Panik atakla yaşamak zorunda değilsiniz. İşte öneriler!

slm bendede var 4 yıldır çekiyorum son bir haftadır berbat durumdayım iştah gitti bi,şe yersem kusacam sanıyorum sırf bu ruhsuz gibi olma durumu yüzünden dr ilaç verdi başlayamıyorum şaşırdım napacağımı bebeğim var işe gidiyorum telkinlerde işe yaramıyo sizce napmalıyım ilaç bir süe kullansammı beni en çok bulantı çarpıntı bitiriyo
obulantıları çarpıntıları çok iyi bilririm aynısını bende yaşadım allah yardımcın olsun ilaca başlayamazsın bebeğin var kaç aylık 6.aydan sonra ilaç yazıyorlar die biliyorum ama doktora görünmelisin

eskisi kadar takmıyorum ama gün geçtikçe daha az takar olacağım kendimi bu konuda eğitiyorum takma olan sana oluyor hastalansan sen hasta olacaksın diyorum.
aynen canım kimse senden değerli değil herkes eşit herkes etten kemiktenherkesin kimseye söylemediği dertleri var böle düşünürsen inan bana çok rahatlarsın

Kızlar ilaç kullanırken de atak yaşayan var mı merak ettım . kac mg.kullanıyorsunuz ve kullanırken atak gecırdıgınız oldumu?
elbette oluyor olmaz olurmu ilaçlar panikatağı bitirmiyor hastalığı yenmiyor ne yazııki sadece gizliyor yada semptomları hafifletiyor yada atakların arasını baya açıyor..

Melek hanım kesinlikle ilca kullanmayın ben şimdiki aklım olsa biraz daha olumlu düşüncelerle kendimi oyalardım diyorum ama ne yazık ki hayatımızdaki olumsuz ve üzücü olaylara karşı bazen insan güçsüz oluyor hemen kanatlarımız kırılıyor o zaman da panik atak kapımızı çalıyor şimdiki zamanın hastalığı diyorum eskilerde böyle şeyler olsa da atlatıyorlarmış hem bakın çocuğunuz varmış iş hayatınız da var bence çevrenize enerjinizi verin gülümsemeyi eksik etmeyin yüzünüzden ben 6 ay kullandım hapı ya inanır mısınız cümle kuramaz olmuştum sanki beynim sıfırlanmış kelimeleri unutuyordum ya buraya ne gelecekti demeye başlamıştım bence asla kullanmayın biraz zorluk çekersiniz birkaç ay sonra bakarsınız ki geçiyor.ben atanamadığım için de panik atağa yakalandım vücudum yorgundu uykusuzdum annem 2 kez ameliyat oldu bacaklarından şuan tam iyileşmiş değil ona da üzülüyorum ama elden gelen bir şey yok kardeşim ünv kazandı ona sevindik ama ben o kadar okudum emeğimin karşılığını alamadım babamızı 9 yıl önce kaybettik insan bunları düşününce psikolojisi bozuluyor siz eşinize çocuğunuza işinize akrabalarınıza sarılın onlarla vakit geçirmekten keyif alın..

obulantıları çarpıntıları çok iyi bilririm aynısını bende yaşadım allah yardımcın olsun ilaca başlayamazsın bebeğin var kaç aylık 6.aydan sonra ilaç yazıyorlar die biliyorum ama doktora görünmelisin
yaa oğlum iki yaşında emzirmeyi bıraktım zaten ama sürekli peşinde olmam gereken dönem ilaç içersem sersem gibi olurum diye korkuyorum hoş şimdide pek ayık sayılmam şuan içimde bulunduğum durumu sizden başka kimse anlayamaz çevredeki insanlar özellikle işyerinde deli yada hastalık hastasıymışım gibi bakıyorya bu çok can sıkıcı

