Allergan protez

Kızzzz Çiğdemmmm, sen rakamları diyince bugün bi bakayım dedim, net bir araştırma yapmadım da 2018da Fransa’da 58 kadın bu Allerganın protezinden dolayı kanser olmuş. Kim bilir sayılar şimdi ne kadara çıktı. AllergaNa hala davalar açılıyor. Bu sayıları görünce sayfayı kapattım. bakmaz olaydım hastalanan kadınların haberlerinin gördüm hep, iyi ki çıkartmışsın sen
Konuyu Sebbina getireceğim, demin bir kızla konuştum ona zamanında Sebbin takılmış, şimdi ise asia sendromu oluşmuş, ne dertmiş ya
Sebbin ne?

Mentor en sağlıkli ve en iyi protezlere giriyor.
Yanlış yazıldı, düzeltiyorum.​
Yok ya mentorda da bir iki kisi dekkelmis bu hastaliga yakalan die okudum ben amarikan grubunda ama daha cok alergan marka tabiki ama soyle bi soylentide var allergan hep takip etmis hastalari mentor arastirmalari hep yarim birakmis.ve benim silikonlari cikattiran doktorda zamaninda pip marka ck cikarmis onlar en kotusuydu dedi ama mentorla alergan arasinda bi fark yok dedi.bende koca drla tartismaya girmemek icin he he dedim gectim

Evet allerganin kaldirildigini ve yasakli oldugunu biliyorum. Plastik cerrahi derneginin kendi sitelerindeki aciklamayi da okudum. Ama hu demek degil ki diger markalar da boyle bir risk yok. Benim taktirdigim markanin kutusunun icindeki kitapcikta boyle bir ihtimal ilerleyen yillarda azda olsa var diye yaziyordu ustelik allergan da degildi 🤷‍♀️ Bir cok skinti yasayip cok makaleler, bloglar okudum. Explant, enbloc yapan profesor doktorlarin aciklamalarini okudum. Purtuklu yuzeyli protezlerin tamaminda bu risk var. Ulkemizde de bir cok hekime ozel olarak mesaj attim ozellikle ALCL (buyuk hucreli lenfoma) kanseri riskini sordum hepsi de boyle bi ihtimalin dusukte olsa purtuklu texturlu yuzeyli protezlerde yasanma ihtimali oldugunu paylastilar. Bende allergan kullanmama ragmen suanda en cok kullanilan en iyi markalardan biri olan protezlerimi cikardim.
Aynen bütün pürtüklü protezler ama genelde kanser alergandan ciktigi icin insanlar mentor da iyi zannediyor yillar sonra o iyi denilen implantan ne cikacagi belli degil benim dr alerganla mentor ayni hc bir fark yok demisti cikattirdiktan sonra

