Artık Psikolojim Bozuldu 38 kiloyum

Kızlar çok zor bir dönemden geçtim 53 kilodan 38 kiloya kadar düştüm 2 senedir kilo almaya uğraşıyorum.Kan sonuçlarım normal hormonlar normal her şey normal ama bir türlü kilo alamıyorum!

Bacaklarımın arası ayrık duruyor resmen ya XS bile olmuyor bazen.Kaç doktor kaç diyetisyen gezdim.
Boyum 1,67.Kilo 38-39 arasında.:KK61::KK61::KK61:
Bugün ağla ağla içim çıktı.Ve sigarayı çöpe atıp yeme düzeni oluşturmaya karar verdim.Sorun şu ki iştahım yok.

Öğüre öğüre yiyorum.Çok yersem kusuyorum:KK61: Önerebileceğiniz kalorisi yüksek az yesem de kilo aldıran yiyecekler içecekler var mı ??
Resim de atacağım konuya

Resim bana ait değil! Ancak fizik olarak benziyoruz...
Ya bı an kenndımo grdm inan ki piskolojim iyi degıl artk bnmde su resımden bıraz daha uzunum bn ve gogus 0 yok yanı evliyim ve cok zooor doktrlar aynı snn gıbı bı sorun yok dyrlar

Benim kilom sizinki kadar düşük değil ama zaman zaman kilom istemediğim kadar düşüyor ve bitkinleşiyorum Yazın sıcakta hiç yemek yiyemiyorum içim almıyor 52 kilolara kadar düştüğüm oldu Hayatımda bir dönem alerji yüzünden kortizon kullanmak zorunda kaldım, o dönem çok kilo aldım sonra da ani biçimde verdim Bunun dışında yapısal (enzime bağlı ) B 12 eksikliğim var
Aşağıdaki besinleri (hepsini birden değil elbet ) ,eksik etmiyorum. Ani kilo iniş çıkışları olmaması için şekersiz , işlenmiş gıdadan uzak dengeli besleniyorum ..

ceviz ,badem gibi yağlı taze (kavrulmamış ) kuru yemişler ,cevizli iç (acuka) ile haşlanmış yumurta
ev yoğurdu , kefir , boza , manda yoğurdu ,ayran, çökelek
kaymak, kuru kaymak, ayrandan çırpılmış yayık tereyağ ( yöresel ürünlerden) krema ya da marka sanayi tereyağ değil
tahin (benim gibi tatlı sevmiyorsanız sarmısak, limon suyu ,kimyon,acı biberle hibeş yapabilirsiniz)
paça , kemik suyu , paça jölesi (bir dilimi bir kaç saat tok tutuyor ,kolajen ve b12 deposu)
yağlı balık , et , sakatat

çok iştahsız isem ya da hava çok sıcaksa taze naneli buğdaylı ayran çorbası (haşlanmış buğday , ev yoğurdu, tuz, taze nane )

Kemik ve eklem rahatsızlıklarına iyi gelen, yara, kırık ve çıkıkların daha iyileşmesini sağlayan, cilt dokularını sıklaştıran, beyni güçlendiren ve daha sayamayacağımız pek çok faydası olan kemik suyu yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Dilerseniz kemik suyunu sevdiğiniz sebzelerle yada baharatlarla da hazırlayıp renkli bulyonlar da hazırlayabilirsiniz. Kemik suyu yapılışı için havuç, adaçayı, defne, kekik, zerdeçal, pırasa, soğan, sarımsak gibi besin maddelerini kullanabilirsiniz yada sade olarak hazırlayabilirsiniz. Pişirme süresi küçükbaş hayvanlar için ortalama 2 saat, büyükbaş hayvanlar için ise ortalama 3,5 saattir. Bu süreler kaynama başladıktan sonra hesap edilmesi gereken sürelerdir. Ancak bu sürelerden daha fazlada kaynatma mümkün olabilir. Kemik içindeki tüm içeriğin çıkması isteniyorsa bu süre kısık ateşte olmak şartı ile biraz arttırılır. Gelelim kemik suyu tarifi‘ne

Kemik Suyu Nasıl Yapılır?
Kemik Suyu Tarifi için Malzemeler

Kasaptan alınan ayak veya kaburga kemikleri ile her tür ilikli kemik olabilir.

