Mutlu Bulut ile Mutluluk icin aralıklı oruç baslıyoooor 🌸

MutluBulut_

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2012
16.927
9.108
Merhaba. Daha önce diyetisyen ile defalarca kez başarmış sonra tekrar geri almış bir kişiyim. 40 kilo -37 kilo diye azalarak giden başarı tecrübem var. Ama gel gelelim tek başıma olunca olmuyoooor 😔 Gittikçe daha çok alıyorum diyete başlayacağım zaten derken daha çok yiyorum sonu gelmiyor. En son 2 hafta önce başladım bir hafta güzelce yaptım gram kilo veremeyince bıraktım. Şimdi son kez tekrardan basliyorum. Bu sefer inanıyorum başlayacağım ve basarmadan bitmeyecek inşallah.
Başlıktada belirttiğim gibi 12-8 aralıklı oruç yapacağım inşallah güzel sonuçlar elde ederim. 2 haftada bir tartı günüm olacak. Yediklerimi fotoğraf ile paylaşması düşünüyorum. Birde kendime kumbara yapacagim. Her hafta güzelce diyetini uygulamissam içine 100 TL atacagim. Diyet bittiğinde biriken para ile alışveriş yapacağım. Hayallerimi süsleyen en büyük şeyse deri ceket 🤭 deri ceket için ileriii 🙃 Booolca su icmeliyim. Hergun paylaşım yapacağım paylaşım dışı birşey yemeyecegim. Bu yolda benimle yürüyecek gerçekten motive edecek asla kaçamak yapmayacak bir arkadaş varsa çokta iyi olur 🙃
Evet yarın sabah tartilip başlıyorum. Paylaşımı akşam toplu mu yaparım bilmiyorum 😊

Edit: gerçekten kilo vermek isteyen ve aslaaa kaçamak yapmayacak hergun duzenli resimli paylaşım yapacak varsa beklerim 😊

1. Bölüm verilen kilo 6
2. Bölüm verilen kilo 1.600
3.Bölüm verilen kilo 2
4.Bölüm verilen kilo 2.200
5. Bölüm verilen kilo 1.100
6.Bölüm verilen kilo 700 gram 😥
7. Bölüm verilen kilo 1.700
8. Bölüm verilen kilo 3.100
9. Bölüm verilen kilo yok +100 gram 😥
10.Bölüm verilen kilo 1.700
11.Bölüm verilen kilo 1.400
12.Bölüm verilen kilo yok 😥
13.Bolum verilen kilo 900 gram
14.Bolum verilen kilo 1 🥰
15.bolum verilen kilo 100 gram
16. Bölüm verilen kilo yokk +200 gram 😥
17.Bolum verilen kilo 1.300 🥳🧿😍
18.bolum verilen kilo yok +1 kilo almışım 😥😥😥😐😐🙁🙁🙁
19. Bölüm verilen kilo 300 gram
20.bolum verilen kilo 200 gram
21.bolum verilen kilo 400 gram
22.bolum verilen kilo yok 1.100 almisim 😥
23. Bolum verilen kilo 1.400
24.bolum verilen kilo 800 gram
Cok şukur kilo koruma 🥰
koruma sonrasi +900 gram fazla cikti oda tekrar gidecek insallah
26. Bolum +500 gram

YENİDEN BASLADİM 🥰 (haftalik)
1.bolum verilen kilo 600 gram

BAŞLANGIÇ TARİHİBAŞLANGIÇ KİLOGÜNCEL KİLO
Mutlubulut_23.11.2022 93 😳 67.3 🥰
17.01.2024 70.2😧69.6
31.01.2024 70.7 😔69.8
20.02.2024 71😥

Son düzenleme:
Tam yazacakken tartilmayi unuttugum aklıma geldi artık birazdan tartilirim 😧 tartı saatimde hep aynı olur. Diyet saatim geç başlıyor erken kalkıyorum emziriyorum da acayip acıktım 12.30 da anca yedim kahvaltımı. Bu saate kadar 1 lt hatta az daha fazla su içtim. Belki sonraki günler 12-8 değil 11-7 yaparım bakalım 🤭 omletim yağsız ve iki yumurtadan. Buraya ek az daha roka yedim ve şekersiz çay içtim

