Alt komşu hakkında şikayetçi olduk

Allah yardımcınız olsun. Gerçekten çok zor ilk zamanlar benim alt komşum da her şeye geldi gitti. Ama bizde kalorifere vurma olayı yok çok şükür. Ben tüm irtibatı kestim. Hatta konu bile açtım. Engelledim ve asla muhattap olmadım. Şu an çocuğum olacak. Ağlayacak koşacak oynayacak. Umarım sonumuz sizin gibi olmaz.

Ben kiracıyım , ama siz ev sahibiymişsiniz. Çok üzüldüm. Ama kendinizi ezdirmeyin. Konuşsun konuşsun dursunlar. Hiç duymayın onları.

Insanlar sunu anlamiyorlar. Bazi cocuklar yurumeyi bilmiyor direkt kosuyorlar. Mesela benim oglum. Sabahtan oglen 2 ye kadar okulda. Okuldan sonra parka iniyoruz 3 saat kadar. Eve girer girmez ilk isi banyoya kadar kosmak. Banyodan salona ordan mutfaga. Aksam lego oynarken ben az kosup geliyorum diyo. Kosma denince anlamiyo napalim smdi. Allahtan alt katimiz bos

Apartman gürültü yönetmeliği kapsamına göre gürültü sayılabilecek belirli durumlar:

• Ayakkabı, terlik ve ayak sesi
  • Bağrışma ve yüksek sesle konuşma
  • Müzik oynatıcıdan veya enstrümandan gelen müzik sesleri
  • Televizyon sesi
  • Step, koşu bandı vb. ev içi spor aktiviteleri
  • Ağlama, bağırma, koşturma gibi çocuk ve bebek sesleri
  • Mobilya ve beyaz eşyaların sürüklenerek yer değiştirilmesi
  • Matkap, çekiç vb. ile tadilat ve tamirat sesleri
  • Elektrik süpürgesi ve çamaşır makinesi kullanımı gibi temizlik sesleri
  • Vantilatör, saç kurutma makinesi ve mutfak robotu gibi ev aletlerinin çalıştırılmasıyla çıkan sesler
Yönetmelik böyle kimsenin karışmaya hakkı yok diyip dingonun ahırı gibi yaşayamazsın apartmanda.
Siz alt komşu olmalısınız:)

Insanlar sunu anlamiyorlar. Bazi cocuklar yurumeyi bilmiyor direkt kosuyorlar. Mesela benim oglum. Sabahtan oglen 2 ye kadar okulda. Okuldan sonra parka iniyoruz 3 saat kadar. Eve girer girmez ilk isi banyoya kadar kosmak. Banyodan salona ordan mutfaga. Aksam lego oynarken ben az kosup geliyorum diyo. Kosma denince anlamiyo napalim smdi. Allahtan alt katimiz bos
İşte aynı benim oğlum 3 yaş çocuğu benimki bir de .koşma sesi deyince burda bazı arkadaşlar çocuğu sürekli koşturuyoruz sanmış ama normal yürümesi koşma şeklinde.yavaş sakin oğlum diyorum o an yavaşlayıp yine hızlanıyor koşuyor yani.ayaklarına hep çorap giydiriyorum şap şup ses çıkmasın bari diye.
Şu deprem döneminde çok rahat ettik 2 hafta köylerine gittiler oğlum dönüp soruyordu geldiler mi aşağıdakiler diye 😀

Konuma güncelleme yapmak istedim.Şikayet dilekçemiz savcılıktaymış şuan beklemedeyiz.alttakilerin de ifadesi alınmış olacak ki 2 haftadır hiç bağırış ve vurmaları yok alttan.sanırım ses kaydı almamızdan korkuyorlar.arada hafif düzenli tık tık sesi yapıyorlar çocuk odalarından🥴 odalarda oyuncak oynamamız da yasak sanırım .
Evlerini satışa koymuşlar ama istedikleri fiyat bence piyasanın üstü o yüzden satabileceğini zannetmiyorum.
Dün öğleden sonra oğlum uykudayken oturma odasında bir 10 dk oturdum ki genelde vaktim olmaz gündüz oturmaya.alttan yetişkin çocuklarının konuşmaları ,gülüşmeleri herşeyi ayrıntısıyla dinledim.ev sessiz olunca aşırı ses geliyor haliyle .kalkıp radyoyu açıp işime baktım onlar gibi sağa sola vurup küfür savurmadım tabi apartman hayatında bu tür şeyler tölere edilmeli yoksa müstakil evler tercih edilmeli diye düşünüyorum

Apartman gürültü yönetmeliği kapsamına göre gürültü sayılabilecek belirli durumlar:

• Ayakkabı, terlik ve ayak sesi
  • Bağrışma ve yüksek sesle konuşma
  • Müzik oynatıcıdan veya enstrümandan gelen müzik sesleri
  • Televizyon sesi
  • Step, koşu bandı vb. ev içi spor aktiviteleri
  • Ağlama, bağırma, koşturma gibi çocuk ve bebek sesleri
  • Mobilya ve beyaz eşyaların sürüklenerek yer değiştirilmesi
  • Matkap, çekiç vb. ile tadilat ve tamirat sesleri
  • Elektrik süpürgesi ve çamaşır makinesi kullanımı gibi temizlik sesleri
  • Vantilatör, saç kurutma makinesi ve mutfak robotu gibi ev aletlerinin çalıştırılmasıyla çıkan sesler
Yönetmelik böyle kimsenin karışmaya hakkı yok diyip dingonun ahırı gibi yaşayamazsın apartmanda.

Oldu hiç yaşamasın insanlar evlerinde 😂

X