Annem bana çok kızdı , haklı mı ?

Çocuğunuza anneniz bakıyor, yemeğinizi yapıyor, evinizi topluyor
Yani evlisiniz ama hala onun küçük kızı olarak yaşamaya devam ediyorsunuz
Annenizde bu abartı ilişkiyi iyice içinden çıkılmaz hale getiriyor
Çözümsüz, ilginç bir ilişki

Allahim ya insan çıldırır anne özür dilerim de bidaha cocuguma bakma sen de bıktım de anneanne gibi bakamiyormusun de

işlemi ilgileneceksin yoksa annenin abuk sabuk aramalarınamı konsentra olacaksın ben olsam teli kapatır sesini işimi yaparım, dengesiz anneniz kusura bakmada hiiiç uğraşamam

Bende cok zor begenen bırıyım
ama 3 aydır bulamadıysanız bence tarzınızı degıstırın ya da markaların daha kucuk semtlerdekı dukkanlarına gıdın beden bulamıyorsanız
Teşekkür ederim canım, Calzedonia dan buldum, yupppppiiiiiiii

işlemi ilgileneceksin yoksa annenin abuk sabuk aramalarınamı konsentra olacaksın ben olsam teli kapatır sesini işimi yaparım, dengesiz anneniz kusura bakmada hiiiç uğraşamam
niye bu kadar öfke kusarak yazarsınız anlamam bende annenin yaptığını onaylamıyorum ama dengesiz demek çok ayıp üstelik sen uğraşmıyosun yanii ne bu sinir.

" DENGESİZ " hiiic ama hiiic bir anneye kullanılacak kelime değil. Hele ki başkasının annesine. Şahsen ne olursa olsun anneme böyle bir şeyi dedittirmem kimseye.

Tüm yorumlari okumadim bu yüzden benim gibi düsünen var mi bilmiyorum. Annenize hakli ya da size haklisiniz demeyecegim cünkü konu böyle birsey degil.
Siz neredeyse caninizin parcasini ona emanet ediyorsunuz, kadin yemekti cocuktu bunlari yapiyor. Hayatinizin tam icinde. Buna bu kadar müsaade eden de sizsiniz. Ise gidiyorsunuz anneniz cocukta büyük kolaylik. Benim yardim edenim olmadigi icin ehliyet kursuna bile gidemiyorum. Yani bu yaptiginiz baya bir ters geldi bana. Anneniz cok da aramis olabilir ama onun yaptigi onca fedakarligi da düsünüp ona göre bir tepki verilmeliydi.
Acikcasi sahsi fikrim cok simarikca buldum tavrinizi. Kadin simdi de aramiyorum demis darilmis. Daha da gitmeyin kadinin üzerine. Hayatinizin icinde ki karisiyor. Dedigim gibi ya bakici bulun ya da annenizi idare edin. Hayatini size feda etmis gözüküyor. Onun icin üzüldüm aslinda. Birak kizin calisan kocaman bir kadin olmus ne yemegini düsün ne camasirini. Senin bu yasta görevin degil ki zaten bunlar. Anneniz tamamen size baglanmis. Bunun nu raddeye gelmesin de sizin de payiniz büyük.

Her aradığında açmak zorunda mısın?
Benim annemde çok arar. Mesela üç gün üst üste belli bi saatte konuşalım o saati alışkanlık yapıp sürekli aynı saatte aramak ister. Kıyamıyorum bazen sıkılıyor biliyorum ondan arıyor ama iş yerinde sürekli evet anne öyledir anne demek hoş olmuyor.
Sonuç olarak ben bazen açmıyorum, meşgule veriyorum, birazdan Arıcam deyip teee akşam falan arıyorum. Gerçi sen beni unuttun deyip bazen kızıp bazen gülüyor bana ama inan her dakka elde telefon olmaz. Alıştı artık.

Acıkcası bende hep rahatsız oldum zor durumda kaldıgım oldu ama cok fedakarlar ıste napsın oda kımı arasın canı sıkılıyor, benım yemegım benım cocugum onun ıcın cabalıyor dıye hep açtım ama bu kadar aramamasıda hıc hosuma gıtmıyor.