Bir miktar tuz

Yeteri kadar su

Kemik Suyu Yapımı
Kemikleri kasaptan alırken doğratmakta fayda var. Genel şart değildir ama 30 dakika kadar su içinde dinlendirilir ardından çıkartılır ve yıkanır.Yeteri büyüklükte bir tencere içine alınır üzerini iki parmak aşacak kadar su eklenir ve normal ateşte kanamaya bırakılır. Kaynama başladıktan sonra ise kısık ateşte kaynatmaya devam edilir. Kemiklerin içinde bulunan ilikler kendini salıp bırakana kadar devam edilir. Eğer yoğunluk fazla olmuşsa bir miktar kemik suyu alınır, süzülür ve bir kaba konur. İlk kemik suyu artık hazır. Eksilen miktar kadar su konup işleme devam edilebilir. Eğer köpüklenme olursa köpükler mutlaka alınmalıdır. Kemikler içeriğini iyice suya verdikten sonra ocağın altı kapatılır, kemikler alınır ve atılır, mümkünse kalan karışım blenderdan geçirilir ve homojen bir görünüm verilebilir. Bu şekilde kaplara bölünüp buzluğa kaldırılır ve kemik suyu bulyonlar hazır hale gelir.

Dipnot: Kemikler kaynama esnasında çıkartılıp, kemik ilikleri bir kaşık yardımıyla çıkartılıp, tekrar kemiklerle birlikte tencereye atılabilir. Bu daha çok ve yoğun kemik suyu elde edilmesini sağlayabilir.

Kemik Suyu Nedir?
Kemik suyu binlerce yıllık tarihimizde yeri olan, vücut için gerekli pek çok bileşiği ihtiva eden bir besindir. Günümüzde unutulan, hazır besin sektörünü içinde kaybolan ananevi bir üründür. Özellikle ebeveynlerin, çocuklarının sağlığını korumaları için mutlaka ama mutlaka evlerinden eksik etmemesi gereken, oldukça ucuz ancak değeri para ile ölçülemeyecek bir sağlık hazinesidir.

Amerika’da artık kemik suyu satan bar tarzı işletmeler var ve bu işletmelerde kupa kupa kemik suyuiçilmektedir. Maalesef ülkemizde ise bu güzellik unutulmuş yerini fabrikasyon et bulyonlarına bırakmıştır. Oysa hazır satılan et bulyonları % 100 kemik suyundan yapılmamaktadır.

İşi bilimsel yönü ile ele alalım? İnsanların bütün dokularını bir arada tutan hayati bir protein bulunmaktadır. Bu proteinin adı kolajendir. Günümüzde sık görülen pek çok romatizmal rahatsızlığın, eklem iltihaplanmasının, doku yırtılmalarının, erken yaşlanmanın, cilt kırışıklarının ve daha pek çok sorunun altında yatan etki kolajen proteinin yeteri düzeyde var olmamasıdır. Hatta bazı uzmanlarca, kanser hastalıklarının en önemli nedenlerinden birinin dokularda meydana gelen bozulmalar olduğu ve bu bozulmaların bir şekilde kolajen ile ilintili olduğu yönünde.

Hele ki beslenme sistemimizin çarpıklığı göz önüne alınırsa, yıkım sadece kolajen yönü ile değerlendirilmemeli, pek çok yönden ele alınmalıdır.

Son yıllarda bazı uzmanların neden; paça çorbası, kemik iliği, kemik suyu gibi besinlerin tüketilmesi gerektiği yönündeki görüşleri anlaşılıyor.

Peki Kemik Suyunun Faydaları Neler?

