Alışveriş yapmayı unuttum

Aaa bide o mu çıkmış neden kimse dikkat etmiyor kişisel temizliğine
Ooooo nasıl salgın hem de, gün geçtikçe vaka sayısı artıyor, bir de ilaca dirençli. Bazı hastalarda kaşıntı bile olmuyor, uyuz dediğin gece kaşıntısı ile meşhurdur oysa ki... Neyse bu vesile ile dikkat edin derim, uyuz çok çabuk bulaşır.

Evlenene kadar kenarda tek kuruşum olmadı aynı şekilde. Evlendikten sonra eh işte. Haftaya doğum var, kilo aldığım için kıyafet alamıyorum pek. Bu sefer de çanta, ayakkabı, ev eşyası alıyorum, değişen bir şey olmadı. 🫠

Yaaa ben hamileyken fırsat bu fırsat diyip kredi kartımı sıfırlamıştım. Minimalist takılıyordum bebeğe de azıcık şey aldım. Doğumdan sonra annem bu bebeğin hiçbir şeyi yok diye alışverişe gitmek zorunda kalmıştı 😂😂😂
Ama ben bayağı para biriktirebildim böyle. Bebek 2 yaşında oldu. İlk defa doğru düzgün alışveriş yaptım geçenlerde. Online alışverişe zaten hakim değildim. Zara mango sömürdüm biraz. Sonra bedenimi ve tipimi çözdükten sonra Online a gömüldüm. Ohh Sefam olsun iyi geldi 😂😂

Yaaa ben hamileyken fırsat bu fırsat diyip kredi kartımı sıfırlamıştım. Minimalist takılıyordum bebeğe de azıcık şey aldım. Doğumdan sonra annem bu bebeğin hiçbir şeyi yok diye alışverişe gitmek zorunda kalmıştı 😂😂😂
Ama ben bayağı para biriktirebildim böyle. Bebek 2 yaşında oldu. İlk defa doğru düzgün alışveriş yaptım geçenlerde. Online alışverişe zaten hakim değildim. Zara mango sömürdüm biraz. Sonra bedenimi ve tipimi çözdükten sonra Online a gömüldüm. Ohh Sefam olsun iyi geldi 😂😂
Para biriktirmek için çok yanlış bir zaman seçtim ben. Bir sene olmadı birikim yapmaya başlayalı. Bu ekonomide de eskiye göre çok daha zor malum. 🥹

Gercekten crop modasindan oyle sıkıldım ve bunaldim ki. Bugum H&M'in sitesinden gomlekler gordum uzun kollu, renklerde guzeldi ama meger onunda arkasi acikmis onden hic anlasilmiyor😑 Oversized gecti dedim crop cikti resmen normal kiyafet bulamiyorum. Gunes alerjim oldugu icin mecburen yazin uzun kollu giymek zorundayim ama malesef elimdekilerle idare ediyorum😒

Şu an ben aynı durumdayım bayram için de normalde de giymek için kıyafet bakıyorum yok bir türlü beğenemiyorum hiç bir şey alamadım resmen 1 hafta 10 gündür bakıyorum beynim çatladı artık kafam dağılsın diye açtım kk’yı ve bu başlığa denk gelmek…

Dün 15 dakikada 1400 lira harcadım online alışverişte. Eşim milletin haftalık harcamasini 10 dakikaya sığdırdın dedi biraz bozuldu. Yıllarca alışveriş yapacağım diye birikimim olmadı. Ben de konu sahibine imrendim
Biz almadikta ne oldu yine bir birikime sahip değiliz 😂

Ben de çocuktan sonra böyle oldum uzun bir süre.
Hamilelik pandemi doğum lohusalık emzirme dönemi. Tipim değişti kıyafetlerim olmadı. 3-5 parça bir şey aldım rahat çirkin kıyafet 1 senedir onları döndürüp giyiyordum.
Şimdi yeni işe başladım. Gardrop yenileme enerjisi geldi bana. Biraz da kilo verdim. Param gitti bir miktar bu krizde koydu ama Kendime geldim.
Bi ateşleme lazım biraz para lazım biraz da gaz verecek anne baba eş yakın arkadaş.
Beni arkadaşlarım gazladı :)
Benide şuan eşim gazliyor benden sana şu kadar limit git istediğini al ister kıyafet al ister saçını boyat ne istiyorsan diyo ama bende iş yok

