Zayıflayamıyorum diyenler buraya

symagcl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
2
2
29
Merhabalar çok sevgili arkadaşlarım
İlk olarak kendimi tanıtmak isterim 28 yaşında 3 yaşında kızım var sezeryan ile doğum yaptım ve doğum sürecimde 70den 80 kiloya çıktım sonrasında covid sürecine geldiği için eve kilitlenip kaldık doğum sonrası 72 kiloya düştüm fakat evde durmaktan 80i geri gördüm geçen sene bu aylarda kadınlara özel spor salonuna başladım fakat bende şöyle birşey var hiç bir zaman düzenli diet listesine uyan çok su içen bir insan değilim bunu yapabilenlerede hayranım açıkcası sporda geup dersleride malesef pek bana göre değil zar zor kendimi zorlayarak 2 ay dietisyen ile çalışıp grup derslerine katılıp 2 ayda 5 kiloyu zar zor verdim derken yaz oldu tatilden yemekden içmekten zar zor verdiğim kiloları iki katı geri aldım 2 ay önce kişiye özel spor salonunda pt hocası ile çalışmaya başladım diet hiç bir şekilde yapmadım su düzenim genede yok günde 1 en çok 1.5 lt su tüketebiliyorum insülin direncim olduğunu öğrendim ve özel günlerde gayet yedim ve alkol aldığımda oldu bunlara rağmen 2 ayda 11kg verdim ben çok zor kilo veren biriyim şimdi nasıl olduğundan bahsetmek istiyorum
Pazartesi çarşamba ve cuma günleri pt hocasıyla sağlam bir antreman sonrası yarım saatlikde kardiodan sonra 1 buçuk saatlik sporumu bitiriyorum (3 yaşındaki kızımda yanımda bu süreçte) sabah kahvaltıları çok nadir yaptım ertelitebildiğim kadar erteledim sabah kalkıp kahve içtim spora gidene kadar en çok yediğim bir dilim ekmek ve peynirdir spor sonrası aklıma yemek gelmemesi için eve olabildiğince geç gidiyordum salı perşembe günleri zumba derslerine katıldım tek eğlenceli bulduğum spor tipi açıkcası
Her sabah düzenim aynı kahve içer
Ayak üstü bir şeyler atıştırır (sofra düzeni sadece hafta sonu)
Aklıma geldikçe su içer
Akşam eve olabildiğince geç gider (evde oturdukça insanın canı bir şeyler atıştırmak istiyor)
Olabildiğince aç yatmaya çalışır (karnım grul grul vaziyette)
Doktorum tavsiyesi ile glifor başlamıştım fakat aşırı miğde yanması yapmasından onu bıraktım
Saxenda iğne yaptım fakat o da son dozlarda aşırı kusma ve ishal yaptı onuda bıraktım artık
Yani demem o ki spor yaptığınız müddetçe ve aşırı sağlam spor yeri geldi ağladım pes ettim ama hocanız siz pes ettikçe size destek verdiği müddetçe inanın kendi gücünüzün farkına varıyorsunuz bu arada sigarada kullanıyorum hocam her zaman şaşırmıştır nasıl sigara kullanmana rağmen kondisyonun bukadar iyi diye ama ilk spora başladığımda okadar kötüydüm ki artık alıştım hareketsiz duramıyorum daha zinde hissediyorum vücudumdan giden 11 kg okadar rahatlattı ki pes etmeyin aynada kendinizi daha mutlu görmek istiyosanız herşey sizde bitiyo diet bahane spor şahane evde kendi başına spor yapabilen biri değilim bunu kendi başına yapıp başarmış arkadaşlarımada hayranım. Kendinize inanın

X