Artık Psikolojim Bozuldu 38 kiloyum

olsun çok iyi gidiyorsun bence, o kadar kilo aldıktan sonra verdiğin 100-200gr seni etkilemesin,
bu konuda tıbbi bilgim pek yok ama hızlı gittiğin için vücut şişiyor, yemediğin zaman vermiş gibi olman ondan kaynaklı olabilir.
konuyu 8inde açmışsın 18 günde ne kadar almış oldun yani? Yesil Cilek Yesil Cilek

olsun çok iyi gidiyorsun bence, o kadar kilo aldıktan sonra verdiğin 100-200gr seni etkilemesin,
bu konuda tıbbi bilgim pek yok ama hızlı gittiğin için vücut şişiyor, yemediğin zaman vermiş gibi olman ondan kaynaklı olabilir.
konuyu 8inde açmışsın 18 günde ne kadar almış oldun yani? Yesil Cilek Yesil Cilek

Totalde 3 kilo 700 gram.18 günde yani.
Aslında iyi bir sonuç ama çok zayıf olduğum için gözle görünür pek değişiklik olmuyor.Sanırım 5-6 kilo aldıktan sonra fark edilmeye başlanır.

Kızlar çok zor bir dönemden geçtim 53 kilodan 38 kiloya kadar düştüm 2 senedir kilo almaya uğraşıyorum.Kan sonuçlarım normal hormonlar normal her şey normal ama bir türlü kilo alamıyorum!

Bacaklarımın arası ayrık duruyor resmen ya XS bile olmuyor bazen.Kaç doktor kaç diyetisyen gezdim.
Boyum 1,67.Kilo 38-39 arasında.:KK61::KK61::KK61:
Bugün ağla ağla içim çıktı.Ve sigarayı çöpe atıp yeme düzeni oluşturmaya karar verdim.Sorun şu ki iştahım yok.

Öğüre öğüre yiyorum.Çok yersem kusuyorum:KK61: Önerebileceğiniz kalorisi yüksek az yesem de kilo aldıran yiyecekler içecekler var mı ??
Resim de atacağım konuya

Resim bana ait değil! Ancak fizik olarak benziyoruz...
Merhaba
Bende 1.68 boya 44-46 kilo idim
Yıllardır böyleydi
Sonra özel iyi bir diyetisyen buldum
Liste verdi ama çok uyamadım
Sonra ilk iş sigarayı azaltıp bıraktım
Her sabah bir yemek kaşığı pekmez yedim (üzüm keçi boynuzu karışık)
Her öğün arasında iki avuç kuruyemiş yedim genelde badem ceviz
Bir oturuşta çok yiyemediğim için
6 öğün şeklinde yemek yedim
Düzenli spor yaptım
Şuanda 57 kiloyum
6 ayda bu şekilde
Son bir aydırda kilom sabit
Spor yaparak aldığım için görünüşte pek bir değişiklik yok kimse anlamıyor kilo aldığımı
Ama son alışverişte suratıma suratıma çarptı
32 bedenden 38 bedene geçiş yaptım

ya açken-tokken wc öncesi-sonrası tartılmak arada 1kg filan oynatıyor, örneğin sabah aç karna tartıldığında 48-49 akşam yatmadan önce tartıldığında 50 kilo görürsün. bu durum seni yanıltmasın.
yukarıda yazdıklarından başka ekstra bir şey yaptın mı peki? bende kilo almak isteyenlerdenim de:kk77: :) Yesil Cilek Yesil Cilek

Merhaba
Bende 1.68 boya 44-46 kilo idim
Yıllardır böyleydi
Sonra özel iyi bir diyetisyen buldum
Liste verdi ama çok uyamadım
Sonra ilk iş sigarayı azaltıp bıraktım
Her sabah bir yemek kaşığı pekmez yedim (üzüm keçi boynuzu karışık)
Her öğün arasında iki avuç kuruyemiş yedim genelde badem ceviz
Bir oturuşta çok yiyemediğim için
6 öğün şeklinde yemek yedim
Düzenli spor yaptım
Şuanda 57 kiloyum
6 ayda bu şekilde
Son bir aydırda kilom sabit
Spor yaparak aldığım için görünüşte pek bir değişiklik yok kimse anlamıyor kilo aldığımı
Ama son alışverişte suratıma suratıma çarptı
32 bedenden 38 bedene geçiş yaptım

Senin bedenin benim kilom:KK70::KK70:Düşün yani.
Bendeki hastalık derecesinde zayıflık.Umarım bir gün ben de 55-56 kilo olurum...:dua:

Söylediklerini yapıyorum hemen hemen hepsi aynı.Ekstra geceleri pekmez+bebe biskuvisi+süt var.
Bir arkadaş kalorisi yüksek bir tıbbi süt önerdi sağ olsun.Şu an kulladığım sütün yerine onu kullanacağım.Bu şekilde devam ediyorum.Yaza güzel bir vücut hayal ediyorum

