Anksiyete-panik atak semptomları ve önemsiz rahatsızlıklar

Ben bundan 4 sene once selectra kullandım
Birden enerji geldi bana ıstahım kesıldı
Bu sayede karatay dıyetı yaptım
Spor yaptım hergun 1.5 ayda 12 kılo verdım cok ıyı hıssettım

2 sene once doktora bu ılac bana iyi geldı birdaha ondan ıceyım dedım
Aman Allahım içmez olaydım
Mıdeme taş oturmus gıbı midem patlıcak kalbıme vuruyor kalbımde patlıcak gıbı
Su bile ıcemedım oyle bır sıskınlık ,sadece o olsa tamam ama benım kalbım carpıntıdan ve mıdemın kalbıme baskı yapmasından okadar zor zamanlar gecırdımkı
Sadece yarım haslanmıs patates yedım
Bır yudum su ıcsem ıkı kılo yemıs gıbıydım
Herdakk acıle gıttım buscopan yapıyorlarmıs ıgne serum oyle bıraz düzelıyor gelıyordum
Sabah aksam acil kardıyolojı gastrolojı heryerı gezdım yok bısey bulamadıl

O ıkı yıldır sürdü bende
Hem şişkinlik buna baglı carpıntı
Hergün uyuyorum gece bıkac saat sonra midem fokurduyor ekşimiş ama nasıl kalbım parcalancak
Uykudan sıcrıyorum o ekşimeyle
Uzun ugraslar sonucu endoskopı oldum oda ayrı bır hıkaye kesınlıkle olamıyordum korkuyordum

Bıseyde pek cıkmadı
Sonra her gece uyanmaya basladım yataktan sıçrıyordum
Elimi atıp kusmaya başladım
sonra ben her yemekten sonra kusmaya basladım yoksa kotu oluyordum
Bısey yemesem bıle elımı atıp kusuyordum sadece acı su cıkıyordu
Ondan sonra uyuyabılıyordum
Gavıskon rennı pasıflora ıcmedıgım sey kalmadı
Hıcbırı bunu gecırmedı
Gece kalkıp o eksı suyu kusmazsam tekrar uyuyamıyordum
Gozum kapanıyor uykum var ama o kalbıme baskı yapıyordu
Aslında mıdemde bısey yok o eksılık kalbıme vuruyordu patlıcak gıbı oluyordum

Allaha şukur sımdı baska bır ılaca basladım
Onu kullandım kullanalı o gectı
Ama yıne sıkıntılarım gecmedı
Devamlı bu sıkıntılar evrim gecırıyor degısıyor ama gecmıyor
Şu an kullandığınız ilacın adı nedir?çok kararsızım esmaxı kullanıp kullanmamak da

Dün mesela aklımdan çıkarmaya çalıştıkça çarpıntıma odaklandım odaklanınca da midemde tuhaf gıcık bir hisle kendi kendime yine çarpıntıya neden oluyorum. Etrafımdakilere de çaktırmamaya çalışıyorum ama gerçekten çok zor
Allah hepimize şifa versin.yaşamayan anlayamaz bizi.

Evet çok doğru söylüyorsunuz insanlar nelerle uğraşıyor diyorum kendine gel ama yaşayınca yine başlıyor korku panik.bir de panik atak hastası bir sürü tanıdığım var onların 15 dak 30 dak sürüp geçip gidiyormuş ben gün boyu savaşıyorum.
Yıllar once yasardım
Bıkac gece once yaşadım
Bırden kalbım sıcak bastı yanıyor ve gogus arama dogru baskı
Tamda kalp krızı bahsettıklerı
Bır anda yogunlaştı oyle sıcaklık bastıkı kalbımı
O an bır fenalasma bır kendını kaybetme sankı o an ölüyorum gercekten

Normalde agrı gırer kalbe bıcak saplanır gıbı olur sol koluma agrı uyuşma gırer tamam onlar kalp krızı degıl
Kalp agrımaz der doktorlar

Bu benı yerle bır ettı o an ölüyorum başka acıklaması yok banyoya kostum bi yandan yüzüme su carpıyorum bi yandan kostum kimliğimi arıyorum
Acıke gıdıcem yok en son kımlıgı bıraktım cunku orda kalıcam bellı
Soguk suyun altına gırdım nolur Allahım olmasın gecsın dıye nasıl bagırıyorum
Suyun altında yüzümede çarpa carpa
Kostum o an kolonyada arıyorum sıratıma kolonyauıda bocaladım
Sırılsıklam bıde oyle dısarı cıkar kosardım acile daha gecmeseydı
Savaştan cıkmıs gıbıyım bır anda gectı nasıl şükür ettim
Gercekten onu yaşamak cok korkunc
15 sene ıcınde bunu cok yasadım Allah kımseye yasatmasın cok zor

