihtilâl liderinin işine çok yaramıştır. Halka, ‘dış düşmanı göstererek’ devlet düzeni dışında bir organizasyon kurmak, sonra bu organizasyonu memleket haklarını korumayan hükümete karşı işletmek, Anadolu Ihtilâlinin stratejisine temel teşkil eder. Izmir’in işgali, M. Kemale bu fırsatı vermese idi, ihtilâlin en büyük dayanağı olan orduyu bile Istanbul’dan ayırmak güç olurdu. O takdirde, mevcut kuvvetleri bir ihtilâl davranışı içine sokabilmek için, bu derece net olmayan başka gerekçeler göstermek gerekecekti. Iyi bir tesadüf , M. Kemal Anadolu’ya gelişi ile Izmir’in işgalini zaman bakımından denk getirmiştir. Fırsatlardan faydalanmayı bilen ihtilal lideri, ilk merhalede, memleketi yalnız dış düşmanlardan kurtaracak adam rolünde görünmüş ve ihtilâlci hüviyetini gizlemiş olmasına rağmen, Izmir’in işgalini hükümete karşı alabildiğine istismar etmiştir.
Kısaca Osmanlıya darbe vurmak adına hareket etmiştir.

Burada bi konuya açıklık getirmek istiyorum ever seviyorsunuz eyvallah.. Ben M. Kemali sevmiyorum diye bayrağımı askerimi polisimi de sevmeyen biri değilim Allaha çok şükür ki aslım belli asaletim belli.. Bu ülkenin herbir karış toprağı kanla sulandı kanla kazanıldı bu da mehmetçiklerle yapıldı. M. Kemali sevmeyen birine direk sana naptı gibi cümlelerle yaklaşmak saygısızlık olur sadece ve ben o kişilerin seviyesine düşmeyecek terbiyeyi aldım çok şükür ki iyi geceler.

Kemalistler genelde Osmanlı’nın düşmanlarımızın yıktığını ve bunun üzerine M. Kemal yeni bir Devlet kurduğunu söyler… Bazıları da M. Kemal “Ihtilal” yaptığını söyleyerek hakikati az da olsa, kekeme bir üslupla dile getirirler.
M. Kemal , Osmanlı’yı yıkmak maksadıyla giriştiği eylemin “darbe” olarak görülmesini önlemek için, sürekli “Millet yapmıştır”, “Millet isyan etmiştir” diyerek, asker gücüyle yaptıklarını bu söylem ile maskelemek yolunu tutmuştur. Çünkü o dönemde ipler tam manasıyla elinde olmadığından dolayı halkı uyandırmak istemiyordu.
Anadolu Ihtilâli, “dış görünüşüyle” yabancı işgallere karşı vatanı kurtarmak gerekçesine dayanmaktadır. Halbuki bu görüşün gerisinde uzun yılların hazırladığı, “devletin bünyesini değiştir” fikri yatar. Hareketin önünde ve başında bulunanların çoğunluğu ihtilâlci bir cemiyetin, Ittihat ve Terakkinin, fikir ve heyecan potasında yoğrulmuş kimselerdi. Eğer Türkiye kurtulacaksa, Osmanlı devlet düzenininde yapılacak şekli değişikliklerle değil, yeni bir devlet düzeni getirerek kurtulacaktı. M. Kemal tarafından daha başka biçimde ifade edilmiş olan bu fikir Anadolu ihtilâlinin ilk olarak devletin politik strüktürünü değiştirmeyi hedef güttüğünü göstermektedir. Bunun yanı sıra başlangıçtan itibaren sosyal strüktürün de değişmesi gereğinin düşünüldüğünü ortaya koyan sözlere ve fikirlere rastlanmaktadır
Izmir’in Yunan kuvvetleri tarafından işgali, Anadolu ihtilâlinin doğmasında “olumlu bir etki yapmış” ve Ihtilâli çabuklaştırmıştır
M. Kemal’in Anadolu’ya gelişinin Izmir işgaline denk gelmesine; “iyi bir tesadüf” demekte ve ayrıca M. Kemal hareketinin aslında düşmana değil, Osmanlı devlet düzenine karşı olduğunu itiraf etmektedir:
“Izmir’in işgali ve hükümetin işgal karşısındaki tutumu, ihtilâl liderinin işine çok yaramıştır. Halka, ‘dış düşmanı göstererek’ devlet düzeni dışında bir organizasyon kurmak, sonra bu organizasyonu memleket haklarını korumayan hükümete karşı işletmek, Anadolu Ihtilâlinin stratejisine temel teşkil eder. Izmir’in işgali, M. Kemale bu fırsatı vermese idi, ihtilâlin en büyük dayanağı olan orduyu bile Istanbul’dan ayırmak güç olurdu. O takdirde, mevcut kuvvetleri bir ihtilâl davranışı içine sokabilmek için, bu derece net olmayan başka gerekçeler göstermek gerekecekti. Iyi bir tesadüf , M. Kemal Anadolu’ya gelişi ile Izmir’in işgalini zaman bakımından denk getirmiştir. Fırsatlardan faydalanmayı bilen ihtilal lideri, ilk merhalede, memleketi yalnız dış düşmanlardan kurtaracak adam rolünde görünmüş ve ihtilâlci hüviyetini gizlemiş olmasına rağmen, Izmir’in işgalini hükümete karşı alabildiğine istismar etmiştir.
Kısaca Osmanlıya darbe vurmak adına hareket etmiştir.
tamam da osmanlı zaten ataturkun dogdugu yıllarda kotu durumdaydı daha bebekken yani:) neyse ne kadar konussakta sonuc aynı siz sevmiyceksiniz bizde sevmekten vazgecmiycez ben herzaman Allaha onu bu ulkeye gonderdigi icin sukrediyorum bize nasip oldu diye ama kimseyede zorla sevdiremeyiz..