Kemik Suyunun Faydaları

*Kemik suyunun faydaları arasında hiç şüphesiz, ameliyat sonrasında veya yaralanmalarda meydana gelen doku kayıplarının iyileşmesine sayılıyor. Kemik suyu, iyileşme süresini inanılmaz derecede kısaltıyor.

* Kemik suyu içerisinde pek çok protein bulunur. Bu yapı adeta çok pahalı bir krem kadar cilde faydalıdır. Cilt dokusunun kendisini yenilemesini, dokuları sıklaştırmasını, parlak ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

* Özellikle gelişme çağında olan çocuklar için gereken pek çok mineral ( kalsiyum, fosfor gibi ) kemik suyuiçinde mevcuttur. Fastfood, şekerli içecekler, aşırı karbonhidrat yüklenmesi çocukların gelişiminde gözle fark edilmese bile ileri ki yaşantılarında pek çok hastalığa yatkın olmalarına sebep olmaktadır. Bunun en basit örneği; kanser, depresyon, eklem hastalıkları, erken yaşlanma, kemik bozulması ( kamburluk, kemik erimesi gibi ) vs.

* Yukarıda bahsettiğimiz gibi kemik suyunun faydaları arasında eklem sorunlarından, selülite kadar, cilt kırışıklıklarından, sarkmalara kadar fayda sağlamaktadır. Eklem iltihaplanmalarına karşı bu etkisi içeriğinde bulunana glukozamin bileşiği ve kolajen sayesindedir.

* Günümüzde alerjik hastalıklar adeta çılgınca yayılıyor. Nedeni ise çok basit yediğimiz besinler ve soluduğumuz kirli hava ile vücudumuzda at koşturan serbest radikaller, aşırı histamin salgılanması vs. Bu durum nedeniyle bağışıklık sistemimiz ne yapacağını şaşırıyor ve bazen buna anlamsız tepkiler verebiliyor. Kemik suyu ve diğer pek çok doğal besin bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

* Kemik suyunun faydaları arasında, kasları güçlendirmesi de var. İçeriğinde bulunan glisin isimli bir madde kas yıkımına engel oluyor, beyin sağlığına olumlu etki ederek hafızanın güçlenmesini sağlıyor. Beynin vücudun en yağlı organı olduğu düşünülürse ve bu yağların meşei ile hayvansal dokularda özellikle kemik iliği, kelle ve paça gibi ürünlerde bulunan yağımsı doku parçacıkları tamamen beynin ihtiyaç duyduğu malzemelerden oluşuyor.

Bağırsak Sorunlarına Karşı Kemik Suyunun Faydaları

* Bağırsak sendromlarına karşı oldukça faydalı olduğu tecrübe edilmiştir. Geçirgen bağırsak sendromuna karşı en çok tavsiye edilen besindir. Kemik suyunun faydaları‘nın nedeni bazı uzmanlarca şöyle açıklanıyor. Kemik yapısı içinde bulunan ve su ile jelatine dönüşen protein yapısı, bağırsakta meydana gelen ve istenmeyen geçirgenliğe neden olan delikleri doğal yollarla kapatıyor ve vücudun bu bölgeyi tamir etmesi için gereken dokunun temininde işe yarıyor.

Kemik suyu için bazı uzmanlar kalori ve kolesterol uyarısı yapabilirler. Bu konu da haklılık payları vardır. Bu nedenle her ne yersek yiyelim öncelikle sağlıklı-ölçülü beslenmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Kemik suyu tüketirken bol limon ile tüketilmesi, proteinlerin emilimi için daha faydalı olacaktır. Her zaman söylediğimi gibi, eğer işlenmiş gıdalar, kola, şekerli içecekler, sağlıksız yağlarla beslenirsek, üzerine tüketeceğimiz en faydalı gıdalar dahi vücut için bir yüke dönüşecektir.

Yesil Cilek Yesil Cilek nasıl gidiyor merak ettim :)

Merhabaa, konuyu açtığım günden beri toplam 5 kilo aldım. Benim için çok zor bir süreç.Kusma problemini aştığımı yazmıştım ama görmeyenler olmuş sanırım.
1 gun bile az yesem hemen veriyorum.