Gercekten cevremızede cok zor ama bunları yasamak ıstemezdım nerde hata yapıyroum anlamıylrum
Neden bunları yasıyoruz

O ıkı yıldır sürdü bende
Hem şişkinlik buna baglı carpıntı
Hergün uyuyorum gece bıkac saat sonra midem fokurduyor ekşimiş ama nasıl kalbım parcalancak
Uykudan sıcrıyorum o ekşimeyle
Uzun ugraslar sonucu endoskopı oldum oda ayrı bır hıkaye kesınlıkle olamıyordum korkuyordum

Bıseyde pek cıkmadı
Sonra her gece uyanmaya basladım yataktan sıçrıyordum
Elimi atıp kusmaya başladım
sonra ben her yemekten sonra kusmaya basladım yoksa kotu oluyordum
Bısey yemesem bıle elımı atıp kusuyordum sadece acı su cıkıyordu
Ondan sonra uyuyabılıyordum
Gavıskon rennı pasıflora ıcmedıgım sey kalmadı
Hıcbırı bunu gecırmedı
Gece kalkıp o eksı suyu kusmazsam tekrar uyuyamıyordum
Gozum kapanıyor uykum var ama o kalbıme baskı yapıyordu
Aslında mıdemde bısey yok o eksılık kalbıme vuruyordu patlıcak gıbı oluyordum

Allaha şukur sımdı baska bır ılaca basladım
Onu kullandım kullanalı o gectı
Ama yıne sıkıntılarım gecmedı
Devamlı bu sıkıntılar evrim gecırıyor degısıyor ama gecmıyor
Evet bence de evrim geçiriyor. Kullandığınız ilaç antidepresan mı

Şu an kullandığınız ilacın adı nedir?çok kararsızım esmaxı kullanıp kullanmamak da
Şuan prozac verdı bende ılaclara karsı korkuda vardı o ılacı kullanınca olanlardan sonra
Depresyon ve devamlı hayattan kopmus olmak enerjım olmaması , tahammulsuz olmam vs
Artık dibe battım kullanmam gerek dedım gıttım
20 gun oldu esım sakınlestın herseye bagırıyordun bı duruldun desede
Ben ıyı hıssetmıyorum hep aglamaklı hep yorgun hep huzursuz
Bırtek mıde sorunum azaldı
Bıkacgun sonra kontrolum var korkuyorum yukseltır yada degısırse napıcam dıye
Yorumları okumustum prozac gulme hapı derlermıs nedensız sacma sapan gulermıssın mutlu edermıs
Hıcbırı olmadı ama en azından kılo aldırmıyor dıyorum
Cunku bazısı ıstahını cok acıyor

Bende de buna benzer rahatsızlıklar oldu bundan 6 sene önce. Psikolojik olarak çok kötü olduğum bir dönemde. Büyük bir travma yaşadım. Sonrasında panik atak ve anksiyete başladı. İlaç kullanamadım. Citoles vermişti doktor. Çok daha kötü kalp çarpıntısı ve nefes darlığı yaşadım. Şimdi tekrarlıyor gibi ve ne yapacağımı bilmiyorum. Kendimi çenemi yüzümü vücudumu kasmaktan ve düşüncelerden kurtulamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Size iyi gelen ilaçlar hangileriydi?
Vitaminlerimi düzenli kullanmaya başlayınca eski halimden çok daha iyiyim yatak döşek yattığım dönemler oldu.yazın sürekli dışardaydım insanlarla birlikte olmak iyi geliyordu.şu an kışın gelmesiyle sanırım yine kötü bi dönemdeyim.antidepresan kullanmadım ama ilk zamanlar buspon diye bi ilaç kullanmıştım iyi gelmişti bana fakat uzun süreli kullanılmayacağı için bıraktım.

