annemin adıma karar veriyor olması ve benim korkularım

Queenkingg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2017
290
380
Merhaba , bu ilk konum , adına tam anlamıyla dert diyemiyorum ama bir takım korkularım başlıyor , sizinle paylaşıp önerilerinizi almak istedim .
Ablalarım bu sene evlenicem Allah izin verirse , haziranda düğünüm olucak , evimiz ayrı olacak , nişanlım önceden gelecek hazırlığı olarak biriktirip almış , nişanlımla iki yıldır birlikteyiz ve dört aydır nişanlıyız , sorunum şu , düğünüme , alınacak eşyama , evimin dekoru değişecek yerleri vs konusunda , nişanlımla , nişanlımın ailesiyle hiç bir sorunumuz yok , örneğin mutfağın fayansları dolapları , bir kaç değişiklik daha , bahsedince onaylıyorlar sizin için daha iyi olur gönlünüzce yapın diyorlar , istediğim dekoru anlatınca almak istediğim koltuk falan olsun ettafımdaki herkes çok güzel olur diyor destekliyor resim falan gösterince çok beğeniyor , ama annem neyden bahsetsem hangi konuyu açsam zevksizsin , böyle salon mu olur , mutfagı neden değiştiriyorsunuz hiç kullanılmamış daha , yazık değilmi paranıza , o koltuk çok çirkin , o gelinlik çok çirkin , saçlarını topuz yaptır , gelınlıgın su olacak vs vs . Bunun gibi bir çok şey daha . Evet anneler her zaman kızları için en iyisini ister , ama annemin bana bu konularda bana karşı olan tavırlarının asla zevkle veya tarzla ilgili olduğunu düşünmüyorum . Acaba gideceğim için yediremiyorda o yüzden mi böyle davranıyor üzülüyor diyorum . Ama inanın üzüldüğünü hissetmiyorum . Arabayla 5 dakikalık mesafese olacak evim babamın evine . Akşam kayananamlar ile otururken konu açıldı kaynanam siz "..." ile birlikte yanlız gidersiniz kendiniz beğenin her şeyiseçerken içinizde kalmasın biz gelip aklınızı karıştırmayalım dedi , aslında nişanlımla istediğimiz bu , çünkü ikimizin zevki birbirine çok uyumlu spor klasık arası bie tarzımız var ama etrafımızda biz dışındaki herkesin ki klasik . Ben anneminde kaynanamında gönlü olsun diye yok birlikte gideriz yine de sizde bakarsınız alacaklarımıza hem tecrubelısınız belki goremedıgımız yanlısları gosterirsiniz dedim kaynanam yok siz rahat olun o gun biz kasarız sizi dedi . Annem o an , olmaz yanlızmı salıcaz queen ne anlar eşyadan evden biz seçeriz onlarda mecbur alıp oturur dedi . O an kaynanamlar var yanlıs anlasılır dıye hayır olmaz oyle sey demedım anneme . Annem o an o düşüncesine onay verdiğimi sanıp dün akşamdan bu yana baskı yapıyor evimin hayalını kuruyor , salon soyle olsun masa soyle olacak , sabah işe gitmeden once aynı konu işten gelince yıne aynı konu konuşuldu aramızda , şu an gelınlıgıme dahi o karar vermek istiyor anlayacagınız korkularım başlıyor , yarın bi gün evimin içine de karışırmı acaba neden bu boyle su soyle dıye . Ablamda evlendı asla boyle şeyler yapmadı annem hatta hiiç . Ablam her seyını yanlız secti annem hepsını cok begendı ama ben çeyizime bi bardak alıp gelsem nevresım alsm ıstersenız en ıyısı dunyadakı tek model olsun annem çirkin diyor o an bütün hevesımı yerle bir ediyor . Tartıstıgımda oldu ama artık tartısmata ıstemıyorum sakınce de konuyu actım , oyle kendını ezdıren zevksız bi şey seçemeyecek biri değilim , yaşım henüz 20 fakat bilgilerime tarzıma güveniyorum . Kusura bakmayın çok uzttım . Özetle annemle sakinde konuştum sinirlendiğimi karışılmasını istemediğimi belli ederekte ama değişen hiç bie şey yok .
Bu arada annemle zevklerimiz bambaşka benimki sade mütevazi anneminki klasik gösterişli , tepkımı gosterebılecek yolları denedım . Gelmeyın ıstemıyorum yanlız bakcam da diyemem . Belki üzülür . Bu güne kadar hiç kimse bir şeyime karışmadı o yüzden şu an bu duruma alışamıyoruö ve alışmakta istemiyorum . Ne yapmalıyım , artık hevesım kalmadı su an korkularım baslıyor yuva kurmaya evlenmeye. Normalde boyle şeyleri kaynanalar yapar burda okudugum kadarıyla , ama ben annemden alıyorum bu tepkileri , daha beş ay var ve ben stres yaşamaya başlqdım . Bunu nasıl önlerim nasıl bir yol izlemeyelim önerilerinizi bekliyorum , uzunluk için kusura bakmayın .