Aslında vücut yapım çok kötü değil.
Dümdüz değilim.
Şu an sehir dışındayım eve gidince orjinal resmi atacağım.
Zayıf olanlar su an söylediklerimi daha iyi anlayacaklar. Önceden destekli sutyende 75 beden giyiyordum kilo aldiktan sonra desteksiz 75i tam dolduruyorum. Destekli 80 giyiyorum. Kalçada nasıl ölçü veririm bilmiyorum ama pentideki m bedenler tam oluyor.
Kollarim ve bacaklarim hayli zayıf. En son oralar kilo alırmış oralara gelene kadar 10 kilo almam lazım.
Pantolon ve bluz bedenim değişmedi.

Akupunkturu araştıracağım o şekilde kilo veren çokmuş belki kilo almak da mümkün olur. Sigara konusunda çok zorluk çekiyorum. 1 gun sigara icsem iştahım anında kesiliyor. Icmeyince başıma ağrılar giriyor.
Böyle çok zor ve geç kilo alacağım belli ki.. işe yarıyor tabi ki ancak gördüğünüzü gibi uzuuun bir süreç.

Merhabaa, konuyu açtığım günden beri toplam 5 kilo aldım. Benim için çok zor bir süreç.Kusma problemini aştığımı yazmıştım ama görmeyenler olmuş sanırım.
1 gun bile az yesem hemen veriyorum.

Aslında vücut yapım çok kötü değil.
Dümdüz değilim.
Şu an sehir dışındayım eve gidince orjinal resmi atacağım.
Zayıf olanlar su an söylediklerimi daha iyi anlayacaklar. Önceden destekli sutyende 75 beden giyiyordum kilo aldiktan sonra desteksiz 75i tam dolduruyorum. Destekli 80 giyiyorum. Kalçada nasıl ölçü veririm bilmiyorum ama pentideki m bedenler tam oluyor.
Kollarim ve bacaklarim hayli zayıf. En son oralar kilo alırmış oralara gelene kadar 10 kilo almam lazım.
Pantolon ve bluz bedenim değişmedi.

Akupunkturu araştıracağım o şekilde kilo veren çokmuş belki kilo almak da mümkün olur. Sigara konusunda çok zorluk çekiyorum. 1 gun sigara icsem iştahım anında kesiliyor. Icmeyince başıma ağrılar giriyor.
Böyle çok zor ve geç kilo alacağım belli ki.. işe yarıyor tabi ki ancak gördüğünüzü gibi uzuuun bir süreç.
ayy çok sevindim 5 kilo almışsın süperrr
ah şu sigara yok mu şimdi birde beyine frekans dalgası veriyorlarmış 45-50 dk sigarayı bırakıyormuşsun ne kadar işe yarıyor allah bilir bu gün az bi baktım yorumlara geri başladık diyen de var bıraktık diyen de
5 kilo daha alsan hafiften spor yapıp kaslarını bile güçlendirip kollarını şekillendirmeye başlarsın inşallah

O zaman kefir deneyin , bağışıklık ve direnç kazandırır .
içmeyi sevmezseniz tülbentten geçirip kalıplayın , az kaya tuzu ile tuzleyın ,çok güzel krem peynir oluyor :kk77:

kefir sindirim sisteminize de iyi gelir
bu arada iyi haberlere çok sevindim

diyetisyeniniz ya da doktorunuz ne diyor , danıştınız mı ?

ayy çok sevindim 5 kilo almışsın süperrr
ah şu sigara yok mu şimdi birde beyine frekans dalgası veriyorlarmış 45-50 dk sigarayı bırakıyormuşsun ne kadar işe yarıyor allah bilir bu gün az bi baktım yorumlara geri başladık diyen de var bıraktık diyen de
5 kilo daha alsan hafiften spor yapıp kaslarını bile güçlendirip kollarını şekillendirmeye başlarsın inşallah