Ben de çocuktan sonra böyle oldum uzun bir süre.
Hamilelik pandemi doğum lohusalık emzirme dönemi. Tipim değişti kıyafetlerim olmadı. 3-5 parça bir şey aldım rahat çirkin kıyafet 1 senedir onları döndürüp giyiyordum.
Şimdi yeni işe başladım. Gardrop yenileme enerjisi geldi bana. Biraz da kilo verdim. Param gitti bir miktar bu krizde koydu ama Kendime geldim.
Bi ateşleme lazım biraz para lazım biraz da gaz verecek anne baba eş yakın arkadaş.
Beni arkadaşlarım gazladı :)
Benide şuan eşim gazliyor benden sana şu kadar limit git istediğini al ister kıyafet al ister saçını boyat ne istiyorsan diyo ama bende iş
Evlenene kadar kenarda tek kuruşum olmadı aynı şekilde. Evlendikten sonra eh işte. Haftaya doğum var, kilo aldığım için kıyafet alamıyorum pek. Bu sefer de çanta, ayakkabı, ev eşyası alıyorum, değişen bir şey olmadı. 🫠
Sağlıkla gelsin inşallah 🙂

moda olmayan zamansız, klasik parçalar seçmeye çalışın bence. mankenleri kombin giydiriyorlar ya o kombinlerden beğendiklerinizi deneyin, üzerinize yakıştığını düşünüyorsanız alın gitsin. hatta fikrine/zevkine güvendiğiniz akraba veya arkadaşlarınızı alın yanınıza öyle gidin fikir versinler.
Ben yaklaşık bi 7 8 yıl öncesi modada kaldım heralde hala o tür şeyler daha çok ilgimi çekiyor bu defa demode oluyorum yenileride açıkçası beğenemiyorum hem tarzım olmayan şeyler hem zaten karar vermede güçlük çekiyorum zorlanıyorum psikolojik olarakta çok kötü hissediyorum bir kadın olarak kaba tabirle çapulcu gibi geziyorum ve çirkin hissediyorum

Gercekten crop modasindan oyle sıkıldım ve bunaldim ki. Bugum H&M'in sitesinden gomlekler gordum uzun kollu, renklerde guzeldi ama meger onunda arkasi acikmis onden hic anlasilmiyor😑 Oversized gecti dedim crop cikti resmen normal kiyafet bulamiyorum. Gunes alerjim oldugu icin mecburen yazin uzun kollu giymek zorundayim ama malesef elimdekilerle idare ediyorum😒
Çok geçmiş olsun öncelikle. Gerçekten sizinle aynı fikirdeyim önceleri de vardı bu atletler vs mağazaların kapılarına koyarlardı en ucuz şeyler onlardı hatta beden bulamazdin yada güneşten renkleri ağarmış olurdu tozdan gozukmezdi vs şimdi moda oldu mağazaya giriyorsun kıyafet yok komple crop raflar hep ip aşkıyla dolu görüntü olarak bı albeniside yok yani kumaşı oraya baglamissin gibi gözüküyor ama aslında moda kim ciksrdiysa gözü çıksın diyorum 😂

Çok geçmiş olsun öncelikle. Gerçekten sizinle aynı fikirdeyim önceleri de vardı bu atletler vs mağazaların kapılarına koyarlardı en ucuz şeyler onlardı hatta beden bulamazdin yada güneşten renkleri ağarmış olurdu tozdan gozukmezdi vs şimdi moda oldu mağazaya giriyorsun kıyafet yok komple crop raflar hep ip aşkıyla dolu görüntü olarak bı albeniside yok yani kumaşı oraya baglamissin gibi gözüküyor ama aslında moda kim ciksrdiysa gözü çıksın diyorum
Şu an ben aynı durumdayım bayram için de normalde de giymek için kıyafet bakıyorum yok bir türlü beğenemiyorum hiç bir şey alamadım resmen 1 hafta 10 gündür bakıyorum beynim çatladı artık kafam dağılsın diye açtım kk’yı ve bu başlığa denk gelmek…
Aynı durumdayız inananin bazen ruhum daralip Trendyol dan çıkıp Instagram'da boş boş video seyrediyorum kafam dağılsın diye basıma ağrılar giriyor bişey alacağım zaman bu sadece kendime kıyafet alırken oluyo eve eşya alırken kızıma kıyafet alırken veya eşime hediye olsun diye alırken olmuyor