Şuan prozac verdı bende ılaclara karsı korkuda vardı o ılacı kullanınca olanlardan sonra
Depresyon ve devamlı hayattan kopmus olmak enerjım olmaması , tahammulsuz olmam vs
Artık dibe battım kullanmam gerek dedım gıttım
20 gun oldu esım sakınlestın herseye bagırıyordun bı duruldun desede
Ben ıyı hıssetmıyorum hep aglamaklı hep yorgun hep huzursuz
Bırtek mıde sorunum azaldı
Bıkacgun sonra kontrolum var korkuyorum yukseltır yada degısırse napıcam dıye
Yorumları okumustum prozac gulme hapı derlermıs nedensız sacma sapan gulermıssın mutlu edermıs
Hıcbırı olmadı ama en azından kılo aldırmıyor dıyorum
Cunku bazısı ıstahını cok acıyor

Belki de daha tam etkisini göstermemiştir ilaç 20 gün olmuş.ben de bi cesaretlenip kullansam rahatlarım belki.

Belki de daha tam etkisini göstermemiştir ilaç 20 gün olmuş.ben de bi cesaretlenip kullansam rahatlarım belki.
Ben antidepresana karşı tepkiliyim biraz. Çünkü bu sorunu çözen bi yöntem yok kendimizden başka. Kendimizde bu noktada çaresiz kalıyoruz. İlaçlar geçici çözüm. Ömür boyuda ilaç kullanmak istemiyorum zaten bi noktada bağımlılık oluşturacak ve etki etmeyecek o zamanda faydasından çok zararı olacak

Sizdemi kullanmaya korkuyorsunuz
Eşimin dedigine gore ıyı geldı sana dıyor ama
Ben kotu hıssedıyorum
Dün aksam 10 da yattım mesela sabah 10 da kalktım
12 saat
11 gıbı kahvaltı yaptım öglen 1 gıbı yıne elım ayagım bosaldı uykusuz gıbı uykum geldı yıne ıkı saat uyudum
Bu Aksam 11 gıbı uymustum sımdı uyandım burda bı bakınayım dedım .
Yanı enerjım fılan yok 15 saat uyusamda uykumu alamıyorum
Mutsuzum
Hala dıscıye gıdemıyorum

Bende beklıyorum ınsallah hepsı gecer 20 gun oldu aynen bakalım gıdınce ne diyecek

Yıllar once yasardım
Bıkac gece once yaşadım
Bırden kalbım sıcak bastı yanıyor ve gogus arama dogru baskı
Tamda kalp krızı bahsettıklerı
Bır anda yogunlaştı oyle sıcaklık bastıkı kalbımı
O an bır fenalasma bır kendını kaybetme sankı o an ölüyorum gercekten

Normalde agrı gırer kalbe bıcak saplanır gıbı olur sol koluma agrı uyuşma gırer tamam onlar kalp krızı degıl
Kalp agrımaz der doktorlar

Bu benı yerle bır ettı o an ölüyorum başka acıklaması yok banyoya kostum bi yandan yüzüme su carpıyorum bi yandan kostum kimliğimi arıyorum
Acıke gıdıcem yok en son kımlıgı bıraktım cunku orda kalıcam bellı
Soguk suyun altına gırdım nolur Allahım olmasın gecsın dıye nasıl bagırıyorum
Suyun altında yüzümede çarpa carpa
Kostum o an kolonyada arıyorum sıratıma kolonyauıda bocaladım
Sırılsıklam bıde oyle dısarı cıkar kosardım acile daha gecmeseydı
Savaştan cıkmıs gıbıyım bır anda gectı nasıl şükür ettim
Gercekten onu yaşamak cok korkunc
15 sene ıcınde bunu cok yasadım Allah kımseye yasatmasın cok zor

Gercekten cevremızede cok zor ama bunları yasamak ıstemezdım nerde hata yapıyroum anlamıylrum
Neden bunları yasıyoruz
Mükemmeliyetçi ve küçükken korumacı ailesi olan insanlar bu durumu daha çok yaşarmış.hakikaten tanıştığım anksiyeteli insanların çoğu böyleydi.tabi travmalar da önemli.ben teyzemi 3 yıl önce kalp krizinden kaybettim ve sürekli kendimi kıyaslıyorum.kesin damarlarım tıkalı kesin kalp de bişey var bi türlü gitmiyor bu düşünceler.

Ben antidepresana karşı tepkiliyim biraz. Çünkü bu sorunu çözen bi yöntem yok kendimizden başka. Kendimizde bu noktada çaresiz kalıyoruz. İlaçlar geçici çözüm. Ömür boyuda ilaç kullanmak istemiyorum zaten bi noktada bağımlılık oluşturacak ve etki etmeyecek o zamanda faydasından çok zararı olacak
Çok doğru ilaç geçici bir de başladıktan sonra bırakma aşaması da sıkıntı.ama öyle anlar geliyor ki yeter artık iç kurtul rahatla diyorum kendime.

