Amh düşük

GlFD

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2024
26
3
22
22 yaşındayım bekarım amh değerim 0.06 çıktı sizce yumurtalarimi dondurmalimiyim yada ilerde tup bebekmi aynı durumda olan varsa yardımcı olabilirmi

22 yaşındayım bekarım amh değerim 0.06 çıktı sizce yumurtalarimi dondurmalimiyim yada ilerde tup bebekmi aynı durumda olan varsa yardımcı olabilirmi
İmkanınız varsa dondurun çünkü yaşınız daha çok küçük en azından yumurtalarınız da kaliteli olur kafanız rahatlar. ilerleyen zamanlarda kalite de düşüyor amh de düşük olunca tüp bebekle bile zor bebek sahibi olunuyor yada olunamıyor.
Erken farketmiş olmanız size çok büyük avantaj bence bu durumda kesinlikle dondurun.

İmkanınız varsa dondurun çünkü yaşınız daha çok küçük en azından yumurtalarınız da kaliteli olur kafanız rahatlar. ilerleyen zamanlarda kalite de düşüyor amh de düşük olunca tüp bebekle bile zor bebek sahibi olunuyor yada olunamıyor.
Erken farketmiş olmanız size çok büyük avantaj bence bu durumda kesinlikle dondurun
Erken farketmiş olmanız size çok büyük avantaj bence bu durumda kesinlikle dondurun.

Baya dusuk cikmis. Bence de dondurun yasiniz daha cok genc.

Merhaba kesinlikle dondurun bence. İmkanınız varsa birkaç kez dondurabilirsiniz hatta, yaşla beraber amh epey düşüyor kafanız rahat olur.

Teşekkür ederim kafam çok karışık aslında bide ilerde tup bebek de olmazsa soru işareti oluştu kafamda ne yapacağımı bilmiyorum yumurta dondurma işlemi kesin sonuç veriyormu acaba merak ediyorum

Teşekkür ederim kafam çok karışık aslında bide ilerde tup bebek de olmazsa soru işareti oluştu kafamda ne yapacağımı bilmiyorum yumurta dondurma işlemi kesin sonuç veriyormu acaba merak ediyorum
Maalesef hiç bir şeyin kesin çözümü olmuyor. Yani amh yüksek sağlıklı insanların bile çocukları olmayabiliyor.
Sizin ki tedbirli davranmak olur. Ve şansınızı arttırmak olur. Ki kesinlikle yumurta olayında kalite daha önemli bişey sayıdan ziyade. Siz en azından kaliteli olanları dondurmuş olabilirsiniz. Dediği gibi arkadaşında bi kaç sefer toplama yapmanız da daha iyi olavilir
Oluşan yumurta sayısına göre onları da saklamak bi maliyet hani gücünüzün yettiği sayı kadarını toplatın bence

Maalesef hiç bir şeyin kesin çözümü olmuyor. Yani amh yüksek sağlıklı insanların bile çocukları olmayabiliyor.
Sizin ki tedbirli davranmak olur. Ve şansınızı arttırmak olur. Ki kesinlikle yumurta olayında kalite daha önemli bişey sayıdan ziyade. Siz en azından kaliteli olanları dondurmuş olabilirsiniz. Dediği gibi arkadaşında bi kaç sefer toplama yapmanız da daha iyi olavilir
Oluşan yumurta sayısına göre onları da saklamak bi maliyet hani gücünüzün yettiği sayı kadarını toplatın bence

Aslında ben evlendiğim zmana direk tup bebek yaparım diye düşünmüştüm şuan çok zor Bi durumun içerisindeyim hayatımda şuan konuştuğum kimse yok ve olursa böyle birsey nasıl denir bilmiyorum yumurta dondurma islemi Allah herkesin yardımcısı olsun RABBIM KIMSENİN KUCAGINI BOS BIRAKMASİN

Aslında ben evlendiğim zmana direk tup bebek yaparım diye düşünmüştüm şuan çok zor Bi durumun içerisindeyim hayatımda şuan konuştuğum kimse yok ve olursa böyle birsey nasıl denir bilmiyorum yumurta dondurma islemi Allah herkesin yardımcısı olsun RABBIM KIMSENİN KUCAGINI BOS BIRAKMASİN
Diyelim 32 yasinda evlendin o zamana hic yumurtan kalmadi. En azindan suan mudahale sansin var. Erken farketmen cok iyi olmus.

Tüp bebek yapılması için yumurtanızın olması gerekiyor, yumurta sayısı çok önemli. 7-8 sene sonra evlenseniz belki de çok daha az yumurtanız olacak, veya hiç olmayacak bilimsel olarak yumurta sayısı her yıl azalıyor çünkü. Ama erkenden teşhis edilmesi çok iyi olmuş, birkaç kez yumurta dondurursanız şansınız epey yükselir yaşınızdan dolayı. Bir de bu işler belli olmuyor, benim epey yumurtam var ama yine de sebepsiz infertilite nedeniyle tüp bebek tedavisi görüyorum. Doktorum eninde sonunda gebe kalacağımı söylüyor her seferinde, yumurta sayısı önemli yani ama her şeye hazırlıklı olmak lazım. Dondurursanız kafanız rahat olur sonradan keşke demezsiniz ❤️

Çok teşekkür ederim bilgilendirme yaptınız için ama benim cekindim nokta böyle birseyi ben söyleyemem ilerideki hayatıma girecek kişiye bide ben kayseri acibadem tup bebek doktorunu takip ediyorum hani hiç yumurtası olmayan kişiye bile havuz yontemi ile hamile bırakmıştı ama bilmiyorum işte dediniz gibi keşke demekte istemiyorum biraz buradaki yorumları okuyarak gönlümü rahatlatmaya çalışıyorum anca güzel yorumlarda görüyorum bazen