Eklentiler

• IMG20221123121949_01.jpg
    IMG20221123121949_01.jpg
    114,1 KB · Görüntüleme: 249
Bir haftada 2 kilodan fazla nasıl alır insan..
Dogum yaptığımda pes etmeseydim keşke..
1 saat önce tartıldım 93 kiloyum 😧😧 boy 170 hedef 66-67 civarı 😔😔😔

Merhaba. Daha önce diyetisyen ile defalarca kez başarmış sonra tekrar geri almış bir kişiyim. 40 kilo -37 kilo diye azalarak giden başarı tecrübem var. Ama gel gelelim tek başıma olunca olmuyoooor 😔 Gittikçe daha çok alıyorum diyete başlayacağım zaten derken daha çok yiyorum sonu gelmiyor. En son 2 hafta önce başladım bir hafta güzelce yaptım gram kilo veremeyince bıraktım. Şimdi son kez tekrardan basliyorum. Bu sefer inanıyorum başlayacağım ve basarmadan bitmeyecek inşallah.
Başlıktada belirttiğim gibi 12-8 aralıklı oruç yapacağım inşallah güzel sonuçlar elde ederim. 2 haftada bir tartı günüm olacak. Yediklerimi fotoğraf ile paylaşması düşünüyorum. Birde kendime kumbara yapacagim. Her hafta güzelce diyetini uygulamissam içine 100 TL atacagim. Diyet bittiğinde biriken para ile alışveriş yapacağım. Hayallerimi süsleyen en büyük şeyse deri ceket 🤭 deri ceket için ileriii 🙃 Booolca su icmeliyim. Hergun paylaşım yapacağım paylaşım dışı birşey yemeyecegim. Bu yolda benimle yürüyecek gerçekten motive edecek asla kaçamak yapmayacak bir arkadaş varsa çokta iyi olur 🙃
Evet yarın sabah tartilip başlıyorum. Paylaşımı akşam toplu mu yaparım bilmiyorum 😊

BAŞLANGIÇ TARİHİBAŞLANGIÇ KİLOGÜNCEL KİLO
Mutlubulut_23.11.2022 93 😳
Merhaba hayirli olsun. Beni de yazar misiniz bugun tarihli? 66 olmasi lazim. Uzun suredir ayni kg cunku. Kacamak yaparim ama😇 aralikli da yapmiyorum. Saglikli sekilde verelim, hadi bismillah🤲👍🤭

Merhaba hayirli olsun. Beni de yazar misiniz bugun tarihli? 66 olmasi lazim. Uzun suredir ayni kg cunku. Kacamak yaparim ama😇 aralikli da yapmiyorum. Saglikli sekilde verelim, hadi bismillah🤲👍🤭

Bu arada yediklerimi unutmamak icin ajandaya baslamistim bugün. 👍
Hoşgeldin 😊 senin kısa sürede biter inşallah aynı gün başlamamız güzel olmuş 😊

Akşam yemegim 19.30 da yendi. Bir kasede yoğurt yedim yaninda. Saat 17.30 gibi şekersiz bir Türk kahvesi içtim. Ve şuana kadar 2.5 -3 lt su içtim böylece ilk gün bitti 😊

Eklentiler

• IMG20221123190214_01.jpg
    IMG20221123190214_01.jpg
    77,2 KB · Görüntüleme: 206
  • IMG20221123185243.jpg
    IMG20221123185243.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 186
Hoşgeldin 😊 senin kısa sürede biter inşallah aynı gün başlamamız güzel olmuş 😊

Akşam yemegim 19.30 da yendi. Bir kasede yoğurt yedim yaninda. Saat 17.30 gibi şekersiz bir Türk kahvesi içtim. Ve şuana kadar 2.5 -3 lt su içtim böylece ilk gün bitti 😊
Hos buldum🙂 ajandaya yeni yazmaya baslanistim. Marttan beri diyetteyim diyebilirim. Afiyet olsun. Ben de yarindan itibaren foto atayım. 1-2 aydir az da yesem, cok da yesem gitmiyor. O yuzden degisik yontemlerle yedigime sasirma 🙂

Hatta dur aksamı atayım, cekmistim. Az ama sonrasi var bi sürü.