Oyyy MaşâAllah kuzum döveydin birde. Sadece bir ekran görüntüsü yapıp ben belgeleye dayanarak konuşuyorum demişsin. Ekran görüntüsü yaptığın plastik derneğinin açıklamaları 19 Eylül 2019’da kopyalayıp konu yapmıştım. Sorun nerede? Allergan Dr MC’ye 600000 dolar verdiği gibi bana da verebilirdi lakin vermedi. Allerganda çalışıp onları temsil etseydim 2 yıldır arkasında durmazdım, diğer üyeleri uyarmazdım, o marka kötü demezdim. İki yılda 4 konu açmazdım, sakın taktırmayın demezdim. Aksine överdim. İtinayla taktırın diyip liste paylaşmazdım dimi? Benden geçmiş zaten, ameliyat olmuşum, hangi markanın ne kadar iyi olduğunu biliyorum. Bana kaç yazar? Olan size olurdu. Önleminizi alın, sonradan hastalanıp şikayetçi olmayın diye paylaşıyordum. Paylaşmasam da olur, diğer bayanlar beni ne kadar ilgilendirir? İşte insanlık adına bildiklerimi kendimi saklamayıp mümkün olduğu sürece diğer vatandaşlara da söylüyorum. Bugün ki yazdıklarım ile 2 sene önce ki yazdıklarım elbette %100 tutuşmaz çünkü o zamanlar bu konu yeniydi ve o kadar araştırmalar yoktu. Buna mı taktınız şimdi? Koskoca iki yıl. İki yıl içerisinde Allerganın iyice kontrol edip yasakladılar, aynı anda diğer markalarla ilgilendiler ki Sebbin, Arion, Nagor, Polytech ve Eurosillicon’un sağlıksız olduğu da ortaya çıktı. Yine soruyorum, sorun nerde? Bilmemeniz mi? Bilmemek ayıp değil, sormamak, öğrenmemek ayıptır. Şimdi gelelim Banu’ya verdiğim cevaba. Dün akşam sağlıksız olan protezlerin listesinin güncellendiğini gördüm, dolayısıyla diğer konuma paylaştım. Banu linki açamadığını söyleyip ekran görüntüsü istedi. Gece geç vaktinde olduğu için şimdi başlarsam sabah kadar burada olurum dedim. Konu şu ki o saatte zaten yorgunum uykuya yakınım, ekran görüntüleri yapsan yarım yamalak çıkardı, bazı referansları atlardım ki fark ettiyseniz sabah 39 ekran görüntüsü yapıp paylaştım. Yine soruyorum, sorun nerde? Bunu siz yapmazdınız. Öfkenizi kusacağınıza bir önceki sonraki cevaplarıma baksaydınız keşke. Sürekli sürekli diyorum, Mentor’da her hangi bir sorun görünmedi, sağlıksız ve en iyi protezlere giriyor. Yoksa siz tersini mi söylememi isterdiniz? Yanlışın arkasında durmuyorum, olanı söylüyorum. 2 yıldır kendimi yırtıyorum herkesin haberi olsun diye. Sebbin, Arion, Nagor, Allergan, Polytech ve Eurosillicon sağlıksız, Mentor gayet iyi ve Motiva da şimdilik iyi, zaten yeni protez, arkasında bir geçmişi yok. Sanırım siz meme protezlerinde bir Allergan ve Mentor var sanıyorsunuz ki itinayla Allergan kötü diğerleri hep iyi diyorsunuz.
Şimdi rıca ediyorum, konularımdan çıkın. Kişiliğime laf saydıran bir insanın devamlı konularıma yazması gerçekten çok garip. Kaldı ki hayatınızla ilgili hiç bir soru sormadım size, akademik kariyer yapmanız beni kesinlikle ilgilendirmez ki zaten bu sizi üstün yapmaz. Kişiliğinizi yapan tavrınızdır, eğitim durumunuz değil. Düzgün yazmayı öğren, düzgün oku ne demek farkında mısınız? Hadi karşınızda engelli bir insan varsa? Ya da sağlık sebeplerinden dolayı zor anlayan biri? İyi görmeyen biri telefonun mikrofon kısmını açıp mesajlarınızı okutuyorsa? O insanları nasıl kırabileceğinize dair hiç bir fikrimiz var mı? Yok. Onuda geçtim ben belki yabancıyım, siz nereden bileceksiniz benim uyruğumu? Umarım bu yazdıklarımdan sonra olur. Her neyse, bir daha görüşmemek dileğiyle, iyi geceler.
Sen cok haklisin ve bence cok iyi bir insansin herkezi uyardin burda sen olmasaydin ben alergan markanin yasaklandigini cok gec ogrenecektim ve benim ne hastaligim var acaba deyip dr dr gezecektim.bazi kadinlara malesef iyilik yaramio biseyin oldugunu soyluorsun vucutlarini tanimalarini ve olabilecekleri ama hemen kadinlar ya sen kiskancsin senin pskolojik sorunun var senin basina geldi diye baskasinin basinadami gelecek die hemen saldiriolar bizim insanimiza iyilik yaranilmio.ben nerdeyse ezber yaptim amarikan ve alman grububunu ve o kadar bilincligimki artik iyiki cikarmisim diorum.

Kızlar yasaklandı doğrudur bi çok dktor elinde fazla bulunduruyor ve şimdi yasaklandı ellerinde kaldı diye ısrarla onları takmak istiyorlar malesef 😕

Fransa’da üretiliyor genellikle hep Fransa’da kullanılıyor.
Valla hepsi kotu bu silikonlarin yakinda bak gorursunuz cogu sey yasaklanacak yasaklanmasa bile artik silikon taktiracak olanlara uyari olacak en azindan kitapciklarda septomlari yazacaklar benim dusuncem bir iki seneye olur bu cunku okadaar cok sikayet varki fda bence sessiz kalamiycak

Valla hepsi kotu bu silikonlarin yakinda bak gorursunuz cogu sey yasaklanacak yasaklanmasa bile artik silikon taktiracak olanlara uyari olacak en azindan kitapciklarda septomlari yazacaklar benim dusuncem bir iki seneye olur bu cunku okadaar cok sikayet varki fda bence sessiz kalamiycak
Verilen kutuda riskler ve semptomlar yazmıyor mu zaten?

