AMH DEĞERİ DÜŞÜKLÜĞÜ ..

Merhaba, benim de amh üç ay önce 1.55 iken şimdi 0,67 çıktı kısa zaman içinde bu kadar düşer mi aynı hastaneye yaptırdım. Üç aylık süre içinde üç kez aşılama oldum şimdi tüp bebeğe geçtik haftaya doktoruma da soracağım. Kistim de vardı ( çikolata kisti) oda 2 cm den 5 cm çıkmış diğer bütün değerlerim normal amh kısa sürede düşen var mı ?

Ben ankarada yaptırdım evet süreç biraz yorucu ama bir tane bile embriyonuz olsa o kadar rahatlayacaksınız ki devamında daha rahat olduğunuz ıcın daha çok oluşacak nasıp olur umudunuzu hıc kaybetmeyın dualarımdasınız🌸
Hangi doktor acaba bende ankaradayım 2 doktor arasında kaldım. Evet dediginiz gibi 1 embriyo bile olsa rahatlayacam inşallah herşey çok iyi olur benim içinde

Merhaba, benim de amh üç ay önce 1.55 iken şimdi 0,67 çıktı kısa zaman içinde bu kadar düşer mi aynı hastaneye yaptırdım. Üç aylık süre içinde üç kez aşılama oldum şimdi tüp bebeğe geçtik haftaya doktoruma da soracağım. Kistim de vardı ( çikolata kisti) oda 2 cm den 5 cm çıkmış diğer bütün değerlerim normal amh kısa sürede düşen var mı ?

Evet malesef bir anda düşebiliyor. Çok büyük üzüntü kayıp stres de etkiliyormuş malesef benimde hiç bir sıkıntım yokken adetimde düzenliydi her ay gününde olurdum şubat depreminde deprem bölgesinde olmadigim halde durumdan çok etkilendim ve 2 ay etkisinden çıkamadım uyuyamadım gecem gündüzüme karıştı şu an amh 0,03 adet düzenim de bozuldu bende tüp bebeğe başlayacağım malesef durum bu 😢

Evet malesef bir anda düşebiliyor. Çok büyük üzüntü kayıp stres de etkiliyormuş malesef benimde hiç bir sıkıntım yokken adetimde düzenliydi her ay gününde olurdum şubat depreminde deprem bölgesinde olmadigim halde durumdan çok etkilendim ve 2 ay etkisinden çıkamadım uyuyamadım gecem gündüzüme karıştı şu an amh 0,03 adet düzenim de bozuldu bende tüp bebeğe başlayacağım malesef durum bu 😢
Üç aylık dönemde ciddi bir üzüntü yaşamadım ama aşılamalarım negatif olunca çok üzüldüm yeni sürecime bugün başladım kendimizi üzmeyelim desekte mümkün değil hastane stresi, çevre baskısı, hayal kırıklığı derken maddi ve manevi yıpratıcı bir süreç dilerim en kısa sürede yavrularımıza kavuşuruz :)

Teşekkür ederim 🌸 birkaç yorum okudum yükseldi falan diye ama işte korkuyorum da bi yandan. Ama belki işe yararsa diyorum bilmiyorum
Bende senin gibiydim canım kaç doktora göründüm yükselmez sayı ama kalitesi iyi olır vitaminlerle dedi argifertil felixon vs gibi bir sürü vitamin var omega 3 d vitamini çok önemli bunlara yönel canım benim amh 0.03 çıktı benim durum daha berbat