Çok teşekkür ederim bilgilendirme yaptınız için ama benim cekindim nokta böyle birseyi ben söyleyemem ilerideki hayatıma girecek kişiye bide ben kayseri acibadem tup bebek doktorunu takip ediyorum hani hiç yumurtası olmayan kişiye bile havuz yontemi ile hamile bırakmıştı ama bilmiyorum işte dediniz gibi keşke demekte istemiyorum biraz buradaki yorumları okuyarak gönlümü rahatlatmaya çalışıyorum anca güzel yorumlarda görüyorum bazen
Açıkçası bu tarz bi konu bi doktorun reklamlarına bakarak karar verilecek bişey değil. Mantıklı olanı düşünmek gerek yani o doktorların bakmayın öyle şeyler paylaştığına 10 hastadan belki
1-2 tanesi ile başarı elde etse bile süper bişeymşş gibi gösterebilir.
Ayrıca bu bir hastalık da değil tam tersi ilerde karşınıza çıkacak insana açık açık söyleyip
Böyle bir durum vardı ve ben önlemimi
Aldım gerisi
Allahın takdiri demek çok daha mantıklı belki karşınızdaki
İnsanda da sorun olacak bilemezsiniz. siz şimdi önlemini almazsanız ilerde keşke diyebilirsiniz. İşin içinde olduğumuz için bu zorlukları biliyoruz ve size ona göre bi öneri de bulunuyoruz ve yaşınız da çok genç olduğu için ön görmenizi
Sağlamaya çalışıyoruz ama tabi karar sizin. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Size şöyle söyleyeyim ben 27 yaşındayken tedaviye başladım ve 36 yumurtam toplandı ama yine de gebe kalamadım. Mükemmel hasta grubuna giriyoruz neredeyse ama ihtimal %50’yi geçemiyor tüp bebekte. Hiç yumurtası olmayan bir kadının tüp bebekle bile hamile kalma ihtimali çok çok çok düşük, sizin gördükleriniz mucize öyle söyleyeyim. Süreci yaşamadığınız için bilmemeniz çok doğal tabi. Bu arada evleneceğiniz kişiye bu kadar önemli bir konuyu söyleyememek enteresan, her şeyi konuşamayacağım biriyle nasıl bir ömür geçirirdim bilemedim açıkçası. Karar sizin, sevgiler.

Bu arada bahsettiğiniz doktorun bir de Google yorumlarını incelemenizi tavsiye ederim.

Açıkçası bu tarz bi konu bi doktorun reklamlarına bakarak karar verilecek bişey değil. Mantıklı olanı düşünmek gerek yani o doktorların bakmayın öyle şeyler paylaştığına 10 hastadan belki
1-2 tanesi ile başarı elde etse bile süper bişeymşş gibi gösterebilir.
Ayrıca bu bir hastalık da değil tam tersi ilerde karşınıza çıkacak insana açık açık söyleyip
Böyle bir durum vardı ve ben önlemimi
Aldım gerisi
Allahın takdiri demek çok daha mantıklı belki karşınızdaki
İnsanda da sorun olacak bilemezsiniz. siz şimdi önlemini almazsanız ilerde keşke diyebilirsiniz. İşin içinde olduğumuz için bu zorlukları biliyoruz ve size ona göre bi öneri de bulunuyoruz ve yaşınız da çok genç olduğu için ön görmenizi
Sağlamaya çalışıyoruz ama tabi karar sizin. Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Canım naçizane fikrim kesinlikle yumurtalarını dondur 22 yaş için diplerdesin menopoza ramak kalmış maalesef Amh öyle bir lanet ki 3 ay sonra 0,1 de olabilirsin. İleride evlen veya evlenme her türlü yumurtaların hazırda olsun. Oldu ki evlendin ve bu yumurtalarına ihtiyaç kalmadan hamile kaldın kaybın olmaz. Ama evlendiğinde hamile kalamazsan ve amh şuankinden kat be kat düşükse keşke diyeceksin. Durumunu çok ciddiye al bilinçli birine benziyorsun bu yaşında bunları düşünmen bile güzel. Şanssız kısımdasın lütfen ciddiye al. 45 yaşında 1,5 Amh olanlar var sen daha 22 yaşındasın

Teşekkür ederim cvp verdiğiniz için bide ben hiç qdet olamıyorum ama amh düsuk olup regl olan gördüm burda hani anlamıyorum acaba başka Bi kötü sonucum olabilirmi FSH güzel aslında ondan korkmuştum ama

Teşekkür ederim cvp verdiğiniz için bide ben hiç qdet olamıyorum ama amh düsuk olup regl olan gördüm burda hani anlamıyorum acaba başka Bi kötü sonucum olabilirmi FSH güzel aslında ondan korkmuştum ama
Hiç bekleme ve yumurta dondurmak için harekete geç. Bende 13 cm çikolata kisti var 2 ayda amh değerm 2 den 1.44 e düştü. Doktor bana 6 ayda bir kontrol ettirsen yeter demişti onlara kalsa hiç bakmayacaktım ama o kadar hızlı düşmüştü ki. Bende bekarım ve 25 yaşındayım. Kistüm için ameliyat önermiyorlar yumurta sayımı düşüreceği için. Aynı zamanda kist durduğu yerde de yumurtalarımı eritiyor. Bu yüzden yumurta dondurmayı düşünüyorum. Haftaya tüp bebek doktoruna gideceğim bakalım ne diyecek buraya da yazarım

X