Allergan protez

_ozengull

🖤
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
759
682
Evet kızlar geçen hafta İstanbul’da meme ameliyatı oldum. Mentor istememe rağmen doktor itinayla Allerganı kullanmak istedi. Göğüsü az olan bir insana mentor oldukça sert oluyormuş (ne kadar doğrudur bilemem). Lakin yaşadığım ülkeye yeni döndüm ve ne gördüm ? Haberlerde medyalarda boy boy allergan mikro pürüzlü yüzeyli protezlerin değişik bir kansere yol açtığını öğrendim. Burada bir çok cerrahlara ve hastanelere allerganın protezlerini kullanmak yasaklanmıştı. Yaklaşık bir yıldır önerilmeyen bir markaymış ve yıllardır allergan hakkında şüpheleri vardı. Şubat 2019den itibaren tamamen yasaklanacakmış. Allerganın bu protezi x14 lenfomaya yol açıyormuş. Tabii riski az ama insana tedirginlik yaratıyor. 56 kadın hastalığı kapmış, 4ü vefat etmiş... Siz ne düşünüyorsunuz ?

Aman allahım ee ne olacak sımdı ne yapacaksınız(ne yapacagız)benım doktorumda basdan mentor dedı sonradan o verdıklerı kagıtta gordum allergan takmıs uc hafta sonra gordugumde doktoru sordum allergan da sertıfakalı ve daha pahalı gıbı gıbı konustu ayy sımdı korktum

Bıde hangı ulkede yasaklanmıs bende almanyada yasıorum boyle bı durum varsa acaba nıe bıze bunu taktıkar benımde amalıyatım yenı 38 gun oldu boyle bı haber varsa doktorlar bılıo olması lazım aslında

Bu haber daha öncede çıkmıştı allerganla ilgili google yazınca çıkıyor banada arion takıldı benimde fikrim yok protezimle ilgili dr ne derse güveniyoruz inşallah sıkıntı yaşamazsınız bence o riski alamazlar problemli olsa

Bu haber daha öncede çıkmıştı allerganla ilgili google yazınca çıkıyor banada arion takıldı benimde fikrim yok protezimle ilgili dr ne derse güveniyoruz inşallah sıkıntı yaşamazsınız bence o riski alamazlar problemli olsa
Insallah cıkmaz bısey zaten amalıyat oldugumdan berı uyku uyuyamaz oldum pısmanlıktan bıde bu dert cıkarsa artık kafayı oynatırım heral.ben yazıorum gogele ama turkce bısey cıkmıo

Insallah cıkmaz bısey zaten amalıyat oldugumdan berı uyku uyuyamaz oldum pısmanlıktan bıde bu dert cıkarsa artık kafayı oynatırım heral.ben yazıorum gogele ama turkce bısey cıkmıo
Aynen. Ameliyattan sonra doktorun çok ilgisiz olduğunu anladım. Google’e “allergan prothese cancer” yazsan bir kaç sayfanın açılması gerekir. Bu kanseri kapan bir kadının videosu da çıkması gerek.

Aman allahım ee ne olacak sımdı ne yapacaksınız(ne yapacagız)benım doktorumda basdan mentor dedı sonradan o verdıklerı kagıtta gordum allergan takmıs uc hafta sonra gordugumde doktoru sordum allergan da sertıfakalı ve daha pahalı gıbı gıbı konustu ayy sımdı korktum
Allerganın daha pahalı olduğunu sanmıyorum. Ben mentor istediğim için ekstradan 200€ aldılar. Sonuç ne oldu ? Allergan oldu
Bildiğim kadarıyla mentor dünyada birinci sırada. Yanılıyor da olabilirim :)

Allerganın daha pahalı olduğunu sanmıyorum. Ben mentor istediğim için ekstradan 200€ aldılar. Sonuç ne oldu ? Allergan oldu
Bildiğim kadarıyla mentor dünyada birinci sırada. Yanılıyor da olabilirim :)
Gercektenmı hem fazla para alıolar hemse mentoru takmıolar yuh artık doktorun kım?benım doktor ıbrahım askar sadece amalıyattan sonra degıl amalıyattan oncede pek ılgılenmedı aslında suc benım bu ılgıszısıge karsı amalıyat olmamlıydım ama ısde bılemıoyorsunkı belkı adamın karekterı bu dedım kendımı avuttum.estetık ıcın amalıyat oldum estetık olmayan goguslere sayıp oldum dert actım basıma eskıden kucuktu ama desteklıyle halledıoduk bı sekıl en aZından benımdı sımdı bırı buyuk bırı kucuk ustelıkte yabancı bır cısım ne paraya ne acıya degdı napıcam hc bılmıorum