Senin bedenin benim kilom:KK70::KK70:Düşün yani.
Bendeki hastalık derecesinde zayıflık.Umarım bir gün ben de 55-56 kilo olurum...:dua:

Söylediklerini yapıyorum hemen hemen hepsi aynı.Ekstra geceleri pekmez+bebe biskuvisi+süt var.
Bir arkadaş kalorisi yüksek bir tıbbi süt önerdi sağ olsun.Şu an kulladığım sütün yerine onu kullanacağım.Bu şekilde devam ediyorum.Yaza güzel bir vücut hayal ediyorum
İnşallah canım
Bu süreçte sabır gerekiyor
Aman alamıyorum zaten diye defalarca bıraktım
Sen vazgeçme sakın

ya açken-tokken wc öncesi-sonrası tartılmak arada 1kg filan oynatıyor, örneğin sabah aç karna tartıldığında 48-49 akşam yatmadan önce tartıldığında 50 kilo görürsün. bu durum seni yanıltmasın.
yukarıda yazdıklarından başka ekstra bir şey yaptın mı peki? bende kilo almak isteyenlerdenim de:kk77: :) Yesil Cilek Yesil Cilek

Evet fark ediyor.Günde 5-6 defa tartılıyorum zaten :KK45:

Ekstra bir şey yapmıyorum.2. sayfada yazdıklarım dışında zaten daha ne olsun.
Sen kilo almak istiyorsan fıstık ezmesi her yemekten sonra , gece yatmadan da dediğim gibi bebe bisküvisi süt pekmez yeterli olur.
Ama dikkat et fındık değil fıstık ezmesi olacak.En çok o toparladı beni.

Evet fark ediyor.Günde 5-6 defa tartılıyorum zaten :KK45:

Ekstra bir şey yapmıyorum.2. sayfada yazdıklarım dışında zaten daha ne olsun.
Sen kilo almak istiyorsan fıstık ezmesi her yemekten sonra , gece yatmadan da dediğim gibi bebe bisküvisi süt pekmez yeterli olur.
Ama dikkat et fındık değil fıstık ezmesi olacak.En çok o toparladı beni.
çoook teşekkür ederim deneyeceğim ve bilgi vereceğim
not:fıstık ezmesiyle ilgili bir şey okumuştum, özellikle yeme problemi olan insanlarda, yada midenin katı yiyeceklere alışkın olmadığı (uzun süreli açlık çekme durumlarından dolayı) zamanlarda mideyi fıstık ezmesiyle alıştırıyorlarmış, vücudu yemeye böyle yaparak alıştırıyorlar yani.

çoook teşekkür ederim deneyeceğim ve bilgi vereceğim
not:fıstık ezmesiyle ilgili bir şey okumuştum, özellikle yeme problemi olan insanlarda, yada midenin katı yiyeceklere alışkın olmadığı (uzun süreli açlık çekme durumlarından dolayı) zamanlarda mideyi fıstık ezmesiyle alıştırıyorlarmış, vücudu yemeye böyle yaparak alıştırıyorlar yani.

Evet bi de çok tatlı değil tıkamıyor.En başta tuhaf gelmişti bana tadı.Sonradan alıştım.Yemeklerin üstüne rahatça bir-iki kaşık yiyebiliyorsunuz.Ben yemeklerden sonra müthiş bir tokluk hissi yaşıyorum.1 tane zeytin bile yiyemeyecek durumda oluyorum.Ama fıstık ezmesini yiyebiliyorum.Yumuşak.
Hadi o zaman inşallah en kısa zamanda sen de ideal kilona ulaşırsın.Yeni bir şey bulursam özelden yazarım mutlaka.:KK37:

Ogh! Herkes kilo vermeye çalışırken... Tamam biliyorum almakta zordur ama gene de ne büyük bir lüks bu... Ne kadar çok seviyorum yemek yemeği ben... Leziz börekler sabah tereyağlı simitler, yumurtalı ekmekler... Öğlen burger king arada çikolota... olmadı baklava....

Yaaa nasıl kilooo alamazsınnnn nasıl... ben gün be gün büyüyorum... Ve yemek yemeği çoook seviyorummmm

Mevzu kilo vermek için 7bin kalori açık vermekti... Kilo almak için de 7000 kalori fazladan girmesi lazım vücuduna... (metabolizma hızın - yediklerin) bu durumda cidden önce mideni genişletmeye bak... Şişmeden masadan kalkma... Sonra sürekli en kalorili şeyleri ye... olmama ihtimali görmüyorum...

Yada en iyisi gel benimle takıl :KK70:

Buraya gelip bunları yazmak hoşunuza mı gidiyo? Keyfimizden yemediğimizi ya da kuş kadar yiyip de kilo almadığımızı mı düşünüyosunuz? Şahsen ben afedersiniz ama öküz gibi yesemfe kilo alamıyorum. Vitaminler haplar ek gıdalar hiç biri de fayda etmiyo. Ailemde de emin olun sizden daha fazla yiyen insanlar var ve hepsi de zayıf. Fazla kilo da olduğu gibi hemgenetik hem de metabolik bi anormallik zayıflık. Kilo vermek için nasıl metabolizmayı hızlandırmak gerekiyosa kilo almak için metabolizmayı yavaşlatmak gerekiyo. Ve tahmin edin hangisi daha zor? Tabiki de metabolizmayı yavaşlatmak ! Bu konuda hiç bi fikrin olmadan buraya gelmiş olman da hiç hoş değil.

