Alt komşu hakkında şikayetçi olduk

Kelebeketkisi10

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
38
69
40
Güncelleme...
Benzer sıkıntıları yaşayanlar için konumu güncellemek istedim.Arabulucu ya sevk edildi dosyamız arabulucuyla yapılan görüşmede herhangi bir talebimiz olmadı sadece bilinçli şekilde duvara, kalorifere vurma,küfür , bağırış olmasın ki,huzurla evimizde oturmak istiyoruz dedik bu şartla davayı geri çektik.Arabulucu ise Karşı tarafla konuştuğunu çocuk sesinin herhangi bir cezasının olmadığını kendi yaptıklarının suç olduğunu vs anlatmış onlar da şikayetimizi çektiğimiz taktirde bir daha böyle birşey yapmayacağız şeklinde anlaşma imzalamışlar .Dava kapandı ve ondan sonra da aşağıdan çıt duymadık biz tabi eskiden de olduğu gibi uyardık çocuğumuzu bile isteyen bir harekette bulunmadık.2 hafta önce de taşınıp gittiler çok şükür şuan alttaki 4 katımız boş🙂 oğlum en rahat günlerini yaşıyor en üst katta da oturduğumuz için🤟 İnşallah bundan sonra gelen küçük çocuklu yada anlayışlı bir insan olur diye dua ediyoruz

Merhaba
Başlıktan da anlaşılacağı gibi alt komşuyla uzun süredir sıkıntı yaşıyoruz.Oğlum var 3 yaşında ve hareketli bir çocuk akşam 10 da yatar sabah 7 gibi kalkar gündüz de 2saat uyur . uyuduğu saatler evde çıt çıkmaz .sabah saatlerinde de dikkat ederim salon tarafında oyalamaya çalışırım elimden geldiğince .
2 seneye yaklaştı bu eve taşınalı kendi evimiz .alt komşumuzun şikayetleri hiç bitmedi .ilk zamanlar duvara vuruyorlardı onların da 3 yetişkin çocuğu var üniversite,lise çağındalar sınavları vs oluyormuş ,karısı panik atakmış sese tahammülü yokmuş vs vs sürekli aradı.eşim yüzyüze konuşalım aşağıda dedi konuştular.Bu adamla çözemeyiz çocuğun ağlamasını bile şikayet ediyor aldık başımıza belayı dedi eşim.Keza da öyle oldu .sonra telefonda tartıştılar eşim bir daha arama ben elimden geldiğince uyarıyorum çocuğun ayağını mı bağlayım ne yapayım yeter dedi .şikayetleri de genelde oğlumun koşma sesi.Top vs oynatmayız bahçeye indiriyoruz .
O günden sonra 7-8 kere polis çağırdılar. Hepsi de gündüz saatleri sabah 9 da çağırmış annem evde oğluma bakıyot sandalye çekti bir otururken kızım diyor mesela.öyle bir koşup odasından oyuncak getiriyor mesela pat polis kapıda .
Son olayda da iki akşam bilerek 17 yaşındaki kızı evde koşmaya çığlıklar atmaya başladı babası da bağırmalar çığlıklar.O gün biz evde hiç yoktu ses de yapmış olamayız ama inadına yapıyorlar dedi eşim bu kez de ben arayacam dedi polisi aradı.polis geldi gitti bu aşağıdan küfür etmeye kaloriferleri vurmaya başladı .Eşim sinirlendi baktım aşağı inecem falan diyor gidip şikayetçi olalım dedim.
Akşam karakola gidip toplum huzurunu bozmaktan,ve hakaret etmek den şikayette bulunduk eşim de ben de ayrı ayrı adamdan eşinden ve 20 yaşındaki oğlundan şikayetçi olduk.
Annem ve yengem eve geldiklerinde aşağıdan vurmalarına ve küfürlerine şahit olmuşlardı onlar da şahit olarak ifade verdi.
Ses kaydı almamışız o gün elimiz ayağımız tutmadı evde büyük kızlarım var onlar ağladı korktu falan .
Bu süreçler bize çok yabancı ne yapmalıyız bundan sonraki aşamada avukat a danıştık avukatla ilerleseniz iyi olur sonra size de dönebilir belli olmuyor bu tür davalarda dedi.Savcının davayı açıp açmayacağı belli olduktan sonra mı tutmalı yoksa hemen mi bilgisi olanlardan yol göstermelerini rica ediyorum💐

