Oyuncu Kediler ve Onlarla İlgili Herşey

sevgili nevbahar, bendeki kedi kitaplarında arasıra yaptırabilirsiniz yazıyor ve veterinerim de aynı şeyi söylüyor. hatta burada kedilerin banyodan sonraki halleri nin resinmleri bile var....ve bu kedi kitapları amerikalı ve ingiliz veterinerlerinin ve kedi psikologlarının kitapları........................

Ben size yönelik bir şey söylemedim yanlış anlamayın.

Kendi fikrimi beyan ettim. Bademi suya sokmam çok zor damlasını gördüğü gibi kaçıyor düşünemiyorum onu suya soktuğumu:uhm:Ama ufaklık farklı sanki geçen gün evde koştururlarken biri su dolu kovaya çarpmış bütün sular cindy'in üstüne boca olmuş. Bir baktım sular süzülüyo o çok rahat. Sonra kuruttum. Belki o sevebilir suyu ama emin değilim. Kedilerini çoğu kişi banyo yaptırıyor ama dediğim gibi ben kişisel fikrimi beyan ettim lütfen yanlış anlaşılmasınbenneyaptımki

elimde bir kitap var şu anda. dr.BRUCE FOGLE. KONUSUNDA DÜNYANIN EN ÇOK SATAN YAZARI.I. ONTARİO VETERİNARY COLLAGE MEZUNU. BEDENSEL BAKIM ADLI BÖLÜMDE ŞÖYLE YAZMIŞ.ARAsıra veterineriniz sizden tam bir banyo yaptırmanızı isteyebilir...... ki benim veterinerim bunu söyledi..... diyerek başlayıp bir kedininin nasıl yıkanacağını ayrıntılarıyla anlatmış. bu arada yanlişlıkla büyük harfe basmışım. bağırdığımı sanmayın sakın...bu kitabı gerçekten kedisi olanlara öneririm ismi. kedi sahibinin el kitabı...............

Son düzenleyen: Moderatör:
benim lokum çok ilginç banyoya bayılıyor pek bir rahatlıyor. tabiiki herzaman yapmıyorum. benim kedi bir iran kedisi ve soğuk iklim kedisi. düşünün ki 56 dereceleri bulan bir iklimde yaşıyor. antalya da herhalde o yüzden pek bir rahatlıyor fıstığım.

Canım, ben de kumdan hiç memnun değilim, 9 YTL'ye almıştık, Amiral daha uygunmuş zaten, bir de onu deneyeyim, kristal kuma alışması da uzun sürmüştü... Bu arada evet, isabetli bi tahmin, son günlerde mama haricinde günde bir kez çok az ek bişiyler verdim, pişmiş tavuk, balık gibi, ondan biraz cıvık olmuş olabilir,biraz ara verim. Aşılarına da başlandı, 2 kist oldu, 7 Hazirandan itibaren biraz sık bi şekilde aşı olacakmış veterinerin dediğine göre. Canım, bir de ben veterinere sorduğumda o da banyoyu tavsiye etmemişti. Cevabın için teşekkür ederim canıma.s.a.s.a.s.

Canım daha kendini temizleyemiyordur o. Tuvaletini yaptıktan sonra hemen bak arkasına ıslak mendille temizle. Ben Badem küçükken öyle yapıyordum. Birde tüylerine yapışmasın diye arka kısımda ki uzun tüyleri kesmiştim rahat etmişti. Küçük kızımda problem şöyle yaşamadım sağolsun Badem onu temizleyip duruyorsırnaşık şeyBen hiç yıkamadım. Yıkamayıda aslında düşünmüyorum. Ticari amaçla satıldığını düşünürsek zararlı ürünlerinde rahatça satılabileceğini düşündüm ben. a.s.

Canım, sürekli arkasında dolaşmam biraz zor,kabı balkonda (balkonumuz pimapenle kapatılmış durumda, ilk geldiğinde ortalığa yaparken kumu bölüp 3 ayrı yere koyduk, oraya alıştı), kimse görmeden yapıveriyor. bi süre bi şekilde idare edicez sanırım. Canım, ben de şu an yıkamayı düşünmüyorum ama; kötü kokmaya başladı, -biraz çiş vari- bu tarz durumlar için bişiy yapıyor musun? Sadece arkasından değil, genel kokuyor, gerçi öyle rahatsız edici deği ama; bi yöntemi var mı yıkamaktan başka?a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

Canım benimkilerde inanırmısın bugüne kadar hiçbir şekilde koku olmadı tüyleride ipek gibi ikisinin. Tuvalet yaparkende pisletmiyorlar zaten kumda silikon kumlardan ya yapışmıyor biryerlerine rahatım ben koku sorunu yaşamadım yani:1no2:

Canlarım, yine ben... Benim Tedi halen tam olarak düzelemedi. Tam olarak ishal değil sanırım ama; hafiften cıvık gibi. Dün veterineri aradım, 1-2 güne düzelir dedi. Bu sabah kumunu temizlerken fark ettim, kakasının üzerinde hafiften bi kırmızı sıvı vardı sanki, belli belirsiz. Cumartesi aşı için veterinere gidicez zaten ama; karar veremedim, ya önemli bişiyse.:çok üzgünüm:

Canlarım, yine ben... Benim Tedi halen tam olarak düzelemedi. Tam olarak ishal değil sanırım ama; hafiften cıvık gibi. Dün veterineri aradım, 1-2 güne düzelir dedi. Bu sabah kumunu temizlerken fark ettim, kakasının üzerinde hafiften bi kırmızı sıvı vardı sanki, belli belirsiz. Cumartesi aşı için veterinere gidicez zaten ama; karar veremedim, ya önemli bişiyse.:çok üzgünüm:

Hafif cıvıklık çok önemli deil Badem yavruykende 3-4 gün öyle bir dönem olmuştu gerçi benim süt vermemden kaynaklanmıştı. Ama dediğiniz gibi kırmızılık gördüğünüzden eminseniz bugün hemen götürün bir bakılsın geç olmadan:teselli:

Benimkiyle seyehat mümkün değil....ağlamaktan bir hal oluyor, 150 metre bile götüremiyorum panik yapıyorum onun sesine.

Ben şu çok sıcak güney illerinden birinde büyüdüm, çocukken bahçede kedilerimiz olurdu. Bir gün, yaz mevsiminde, hava yine çok sıcakken, kedimi yıkamıştım. Yanımda bi arkadaşım da vardı. Sanırım kedim 2 aylık civarıydı, bizler 10 veya en fazla 11 yaşındaydık. O vakte kadar sıcak havada kedilerimi hep yıkamıştım, herhangi bişiy olmamıştı. Yumoşumu yıkayıp eve geçtim, 10 dk sonra geri geldiğimde kedi taş gibiydi, ölmüştü. Yıllarca bunun benim hatam olduğunu düşündüm, sonuçta benim hatam veya değil, Yumoş ölmüştü. Yıllar sonra o şahısla tekrar karşılaşmıştık, bi anda bana şöyle bişiy söyledi; 'hatırlar mısın kedini yıkamıştık ve ölmüştü? Sen içeri girince ben boğazını sıktım' dedi, üstelik bunu gülerek söyledi, inanamadım. Bi insan nasıl böyle bişiy yapar, bilemiyorum.:eek:klava: Daha çocuktu diyemicem çünkü; halen psikopat olduğunu, kocasına ve çocuğuna pek iyi davranmadığını, çocuğun daha küçücükken depresyona girdiğini duyuyorum. Üstelik bunu gülerekKötü Kazen itiraf ederken yaşı bayağı vardı. Düşünün hem yavru kedim öldü hem de onu benim öldürdüğümü düşündüm yıllarca. Tedi eve geldiğinde önce çok tedirgin oldum. Sürekli kapıları açıp kontrol ediyordum, ya kapının arasında sıkışırsa diye. Şimdi biraz daha rahatladım, sanırım Tediyle ilgili neden bu kadar hassas olduğumu anlamışsınızdır.

Çok özür dilerim ama o arkadaşınızın, insani duygularını daha çocukken kaybettiğini düşünüyorumbenneyaptımkiKeşke okumasaydım bu mesajı çok kötü oldum:1no2:Yavrunun nasıl boğazını sıkar ya of of başka bişey yazamıyorum ki elim kilitlendi:a015:

uranüs inanamıyorum. kız kedinin boğazını sıkıp öldürmüş ve yıllar sonra bunu övünerek mi anlatıyor. biliyor musun pek çok seri katilin hayatlarını okuduğumuzda ilk cinayetleri kedi ve köpek gibi hayvanları öldürmekle başlar. sonra bunla tatmin olmamaya başladıklarında iş insan iüöldürmeye kadar varır.... bence bu kadından uzak dur. o bir katil. sadece insanı öldürene katil denmez hayvan öldürene de denir. psikopat bir katil o kadın. allah onun kocasına ve çocukların yardım etsimn bir gün canı isteyiverir. onların da boğazını sıkıverir.... inanamıyorum uranüs... sanki bir cani filmi izlemiş gibi oldum yazıln da.

Evet canım, maalisef öyle. Çok uzun süredir görüşmüyorum ama; akrabam olduğu için arada bir mecburen... Zaten bi kişilik oluşumu olmadı. Hani karaktersiz dersin, zayıf ya da kötü anlamında; bunda herhangi bişiy oluşmadı.

akrabam da olsa , böyle bir insanın yüzüne bakmam.... bence sende aynı şekilde davran... vicdan azabı çekerek yaptığını anlatmıyor. çok pişmanım demiyor. bunu gayet normal olarak görüp anlatıyor... işte en korkulan katil çeşidi yanlış kavramı bu insanlar da yok...........

Çok haklısın canım, bu konuşmadan sonra 2 ya da 3 kez aynı ortamda bulunduk sadece:dilcikar:artık görmüyorum, ayrı şehirlerde yaşıyoruz...:teytey:

X