Evet ancak gün içinde sık sık değişiyor kilom. Beni en kötü etkileyen şey insanların yorumları. Bir yere gidince sen hic yemek yemiyor musun gibi yorumlar. İş bulamıyorum . Sırf bu yüzden bir çok is fırsatını kaçırdım.
Sevgilimin ailesi ile tanışmaya utanıyorum. 1 kere görüştük üstümde kalın uzun bir mont vardı çok beğendiler çağırıp duruyorlar ama gidemiyorum :KK43: sadece telefonda konusuyoruz. yazın yüzük takalım diyorlar. :KK43:

Bunlari düşünerek hırslanıp yiyorum işte. Kusma noktam hala var aslında o noktaya getirmiyorum kendimi. 1 saat ara veriyorum. Ya da meyve yiyorum.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim

O zaman kefir deneyin , bağışıklık ve direnç kazandırır .
içmeyi sevmezseniz tülbentten geçirip kalıplayın , az kaya tuzu ile tuzleyın ,çok güzel krem peynir oluyor :kk77:

kefir sindirim sisteminize de iyi gelir
bu arada iyi haberlere çok sevindim

diyetisyeniniz ya da doktorunuz ne diyor , danıştınız mı ?

Teşekkür ederim önerileriniz için. Kefiri seviyorum arada eve aliyorum sıklaştırabilrim tabi ki.
Diyetisyenin 6 ogunluk yazdığı programı uygulamam için günde 3-4 defa yemek yapmam lazım. Bildiginiz akşam yemeği. Ona para da dayanmaz enerjim de yok o kadar:)
Kendime göre program uyguluyorum.2.sayfadaydi sanırım.
Kan ve hormonlarim kilo almami engelleyecek duzeyde anormal değil. Dediğim gibi 2 senedir Ankara'da İstanbul'da Eskişehir'de gitmediğim doktor kalmadı. Eğer 3 kilo daha eksik olsaydim hastaneye yatabilirdim. Diğer türlü özel hastaneler acayip pahali oluyor keyfi yatmış gibi oluyorum çünkü.

Evet ancak gün içinde sık sık değişiyor kilom. Beni en kötü etkileyen şey insanların yorumları. Bir yere gidince sen hic yemek yemiyor musun gibi yorumlar. İş bulamıyorum . Sırf bu yüzden bir çok is fırsatını kaçırdım.
Sevgilimin ailesi ile tanışmaya utanıyorum. 1 kere görüştük üstümde kalın uzun bir mont vardı çok beğendiler çağırıp duruyorlar ama gidemiyorum :KK43: sadece telefonda konusuyoruz. yazın yüzük takalım diyorlar. :KK43:

Bunlari düşünerek hırslanıp yiyorum işte. Kusma noktam hala var aslında o noktaya getirmiyorum kendimi. 1 saat ara veriyorum. Ya da meyve yiyorum.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim
ben seni çok iyi anlıyorum, sen keyfinden zayıf olmak istemedin ki
insanlar ve şom ağızları takma kafana onlar kim ki seni tanımadan vır vır konuşuyor senin için değerli olmayan insanların sözlerine tavırlarına üzülmek için enerjini harcama gülüm
yaza daha çok var, bak artık kendini biliyorsun kusma noktasına getirmiyorsun kendini bunu hafife alma çok büyük gelişme bu.. kendi kendine telkinde bulun ama bunu yaparken zayıf olma kelimesi yerine hep kilo alma şişmanlıyorum kelimelerini kullan, ben de tam tersini yapıyorum zayıflıyorum diyorum kendi kendime sana ilk 10 ocakta yazmıştım 99 kiloyum demiştim ki küsürü vardı bu gün şükür 97 yi ucundan gördüm işe yarıyor yani telkinler
sen sadece kendine sağlıklı mutlu olmaya odaklan sonrası zaten işin de olur her istediğin de çorap söküğü gibi tüm güzel şeyler ardı ardına olacak ve bu günleri tebessümle şükür geride kaldı diye hatırlayacaksın :)

