78,5 kilo ile başlangıç

Aysemaysem2020

Guru
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2012
634
312
Kızlar selam, aylardır bu platformda paylaşımları takip edip bazı gruplara girip motive olmaya çalışıyorum. 2 ay önce 80,4 kilo ile başlamıştım 👍benim derdim hergün olmasada 3 veya 4 günde bir mutlaka burdan benle beraber verdiğimiz kiloyu paylaşıp yalnız olmadığımı hissetmek ve paylaşım yapabilmek. Diğer gruplarda bir yazan iki yazan üçüncüde pes ediliyor. Bakıyorum 10 kişi var ama 1 ay sonra 1 kişi zar zor yazıyor.
Bugün leslie 30 dakikaya başladım, katılmak isteyen olursa beklerim, kendi kendimede olsa burdan her tartıldığımda yazıcam 1 eksik 1 fazla olsa bile birilerine 1 kilo dahi olsa verdiğini söylemek motive eder insanı, yanındaki insan 1 kilo versen fark etmez yada güler geçer, 1, 2 derken kilolar gitsin istiyorum ve pes etmicem 2 ay oldu neredeyse ve verdiğim 2 kiloyuda olsa hiç spor yapmadığım halde geri almadım, şimdi tatlıyı kesip spora başlıcam daha sıkı program uygulıcam 🤩👍

Bende kilo vermeliyim evdeyim çalışmıyorum 4 aydır kilom arttı ve rahatsızım ama nasıl verecegim bilmiyorum çok fazla yemiyorum şeker tüketmiyorum sadece eskisi gibi hareketli değilim ve hep evdeyim uyku düzenimde değişti eşimin işi dolasiyla

Bende kilo vermeliyim evdeyim çalışmıyorum 4 aydır kilom arttı ve rahatsızım ama nasıl verecegim bilmiyorum çok fazla yemiyorum şeker tüketmiyorum sadece eskisi gibi hareketli değilim ve hep evdeyim uyku düzenimde değişti eşimin işi dolasiyla
Selam canım, bende evde olduğumdan kilo veremiyordum uzun zamandır diyetle başım beldaydı ilk olarak 2 ay önce ekmeği kestim, 2 kilo verdim spor yapmadan, şimdide araştırmalarım sonucu iki öğüne düşürdüm, sabahları ekmeksiz çok yiyorum öğleden sonra 3 4 gibi yarım saat leslie adında bir yürüyüş kardiyo programı var onu yapıyorum, akşamda bir kase çorba bir kase yemek bu kadar, atıştırmalık yok şeker yok unlu mamüller yok. Bu şekilde devam edicem ramazanda da iftardan sonra 1 gibi spor yapmayı planlıyorum yeme düzenim aynı olucak bakalım bende veremediğimden her yolu deniyorum

Selam canım, bende evde olduğumdan kilo veremiyordum uzun zamandır diyetle başım beldaydı ilk olarak 2 ay önce ekmeği kestim, 2 kilo verdim spor yapmadan, şimdide araştırmalarım sonucu iki öğüne düşürdüm, sabahları ekmeksiz çok yiyorum öğleden sonra 3 4 gibi yarım saat leslie adında bir yürüyüş kardiyo programı var onu yapıyorum, akşamda bir kase çorba bir kase yemek bu kadar, atıştırmalık yok şeker yok unlu mamüller yok. Bu şekilde devam edicem ramazanda da iftardan sonra 1 gibi spor yapmayı planlıyorum yeme düzenim aynı olucak bakalım bende veremediğimden her yolu deniyorum
İnşallah başarılı olursunuz bende başlayacağım ama eşim vardiya sistemi çalıştığı için uyku düzenim bozuldu ona alışmaya çalışıyorum umarım kilo verebilirim 5 10 kilo verebilirsem mükemmel olacak

İnşallah başarılı olursunuz bende başlayacağım ama eşim vardiya sistemi çalıştığı için uyku düzenim bozuldu ona alışmaya çalışıyorum umarım kilo verebilirim 5 10 kilo verebilirsem mükemmel olacak
İnşallah canım ben artık eşim geç geldiğinde beklemiyorum erkenden yiyorum en geç 8 de yemeğimi yemiş oluyorum

İnşallah canım ben artık eşim geç geldiğinde beklemiyorum erkenden yiyorum en geç 8 de yemeğimi yemiş oluyorum
Eşim sofraya tek oturmayı sevmiyor 7 den sonra yemek yemiyorum ama hep pasta kek börek istiyor bende 1 parça dahi olsa yiyorum bir başlasam veririm kiloyu da başlamak mesele

Eşim sofraya tek oturmayı sevmiyor 7 den sonra yemek yemiyorum ama hep pasta kek börek istiyor bende 1 parça dahi olsa yiyorum bir başlasam veririm kiloyu da başlamak mesele
Şey yapabilirsin eşin pasta böreğini yerken kendine ve eşine ufak salata tabağı yada meyve salatası hazırlasan o yerken sende salatalarını yesen böreğin tabağında kalsın yiyormuş gibi yapsan

Tebrik ederim sizi ben de bugünlerde diyete girdim ama canım inanılmaz abur cubur çekiyor dün akşam spor yaptım bikaç gün önce de yapmıştım ama aşırı bacaklarım ağrıdı bikaç gün ara verdim 15 kilo fazlam var nasıl veririm bilmiyorum

Tebrik ederim sizi ben de bugünlerde diyete girdim ama canım inanılmaz abur cubur çekiyor dün akşam spor yaptım bikaç gün önce de yapmıştım ama aşırı bacaklarım ağrıdı bikaç gün ara verdim 15 kilo fazlam var nasıl veririm bilmiyorum
Vallahi bu spor beni mahvediyor yemek yesem boşa bitecekmiş gibi hissettiğimde 3 gün yemedim bugün 4.gün canım hiç istemiyor abur cubur çikolata felan, o kadar spor yapıyorum bari boşa gitmesin derdindeyim, 2.5 senedir şişman gezmekden yoruldum, mutsuzum aslında kendi kendimi motive ediyorum. İnşallah sizde başlarsınız.