Melek hanım kesinlikle ilca kullanmayın ben şimdiki aklım olsa biraz daha olumlu düşüncelerle kendimi oyalardım diyorum ama ne yazık ki hayatımızdaki olumsuz ve üzücü olaylara karşı bazen insan güçsüz oluyor hemen kanatlarımız kırılıyor o zaman da panik atak kapımızı çalıyor şimdiki zamanın hastalığı diyorum eskilerde böyle şeyler olsa da atlatıyorlarmış hem bakın çocuğunuz varmış iş hayatınız da var bence çevrenize enerjinizi verin gülümsemeyi eksik etmeyin yüzünüzden ben 6 ay kullandım hapı ya inanır mısınız cümle kuramaz olmuştum sanki beynim sıfırlanmış kelimeleri unutuyordum ya buraya ne gelecekti demeye başlamıştım bence asla kullanmayın biraz zorluk çekersiniz birkaç ay sonra bakarsınız ki geçiyor.ben atanamadığım için de panik atağa yakalandım vücudum yorgundu uykusuzdum annem 2 kez ameliyat oldu bacaklarından şuan tam iyileşmiş değil ona da üzülüyorum ama elden gelen bir şey yok kardeşim ünv kazandı ona sevindik ama ben o kadar okudum emeğimin karşılığını alamadım babamızı 9 yıl önce kaybettik insan bunları düşününce psikolojisi bozuluyor siz eşinize çocuğunuza işinize akrabalarınıza sarılın onlarla vakit geçirmekten keyif alın.
Melek hanım kesinlikle ilca kullanmayın ben şimdiki aklım olsa biraz daha olumlu düşüncelerle kendimi oyalardım diyorum ama ne yazık ki hayatımızdaki olumsuz ve üzücü olaylara karşı bazen insan güçsüz oluyor hemen kanatlarımız kırılıyor o zaman da panik atak kapımızı çalıyor şimdiki zamanın hastalığı diyorum eskilerde böyle şeyler olsa da atlatıyorlarmış hem bakın çocuğunuz varmış iş hayatınız da var bence çevrenize enerjinizi verin gülümsemeyi eksik etmeyin yüzünüzden ben 6 ay kullandım hapı ya inanır mısınız cümle kuramaz olmuştum sanki beynim sıfırlanmış kelimeleri unutuyordum ya buraya ne gelecekti demeye başlamıştım bence asla kullanmayın biraz zorluk çekersiniz birkaç ay sonra bakarsınız ki geçiyor.ben atanamadığım için de panik atağa yakalandım vücudum yorgundu uykusuzdum annem 2 kez ameliyat oldu bacaklarından şuan tam iyileşmiş değil ona da üzülüyorum ama elden gelen bir şey yok kardeşim ünv kazandı ona sevindik ama ben o kadar okudum emeğimin karşılığını alamadım babamızı 9 yıl önce kaybettik insan bunları düşününce psikolojisi bozuluyor siz eşinize çocuğunuza işinize akrabalarınıza sarılın onlarla vakit geçirmekten keyif alın..
çok haklısınız ama nedense bir türlü başka şeylere konsantre olamıyorum sanki daha önce yaşamamış gbiiyim korkuyorum ağlıyorum sanki herkes bunaldı benden diye düşünmeye başladım ama dediklerinize uymaya çalışıcam inş kurutluruz bu hastalıktan Allah bizlere şifa versin tez zamanda

yaa oğlum iki yaşında emzirmeyi bıraktım zaten ama sürekli peşinde olmam gereken dönem ilaç içersem sersem gibi olurum diye korkuyorum hoş şimdide pek ayık sayılmam şuan içimde bulunduğum durumu sizden başka kimse anlayamaz çevredeki insanlar özellikle işyerinde deli yada hastalık hastasıymışım gibi bakıyorya bu çok can sıkıcı
Millet anlamaz benim arkadaşlarımda anlamıyordu hiç anlamadılar da bazen eşim bile şaşırıyor neden böyle oluyor diye ama anca seni ben beni sen anlarım bence biraz kendini rahatlatmaya çalış hem bir anne olarak sen güçlü olmaya bak bence git gide kendini güçlü hissetmeye çalış annelerimizi hep güçlü görmek isteriz aklıan gelen kötü şeyleri düşünme en büyük doktorluğu biz kendimize yaparız en büyük kötülüğü de kendimiz yaparız . Olumlu şeyler düşün elindekileri olumly şeyleri düşün ve bu halsizlik git gide gidecek de melek arkadaşım ben kendi kendimi tedavi etmeye çalıştım kendi kendimle konuşuyordum bazen işe yaramıyordu ama çoğu zaman yaradı ve şimdi senede birkaç kez atak gelirse geliyor o da kendimi çok strese soktuğum ve üzdüğümde oluyor.