Kol ve bacaklarım ince omuzlarım dar ,kilo verince lolipopa benziyorum
çok kilo alınca daha beter , aşırı ince kemikliyim , kiloyu taşıyamıyorum
55-57 aralığından daha aşağıda ya da yukarıda olmamam gerek
proteine saldırmamın nedeni b12 eksikliği olabilir ..meyve ve çiğ sebze hiç iyi gelmiyor, sindiremiyorum, tatlı yiyemiyorum,kuru yiyecekler kurabiye bisküvi damağıma yapışıp boğazımı tıkıyor ..yani yemek seçme konusunda ben de fena sayılmam
dönüp dolaşıp hep aynı şeyleri yiyorum ..çorbayla yaşadığım söylenebilir o yüzden ilk aklıma gelen kemik suyu oldu.

Teşekkür ederim önerileriniz için. Kefiri seviyorum arada eve aliyorum sıklaştırabilrim tabi ki.
Diyetisyenin 6 ogunluk yazdığı programı uygulamam için günde 3-4 defa yemek yapmam lazım. Bildiginiz akşam yemeği. Ona para da dayanmaz enerjim de yok o kadar:)
Kendime göre program uyguluyorum.2.sayfadaydi sanırım.
Kan ve hormonlarim kilo almami engelleyecek duzeyde anormal değil. Dediğim gibi 2 senedir Ankara'da İstanbul'da Eskişehir'de gitmediğim doktor kalmadı. Eğer 3 kilo daha eksik olsaydim hastaneye yatabilirdim. Diğer türlü özel hastaneler acayip pahali oluyor keyfi yatmış gibi oluyorum çünkü.
eskişehir de hangi doktora gittin osman son a mı

Kol ve bacaklarım ince omuzlarım dar ,kilo verince lolipopa benziyorum
çok kilo alınca daha beter , aşırı ince kemikliyim , kiloyu taşıyamıyorum
55-57 aralığından daha aşağıda ya da yukarıda olmamam gerek
proteine saldırmamın nedeni b12 eksikliği olabilir ..meyve ve çiğ sebze hiç iyi gelmiyor, sindiremiyorum, tatlı yiyemiyorum,kuru yiyecekler kurabiye bisküvi damağıma yapışıp boğazımı tıkıyor ..yani yemek seçme konusunda ben de fena sayılmam
dönüp dolaşıp hep aynı şeyleri yiyorum ..çorbayla yaşadığım söylenebilir o yüzden ilk aklıma gelen kemik suyu oldu.
sen de mi kilo almak istiyorsun

ben seni çok iyi anlıyorum, sen keyfinden zayıf olmak istemedin ki
insanlar ve şom ağızları takma kafana onlar kim ki seni tanımadan vır vır konuşuyor senin için değerli olmayan insanların sözlerine tavırlarına üzülmek için enerjini harcama gülüm
yaza daha çok var, bak artık kendini biliyorsun kusma noktasına getirmiyorsun kendini bunu hafife alma çok büyük gelişme bu.. kendi kendine telkinde bulun ama bunu yaparken zayıf olma kelimesi yerine hep kilo alma şişmanlıyorum kelimelerini kullan, ben de tam tersini yapıyorum zayıflıyorum diyorum kendi kendime sana ilk 10 ocakta yazmıştım 99 kiloyum demiştim ki küsürü vardı bu gün şükür 97 yi ucundan gördüm işe yarıyor yani telkinler
sen sadece kendine sağlıklı mutlu olmaya odaklan sonrası zaten işin de olur her istediğin de çorap söküğü gibi tüm güzel şeyler ardı ardına olacak ve bu günleri tebessümle şükür geride kaldı diye hatırlayacaksın :)

Ah, çok teşekkür ederim. Çok haklısınız. Umarım siz de ideal kilonuza ulaşırsınız. Ablam da kilo vermek için uğraşıyor şu an doğumdan kalan kilolarini. Şekeri çıkardı hayatından . hayatımın tadi kalmadi diyor :) ikisi de cidden zor.
Bayan olarak, daha zor. Hormonlar falan... Ama yılmadan devam etmek lazım. Sizin için ablamdan bilgi alacağım yarın ya da sonraki gun. 2 haftada 3 kilo verdi. Özelden ya da buradan yazarım.