Hanımlar merhaba. 28 yaşında 5 yıllık evliyim. Bebeğimiz olmuyor. AMH değerim sıkıntılıymış. 0.60 çıktı. HSG çektirdim tüplerim açık. Histereskopi çekildi sıkıntı yok. Eşimde sorun yok. Bunlara rağmen sadece Amh düşüklüğünden ötürü Aşılama bile olmaz direkt tüp bebek dediler. Gittim doktor bikaç tetkik yaptı. Bi tane takviye verdi. Tedaviye başlamak için genetik kan sonucunun çıkmasını bekliyoruz. Şehir hastanesine gidiyorum. Doğru düzgün açıklama yapılmıyor. Doktor ne diyorsa onu yaptırıyorum. 1 kez devlet Hastanesi'nde deneyeyim olmazsa sonra iyi bi doktora geçerim diye düşünüyorum. Maddi olarak da çok zor bu süreç. Ama artık gerçekten psikolojim bozuldu. Amh düşüklüğü dışında bi sıkıntımız yok Allah'a şükür. Birkaç yazı okudum bazı kürlerle yükselten olmuş. O kürleri detaylıca anlatabilecek birileri var mıdır bana? Ya da benim gibi olup bebiş sahibi olanlar neler yaptınız Ankara'da önerebileceğiniz doktor var mıdır?
Benim de 0,40 tı tüp bebekle ikizlerim oldu , senin de acilen tüp bebek yapman gerekir.Fsh düzeyin nedir o da çok önemli 10 un altında olması lazım

Benim de kistim var 5 cm di ve ama 0,039 çıkmıştı sonra üç ay visanne kullandım kist 3 cm ye düştü ve ama 0,14 çıktı sonra geçen ay yine yaptırdım tekrardan 0,04 çıktı maalesef. Fsh de geçen sene 35 çıkmıştı. İki tüp denemem var birinde yumurta tek bir tane toplandı o boş çıktı ikinci deneme de ise iki yumurta göründü ama gelişmedi. Bugün başka merkezde tek bir yumurtayı geliştirdik ve alındı haber bekliyorum inşallah doku çıkar emribiyo oluşur. Çikolata kistinin olduğu tarafımda sadece yumurta oluşuyor ve kist kaliteyi bozuyormuş o yüzden korkuyorum

Ben hataylıyım çok kaybımız oldu. İki ay sonra test verdim 0,039 ve annem 52 yaşında hala regl görüyor demek ki travmaların etkisi var hiç de genetik değilmiş

Benim de kistim var 5 cm di ve ama 0,039 çıkmıştı sonra üç ay visanne kullandım kist 3 cm ye düştü ve ama 0,14 çıktı sonra geçen ay yine yaptırdım tekrardan 0,04 çıktı maalesef. Fsh de geçen sene 35 çıkmıştı. İki tüp denemem var birinde yumurta tek bir tane toplandı o boş çıktı ikinci deneme de ise iki yumurta göründü ama gelişmedi. Bugün başka merkezde tek bir yumurtayı geliştirdik ve alındı haber bekliyorum inşallah doku çıkar emribiyo oluşur. Çikolata kistinin olduğu tarafımda sadece yumurta oluşuyor ve kist kaliteyi bozuyormuş o yüzden korkuyorum
Benim önce yumurta toplama işlemi yapılacak amh 1.55 iken doktorum önce yumurta toplama yapılır daha sonra kist için ameliyat yaparız en sonda transfer işlemi yapılır dedi. Şuan bu amh değeri ile ameliyat yaparlar mı bilmiyorum benim de salı günü belli olacak Fsh 5 çıktı Lh da normal değerin de benim de kist olmayan tarafta yumurta oluşuyor kalitesi içinde 6 aydır omega ve hücre yenileyici takviyeler içeren multivitaminler kullanıyorum E2 değerim de üç ay önce 98 iken şuan 68 oldu düzenli beslenme ve diyetle on kilo verdim :) Sizin de ve diğer tüm bekleyen arkadaşlarımıza en kısa sürede Allah o mutluluğu tattırsın inannıyorum ongüzel haberi bize vereceksiniz bizde gözlerimiz dolandola okuyacağız :)