Vallahi bu spor beni mahvediyor yemek yesem boşa bitecekmiş gibi hissettiğimde 3 gün yemedim bugün 4.gün canım hiç istemiyor abur cubur çikolata felan, o kadar spor yapıyorum bari boşa gitmesin derdindeyim, 2.5 senedir şişman gezmekden yoruldum, mutsuzum aslında kendi kendimi motive ediyorum. İnşallah sizde başlarsınız.
Ben de kilolarımdan müzdaribim eşim de çok baskı kuruyor ver ver diye ama sporun çok faydası var 15 dk yapıyorum ter içinde kalıyorum boğaza hakim olabilsek veririz inşallah da insan hep yemek istiyor

Bacak ağrıları birkaç güne geçer. Ağrıması normal. Vazgeçmeyin. Benim de 15 kilo fazlam var ama kararlıyım. 3 gündür diyetteyim. Zor oluyor iradeye sahip olmak ama 1 haftaya alışırız sanırım..

Ben de kilolarımdan müzdaribim eşim de çok baskı kuruyor ver ver diye ama sporun çok faydası var 15 dk yapıyorum ter içinde kalıyorum boğaza hakim olabilsek veririz inşallah da insan hep yemek istiyor
Aynen dediğin durumdan bende müzdaribim inşallah vericez kiloları az azda olsa gidicek ilk ay 2 kilo verdim bu son ayda dikkat ettim 3 gündür de tekrar diyete başladım 3 kilo daha gitti sende deneyebilirsin

Merhaba size katılabilir miyim? Oruc tutacak mısınız? Menünüz nasil olucak ? Benim geçen seneden borc orucum var 1 gun bu yuzden 1 gece onceden başlayacağım. Yani yarın orucum. Sahurda 1 dilim ekmek ve kahvaltılık şeyler yiyecegim. Diger öğünlerde ekmek makarna pilav (meyve haric) tüm tatlıları yememe şeklinde bi diyet yapıyorum. Bi küçük kasem var. Onunla iftarda bi kase corba bi kase de günün yemegi ve bolca salata yemeyi düşünüyorum. Tatlı niyetine de tarçınlı yogurt ya da meyve falan yerim. 2 lt limonlu su içiyorum daha fazla içemem sanırım.
Gün içinde de 15 dk postacı yürüyüşü yapıyorum evin içinde. Ya da dans vs.
Bu sabah 78.0dım.

Merhaba size katılabilir miyim? Oruc tutacak mısınız? Menünüz nasil olucak ? Benim geçen seneden borc orucum var 1 gun bu yuzden 1 gece onceden başlayacağım. Yani yarın orucum. Sahurda 1 dilim ekmek ve kahvaltılık şeyler yiyecegim. Diger öğünlerde ekmek makarna pilav (meyve haric) tüm tatlıları yememe şeklinde bi diyet yapıyorum. Bi küçük kasem var. Onunla iftarda bi kase corba bi kase de günün yemegi ve bolca salata yemeyi düşünüyorum. Tatlı niyetine de tarçınlı yogurt ya da meyve falan yerim. 2 lt limonlu su içiyorum daha fazla içemem sanırım.
Gün içinde de 15 dk postacı yürüyüşü yapıyorum evin içinde. Ya da dans vs.
Bu sabah 78.0dım.
Harikasın tabiii çok mutlu olurum, açıkcası menü planı yapmıyorum yani evde ne varsa onu yiyorum ama bizim evde genelde sebze pişer o yüzden hergün yediklerimi yazabilirim istersen ben meyvede yemiyorum şeker olduğu için 🤗
İftarda sizin dediğiniz gibi çorba ve sebze yemeği sahurdada klasik yumurta 2 tane domates peynir salatalık bide sebze yemeği kalmışsa yada çorba bir kase o şekilde planladım,.
Arada atıştırmalık VS olunca kilo gitmiyor onları tamamen kestim. Hamur işi pilav vsde yemicem.
Ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama kilolar başıma dert oldu kurtulmam lazım. Sahurda tarçınlı süt içerim bir bardak geçen sene diyet siz bu şekilde tatlıda yiyerek abartmadan yemiştim ramazanda 5 kiloya yakın vermiştim , tarçınlı sütün faydası oluyor.
Sporuda gece oğlum uyuduktan sonra 1 gibi yapmayı planlıyorum sahura kadar uyumıcam dayanabilirim tabii hem duşumu alır belki film felan izlerim, ne kadar az uyku o kadar kalori takımı demekmiş.
Birde ben TV izlerken haraket yapıyorum, bacaklarım kollarım için.
Eskiden bacağımı 10 kere kaldırıp indirdiğim ağrıdı şimdi 30 a çıkardım her hareketi.
Meyve yemeniz tatlıdan daha yararlıdır , tarçınlıılım süt birde olmazsa olmaz yeşil çay 🙏

X