Bende oyleydım ama artık kullanmam gerektıgının farkına vardım cok sınırlı cok tahammulsuzdum
Mıdemdekı sorunlar vs gıdıyorum bıseyde cıkmıyor
Öncekı ay bırden gogsumde bır anda kocaman sıslık cıktı cok korktum
Feryat fıgan ağla ağla doktor doktor gezdım
Kanserım dıye beynımden vurulmusa döndüm
Agla zırla gunlerım gecmedı

Sonra ıdrar yolu enf ıcın ıkılez antıbıyotık kullandım
Bagırsaklar zarar gordu galıba
Kan geldı
Bu hıc ıyı olmadı doktor hemen kolonoskopı ıstedı
Kotu hastalıktan korktu yıne
Ben kullandıgım ılaclardan desemde onlar kabul etmıyorlar
Tabı kolonoskopı yaptıramam yaptırmadım
Oda oyle gectı gıttı
Artık vucudumda boyle hastalıklar cıkıyor kafayı yıyordum

Kendımle basa cıkamıcam bır ılac kullanıl sakınlesmelıyım dedım son care gıttım
Sımdı kullanıyorum bakalım

Sizdemi kullanmaya korkuyorsunuz
Eşimin dedigine gore ıyı geldı sana dıyor ama
Ben kotu hıssedıyorum
Dün aksam 10 da yattım mesela sabah 10 da kalktım
12 saat
11 gıbı kahvaltı yaptım öglen 1 gıbı yıne elım ayagım bosaldı uykusuz gıbı uykum geldı yıne ıkı saat uyudum
Bu Aksam 11 gıbı uymustum sımdı uyandım burda bı bakınayım dedım .
Yanı enerjım fılan yok 15 saat uyusamda uykumu alamıyorum
Mutsuzum
Hala dıscıye gıdemıyorum

Bende beklıyorum ınsallah hepsı gecer 20 gun oldu aynen bakalım gıdınce ne diyecek
Sizin korkular bende de var. Benimde gözümde bozukluk var çizdirmek istiyorum ama orda fenalık geçiririm diye korkuyorum. Bu arada ben yaklaşık bir senedir ağrı kesici bile içmiyorum ilaç içmekten korkuyorum

Mükemmeliyetçi ve küçükken korumacı ailesi olan insanlar bu durumu daha çok yaşarmış.hakikaten tanıştığım anksiyeteli insanların çoğu böyleydi.tabi travmalar da önemli.ben teyzemi 3 yıl önce kalp krizinden kaybettim ve sürekli kendimi kıyaslıyorum.kesin damarlarım tıkalı kesin kalp de bişey var bi türlü gitmiyor bu düşünceler.
Evet babam oyle hala oyle
38 yasındayım evlenmeden once doktora markete hıcbıyere tek gıtmedım
O once sıramı alır elıne kaydımızı alır yaptırır gelır bızı tam saatımızde gotururdu
unıversıtede okumadım hep mukemmel ısterdı
Bu yasıma geldım hala bızı oyle dusunurkı bızde onu
Esımde tam tersı rahattır zaten evlendım ıkı ay ıcınde panık atak kırızı yasadım o oldu 15 senedır o gun bugundur hastayım
Ne evlendıgımı anladım ne ıkı cocuk dogurdum onlardan bısey anladım
acıller hastaneler . Herkes bıktı bende bıktım ama yapacak bısey yok

Ama dedıgınız cok dogru gercekten babam bızı fanusun ıcınde buyuttu cok mukemmelıyetcı hersey olması gerektıgı gıbı olmalı
Onun dedıgı olmalı be herzaman dogru olmalı
Hala onunla savasırım ve esımın bukadar umursamazlıgıda benı şok etmişti alışık degıldım

Sizin korkular bende de var. Benimde gözümde bozukluk var çizdirmek istiyorum ama orda fenalık geçiririm diye korkuyorum. Bu arada ben yaklaşık bir senedir ağrı kesici bile içmiyorum ilaç içmekten korkuyorum
Kızkardesım aslında daha naıf olandı ama ben hasta oldum
O maşallah diyeyim burun estetıgı ne bıleyım mıdeye balon taktırma botox fılan herseyı yaptırıyor
Ben dişçide igne yaptıramıyorum
Her gıttıgım doktor onlarca ılac verıyor hepsı evde duruyor
Antıbıyotık verılınce ıcıyorum
15 yıldır agrı kesıcı sadece parol ıcerım
Başka bısey kesınlıkle ıcemem

X