Son düzenleme:
Böyle insanlar apartmanda yaşamasın ya çocuk sesi olmasa başka bir ses olacak gündüz yapılan seslere de kimsenin karışmaya hakkı yok. Umarım güzel sonuçlar alırsınız dava harici çok yüz göz olmayın
Bizden önce oturanla da çok uğraşmış kadın bize evi satarken çok mutluydu oğlun çok hareketli herhalde falan dedi evet dedim .şimdi alttakilere ahım tuttu bizi de huzurla oturtmadılar çocuklarımın psikolojisini bozdu onlar ,onun da lisede 2 kızı vardı .kızları evde yürütmez olmuştum vs diyormuş.tabi ben alırken sormuştum alt kat nasıl sıkıntı yaşar mıyız diye o da yok iyiler demişti 😒
Şahitlik yapma teklifinde bulunacam ama sanmıyorum ki gelip gitsin kimse uğraşmak istemiyor .

Böyle insanlar apartmanda yaşamasın ya çocuk sesi olmasa başka bir ses olacak gündüz yapılan seslere de kimsenin karışmaya hakkı yok. Umarım güzel sonuçlar alırsınız dava harici çok yüz göz olmayın

Apartman gürültü yönetmeliği kapsamına göre gürültü sayılabilecek belirli durumlar:

• Ayakkabı, terlik ve ayak sesi
  • Bağrışma ve yüksek sesle konuşma
  • Müzik oynatıcıdan veya enstrümandan gelen müzik sesleri
  • Televizyon sesi
  • Step, koşu bandı vb. ev içi spor aktiviteleri
  • Ağlama, bağırma, koşturma gibi çocuk ve bebek sesleri
  • Mobilya ve beyaz eşyaların sürüklenerek yer değiştirilmesi
  • Matkap, çekiç vb. ile tadilat ve tamirat sesleri
  • Elektrik süpürgesi ve çamaşır makinesi kullanımı gibi temizlik sesleri
  • Vantilatör, saç kurutma makinesi ve mutfak robotu gibi ev aletlerinin çalıştırılmasıyla çıkan sesler
Yönetmelik böyle kimsenin karışmaya hakkı yok diyip dingonun ahırı gibi yaşayamazsın apartmanda.

Çocuk sesi gürültüsü evet zor ama çocuğu olmayana bunu yaşamayana.. çocuğun ayağına ip mi bağlayalım diye doğru demiş eşiniz size de yazık tetiktesiniz sürekli huzur yok. Bu nedir ya. Kendi çocukları da var hiç mi yaşamamışlar aynısını. İnsan biraz yardımcı olur kendileri de anne baba olmuşlar geçimsiz insanlar.
Çocuk planlıyorum o yüzden hayatta kınamam cocuk sesini artık 🤣 eskiden derdim niye susturmuyorlar diye de öyle değilmiş olay kendimi evirdim iyice 😁

Allah yardımcınız olsun çok zor bir durum eşiniz de o insanlarla hiç muhattap olmasın halden anlayan birilerine bemzemiyorlar onların da kendi evi mi apartman hayatı işte bu yüzden çok zor yurdum insanı herkese Allah müstakil ev nasip etsin

Benim yakın arkadaşım köpeği yüzünden davalık kız evden çıkınca sabahtan akşama kadar kendini yırtarcasına bağırıyormuş herkes şikayet etti çıkarmaya çalışıyorlar.
Eğitime göndermek istiyor çok pahalı diye gönderemiyor.. Bu konuda çözümü olan varsa alabiliriz biz de 💐

