Amh düşük

Hiç bekleme ve yumurta dondurmak için harekete geç. Bende 13 cm çikolata kisti var 2 ayda amh değerm 2 den 1.44 e düştü. Doktor bana 6 ayda bir kontrol ettirsen yeter demişti onlara kalsa hiç bakmayacaktım ama o kadar hızlı düşmüştü ki. Bende bekarım ve 25 yaşındayım. Kistüm için ameliyat önermiyorlar yumurta sayımı düşüreceği için. Aynı zamanda kist durduğu yerde de yumurtalarımı eritiyor. Bu yüzden yumurta dondurmayı düşünüyorum. Haftaya tüp bebek doktoruna gideceğim bakalım ne diyecek buraya da yazarım

Teşekkür ederim bilmiyorum kafam çok karışık aslında maliyetide yüksek tabi simdide adet olabilmek için civanpercemi içiyorum hani biraz etkisini gördüm sonra bırakmıştım geri baslicam içmeye olamayan varsa civanpercemi otunu öneririm

Teşekkür ederim bilmiyorum kafam çok karışık aslında maliyetide yüksek tabi simdide adet olabilmek için civanpercemi içiyorum hani biraz etkisini gördüm sonra bırakmıştım geri baslicam içmeye olamayan varsa civanpercemi otunu öneririm
Merhaba cnm. Yukarıda yazılanlara katılıyorum. Ben 29 yaşında evlendim. 6 ay sonra hormon testinde amh 1.5 dediler ona rağmen 10 yumurta bile görünmüyordu neyse eşimde sıkıntı vardı onun tedavisi 6 ay sürdü . Tekrar horman testi ölçtüm . 1 çıktı. Doktor bana birin altına girerse sıkıntı dedi. Üç aşılama tutmadı neyse tüp bebeğe yöneldim ve sadece 2 yumurtam çıkmıştı . İkiside döllendi. Amh 0.60 a düşmüştü . Doktorum havuz yöntemi yapalım dedi . Yine topladım deprem zamanına denk geldi ve onda da beş taneden iki tane döllendi. Buna da şükür dedik. İlk transfer tuttu kalbi durdu ikinci transfer tutmadı bile .amh0.39 düştü Neyse tekrar başlayalım dedik üç yumurta çıktı ve hiçbiri döllenmedi. Şuan kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye . Belki eskiden bilseydim hemen toplardım. Hem daha kaliteli olurdu. Şuan yaşım 32 .
Öyle doktorlara bakma sen. İleride çocuk sahibi olmak istiyorsan şuan harekete geçmen gerekecek. Tüp bebek süreci maddi manevi çok zor. Evleneceğim kişiye nasıl söylenilir diyorsun .biz evlenirken bilebilir miydk hayır. Kaderdir bilinmez ama önlemini alman lazım. Kızlar çok güzel yazmışlar gerçekten yaşayan bilir

Canım sen devlet hastsanesine gitsen orda da yaparlar diye düşünüyorum. Devlet hastanesinde ne kadara yapıyorlar bilmiyorum ben de haftaya gidip öğrenicem ama sende bekleme hemen harekete geç. Ben daha gitmedim ama iyi bir hocadan tavsiye aldım. İstanbuldaysan kartal lütfi kırdar şehir hastanesinde semra kayataş eser tüp bebek konusunda uzmanmış. Kistim için onkolojik jinekoloji hocasına gidiyordum o yumurta sayımın düştüğünü görünce danışmam için tavsiye etti.

Bitki çayıyla olacak iş değil.

Teşekkür ederim kafam çok karışık aslında bide ilerde tup bebek de olmazsa soru işareti oluştu kafamda ne yapacağımı bilmiyorum yumurta dondurma işlemi kesin sonuç veriyormu acaba merak ediyorum
Merhaba. Öncelikle yakın zamanda evlilik ve çocuk planınız yoksa yumurtlarınızı dondurmanız sizin için çok iyi olacaktır. Kesin sonuç odaklı yaklaşmayın , sonuçta tüp bebekte de kesin tutacak diye bir şey yok. Ama şanslısınız ki işin başında öğrenmişsiniz,bence bu şansınızı kullanın derim. Biz buradaki bayanlar sizden yaşça büyük olduğumuz için ve tecrübelerimizi dayanarak konuşuyoruz. Amh maalesef her yıl düşme eğiliminde,ve bununla beraber yumurta kalitesi de azalmakta özellikle 30 yaştan sonra.daha çok gençsiniz hem yumurtanız çıkar hem de yumurtalarınızın kalitesi güzeldir 🌸

22 yaşındayım bekarım amh değerim 0.06 çıktı sizce yumurtalarimi dondurmalimiyim yada ilerde tup bebekmi aynı durumda olan varsa yardımcı olabilirmi
Kesinlikle dondur derim ben 32 yaşındayım amh 0,03 - 0,01 civarı yani neredeyse tükenmek üzere. Evlenince en azından doldurup transfer ettirebilirim zaten şimdi bile belki havuz sistemi ile toplama yaparlar maddi gücün yeterse muhakkak toplat cnm yasin çok genç