tşkler kızlar valla toparlanacam başka yolu yok ozaman bekardık daha kolaydı şimdi biraz zor ama yenecem öncekini nasıl yendiysem buda bitecek Allahın izniyle

Kesinlikle kendimizi kendimiz tedavi edeceğiz moral bozmamak mora l bozanlardan uzak durmak lazım eşimin ablası benim moralimi bozup duruyordu atanamazsın işte nasibinde yok kabul et hep aynı şeyleri konuşup duruyorsun dedi baktım hep kalbimi kırıp duruyor beni sinirlendirenleri artık eskisi gibi aramıyorum en iyisi bu..

Kızlar ilaç kullanırken de atak yaşayan var mı merak ettım . kac mg.kullanıyorsunuz ve kullanırken atak gecırdıgınız oldumu?
Ilac kullanirken atak gecirme noktasina gelmistim. Simdi ilac kullanmiyorum gene geliyorum. Sanirim kullandigim ilac bana gore degildi. Eger sana yeterli gelen bir ilacsa bence atak gecirmezsin.

Ilac yerine iyi bir doktordan terapi tavsiye ederim arkadasim.ilacla uyusuyosun sadece ve iyilestim derkeb hoopppp baska bir zaman tekrar atak. TErapiyle ise hastaligi en zararsiz hale getiriyosun ve mucadeleyi öğreniyorsun.

daha önce terapi gordum ama bu sefer bıraz sıkıntılar ust uste geldi yorgunluk çocuk derken toparlamaya zorlanıtırum telkinle atagı engellesem bile hep bir mutsuzluk bıkkınlık hali var bu geçmiyor
Ilac yerine iyi bir doktordan terapi tavsiye ederim arkadasim.ilacla uyusuyosun sadece ve iyilestim derkeb hoopppp baska bir zaman tekrar atak. TErapiyle ise hastaligi en zararsiz hale getiriyosun ve mucadeleyi öğreniyorsun.

Kesinlikle kendimizi kendimiz tedavi edeceğiz moral bozmamak mora l bozanlardan uzak durmak lazım eşimin ablası benim moralimi bozup duruyordu atanamazsın işte nasibinde yok kabul et hep aynı şeyleri konuşup duruyorsun dedi baktım hep kalbimi kırıp duruyor beni sinirlendirenleri artık eskisi gibi aramıyorum en iyisi bu..
ondan bırtanede bende var atagımın başlanasında onunda etkisi var beraber çalışıyoruz ortagız ama kendini patronum zannediyor ve herzeye karışıyordu son zamanlarda tavrımı koydum ama ben strese girdim bikere

Çok yüz verince insanın başına çıkıyorlar ben de akrabayız artık diye eşimin ablası diye birkaç kez sustum yeni gelindim bir de çok çenem açılmasın dedim hemen de anam ne kötü gelinmiş derlerdi ama baktım ki oo her seferinde bir laf ebeliği en sonunda seninle konuşmuyprum sana anlatmıyorum dedim bana kalsa gireceğim sınavları bile anlatmam size dedim ama ne yazıkki her şeyden haberiniz oluyor dedim sustu hata yaptığının farjkına vardı milletin içinde güya beni küçük düşürecek ne de olsa atanamıyorum ya... ASLA EKSİK DUA ETMEK İSTEMİYORUM RABBİM HAYIRLI EKMEK KAPISI AÇSIN ATANAMAYAN ARKADAŞLARIMA DA EN KISA ZAMANDA BEN DE İŞ SAHİBİ OLURUM UMARIM dua edin her şey dua üzerine sen de tavrını koyduysan stres olursun ama çok olma önce kendi mutluluğun huzurun insanlar karşısındakini mutsuz edince mutlu olmaya başlamış ben onu anladım sen eşin ve çocuğunla yaşadığın anın keyfini kaçırma giden hep herkesin kendi hayatından kendimize bunu anlatmak kolay olmuyor ama anlatmamız da lazım bence biraz zaman geçince melek burda daha iyiyim diye yazdığını da okuruz diye düşünüyorum ben de kendimi motive etmekteyim . Önce can sağlığı huzur ve mutluluk elbette iyi insan olmak sonra insanın istekleri bitmez dosta düşmana karşı hayırlısıyla bir atansam diyorum ah ah diyorum :KK70: o zaman millet çatlayacak ben de oh be diyeceğim sonra da ben de bebek istiyorum ALLAH hayırlısı ile sağlıklı sıhhatli bir şekilde nasip eder inş.. amin dünyada istek bitmez. insanoğlunun.