Ah, çok teşekkür ederim. Çok haklısınız. Umarım siz de ideal kilonuza ulaşırsınız. Ablam da kilo vermek için uğraşıyor şu an doğumdan kalan kilolarini. Şekeri çıkardı hayatından . hayatımın tadi kalmadi diyor :) ikisi de cidden zor.
Bayan olarak, daha zor. Hormonlar falan... Ama yılmadan devam etmek lazım. Sizin için ablamdan bilgi alacağım yarın ya da sonraki gun. 2 haftada 3 kilo verdi. Özelden ya da buradan yazarım.
işte bazısı bunu anlamıyor ikisi de zor hatta kilo almak çok daha zor ama kilolular aman ne var yersin alırsın bundan kolay ne var diyor zayıflar da tam tersi empati yapmayı bilmiyorlar bir söz vardır eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlar bizim ki de o misal birimiz eşekten birimiz katırdan düşmüş olalım sonuç düştük daaaa anlarız birbirimizi :)
ablana maşallah çok güzel zayıflamış inşallah devamı gelir
ben sağlıklı olucam diye neleri neleri yemiyorum şekeri senelerdir çıkardım hayatımdan çok nadiren canım çok çekerse yiyorum . ben seni takipteyim gülüm buradan yazsan da etiketlemen yeterli ablandan bilgileri dört gözle bekliyorum teşekkür edriiim:KK19:

Osman Son'a gittim evet. Muzip biriydi. Kendi kilolari ile dalga geçti sürekli. Bir de sigarayi birak diye çok ısrar etti. Ancak düzenli uygulayacagim bir oneride bulunmadı.
canı sağ olasıca bana da kilo vereceğim bir şey demedi tek derdi benim metabolizmam çalışsındı troidleri aldırdım ama şimdiye kadar gördüğüm en iyi doktordu kilo alman için birşey demediğine şaşırdım azcık bişeyler önerir insan yaaa

canı sağ olasıca bana da kilo vereceğim bir şey demedi tek derdi benim metabolizmam çalışsındı troidleri aldırdım ama şimdiye kadar gördüğüm en iyi doktordu kilo alman için birşey demediğine şaşırdım azcık bişeyler önerir insan yaaa

Doğrudur ama ilaç vs önermem kilo almak için dedi istah açıcı diye bir şey yok dedi kendin başarmalısın dedi sigarayi bırakınca zaten ilk hafta alırsın hemen dedi ama almadım : ) Aslında tekrar gidebilirim. Çünkü çok ilgiliydi. Kan için hormon için laboratuvara telefon etti önden alın diye.
Tabi ben bundan 1 sene önce gittim.

Doğrudur ama ilaç vs önermem kilo almak için dedi istah açıcı diye bir şey yok dedi kendin başarmalısın dedi sigarayi bırakınca zaten ilk hafta alırsın hemen dedi ama almadım : ) Aslında tekrar gidebilirim. Çünkü çok ilgiliydi. Kan için hormon için laboratuvara telefon etti önden alın diye.
Tabi ben bundan 1 sene önce gittim.
olduğu hastane kapanınca şimdi acıbadem de orası da çok pahalı yaaa ben de artık gitmiyorum osman son a
öyle ilgili doktordan sonra diğerleri çok ilgisiz umursamaz geliyor bana
neleri yemeyi seversin zorlanmadan yersin onlarda küçük değişiklikler yapmayı denedin mi
mesela mercimek çorbasını seviyorsun diyelim çok farklı yapılışları var onu zenginleştirmek için tereyağında un kavurup yapmak gibi

X