Ooooo nasıl salgın hem de, gün geçtikçe vaka sayısı artıyor, bir de ilaca dirençli. Bazı hastalarda kaşıntı bile olmuyor, uyuz dediğin gece kaşıntısı ile meşhurdur oysa ki... Neyse bu vesile ile dikkat edin derim, uyuz çok çabuk bulaşır.
Çok teşekkür ederim ben böcek görsem kasinirim alerjik bı bünyem var zaten dikkat etmek lazim

Darısı bana amin 😂

Gerçekten sıkıntı var kıyafetlerde. Ya çok uzun ve kapalı. Ya ciddi manada açık. Mesela ben büyük bedenim, enler maşallah boylar meme altından hallice; nasıl giyeceğim onu ben. Kumaşlar kumaş değil, parası zaten bi sürü. İnsan gerçekten ha deyince alamıyor artık.

Gerçekten sıkıntı var kıyafetlerde. Ya çok uzun ve kapalı. Ya ciddi manada açık. Mesela ben büyük bedenim, enler maşallah boylar meme altından hallice; nasıl giyeceğim onu ben. Kumaşlar kumaş değil, parası zaten bi sürü. İnsan gerçekten ha deyince alamıyor artık.
Ne yazikki öyle bulamıyorum birşey bende zayıfım mesela xs filan giyiniyorum onlar bile l beden giymisim gibi duruyor zayıf insana çuval gibi şeyleri giydiremezsin daha çok zayıf gösterir bu modacılar bunu akıl edemiyormu anlamıyorum

Bu kadar zor ne var ki Zaraya bile girseniz çok güzel elbiseler var. Yaz vakti illa copla veya oversize gezmeye gerek yok. 😃

Bu kadar zor ne var ki Zaraya bile girseniz çok güzel elbiseler var. Yaz vakti illa copla veya oversize gezmeye gerek yok. 😃
Benimki biraz psikolojik beğenemiyorum beğendiğim den emin olamıyorum iki elbise arasında karar vermede güçlük çekiyorum crop veya oversize bir ornekti modada şuan gündemde bu ikili olduğu icin

Benimki biraz psikolojik beğenemiyorum beğendiğim den emin olamıyorum iki elbise arasında karar vermede güçlük çekiyorum crop veya oversize bir ornekti modada şuan gündemde bu ikili olduğu icin

Ovrsize kullanmıyorum pek, crop çok az var dolabımda crop disinda da guzel ustler goruyorum ben, yazları genelde elbise giyerim zaten.
Seçenek çok bence ama siz bence biraz harcamaya eliniz gitmiyor galiba. Maddi sorun yok dediniz iki elbise arasında kaldıysanız ikisini de alın nedir yani.😃
Sanki tek bir parca seçme hakkı varmış ve o hakkı harcayinca bir daha olmayacak gibi psikolojiyle alışverişe çıkıyor gibisiniz. Böyle olabilir.

Benim aklıma bir anım geldi bizde eşimle maddi zorluklar çektik ben bir kaç yıl cidden alışveriş yapmadım neyse bir gün beni AVM ye götürdü ne istersen al dedi bı mağazaya girdik dedim ki ben hicbisey bulamadım eve gidelim sonra alırım dedim yaa dedi nasıl bulamadın koca magazada ve ben o zamanlar 50 kiloyum ne giysem yakışacak yani unutuyosun alışveriş yapmayı ondan oluyor bence bir gidin bir kaç kıyafet deneyin karar verin ve alın snra gerisi geliyor ben şimdi kurdu oldum resmen netten bile ne yakışır ne yakışmaz herşeyi biliyorum ala ala alisiyosun

X