Bi konu hakkında konuşurken bence bi fikir sahibi olmamız ve empati yaparak konuşmamız gerek. Söyledikleriniz burdaki çoğu arkadaşımızın gün içinde defalarca duyup artık sinirlerini bozucak türden şeyler.

Bende o resimdekinin aynısıyım malasef :/ diyetisyene bende gitmiştim. Bir sorunum çıkmamıştı zaten en büyük problem istahsizligimdi. Malesef sigara kullanıyorum ve o beni çok etkiliyor. Bir anda nasıl bırakabildin kutluyorum sanırım bir anda olması gerek dimi? Nasıl başa çıkıyorsun ogreneblirmiyim bu arada diyetisyenim bol bol helva ye demişti kalorisi çokmus.

Canım benim çok geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum, çünkü aynı durumdan bende muzdaribim ama bende yeme bozukluğu var, cok gergin ve stresli oldugum zaman yutma güçlüğü cekiyorum, bi piskiyatriye görünmeni tavsiye ederim.

Kızlar çok zor bir dönemden geçtim 53 kilodan 38 kiloya kadar düştüm 2 senedir kilo almaya uğraşıyorum.Kan sonuçlarım normal hormonlar normal her şey normal ama bir türlü kilo alamıyorum!

Bacaklarımın arası ayrık duruyor resmen ya XS bile olmuyor bazen.Kaç doktor kaç diyetisyen gezdim.
Boyum 1,67.Kilo 38-39 arasında.:KK61::KK61::KK61:
Bugün ağla ağla içim çıktı.Ve sigarayı çöpe atıp yeme düzeni oluşturmaya karar verdim.Sorun şu ki iştahım yok.

Öğüre öğüre yiyorum.Çok yersem kusuyorum:KK61: Önerebileceğiniz kalorisi yüksek az yesem de kilo aldıran yiyecekler içecekler var mı ??
Resim de atacağım konuya

Resim bana ait değil! Ancak fizik olarak benziyoruz...
ben kilo alma verme saglıklı beslenme alanında uzmanlık yapıyorum isterseniz ulaşın yardımcı olurum

ben kilo verme kilo alma sağlıklı beslenme konusunda uzmanlık yapıyorum isterseniz ulaşın yardımcı olurum

ben kilo verme kilo alma sağlıklı beslenme konusunda uzmanlık yapıyorum isterseniz ulaşın yardımcı olurum[/Q

Peki konuyu okuduz, zaten arkadaş sıkıntısından bahsetmiş, yardımınız yada öneriniz nedir?
Madem yardımcı olmak istiyorsunuz buyurun dinlemek isteriz H hayriye30

Peki konuyu okuduz, zaten arkadaş sıkıntısından bahsetmiş, yardımınız yada öneriniz nedir?
Madem yardımcı olmak istiyorsunuz buyurun dinlemek isteriz@hayriye30

Ben 1.58 im kilom şuan 50,ama önceden 45-46 arasıydım bir türlü kilo alamıyordum,doktor uygun gördüğü için folik asit verdi,1 aydır kullanıyorum,kilo almaya başladım,iştahım açıldı,canım hep lezzetli birşeyler yemek istiyor:KK23:Reklam arasında kek yapıyorum o derece yani:KK71:
Önceden hiç iştahım yoktu,psikolojik olarak mı öyle hissediyorum bilmiyorum.
Doktorunuzla konuşun,sizin içinde uygunsa başlatır zaten.

Bence yediğinizi öğürmeniz normal değil, mideniz almıyorsa biz size şunu ye bunu ye diyemeyiz ki. En iyisi bir doktora görünmek. Umarım eskiye dönersiniz

Öncelikle zaman ayırıp Yazdığınız İçin çok teşekkür ederim. Evet psikolojik olarak çökmüş durumdaydim ve 2 senedir bu nedenle kilo alamiyordum.. Ancak artık atlattım kendi cabalarimla.. O igrenc ruh halinden kurtuldum çok şükür. O günlere geri dönmeyeceğim. Fakat illa ki iz kalıyor. İşte bu kilo problemi de onlardan biri. Düzenli bir hayata geçip sigarayı bıraktım. İştah sıfır. Su icsem doyuyorum. Çok yersem kusuyorum :KK43: az az sık sık yiyince olduğum kiloda kalıyorum.

Spora yazilmayi düşündüm fakat spor merkezindeki kişiler su an kilo olarak uygun degilsin spor yaparak kilo almak için en azindan 42-43 olman lazım dediler
bana ozelden ulasırmısın tatlım

X