Yok ya mentorda da bir iki kisi dekkelmis bu hastaliga yakalan die okudum ben amarikan grubunda ama daha cok alergan marka tabiki ama soyle bi soylentide var allergan hep takip etmis hastalari mentor arastirmalari hep yarim birakmis.ve benim silikonlari cikattiran doktorda zamaninda pip marka ck cikarmis onlar en kotusuydu dedi ama mentorla alergan arasinda bi fark yok dedi.bende koca drla tartismaya girmemek icin he he dedim gectim

Evet kuzum iki yıl önce anlatmıştım. 2006 yılında SANTÉ Canada iki markaya şartlı onay vermişti: 10 yıl boyunca Allergan ve Mentor protez taktırdıkları 80.000 bayanı takip edip silikonların ne alemde olduğunu araştırmaları gerekiyordu. Ne alemde dediysem yani implantlardan dolayı oluşan hastalıkları, semptomlara bakmaları gerekiyordu. Allergan 2inci yılında bayanların %40nın takibini bırakmıştı, Mentor ise 3üncü yılında %80ini. FDA ve Sante Canada onayını vermişti çünkü bayanların çoğu kontrollere gelmiyordu, iki markada mümkün olduğu kadar takibin arkasında durup çok çaba sarfettikleri ve başka şartları doldurdukları için. Kısacası Santé Kanada koşullarını azalmıştı. Mentorun tek şucu orda. Llakin geçen senesinin araştırmaları sonucunda Allergan mikro pürüzlü protezleri taşıyan bayanların LAGC-AIM kapma riski her 3 565’den 1 kişiydi. Mentor ise her 16 703 kişiden 1 tanesi. Yani mentorun riski her konuda daha az ki en iyi meme protezi şimdi o. Bugünün rakamlarını bilmiyorum. Hangi marka okursa olsun insanların hastalanma oranı var. Mesele kimin çok kimin az olmasına bakmak. Mentorunki çok çok az bir sayıda. Allergan ise bu konuda zirve yaptı maalesef. Diğer markalarda da bu var. Muhtemelen Motiva’da olacak. Yeter ki oranı çok az olsun.
Şimdi gelelim FDA’ya. FDA 2017’ye kadar markalara protezlerinin rüptür, şişme, ağrı ve hassasiyet kaybı gibi büyük sorunlarını açığa çıkartmamaları sağladı. Markalar bir çok olumsuz olayların sayısı patlayınca bunu FDA’ya bildirince FDA kısa bir süre sonra kurallarını sıkılaştırmaya karar verdi. Sayılar şöyle: 2017 yılında 4567 kişi sorun yaşadı, 2018”in ilk altı ayında 8242 kişi. Hastalık değil, şişme, protezin yırtılması, hassasiyet kaybı vs. Mentoru yine araştırmışlar ve zamanında sorunları bildirmelerini gerektiğini söylenildi. Mentorun verdiği cevap ise istenmeyen olayların raporlanması ile ilgili düzenlemelere uyduğudur. Doktorlar neden Allergan ile Mentoru aynı poşete koyuyorlar anlamıyorum. Aralarında dağ gibi bir fark var. Mentor’un biraz sakladığı şeyler var da insan sağlığına pek zararı yok