Gercektenmı hem fazla para alıolar hemse mentoru takmıolar yuh artık doktorun kım?benım doktor ıbrahım askar sadece amalıyattan sonra degıl amalıyattan oncede pek ılgılenmedı aslında suc benım bu ılgıszısıge karsı amalıyat olmamlıydım ama ısde bılemıoyorsunkı belkı adamın karekterı bu dedım kendımı avuttum.estetık ıcın amalıyat oldum estetık olmayan goguslere sayıp oldum dert actım basıma eskıden kucuktu ama desteklıyle halledıoduk bı sekıl en aZından benımdı sımdı bırı buyuk bırı kucuk ustelıkte yabancı bır cısım ne paraya ne acıya degdı napıcam hc bılmıorum

Kesinlikle katılıyorum. Beni şaşırtan kontrolde göğüslere dokunmaması. Yara izine baktı, Bandaj yaptı ve bitti. Ameliyat izlerimde, gülünce, eğilince, kalkınca ağrı hissediyorum, protezimin biri dönmüş gibi hissediyorum yaşadığın ülkede ameliyat olmamanın riski de bunlar maalesef

Son düzenleyen: Moderatör:
Senın daha cok yenı agrı olması normal ben 39 gun olmasına rahmen daha uc gun oldu agrıların gecmesı.bız yurt dısından gelıorız nasılsa gıdıcek gelmıycek dıemıkı a ılgılenıolar anlamadım.fotografın varmı baka bılırmıyım kac cc ve en onemlısı sen beyendınmı ben hep mentor lu gogus gordum allerganlı bı kendımı gordum onyuzden senıde merak ettım

Senın daha cok yenı agrı olması normal ben 39 gun olmasına rahmen daha uc gun oldu agrıların gecmesı.bız yurt dısından gelıorız nasılsa gıdıcek gelmıycek dıemıkı a ılgılenıolar anlamadım.fotografın varmı baka bılırmıyım kac cc ve en onemlısı sen beyendınmı ben hep mentor lu gogus gordum allerganlı bı kendımı gordum onyuzden senıde merak ettım
Evet henüz taze iki haftalık. Şu an hala bandaj var, yarın çıkaracağım.
Bana da öyle geliyor, mesaj attım bana ameliyat öncesi imzalattığınız belgeleri gönderir misiniz diye, tamam göndeririz dediler sonrası yok. Ameliyata girmeden bir saat önce asistan hemşire gelmişti, okumadım dedim, imza atmazsan ameliyat olmazsın dedi. Acaba ne yazıyordu o sözleşmede.

Evet henüz taze iki haftalık. Şu an hala bandaj var, yarın çıkaracağım.
Bana da öyle geliyor, mesaj attım bana ameliyat öncesi imzalattığınız belgeleri gönderir misiniz diye, tamam göndeririz dediler sonrası yok. Ameliyata girmeden bir saat önce asistan hemşire gelmişti, okumadım dedim, imza atmazsan ameliyat olmazsın dedi. Acaba ne yazıyordu o sözleşmede.
Bende okumadım tam amalıyattan once getırırlerse nasıl okuyalım apar topar dort bes sayfa yazıdı bende hc okumadım ne yazıodu bılmıorum

Evet kızlar 2019 beklenilmedi. Allergan mikro pürüzlü yüzeyli protezlerin Avrupa’nın mevzuatlarına ihmal etmemesi gerekirdi. Ettiği için kullanma onayı verilmiyor ve artık tamamen Avrupa’da, özellikle Fransa’da yasaklandı. Avrupa içinde hiç bir allergan protez piyasaya koyulmaz.

Evet kızlar 2019 beklenilmedi. Allergan mikro pürüzlü yüzeyli protezlerin Avrupa’nın mevzuatlarına ihmal etmemesi gerekirdi. Ettiği için kullanma onayı verilmiyor ve artık tamamen Avrupa’da, özellikle Fransa’da yasaklandı. Avrupa içinde hiç bir allergan protez piyasaya koyulmaz.
:KK57:
Özellikle yeni ameliyat olacaklar!!!! Protezinizin markasına çok dikkat edin bence. Eldeki Allergan marka protezler bir şekilde kullanılacaktır.
Bir zamanlar Mentoru kötüleyip Allergan Natrelle protezleri yere göğe koyamayan üyeler..... Yok şöyle yumuşak,yok böyle doğal.... Mentor kötü tüüü kaka,Allergan süper diyenler....
Neyse susuyorum.....

Ya benim protezimde allergan. Panik oldum simdi okuyunca... Bana verilen kagitta Insprira TRF Allergan yaziyo. Korktum simdi.

Benımkı de Allergan ne olacak şimdi?? Tehlıkelımıymiş bu silikonda kullanılan malzemeler anlamadım ne gibi sorun çıkmış değiştirmek lazım mı???

Ya benim protezimde allergan. Panik oldum simdi okuyunca... Bana verilen kagitta Insprira TRF Allergan yaziyo. Korktum simdi.
Aynen benimkide trf allergan ve ustelik doktor mentor dedi allergan takmis elden cikarmaya calisiolar anlasilan.ama bu yasak olanani nasil olupta takmaya cesaret edip insanlari riske sokuyolar bilmioru

X