Sabah aradım yıne acmadı tabı
Cute, annenle son durum nedir? Annelerin çoğu böyle, uzakta yaşadığımdan hergün düzenli olarak aramaya gayret ederim, yokluğumu çok hissetmesin, yanındaymışım gibi konuşup sohbet etsin diye ama benim annemde kendiyle ilgili anlatacaklarını anlattıktan sonra konu komşu, o öyle demiş, şu böyle yapmış mevzularına bir girer 1 saatten önce telefonu kapatamam:-)
Bazen aynı şeyleri dinlediğimde oluyor, hadi kadıncağızın gönlü olsun diye dinliyorum ama tabii 3 gün aynı konuları üst üste dinleyince 4. gün aramak gelmiyor içimden, bir gün aramayınca da kıyamet kopuyor, yani anlayacağın anneleri birazda biz bu hale getiriyoruz, arasın aramasına ama işyerindeyken acil bir durum olmadıkça aramamasını kırmadan uygun bir dille anlatmaya çalış, sık sık telefon görüşmesi yaptığım için göze batıyorum de.
Allah hepsine sağlıklı uzun ömür versin başımızdan eksik etmesin, anadır işte insan yine de vicdan yapıyor.

Son düzenleme:
Günaydınlar,

Evliyim, cocugum var annemle aynı mahallede oturuyoruz.
Sabahları ben evden cıkmadan babam veya annem bize geliyorlar , cocuk evde olduğu için. Daha önce bir konum vardı çok iyi bir aileye sahibim, çok fedakarlar , bizde elde olmayan başımıza gelen olayların dışında evlat olarak onları üzmemeye özen gösteriyoruz aslında .

Annemle ortlama olarak günde iş saatleri içinde 20 kere telefonlaşırıyoruz. Ben maximum 3 kere arıyorum onu.
Sabah mesaim başlar başlamaz telefonla beni aramaya başlıyor neler soruyor, eğer yemeğim yoksa yemek yapıyor misal taze fasulye yapayım mı yap diyorum, biraz konusuyoruz naptın nettın bazen fırcalıyor
(burası neden dagnık su camasırları utule artık , işte makıne temızmı neden degıl gibi) sonr kapatıyor ve genellikle 1-2 dk içinde tekrar arıyor içine ne koyayım , suyu cokmu olsun az mı olsun

Daha sonra fix olarak Ege yemek yemiyor al bişey söyle ona , şunu giymiyor, oyuncaklarını dagıtıyor toplamıyor gibi şikayetlerde bulunuyor.Ya da ege yine şunu kırdı , topla duvara vuruyor filan.

Bütün gün böyle geciyor, uyardım. Dedimki bak bu kadar arama anne sorun olacak diyorum , önemli konularda ara ya da sen caldır ben ararım senı dıyorum evet bazen caldırıyor 3 dk'da 6 kere caldırıyor . Mecbur tenhaya cekılıp arıyorum .

Açık ofiste calısıyorum yönetim katı ben sürekli topukluyorum konuşurken veya mecburen acıyorum sadece dinliyorum hı hı -hııı hmmm tamam gibi seyler soylıyebılıyorum o ıse karsıdan sen benı gecıstırıyorsun diye kızıyor.

Aksamlarıda 5 kere fılan daha arıyor, yemek olmusmu? Ege bugun yaramazlık yaptı, bazen komsularını anlatıyor buarada bunu gun ıcındede yapıyor fılancanın bılmem nesı olmus banane yahu .

Sonunda ama iş cıgrından cıktı . Gecen hafta carsamba sabahı aksam ege sızde kalsın bızde kocamla alısverıse cıkıcaz donmemız gec olur sonrada oruclu oldukları ıcın sabah gelmemelerı adına sızde kalsın dedım , tamam dedı kalsın dedı kı oda cogu zama bu aksam yatarken getırın mıgrenım tutuyor dıyor ama genellıkle goturmuyoruz.Hem alıssın ıstemıyorum hemde cocuk gıtmek ıstemıyor.