Atam...

Yazdıklarınıza hari harfine katılıyorum. Edison'u sevmeyenler evinde ampul kullanmasın. Atatürk'ü sevmeyen de terketsin Türkiye Cumhuriyeti devletini. Kimse ardından üzülmez neden ülkeyi terketti diye.

cevap vererek onurlandırmak istemiyorum seni.

Hic önemli degil Türkiye`de begenip begenmedikleri ama su bir gercekki, tüm dünya onu seviyor ve asrin adami diye hitap ediyorlar.
Londra`da dünyaca ünlü insanlarin icinde Atatürk`ü ölümsüzlestirdikleri ve önünde saygi ile giden tursitleri gördükce, cok mutlu oluyorum.
Inanin hic üzülmeyin o her zaman sevilen ve sayilan bir lider olarak kalacak. Dünya onu hak ettigi yerde muhafaza ediyor.

Atatürk olmasaydı şuan da bu mesajları bile yazamazdık. Çünkü okuma yazma dahi biliyor olmazdık. Bütün Türkiye halkı Mustafa Kemal Atatürk'e borçludur. Ama en çok kadınlar borçludur. Çünkü kadını sadece bir doğum makinası ve erkeğin hizmetkarı olarak gören iğrenç şeriat düzeninden kurtarmıştır ve onun onurlu bir insan olarak yaşamasının önünü açmıştır.

Ataturkle ne alip vermediğiniz var lider önemlidir
Hasta adam son nefesini vermisti zaten birinin gommesi gerekiyordu

Madame Tussauds Londra`da Atatürk`ün bal mumundan yapilmis heykelini gördügümde inanilmaz bir olay kesfettim. Benim gibi gidip görüp insanlarda kesin tasdikleyecektir bu yazdiklarimi. Dünya`nin her yerinden gelen turistler Atatürk`ü taniyor, önünde duruyor ama durusunda bir saygi ve hürmetle baktiklarini gördük. Hayranlikla gözlerinin iclerinin dolduklarini gördük. Inanin bir kac tarihi bilmez ister sevsin ister sevmesin hic önemli degil. Tüm dünyada Atamizin yeri, olmasi gereken yerde.
Hatta bir sürü ülkelerde Atatürk`ün ismi sokaklari ve caddeleri süslüyor, daha ne olsun ?
Kiminle konusursam konusayim, Türk`üm dedigimde, oooo0 Atatürk diyorlar, yani ilk önce Türkiye sonrada Atatürk`ün ismi biliniyor...hatta hatta onun hayatini ve yaptiklarini tek tek bana sayiyorlar. Bizim hic üzülmemize gerek yok, iyi ve güzel olan hersey illaki layikini buluyor, yurtici olmasada bilinki yurtdisi bu böyle.

He he gidiyom bu ülkeden hatta şuanda uçaktan sizlere yazıyorum ayyy ne komiksiniz siz ya..!!!!
Konuyla alakasiz, hic bir icerigi olmayan, tarihden yoksun, belgesiz ve mesnetsiz meseleyle yaklasan, bu psikoliji icinde tamamen insanlarin sahsina yonelik saldirada bulunan yorumlar ve yorumlar...
Rahat ol arkadas, Bu ulkede herkes elestirilir, Atanda dahil!!!
Elinde varsa tarihi bir kaynak, bir belge oyle konus... Yoksa sukut et!
Kimsenin tapulu malı değil bu ülke atanıza kalmadı sizede kalmaz merak etmeyin saygıyı öğrenmeyen direk saldıran yorumlar karşısında umursamaz olmak için elimden geleni yapacağım atanız size kalsın sizler buyurun selanike gidin atanız selanikli ne işiniz var burada osmanlım bu ülkenin evlatlarıydı ben değil de sizlerin gitmesi lazım önce..bütün dünyaya hükmetmiş birçok yerleri almış atanızda gelmiş hemen satmış işte kabullenin Padişahları arkadan hançerleyen onlara hainlik eden iftiralarla sürgün eden dış devletlerle beraber olup Osmanlıyı yok etmek adına elinden geleni yapan birinin yaptığı mücadeleler beni bağlamaz napim Eskişehir'de de balmumu vardı noldu balmumu heykeli yapılınca geri mi geldi atanız amannnn ne komiksiniz yaaa..

X