Benim önce yumurta toplama işlemi yapılacak amh 1.55 iken doktorum önce yumurta toplama yapılır daha sonra kist için ameliyat yaparız en sonda transfer işlemi yapılır dedi. Şuan bu amh değeri ile ameliyat yaparlar mı bilmiyorum benim de salı günü belli olacak Fsh 5 çıktı Lh da normal değerin de benim de kist olmayan tarafta yumurta oluşuyor kalitesi içinde 6 aydır omega ve hücre yenileyici takviyeler içeren multivitaminler kullanıyorum E2 değerim de üç ay önce 98 iken şuan 68 oldu düzenli beslenme ve diyetle on kilo verdim :) Sizin de ve diğer tüm bekleyen arkadaşlarımıza en kısa sürede Allah o mutluluğu tattırsın inannıyorum ongüzel haberi bize vereceksiniz bizde gözlerimiz dolandola okuyacağız :)
Çok teşekkür ederim inşallah hepimiz güzel haberler alırız. Ama sizin değerleriniz bence son derece iyi özellikle fsh düşük ol aşı menopoz hakkında fikir verir. Bence en yakın zamanda anne olacaksınız

Çok teşekkür ederim inşallah hepimiz güzel haberler alırız. Ama sizin değerleriniz bence son derece iyi özellikle fsh düşük ol aşı menopoz hakkında fikir verir. Bence en yakın zamanda anne olacaksınız
Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim 😊 benim hislerim de bu kadar üzüntünüzden sonra en kısa zamanda sizinde bu mutluluğu yaşayacağınız yönünde buna kalpten inanıyorum 😊

Kuzum hiç üzülme, benim de amh 0.01 idi, daha öncesinde 1 kez aşılama ve 2 kez de tüp bebek denemiştik. İstanbulda çok konuşulan en iyi hocalarda 2 denemede de biz olumsuz sonuç aldık malesef. En son çevremizin yönlendirmesiyle ve maddi koşullarımız nedeniyle bursaya bahçecide doktor sabri hocaya gittik, önceki süreçlerim boyunca ben de çok umutsuzluğa kapılmıştım, olmayacağını düşünmüştüm ama şimdi bakınca doktorun gerçekten çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum, bu benim fikrim. kesinliklikle bu yolculuğa bir doktorla bir rehberle çıkıyosunuz ve onun size inanması her şeyden önemli. şimdi bakınca gerçekten ilk denemelerimizde rehberimiz bizi çok yalnız bırakmış gibi hissediyorum. Umarım Allah gönlüne göre verir, sen de sağlıkla çocuğunu kucağına alırsın. Dualarım isteyen herkesle birlikte. 💞

Öncelikle yaşın genç yumurtan az olsa da kaliteli çıkar bende 32 yaşındayım amh en son 0.66 belkı daha da düşmüştür doktorum bana prp yapmıştı 0.43ten 0.66 oldu yükselsede 2 kere falan gelmıyor hanı ama havuz denıyebılırsın iki opu oldum 3.gün embriyosu transfer oldum şimdi 6 haftalık hamıleyım
Slm prpde yumurta sayısı yükseldimi

Ben hataylıyım çok kaybımız oldu. İki ay sonra test verdim 0,039 ve annem 52 yaşında hala regl görüyor demek ki travmaların etkisi var hiç de genetik değilmiş
Benim annem 44 yaşında fikan olmuş ama benim kadar değil tabi ben 32 yaşındayım eb azından 40 a gelseydim diyorum benim anne tarafında da hiç yok hepsinin çoluğu çocuğu bir sürü hiç erken menapoz yok annem üzüntü stresten 44 yaşında girdi ama erkende değil bence. Ben 40 da bile girsen razıydım malesef amh benimde aynı sizle aynı amh degerimiz. Bende depremde hiç kayıp vermedim deprem bölgesinde bile değilim ama 2 ay psikolojim bozuldu onunla beraber âdetlerim gecikmeye bozulmaya başladı ne olduysa o an ki üzüntüden oldu. Sizde de aynısı olmuş 😢

X