Ilac kullanirken atak gecirme noktasina gelmistim. Simdi ilac kullanmiyorum gene geliyorum. Sanirim kullandigim ilac bana gore degildi. Eger sana yeterli gelen bir ilacsa bence atak gecirmezsin.

Ben ılacı bırakma asamasındayım cevremden duydugumda yuksek de kullanan var dusuk de kullanan var ben 10 mg.kullanıyordum 1 aydır da 5 mg ye dusurdum kullandıgım muddet boyunca hıc atak gecırmedım.su hastalıgı bır atlatayıım walla buralara methıyeler duzecem.hepimize yarasın dıye :)

Ben ılacı bırakma asamasındayım cevremden duydugumda yuksek de kullanan var dusuk de kullanan var ben 10 mg.kullanıyordum 1 aydır da 5 mg ye dusurdum kullandıgım muddet boyunca hıc atak gecırmedım.su hastalıgı bır atlatayıım walla buralara methıyeler duzecem.hepimize yarasın dıye :)
canım az önce dıger topikte de yazdım sana. evet ılkınde cıpralex kullanmıstım ve muthiş ıyı gelmişti. hic atak gecirme noktasına gelmedım. sonrasında ki lustral hiçbir işe yaramadı dersem yeridir. sanırım cipralex bana goreydi. ama işte keşke ılacla tam ıyıleşme saglansa ne de guzel olurdu. sonrasında o kadar ıyıyım ıyıleştım dememe ragmen 8-9 ay sonra tekrar atak geçirdim. ah canım keşke bu hastalık atlatılabılecek bsey olsa. keşke buna ınansam.keske bırıde ben tamamen atlattım dese. seneler geçse ve bı daha tekrar etmese. ama sanmıyorum. bununla yaşamayı ögrenmek ve sıkıntıları en aza ındırmek lazım bunu bıle basarsak buyuk basarı.

ah ah 4yuldır bende hiç atak geçirmemiştim yorgunluk iş ev çocuk saglıksız beslenme sonucu birden ortaya çıktı streste ayrı tabi gamsız insan olsak keşke rahat ve neşe daçan insanlara imreniyorum

o zaman bence panik atak gecirip tamamen iyilesen var mı dıye bır konu acıldı mı hıc bu sıtede bır arastırayım.umutsuz olmayalım kızlar bakın benım esım sosyal fobı hastalıgı gecırdı ve Allaha sukur cok cok ıyı durumda eskısıne göre daha da fazla acıldı hatta normalden fazla sosyal :) biraz fazla acıldı.

ben 1 yıl kullandım 8 ay bıraktım sonra yıne basladı hastalık şimdi 1 yıl daha kullandım. ama hastalıgının ne oldugunu bıldıgımden mı nedır ılk gecırdıgım atak gıbı olmadı hıcbırı. hafıften korku huzursuzluk kalbınde bır bosluk hıssı ıc sıkıntısı aglama ıstegı ellerın uyusması delırmekten dusuncelerını kontrol edememekten korkma. hepsını aynı anda degılde hafıf halde her belırtıyı farklı zamanlarda yasadıgım oldu.

X