Aralıklı oruç yürüyüş ve kararlılık

fethiye520

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2022
1
1
35
Merhabalar Bayanlar

Size kararlılık inat ve disiplinle :) aralıklı oruç karışımı birde yürüyüş kilo verme serüvenimi anlatacağım. 2.sezeryan sonrası gitmeyen göbek ki hala uğraşıyorum onunla, kendimle nasıl inatlaştığımı anlatayım.
Malum kış geldi kışlıkları bir çıkardım ki hiç biri artık bana olmuyor sığamıyorum dedim bu böyle olmayacak yarın sabah ilk iş kilo vermeye başlanılacak. Bebeğim 6 aylık ve maalesef artık emmiyor bu nedenle diyete başlayabildim.

İlk 16/8 aralıklı oruçla başladım

Her sabah 2 yumurta bazen haşlanmış bazen sebzeli otlu omlet vs. gibi yaptım , beyaz peynir 1 dilim ekmek bol yeşillik domates salatalık biber zeytin yedim.

Öğlen yoğurt

Öğleden sonra 1 tabak sebze yemeği

Hergün 10 bin adım

73,9 ile başlayan bu serüven 1 hafta sonra 71,2 oldu.

2. Hafta sucuklu yumurta yedim bir kaç gün ve birkaç günde bal kahvaltıya ilave
71,2 den 69,1 e düştüm

Hergün 10 bin adım

Şimdi 3. Haftadayım baktım ki alışıyorum az yemeye 20/4 aralıklı oruça geçtim ve ceviz yada badem ekledim günlük 5/6 tane

Sabah kahvaltı ki bugün abarttım o nedenle 2 bin adım arttırdım günlük yürüyüşümü. Henüz 3. Hafta tamamlanmadı şuan 38,4 bakalım haftaya ne olacak:)

Kesinlikle aç değilim halsiz değilim kendimi çok iyi hissediyorum ve hafiflemiş . Beden hareketlerim daha rahat.

Yoğun bir iş tempom var o nedenle yemek yemekte çok aklıma gelmiyor işe kaptırınca. Akşamları diğer çocuğumun ödevlerini yaptırınca atıyorum bebişi bebek arabasına yada uyutup babaya bırakıyorum evde ,o yürüyüşü illa yapıyorum buna yağmurlu hava da dahil.

Kendimle inatlaşarak kendimi sınayarak aç halsiz bitkin kalmadan keyifle kilo veriyorum.
Hedef 58 kilo ya bakalım kısmet :)

Bende kararlıyım yapacağım diyen herkesi eşlik etmeye bekliyorum :)

Tebrikler canım harika gidiyorsun 🥰 ben de bugün başlamayı düşünüyorken başlığını gördüm çok iyi oldu 😎 yürüyüş nasıl yapıyorsun 10 bin adim tempolu aralıksız mı? Yoksa gün içinde 10 bin atmaya mı çalışıyorsun? Ben de ise giderken yolu uzatıyorum dönüşte yürüyorum vs 10bini tamamlamak için yeterli olur mu bilemiyorum 🫣

Selamlar yeni grup buldum, sevindim. Ben suan kac kıloyum hic bilmiyorum ama göbeğim memelerime değmeye basladi😂 tarti alacağım ama o tarti alana kadar başlayıp su göbeği biraz indirmek istiyorum. Bıktım artık diyet serüveninden:) yogaya basladim ben. Haftada iki gidip yapıyorum, bazı günlerde evde yapıyorum. Sporu hic sevmiyorum sadece sağlık açısından hoşlandığım bir şeyle ilgilenmek istiyorum. Ben de sizinle devam etmek isterim:) benim gece TV karşısı atistirmaligim, yemekte porsiyon kontrolüm, tokken yeme gibi huylarım var maalesef. Kürler falan yapamam ama bol su icmeye başlarım. Umarım birlikte istediğimiz ölçülere geliriiz :)

X