Eklentiler

• IMG_20221123_160128.jpg
    IMG_20221123_160128.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 208
Hos buldum🙂 ajandaya yeni yazmaya baslanistim. Marttan beri diyetteyim diyebilirim. Afiyet olsun. Ben de yarindan itibaren foto atayım. 1-2 aydir az da yesem, cok da yesem gitmiyor. O yuzden degisik yontemlerle yedigime sasirma 🙂
Kaç kilo verdin şuana kadar 😊 fotoğraf ilk gün için iyiydi inşallah hep böyle devam eder 😁bekliyorum yarın. Ne yedin bugün

Kaç kilo verdin şuana kadar 😊 fotoğraf ilk gün için iyiydi inşallah hep böyle devam eder 😁bekliyorum yarın. Ne yedin bugün
İnsaallah. İyi bence de senin fotograflar. Mesaji ayni zamanlarda yazmisiz :) foto atmistim. 17 kilo ama haftada yarim kg yaklasik, ortalamam. Kilom çokken bile 1-3 hafta anca iyi vermistim. Demin uzatmiyim diye yazmamistim. Aslinda dogum kilolarimdi, gitti şükür. Simdi de evlendikten onceki kiloma, hatta daha azina donmek istiyorum, isterdim diyim👍 Bugünü de yazayim,madem sordun 🤭 cok uzun zamandir yulafli bir seyler yemiyordum. Sabah yulafli bi karisim yaptim. Kendi fikrimdi. (Köy sütü, 4 kuru erik, muz, yulaf, karakircil tam bugday unu, miktarlari yazmaya usendim suan) bunlardan koca tabak cikti. Yaninda muzlu, f.ezmeli wasa 2 adet. Yaz yaz nasil bitecek, :) aralarda masum seyler yedim. Ajandamda hepsi. Ana ögun ikiydi. Aksam sonrasi cook f.ezmesi . Wasa 2 yine . Yazsam roman olacak.
Güzel başlamış sonra neler geldi 😁aralıklı orucu denesen aslında cidden kendini oruçlu gibi hissediyo insan birşey yiyemiyor yemekten sonra.
Bazen ise yariyor ben de, dedigin gibi tikaniyosun. Bazen de cikolata krizi tutuyor. O gun dogru ve yeterli beslenmek gerek.

İnsaallah. İyi bence de senin fotograflar. Mesaji ayni zamanlarda yazmisiz :) foto atmistim. 17 kilo ama haftada yarim kg yaklasik, ortalamam. Kilom çokken bile 1-3 hafta anca iyi vermistim. Demin uzatmiyim diye yazmamistim. Aslinda dogum kilolarimdi, gitti şükür. Simdi de evlendikten onceki kiloma, hatta daha azina donmek istiyorum, isterdim diyim👍 Bugünü de yazayim,madem sordun 🤭 cok uzun zamandir yulafli bir seyler yemiyordum. Sabah yulafli bi karisim yaptim. Kendi fikrimdi. (Köy sütü, 4 kuru erik, muz, yulaf, karakircil tam bugday unu, miktarlari yazmaya usendim suan) bunlardan koca tabak cikti. Yaninda muzlu, f.ezmeli wasa 2 adet. Yaz yaz nasil bitecek, :) aralarda masum seyler yedim. Ajandamda hepsi. Ana ögun ikiydi. Aksam sonrasi cook f.ezmesi . Wasa 2 yine . Yazsam roman olacak.

Bazen ise yariyor ben de, dedigin gibi tikaniyosun. Bazen de cikolata krizi tutuyor. O gun dogru ve yeterli beslenmek gerek.
Evet ya yazmak zor fotoğraf daha kolay 😁 maşallah kendi başına ne güzel vermissin ❤️ fıstık ezmesi sipariş edecektim bende az önce ama kalorisine baktım nutelladan çok 😳😳

Evet ya yazmak zor fotoğraf daha kolay 😁 maşallah kendi başına ne güzel vermissin ❤️ fıstık ezmesi sipariş edecektim bende az önce ama kalorisine baktım nutelladan çok 😳😳
Tesekkur ederim🥰🥰 nutella hic merak edip denemedim..cikolata en sevdigim sey ama merak etmedim. Kremsi sevmiyorum😇

Yesillikten görünmeyen bir adet yumurta var orada içinde de az kasar peynir 😊 tabağa ek bir tatlı kaşığı kadarda şekersiz pekmez yiyecegim şuan kahvaltı yapıyorum 🌸

Eklentiler

• IMG20221124122315_01.jpg
    IMG20221124122315_01.jpg
    105,7 KB · Görüntüleme: 179
X