Evet kuzum iki yıl önce anlatmıştım. 2006 yılında SANTÉ Canada iki markaya şartlı onay vermişti: 10 yıl boyunca Allergan ve Mentor protez taktırdıkları 80.000 bayanı takip edip silikonların ne alemde olduğunu araştırmaları gerekiyordu. Ne alemde dediysem yani implantlardan dolayı oluşan hastalıkları, semptomlara bakmaları gerekiyordu. Allergan 2inci yılında bayanların %40nın takibini bırakmıştı, Mentor ise 3üncü yılında %80ini. FDA ve Sante Canada onayını vermişti çünkü bayanların çoğu kontrollere gelmiyordu, iki markada mümkün olduğu kadar takibin arkasında durup çok çaba sarfettikleri ve başka şartları doldurdukları için. Kısacası Santé Kanada koşullarını azalmıştı. Mentorun tek şucu orda. Llakin geçen senesinin araştırmaları sonucunda Allergan mikro pürüzlü protezleri taşıyan bayanların LAGC-AIM kapma riski her 3 565’den 1 kişiydi. Mentor ise her 16 703 kişiden 1 tanesi. Yani mentorun riski her konuda daha az ki en iyi meme protezi şimdi o. Bugünün rakamlarını bilmiyorum. Hangi marka okursa olsun insanların hastalanma oranı var. Mesele kimin çok kimin az olmasına bakmak. Mentorunki çok çok az bir sayıda. Allergan ise bu konuda zirve yaptı maalesef. Diğer markalarda da bu var. Muhtemelen Motiva’da olacak. Yeter ki oranı çok az olsun.
Şimdi gelelim FDA’ya. FDA 2017’ye kadar markalara protezlerinin rüptür, şişme, ağrı ve hassasiyet kaybı gibi büyük sorunlarını açığa çıkartmamaları sağladı. Markalar bir çok olumsuz olayların sayısı patlayınca bunu FDA’ya bildirince FDA kısa bir süre sonra kurallarını sıkılaştırmaya karar verdi. Sayılar şöyle: 2017 yılında 4567 kişi sorun yaşadı, 2018”in ilk altı ayında 8242 kişi. Hastalık değil, şişme, protezin yırtılması, hassasiyet kaybı vs. Mentoru yine araştırmışlar ve zamanında sorunları bildirmelerini gerektiğini söylenildi. Mentorun verdiği cevap ise istenmeyen olayların raporlanması ile ilgili düzenlemelere uyduğudur. Doktorlar neden Allergan ile Mentoru aynı poşete koyuyorlar anlamıyorum. Aralarında dağ gibi bir fark var. Mentor’un biraz sakladığı şeyler var da insan sağlığına pek zararı yok
Bak sana iki tane adres yolliycam facebookta onlara kayit ol ve zaman bul oku fotolar var onlara bak enbolcklar var onlara bak okadar cok insanlarin silikonlari yirtilmski ve cogugun memlgrafi ultrason bilemis yirtigi hepsi enbockta yirtik oldugu ortaya cikmis kimi insanin 5. senede yirrik implantla karsilasmiski sok olmuslar markalarda genlede beyaz olan varya pürüssüz ici gozukuen adini bilmiorum bi bak istersen

Bak sana iki tane adres yolliycam facebookta onlara kayit ol ve zaman bul oku fotolar var onlara bak enbolcklar var onlara bak okadar cok insanlarin silikonlari yirtilmski ve cogugun memlgrafi ultrason bilemis yirtigi hepsi enbockta yirtik oldugu ortaya cikmis kimi insanin 5. senede yirrik implantla karsilasmiski sok olmuslar markalarda genlede beyaz olan varya pürüssüz ici gozukuen adini bilmiorum bi bak istersen
Ben internette (motivaydı sanıyorum) bunla ilgili bir pdf ye denk gelmiştim, sessiz yırtılma adını vermişler bu duruma, yıllık kontrollerin yapılması gerektiğinden bahsedilmiş vs. Gördüğüm kadarıyla her ihtimale karşı uyarılarda bulunulmuş... Az veya çok ihtimalle tüm bunların riskini göze alıyoruz/alacağız gibi görünüyor...

Özelden yolladığın ilk ekran görüntüsüne istek yollamıştım da kabul etmediler. Her gün de aklımdasın yazayım diyorum, işten çıkarken unutuyorum; foton gözüküyor. 🙈

Bildiğim kadarıyla protez taşıyan insanların hem ultrason hemde İRM çektirmesi gerekiyor net bir sonuç alabilmek için. Şahsen sadece ultrason çekiyorum

Özelden yolladığın ilk ekran görüntüsüne istek yollamıştım da kabul etmediler. Her gün de aklımdasın yazayım diyorum, işten çıkarken unutuyorum; foton gözüküyor. 🙈

Bildiğim kadarıyla protez taşıyan insanların hem ultrason hemde İRM çektirmesi gerekiyor net bir sonuç alabilmek için. Şahsen sadece ultrason çekiyorum
Hakketten nasil silecegim o resmi🤨

X