Panik atak ve anksiyete hakkında

cranberry84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008
19
0
Merhaba Meltem hnm öncelikle bizlerin sorunlarına ışık tuttuğunuz için ayrıca tsk etmek istiyorum..
Sorunum şu ben 2008 yılında cok sevdıgım oglumu dunyayay getirdim ve oglum dunyaya gelene kadar hiç bir psikolojik sıkıntı yaşamadım,yasım 26 dogum yaptıgım hastanede amliyat esnasında yarı baygın yarı suurum acık oldugundan ve cokda emın ellerde bu dogumu gerceklesıtemedıgımde yogun bakım odasında bır fenalık olustu ve hemsırelerın benı daha cok panıkletmesı ıle bır panık atak gecırdım,tabi o zaman ne oldugunu anlayamamıstım eve dondugumde tekrarlamay basladı ve 40 gunun sonunda ıyıce kotulestım sureklı kendımı dınlıyordum nihaytinde bir dra gittik panik atak teshısı kondu ılac verdi içtim ve kendı ıstegımle kullandım faydasını gordum gormedım dıyemem ama duzenlı bır takibe gitmedim esımın tutumu yuzunden 1 sene hıc ılac ıcmedım ama bu sure zarfında panık atak gecırmedım arastırıdıgm kadarıyle anksiyete yasadım hep bır ozguven sorunu gibi algılıyorum bunu su ankı durumumu belırteyım duzenlı bır hayatım var oglum buyudu ısımıe gıdıyorum esımle aılemle aman aman bır problemım yok her aılede oldugu kadar ama mesela gun ıcınde cok sık anksiyete yasıyorum nedenlerını tespit edebılıyorum ama gecmıyor kalp carpıntısı vs olumsuz dusunceler...Aslına bakarsanız cok mutluyum ama bır turlu tam olarak toparlanamıyorum gecenlerde evde sıddetlı bır panık nobetı gecırdım ve yıne basa dondum yanı bunun beynın bır oyunu oldugunuvs bılıyorum ama manı lamıyorum en mutlu oldugu bır anda tekrarlıyor bu meret hastalık ; yasadıgım tam olarak su ,bırdenbır fenalık geliyor nefes alamıcak gıbı oluyorum tıtreme kalp carpıntısı o anda olecegımı dusunuyorum sanırım bırılerınden yardım almak zrounda hıssedıyorum ama yardımda almıyorum tek basıma atlatıyorum ama oglumla ozellıkle evde yalnız kaldıgımda oluyor ssebebınıbı turlu anlayamıyorum dıyeceksınız neden bır dra gıtmıyorsunuz bunuda bılmıorum dra gıtmek ıcın zaman bıle yaratamıyorum bu kosusturma ıcersınde herkes bırseyın yok dıyor cunku esımde dahil keza ben napabilirim bir yol gosterin Meltem Hnm kusura bakmayın biraz uzun oldu

Cranberry, durumunuzun, şikayetlerinizin son derece farkındasınız gördüğüm kadarıyla. Bu çok önemli. Elbette ki yapmanız gereken net. Bir uzmana başvurmalısınız. Kendi başınıza bunu aşabilir misiniz? Deneyin elbette. Bu konuda kararı siz vereceksiniz. Nefes ve gevşeme egzersizlerini uygulayın. Netice alamazsanız, mutlak bir uzmana başvurun.

Cranberry, durumunuzun, şikayetlerinizin son derece farkındasınız gördüğüm kadarıyla. Bu çok önemli. Elbette ki yapmanız gereken net. Bir uzmana başvurmalısınız. Kendi başınıza bunu aşabilir misiniz? Deneyin elbette. Bu konuda kararı siz vereceksiniz. Nefes ve gevşeme egzersizlerini uygulayın. Netice alamazsanız, mutlak bir uzmana başvurun.
Sn meltem hnm mesajınız ıcın cok tsk ederim benim için onemliydi.O kadar farkındayımki yakında doktor olacagım sanırım bu gıdısle :) Yani soyle hissettiklerimin vucudumda olanların cok farkındayım neden oldugu konusundada fıkırlerım net fakat bir yerde beynim kendı kendıne karar alıyor ve bu olayı yasıyorum,ilerlemeden de gıtmek ıstıyorum cunku bır kac kere tek basıma oldugu ıcın baktım pek evde durmak ıstemıyorum gibime gelıyor yalnızken oglumla dısarı atıyorum kendımı gezıyorum yanı oyle boyle ustesınden gelebılıyorum hayatımı aksatmasına asla ızın vermıyorum bu hastalıgın ınsallah basaracagım bir gun ama bu yasadıgım anlık yogun bır kaygı nöbeti sanırım
Bursada onerebılecegınız bır dr arkadasınız varmı acaba bu bılgıyede paylasırsanız cok sevınecegım
Calısmalarınız ıcın tsk ederim,yaptıgınz iş takdire şayan .. saygılarımla

Sevgili Cranberry, bu kararınız zaten sıkıntınızı aşmanız için en önemli adım. Bir uzmana başvurmak sorunuzun çözümünü de beraberinde getirecektir.
Ama maalesef size önerebileceğim bir tanıdığım yok Bursa!da. Bu konuda da en sağlıklı bilgiye Türk Psikologlar Derneği'nden ulaşabilirsiniz.

X