Kesinlikle dondur derim ben 32 yaşındayım amh 0,03 - 0,01 civarı yani neredeyse tükenmek üzere. Evlenince en azından doldurup transfer ettirebilirim zaten şimdi bile belki havuz sistemi ile toplama yaparlar maddi gücün yeterse muhakkak toplat cnm yasin çok genç
Teşekkür ederim çok haklısınız birkac yeri araştırdım maliyeti beni biraz aştı bilmiyorum şuanda bide benim canımın sıkıldığı nokta adet olamıyorum hani ki bu amh dusuklugu adet olmamama etki etmiyormuş aslında

Teşekkür ederim çok haklısınız birkac yeri araştırdım maliyeti beni biraz aştı bilmiyorum şuanda bide benim canımın sıkıldığı nokta adet olamıyorum hani ki bu amh dusuklugu adet olmamama etki etmiyormuş aslında
Evet o yüzden dedim bir an evvel dondurmanız iyi olur çünkü erken menapoz durumu söz konusu olduğu için adetle de alakasi var bende olamadim sizle ayni durumdayim 34 gun oldu adet olamadim geçen seneden beri düzen bozuldu benim ha menapoza girdim girecem diye korkuyorum tüp bebek deneyeceğiz ama maddiyat ötürü şu ab deneyemiyoruz bi kaç ay sonra başlayacağız Allah yardımcımız olsun Inşallah. Devlet yapıyor mu bilmiyorum ama bi araştırın belki daha uygun olur çünkü gerçekten çok yüksek miktarlar çıkıyor

Evet o yüzden dedim bir an evvel dondurmanız iyi olur çünkü erken menapoz durumu söz konusu olduğu için adetle de alakasi var bende olamadim sizle ayni durumdayim 34 gun oldu adet olamadim geçen seneden beri düzen bozuldu benim ha menapoza girdim girecem diye korkuyorum tüp bebek deneyeceğiz ama maddiyat ötürü şu ab deneyemiyoruz bi kaç ay sonra başlayacağız Allah yardımcımız olsun Inşallah. Devlet yapıyor mu bilmiyorum ama bi araştırın belki daha uygun olur çünkü gerçekten çok yüksek miktarlar çıkıyor
Evet öyle bende menopoza girdim diye çok korkmuştum ama fsh 4 çıktı biraz rahatladım hani yüksek olunca menopoz belirtisi oluyormuş Rabbim Kimsenin kucağını boş birakmasin inşallah 🤲

Evet öyle bende menopoza girdim diye çok korkmuştum ama fsh 4 çıktı biraz rahatladım hani yüksek olunca menopoz belirtisi oluyormuş Rabbim Kimsenin kucağını boş birakmasin inşallah 🤲
Adet gecikmesi mi olmuştu sizde bende de var ama bana poliskistik demişlerdi amh o yüzden baktirmadim neydi belirtisi

Aslında Ben adet olamıyorum diye gitmistim yaklaşık 1 senedir sadece leke şeklinde oluyordum ve halada öyle ve gittimde amh 0.6 dediler ama o adete etki etmez dediler ve adet olamam içinde doğum kontrol hapi verdiler ama oda ise yaramiyot

Aslında Ben adet olamıyorum diye gitmistim yaklaşık 1 senedir sadece leke şeklinde oluyordum ve halada öyle ve gittimde amh 0.6 dediler ama o adete etki etmez dediler ve adet olamam içinde doğum kontrol hapi verdiler ama oda ise yaramiyot
Anladım teşekkür ederim hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin

benim de amh düşük ama fsh da yüksek benim malesef bende 42 gün oldu adet olamadim ama benim erken menapoz durumum var çok korkuyorum menapoza girdim diye tüp bebeğe başlamayı düşünüyorduk.

Yine de şöyle bişey duydum 1 sene boyunca hiç adet görememe durumunda menapoz kabul ediliyormuş bilginiz olsun.

benim de amh düşük ama fsh da yüksek benim malesef bende 42 gün oldu adet olamadim ama benim erken menapoz durumum var çok korkuyorum menapoza girdim diye tüp bebeğe başlamayı düşünüyorduk.

Yine de şöyle bişey duydum 1 sene boyunca hiç adet görememe durumunda menapoz kabul ediliyormuş bilginiz olsun.
siz kac yaşındasınız ben 22 yaşındayım ama fsh 4.69aslinda gittim doktor hani menopoz durumu olabilir dedi ama sonradan hani bu test sonucu değilsin dedi

siz kac yaşındasınız ben 22 yaşındayım ama fsh 4.69aslinda gittim doktor hani menopoz durumu olabilir dedi ama sonradan hani bu test sonucu değilsin dedi
Ben 32 yaşındayım sizin yaşınız çok genç. Gerçi menapoz için benimde çok genc ama sizin bu fsh ile menapoz olmaz diye biliyorum ama şöyle yüksekliği kadar düşüklüğü de sıkıntı diye duydum

yumurta dondurmayı düşünebilirsiniz bence evlilik yakın değilse

X