Arkadaşlar yatırımdan anlayanlar bakabilir mi? Önerilerinizi öğrenmek istiyorum.

Dilekr

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2023
642
221
25
Arkadaşlar kendime hedef koydum haftalık belli bir miktar parayı dövize yatıracağım. Sizce Altın mı, Euro mu, Dolar mı daha kârlı?
Aranızda böyle hedefleri ve yatırımları olan var mı?🤗

Altın en kolayı.
Ayrıca mesela dolar almayı düşünürseniz, gerek yok, altın da dolar ile endeksli olduğu için altın alırken dolar yükseldiğinde altının ons fiyatı değişmese bile altının dövizin yükselişi sayesinde yükseliyor.
Hisse senedi bende çok duydum ama sanırım biraz daha detaylı araştırma ve bilgi gerekiyor.
Altının hazirana doğru çok yükselmesi bekleniyor, genel olarak sizi üzmez, inmeye başladığında sitrese kapılıp satmazsanız sıkıntı yaşamazsınız Allah'ın izniyle

En kolay yol Altın. Çoğu kişinin yaptığı yatırımlardan bir yol. Dilerim ki katlanır , bereketiyle gelir yatırımların 💖🙏🏼

Borsa topigimize beklerim🌺 ben de aynı tavsiye için gelmiştim. Ama hisse senedini de uzun vade olarak😊
Takipteyim sürekli bu biraz yorucu satım fırsatını bulur bulmaz beklemiyorum satıyorum hemen. Uzun vadedili bekletmiyorum alacağımı alıp kaçıyorum 🤪 vur kaççıyım bu konuda 😂

Hisse senedi nasıl oluyor hiç bilmiyorum
Canım bankaların uygulamalarında hisse senedi bölümleri var ordan hesap açarak alıp sata bilirsin. Yani şöyle borsayı çok iyi takip etmen lazım. Yani gündemi. Kötü bir örnek ama yakın zamanda deprem oldu devlet yapacak ev yapımında ne gerek kum çimento cam bunları satan şirketlerin hisse senetleri satışa çıkıyor alıyorsun yükseliyor ya da düşüyor riski var o yüzden garantili Kağıtları Alman lazım. Yani sana en basitinden böyle açıklaya bilirim.

Takipteyim sürekli bu biraz yorucu satım fırsatını bulur bulmaz beklemiyorum satıyorum hemen. Uzun vadedili bekletmiyorum alacağımı alıp kaçıyorum 🤪 vur kaççıyım bu konuda 😂
Ne güzel ben bis kısım al sat yapayım dedim ama kıyamıyorum , düştükçe satamadim . 1 hissemle mutlu değildim biraz önce 3 te 2 sini sattım. Kara daha çabuk dönecek hisse bakıyorum.
Bu sene biraz öyle yapmak gerekiyor anladığım kadarıyla

Hiç bilgin olmadan hisseye girme bence. Ama al sata uyacak sağlam hisseler var. Ben de uzun dönem altın birikimi yaptım ama şu an ekonomi şartlarında altınla ne kadar sürede bir ev araba sahibi olunur muamma...
Ama her kurusun değerli bunu unutmayiniz

T
En kolay yol Altın. Çoğu kişinin yaptığı yatırımlardan bir yol. Dilerim ki katlanır , bereketiyle gelir yatırımların 💖🙏🏼
Teşekkür ederim
Hiç bilgin olmadan hisseye girme bence. Ama al sata uyacak sağlam hisseler var. Ben de uzun dönem altın birikimi yaptım ama şu an ekonomi şartlarında altınla ne kadar sürede bir ev araba sahibi olunur muamma...
Ama her kurusun değerli bunu unutmayiniz
Aynen zaten hisseye kesinlikle girmeyi düşünüyorum. Eşimin verdiği harçlıklarla Euro yaptıracağım 🤗

Hemen söyleyeyim,sepet en karlisi bacım.
Yani yumurtaların hepsini aynı sepete koyma ki düştüğü zaman bazıları sağlam kalsin.
Bin liran mi var? Online bankacılıktan 20 dolar, 20 Euro, 0,3 gram da altın al.
Böyle böyle birikir merak etme en karlisi bu
Bir ara altın aşırı artıyordu, daha yeni 400e aldığımız altinlar 1000e ulaşmıştı (2021 yazı) Benim kuzenim tuttu bir sürü dolarını bozdu altın yaptı.
Sonra ne oldu biliyor musun, 8 lira olan dolar artışa geçti, şimdi 19 lira.
O zaman 1000 olan altın da aradan geçen bir buçuk senede iyice yavaşladı, 1200 oldu.
Yani yarının ne getireceği belli olmaz. Bakarsın (inşallah) seçimden sonra işler degisir, ekonomiye bir bilen gelip acil eylem planı yapar, dolar Euro makul seviyelere düşer, doları olan Zarar eder. Ya da bakarsın seçim ikinci tura kalır, istikrar ortamı bozulsun diye müdahale edilir falan Haziran'da akıl almaz seviyeleri bulur... Bizim ülkenin sağı solu hiiiic belli olmaz.
O yüzden bence böl,öyle biriktir.
Ben bir süredir işsizim, ama çalışırken hem altın, hem dolar, hem Euro ,hem gümüş, hem de bitcoin alırdım az az. Şimdi o paralardan geçiniyorum, akillikik etmişim bence. Keşke biraz da borsa lotu alsaydim hatta😂
*Yatırım tavsiyesi değildir

Yani yumurtaların hepsini aynı sepete koyma ki düştüğü zaman bazıları sağlam kalsin.
Bir ara altın aşırı artıyordu, daha yeni 400e aldığımız altinlar 1000e ulaşmıştı (2021 yazı) Benim kuzenim tuttu bir sürü dolarını bozdu altın yaptı.
O zaman 1000 olan altın da aradan geçen bir buçuk senede iyice yavaşladı, 1200 oldu.
Yani yarının ne getireceği belli olmaz. Bakarsın (inşallah) seçimden sonra işler degisir, ekonomiye bir bilen gelip acil eylem planı yapar, dolar Euro makul seviyelere düşer, doları olan Zarar eder. Ya da bakarsın seçim ikinci tura kalır, istikrar ortamı bozulsun diye müdahale edilir falan Haziran'da akıl almaz seviyeleri bulur... Bizim ülkenin sağı solu hiiiic belli olmaz.
Ben bir süredir işsizim, ama çalışırken hem altın, hem dolar, hem Euro ,hem gümüş, hem de bitcoin alırdım az az. Şimdi o paralardan geçiniyorum, akillikik etmişim bence. Keşke biraz da borsa lotu alsaydim hatta😂
Haklısınız teşekkür ederim 🤗

Yengenc gümüşü online bankacılıktan mi alıyorsun. Ben fiziki olarak aldım geçen gün arasında fark var mı merak ettim. 14.25ti gramı ben alırken.

X