Apartman gürültü yönetmeliği kapsamına göre gürültü sayılabilecek belirli durumlar:

• Televizyon sesi
  • Vantilatör, saç kurutma makinesi ve mutfak robotu gibi ev aletlerinin çalıştırılmasıyla çıkan sesler
Yönetmelik böyle kimsenin karışmaya hakkı yok diyip dingonun ahırı gibi yaşayamazsın apartmanda.
buraya göre bi nefes almasında sıkıntı yok kuzum ..bu kadarını bilmiyordum herkes davalık olur özellikle İstanbulda duvarlar incecik herkes herkesi duyuyor

• Televizyon sesi
E gündüzde temizlik yapılmayacaksa tadilat yapılmayacaksa biz ölelim

• Televizyon sesi
Üslubunuzu hiç doğru bulmadım. Çocuktan bahsediyorlar hanımefendi. Ya çocuğunuz yok ya da robot gibi bir çocuk yetiştirmişsiniz. 3 yaşında çocuk koşacak da ağlayacak da. Ne yapsın bu insanlar çocuğunu bağlasın mı? Koşma diye bağırıp çağırsın mı çocuğuna? Bunu yapsa yine eleştirirdiniz eminim.
Konu sahibi için de ben olsam bu apartmanda kalmazdım. Böyle insanlarla huzurunuzu bozmayın

buraya göre bi nefes almasında sıkıntı yok kuzum ..bu kadarını bilmiyordum herkes davalık olur özellikle İstanbulda duvarlar incecik herkes herkesi duyuyor
bu durum dava içermiyor canım sadece toplum içinde ''insan gibi'' yaşayabilmek adına modern toplumlarda uygulanan yönetmelik. bu gibi durumlar sonucunda hakaret, şiddet, suç olursa o zaman dava devreye girer.

Hiçbir bilgim yok, kolaylıklar dilemeye geldim. Üst katımızda bir aile var yeni bebekleri oldu, bebeği çok ağlayan bir çocuk değil. Geçtiğimiz günlerde sürekli ağladı da üzüldük biz hasta herhalde normalde ağlamazdı diye. Bebeğin koşmasından ağlamasından rahatsız olmak bana çok değişik geliyor, sus deyince susan canlılar değiller malum. Kolaylıkla halledersiniz umarım

Benim yakın arkadaşım köpeği yüzünden davalık kız evden çıkınca sabahtan akşama kadar kendini yırtarcasına bağırıyormuş herkes şikayet etti çıkarmaya çalışıyorlar.
Eğitime göndermek istiyor çok pahalı diye gönderemiyor.. Bu konuda çözümü olan varsa alabiliriz biz de 💐

Ayyyy valla napsın etsin göndersin eğitime, tüm havlayan köpek sesi çok zor, komşuları haklı :/

• Televizyon sesi
Yani apartmanda yaşamamak gerekiyor bu durumda.

• Televizyon sesi
Bu sesler hepsi yasak mı 😱çamaşır makinası çalışır yahu 😂 kimsenin de sorun çıkardığını görmedim ben bu konuda

• Televizyon sesi
Akşam 7 sabah 7 arası diye yazıyor bunlar. Çocuk zaten sabah 7'de uyanıyormuş gece uyuyor yani.

Ayyyy valla napsın etsin göndersin eğitime, tüm havlayan köpek sesi çok zor, komşuları haklı :/
Yok cokkkk haklılar ben direkt komşulardan yanayım 😅 Son zamanlarda işten çıktı evde şimdi ses yok ama yine başlayınca kredi çekip gönderecekmiş bir şekilde.. hiç misafirliğe vs gidemiyor evden markete oraya buraya köpeğiyle gidiyor köpeksiz gidilecek yerlere hiç gitmiyor bırakmamak için.. Gerçekten çok zor her türlü de..

X