85 kiloyum diyetisyen listelerini paylaşırmısınız çok ihtiyacım var çok kötüyüm

Çok teşekkür ederim.12 Haziran da tam bir ay oldu ve tartıldım.66 kilo geldim.Yani 4 kilo verdim.Hatta belki biraz daha fazla bile vermiş olabilirim çünkü reglim çok yakın.Tam kesin kilomu reglim bittikten ,3 gün sonra olucagina inanıyorum.Devam edicem inşallah
Çok güzel devamını dilerim 🙏

Diyetisyen falan hikaye...
Aralıklı oruç-ketojenik diyeti harmanlayıp azcık yürüyüş yap ve gel bana teşekkür et 🤣🤣

Birde bazen kendimi çok yemiş gibi hissediyorum.Sanki kilo gitmiycrkmis gibi oluyorum.Normaldr 1000 kaloriyi geçmiyorum.Sizede oluyormuydu böyle☺
Ben hiç 1000 kaloriye düşmedim 1500-2000 arası beslendim hep 1000 çok az değil mi? Ama dediğiniz gibi o hisse kapıldığım zamanlar oldu özellikle Regl dönemi çikolatayı kavanoz kavanoz yediğim zamanlar 😀

Ben hiç 1000 kaloriye düşmedim 1500-2000 arası beslendim hep 1000 çok az değil mi? Ama dediğiniz gibi o hisse kapıldığım zamanlar oldu özellikle Regl dönemi çikolatayı kavanoz kavanoz yediğim zamanlar 😀
😄 İnan bana 1000 kalori bile çok geliyor.Kendimi hiç aç hissetmiyorum.Regli zamanında evet benimde canım tatlı istiyor ama kavonoz kavanoz yemiyorum tabi.😀Bakalım devam ediyorum inşallah güzel sonuçlar olur.☺️

Merhaba canım ben Kasım ayı sonunda Diyetisyene gittim, 84,6 ile başladım ve şu an 71,5um. Seni kendime benzettim benim listemde faydalı olur belki, her hafta listeyi değiştiriyor ama ben genelleyerek ne yediğimi yazmıştım, aşağıya ekliyorum.

Bana 1500-1600 kalorilik bir diyet uyguluyormuş.

3 ana 2 ara öğünüm var. Akşam 7 den sonra yemek yok. Günde 2-2,5 litre su içiyorum ve 1 saat yürüyüş yapıyorum.

Sabah;
1. alternatif;
1 yumurta
1 dilim peynir (2 parmak kalınlığında yani)
5 zeytin (ya da zeytini yemeyip onun yerine 1 tatlı kaşığı yağ ve yumurta, peynirle omlet yapılabilir)
1-2 dilim tam buğday ekmek
Söğüş(çiğ yenen sebzeler) ve yeşillik--->istediğimiz kadar

2. alternatif; (kilo vermem azalınca bu kahvaltıyı yapmamı istiyor)
4 kaşık yulaf
1 bardak süt veya 4 kaşık yoğurt
1 porsiyon meyve
2 tam ceviz veya 5 badem veya 5 fındık

Ara alternatifleri;

1. alternatif; 1 porsiyon meyve + 2 ceviz/ veya 5 fındık/ veya 5 badem

2.alternatif; 1 kutu activia ve yanında 1 porsiyon meyve veya 2 ceviz/5 fındık/5 badem

3. alternatif; 2 kare bitter, yanında süt veya sütlü kahve olabilir (bunu bir günde iki ara öğünde yapmıyoruz, birini seçiyoruz, ayrıca her hafta yapmıyoruz)

4. alternatif; Yarım paket altınbaşak veya etiform bisküvi, yada bir galeta---> bunların yanında yeşilçay

5. alternatif; 1 kase sütlü tatlı (2 haftada 1 kez yiyorum, çok canımın çektiği bir gün, bir ara öğün için sadece)

Öğle ve akşam
1. alternatif
6 kaşık baklagil / 8 kaşık sebze yemeği/3-4 köfte kadar kırmızı et/200 gram tavuk veya balık-->birini seçiyoruz
yağsız salata--->havuçta yiyebiliriz ama sadece havuç salatası olmasın
3-4 kaşık yoğurt
2 dilim ekmek / veya 1 kase çorba/ veya yarım kase çorba ve 1 dilim ekmek/yada 5 kaşık makarna/ya da 4 kaşık pilav

2.alternatif
Bunu kilo vermemin durduğu haftalarda haftada 3 gün akşam yemeklerinde yapıyorum, şimdiye kadar sadece 2 kez hazırladım bu tarifi ona göre sürekli yapılmamalı yani;
1 kabak, 1 patates veya kereviz, 1 havuç, ıspanak, 1 çay bardağı mercimek bunları 1-1,5 litre kadar suda haşlayıp blenderdan çekiyoruz, üstüne 1 kaşık zeytinyağını ısıtmadan servis etmeden önce koyabilirz. 3 akşam yemeğinde 1 kase çorba, yanında salata ve yoğurtla ekmeksiz yiyoruz.

Meyve porsiyonları;
1 porsiyon meyve ölçüsü
4 kuru kayısı
orta boy 1 elma veya armut veya portakal
1 küçük muz (ithal muzsa yarım yiyoruz)
2 mandalina
1 kaşık kuru üzüm veya dut
2 medine hurması veya 4 tunus hurması...
üzüm-erik-vişne gibi meyvelerde 1 su bardağı ...bunlar meyvede ortalama 1 porsiyon sayılıyor.
tebrik ederim başarınızdan dolayı bende 2 ayda bu beslenmeyle 13 kilo verdim ve sporla..önceden kendimi aç bıraktım ama yiyerek zayıflayınca daha kalıcı oldu

X