Annene detay verme o zaman, eşyaları seçtik diye git yanına seçtikten sonra. Benim ne seçtiğim eşyayı ne evimi düğünden 6 ay sonraya kadar annem de babam da görmedi. Farklı şehirdeydi evlendiğim evim. Annem ilk gördüğünde yüzündeki hayal kırıklığını görmen lazımdı :KK70: ama benim evi adlandıracak en son tabir yeni gelin evi :KK70: hallice bir öğrenci evi yaptık. Düğün çok hızlı oldu ve herşeyin en uygununu aldık , kimseden yardım da olmayınca ortaya bu çıktı :KK70:

Annenin maddi desteği olacak mı? Olmayacaksa nişanlımla bunu beğendik, biz oturcaz iyi niyetinle bunu yapıyorsun ama bunaltma beni diyebilirsin.

Bu evde ben oturacagim bu evi ben temizleyeceğim bu evde ben yatıp kalkacağım herşeyin icime sinmesi lazim zevkime uygun olması lazim tamam fikirlerini söyleyebilirsin ama diretme de yani Allah yardimcin olsun.

Çok da zorlarsa sen git beğen al nişanlınla.
Fikrini bile sorma yani.

Gizlice gidin alın, aldıktan sonra değiştirilmeyeceğine göre sorun kalmaz.

Bence annenin bu tavrının farkında kv ve ailesi o yüzden gelmeyelim diyorlar. Annene haber vermeden git al gel.

Alışveriş yapmak keyifli bişeydır ya sanki annen sizin adınıza kendi güzel ve hayalindeki şeyleri almak istiyor gibi. Ablama yapmadı diyorsun ama belki ablan ile zevkleri birebir ortusuyordur. Zaten ablan ona hep danışarak hareket ettiyse sen fark etmemiş olabilirsin. Senin evin içinde sen ve nişanlı oturacak ve başkalarının değil sizin zevkiniz olmalı

Kv gelemeyelim dediği halde sen neden diretiyosun ki güzelim:) tabi ki anneni almadan git yap alışverişini içine sinsin..benim bi arkadaşımın oturma grubunu kv ve görümcesi seçmiş,zevksiz takoz bişey..zavallı kız yıllardır iç geçire geçire oturuyor o koltukların üzerine..sen de yıllarca öyle yaşamak istemiyorsun annen ve eşya alışverişini yan yana getirme..

Kv gelemeyelim dediği halde sen neden diretiyosun ki güzelim:) tabi ki anneni almadan git yap alışverişini içine sinsin..benim bi arkadaşımın oturma grubunu kv ve görümcesi seçmiş,zevksiz takoz bişey..zavallı kız yıllardır iç geçire geçire oturuyor o koltukların üzerine..sen de yıllarca öyle yaşamak istemiyorsun annen ve eşya alışverişini yan yana getirme..

Bu sefer de yanlız gitmek istediğimi direk vurgularım da dışlamış hissi yaratırım diye korktum , yai kimsenin gönlü kırılsın istemedim o an

Bence annenin bu tavrının farkında kv ve ailesi o yüzden gelmeyelim diyorlar. Annene haber vermeden git al gel.