Beni alısverısteyken 3-5 kere aramıs duymamısım normalde kocamdan arar ama aramamıs , eve donunce 22:30 gıbı gordum aramaları hemen aradım gerı. Dedim yeni geldik bide, vay efendim onu diyen benmiymişim ben o cocugu (kocam olur)bu saate kadar gezdıırıyormusum(kı oruclu olan benım) ıste hep alısverıs yapıyormuşum bi tatile gidecekmişim bilmem neymiş neyse acayıp kızdım aradıgım seyı bulamamıstım bıde onu soylesem kım bılır ne olacaktı :110:

Neyse öyle yattık uyuduk biz, sabahına 8 de aradı beni henüz yerime bile cıkamamıstım , senın bıkının yokmu ? ne bu her sene her sene yok ya gecen sene begenmedıgım ıcın almamıstım ama bu sene alıcam , x(kocam) begenmıyor aratıp duruyor benı dedım ıste varmıs bıkınım aynı seyı gıyeymısım ben neden para harcıyormusum bılmem neymıs boyle bır suru sey saydı saydı en sonunda bende ona sanane ya , sanane dedim . Bu kadar karışmasana zorla kendine laf söyletiyorsun ya deidm kızıstık kapadık telefonu.

Akşama kadar çeşitli konularda aramalar devam etti, aksam babamın ısyerı benım evımınde altı aynı zamanda . Oturuyorlardı oyle konustuk yengemle bulamadım bıkını fılan begenemedık dıye , annemde heh dedı bıde almadın mı ? ay dedım anne ya dun aksam aradın bu sabah yemedın ıcmedın sabah sabah aradın nıye karısıyorsun bu kadar sanane yanı dedım hem dedım ben ısteyım bunu yuzyuzede soyleyebılırdın o sırada babamda yengemde anneme tepkı gosterdı ıste bızıde cok arıyor gıbılerınden .

Bundan sonra ıste annem telefonlarını acmıyor, arıyorum arıyorum yok . Elbette yuzyuze gorusuyoruz ıftar yaptı gıttım yardım ettım ama trıp atmıyor bana fakat ne arıyor nede acıyor. sadece Egeyı aratıyor ege bana ananesını sıkayet edıyor kapatıyor.

Cuma aksamı onlardaydık , sabah dr gıdecektım kadındogum(rahım agzında yara), cildiye(sedefmiyim) göz (kontrol) neyse dedıkı ege burada kalsın alma sabah erken kaldıracaksın baya ısrar ettı sen gıt gel alırsın dedımkı bı yere gıtmem lazım(sıkarsa bıkını alcam de) olsun dedı ben evdeyım neyse sabah gıttım bu işlerimi 10'da bitirdim 12 gibi annemı yenı cıkmıs gıbı hastaneden aradım 1-2 saate gelıcem dedım kapadım. Sonra bı sınırlendım neden sormuyorsun ne oldu ne dedıler dıye dedım nıye aramadın dedım aramaamı ıstemıyorsun ya bı daha asla aramam gorursun sen dedı ben o sırada bır alısverıs merkezının ıcındeyım sınırlerım bozuldu aglamaya basladım , ben sana aramamı dıyorum ama acıklamada yapmak ıstemedım cunku o arama dedın aramamı ıstemıyorsun anlattın ya dıye soylenınce hanı soylesemde bısı fark etmicekti onun için anlam ifade etmicekti, bende sustum.

Neyse artık 1 hafta doldu durum hala aynı , benımde bı adım atmam laızm bellıkı .
bırde tatıle gıdıcez bayramda buradada yokuz boyle gıtmek ıstemıyorum kendımı bosluga dusmus gıbı sevgılımden ayrılmıs gıbı hıssedıyorum. Sızce annem haklımı?
Haklisin arkadasim anlattiklarin dogrultusunda anneniz cok fazla size mudahale eder konumda olmus isyerimde okadar cok telefon gorismesi yapilmasi goze batabilir olumsuz sonuclar digurabilir isiniz zorAlllah kolaylik versin nasil olsa kusluk yok yuzyuzeyken gorusuyormussunuz birakin aramasin boyke devam edin

Bayramda tatile gittik geldik
Tatile gitmeden evvel o gunu annemde gecırdım , annem tatılde pek aramadı ozur dılemedım herhangı bır konusma yapmadım pek pas vermedıgı ıcın
yıne aynı gunde 1-2 kere arıyor bende bu duruma alıstım
en azından artık aradıgımda acıyor telefonları

Çocuğunuza bir bakıcı tutun. Anneniz bile olsa bu kadar yüz göz olmamalısınız. Hatta daha açık konuşayım, anneniz torun bakmaya da pek hevesli değil gibi. Ayrıca günde 20 defa aranmak ne demek, uyarı alırsınız patronlarınızdan.

X