Alışveriş yapmak keyifli bişeydır ya sanki annen sizin adınıza kendi güzel ve hayalindeki şeyleri almak istiyor gibi. Ablama yapmadı diyorsun ama belki ablan ile zevkleri birebir ortusuyordur. Zaten ablan ona hep danışarak hareket ettiyse sen fark etmemiş olabilirsin. Senin evin içinde sen ve nişanlı oturacak ve başkalarının değil sizin zevkiniz olmalı

Yok annem bu tavrı sergilemeden önce de bu tarz yaklaşırdı kaynanamlar ,
Ablamla zevklerimiz çok yakın o da ben gibi daha modern tarza yatkın , konyada yaşıyorum ankaradan yapılacak ev alışverisi o yüzdençıkıp gidipte aldım geldim diyemem onu da sorun ederse annem hiç şaşmam

Ğ
Annene detay verme o zaman, eşyaları seçtik diye git yanına seçtikten sonra. Benim ne seçtiğim eşyayı ne evimi düğünden 6 ay sonraya kadar annem de babam da görmedi. Farklı şehirdeydi evlendiğim evim. Annem ilk gördüğünde yüzündeki hayal kırıklığını görmen lazımdı :KK70: ama benim evi adlandıracak en son tabir yeni gelin evi :KK70: hallice bir öğrenci evi yaptık. Düğün çok hızlı oldu ve herşeyin en uygununu aldık , kimseden yardım da olmayınca ortaya bu çıktı :KK70:

Annenin maddi desteği olacak mı? Olmayacaksa nişanlımla bunu beğendik, biz oturcaz iyi niyetinle bunu yapıyorsun ama bunaltma beni diyebilirsin.

Yok nişanlım ile ikimizin kazancıyla olacak her şey , bu soruyu sormanız iyi oldu bir daha konu açıldığında bunu vurgularım :halay:

Bi evlilik yaşayıp ayrıldım yıllarrrr oldu.ozamanlar düğünüme yakın benim annemde bana çok ters kötü davranmıştı çok kırmıştı beni nedendir bilmem.oysa çok düşkündür bana.evlenmemizi yediremiyorlar nedir :KK64:

Al annem..ablamda bunu yapmamıştı..Ablana birşeyler yapmak için uğraşması kar,bana kurban gelecek olay oldu..Annemin gelinen altınları satılmış,bana yapmak isteyince sen aç gözlü dün oldum..

Hiç de üzülmez evlendiğin için..Annenin diğer davranışlarını gözden geçir,hep insanlara yaranmak ister.sanki madalya takıyorlar,kızını asagilayinca,kızı onca insana hizmet edince mutlu olur..Çok güzel kız yetiştirmiş Sun diyecekler..

Fedakar ol der,inanır yaparsın.o evladı için en ufak bir şeyi yapmaz..

Söylersin, çıkamadıkları nin içinden biri çıkardın istersin,hep insanlar haklıdır..Eşim şöyle dersin dövüyor mu sövüyor mu der..

Bi ramazan gecesi darp raporunla taksiyle kapısında bulursun kendini,konu komşu duyacak sessiz ol der.sahurunu yapar uyur..

Maddi gücün olsa da iki kuzunun tek başına buyutemezsin.son çıkmaz sesinle "destek ol az büyüyünce ye kadar "dersin..Sessizlik..

Yani elalem ne der diye yaşar durur..Ve sen gün gelir anneni hayatından cikarirsin..Demez ki ben sana haksızlık ettim..İnsanlara ağlar evladım kapımı açmıyor..

Özetle,. Gözünü dört aç.evlenince hep karşı tarafa haklı,onların her davranış i doğru olacak!!

Annen ,bence senin evleni istemiyor bozukluk yaratmaya ugrasiyor ,
Haber verme kafana eseni yap ,
Senin dugunun insallah ki hayirlisi olacak ,hevesini al

Biri benim annemi tarif etmiş:)
Kesinlikle herseyin en iyisini o bilir en harikasindan o anlar.
annem dikeceği seylerde(yeteneklidir epey,herseyi kendi diker) 'cicek istemiyorum,sakin cıcekli yapma' diyen kizina 'karisma bana,zaten zevkin değisir(5ay sonra evlenecek) , bu ciceksiz olmaz, sen ne anlarsin' demis bir insan:)
Sonuc olarak ablam hicbirseyine karistirtmadi,herseyini sevgilisiyle secti. Dikte edilen baskilara da boyun eğmedi.
Annem alindi mi?
Evet
Kirildi mi?
Cokca
Sinirlendi mi?
Dügününe gelmem bile dedi :)
Ama zamanla hepsi unutuldu. Herkes oldukca mutlu...
Sonuc olarak iki seceneginiz var
Ya o alinmasin bu darilmasin diye feragat edeceksiniz ve sonunda itiraz ettiginiz ilk seyde kötü siz olacaksiniz
Ya da kesin bir dille isinize kimseyi karistirmayacak ,kötü siz olacaksiniz

X