20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

benim 4 tane gömülü 20lik dişim vardı istanbul aydın üniversitesi diş hastensinde çektirdim fiyatı biraz yüksek ama temiz ve düzgjn yaptılar memnun kaldım 2 hafta falan ağrı ve şişlik oldu ama değdi ne ağrı var simdi ne de baska bisey 20liklerden mutlaka kurtulmaniz gerek ilerde basiniza büyük dertler açabilir

20likleri ameliyat ile alınanlara bir sorum var,
Çekilen yerin etlenen kısmının içinde boşluk var ve sürekli bişey kaçıyor arasına aşırı rahatsız ediyor.bu normalmi 3hafta oldu alınalı.ayrıca eriyen dikiş dedi ama hala dikişler duruyor nezaman erir acaba , bitane dikişim hala acıyor hafif.doktora gosterdim çok zor alındığı için ödem olmuş antibiotik verdi kullandım ama hala aynı.of yahu ne zor bu işler.

20likleri ameliyat ile alınanlara bir sorum var,
Çekilen yerin etlenen kısmının içinde boşluk var ve sürekli bişey kaçıyor arasına aşırı rahatsız ediyor.bu normalmi 3hafta oldu alınalı.ayrıca eriyen dikiş dedi ama hala dikişler duruyor nezaman erir acaba , bitane dikişim hala acıyor hafif.doktora gosterdim çok zor alındığı için ödem olmuş antibiotik verdi kullandım ama hala aynı.of yahu ne zor bu işler.
Zor bir operasyon olduysa normal bence. O deligin kapanmasi bir ayi gecer. Benim dikislerim alindigi icin o konuda fikrim yok.

Kızlar gömülü 20’lik dişimi çektirdim bugün 4.günüm. Hala ağrım devam ediyor ve oradaki yarık sanki açılıyor gibi geliyor. Sürekli bakıyorum “kapannn artık iyileeeş iyileeeş” diye ama iyileşmiyor. İlk günlerde yarık görmüyordum şimdi şişliğim gittikçe ortaya çıkmaya başladı. Normal mi yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum?

Kızlar gömülü 20’lik dişimi çektirdim bugün 4.günüm. Hala ağrım devam ediyor ve oradaki yarık sanki açılıyor gibi geliyor. Sürekli bakıyorum “kapannn artık iyileeeş iyileeeş” diye ama iyileşmiyor. İlk günlerde yarık görmüyordum şimdi şişliğim gittikçe ortaya çıkmaya başladı. Normal mi yoksa bir şeyi yanlış mı yapıyorum?
Sigara falan icmiyorsunuz degil mi? Agrinin yavas yavas azalmasi lazim aslinda

kızlar selam

20 lik dişim şişmiş daha önce ameliyat günü almıştım ama iş yerimden izin alamadığım için gidememiştim. 20 lik dişimin ağız içinde kalan tarafında sivrlik var ve çok ağrıyor bide çıkan kısmı vardı grileşmiş sanırım çürümüşş..

o sivriliğe dokununca beni zonklatıyor resmen

yine izin meselsi sıkıntılı çünkü iş yeri taşınıyor o sivrlik diş mi acaba :KK43:

kızlar selam

20 lik dişim şişmiş daha önce ameliyat günü almıştım ama iş yerimden izin alamadığım için gidememiştim. 20 lik dişimin ağız içinde kalan tarafında sivrlik var ve çok ağrıyor bide çıkan kısmı vardı grileşmiş sanırım çürümüşş..

o sivriliğe dokununca beni zonklatıyor resmen

yine izin meselsi sıkıntılı çünkü iş yeri taşınıyor o sivrlik diş mi acaba :KK43:

20’lik diş geride kalıyor fırçalamak çok zor o yüzden çürümüş olabilir ya da şu an da çıktığı için ağrınız olabilir. İzin alabildiğiniz gibi doktora gidin eğer çürüdüyse yanındaki dişi de çürütüyor. Ben geçen hafta aynı sebepten gömülü 20’lik dişimi çektirdim. Ucu dışarıdaydı sadece yandaki dişimi çürütmüştü maalesef.

20’lik diş geride kalıyor fırçalamak çok zor o yüzden çürümüş olabilir ya da şu an da çıktığı için ağrınız olabilir. İzin alabildiğiniz gibi doktora gidin eğer çürüdüyse yanındaki dişi de çürütüyor. Ben geçen hafta aynı sebepten gömülü 20’lik dişimi çektirdim. Ucu dışarıdaydı sadece yandaki dişimi çürütmüştü maalesef.
geçmiş olsun sizede. zor mu ameliyat sonrası

geçmiş olsun sizede. zor mu ameliyat sonrası

Ben ameliyattan ve dişçilerden çok korkuyorum açıkçası. Dikişler falan ödümü koparıyordu. Dişçi koltuğuna yattım kalbim küt küt attı dedim dişimi çektiremeden kalpten gideceğim :KK70: Hiç korktuğum gibi olmadı ama boşu boşuna kendimi sıkmışım. Operasyon sırasında hiçbir şey hissetmedim.

Ancak dişin çekildiği gün güzel bir ağrı kesici almanız gerek. Uyuşturucu iğnelerin etkisi geçince şiddetli bir ağrı geliyor. Uyuşukluk azalmaya başlayınca doktorun verdiği ağrı kesiciyi içerseniz sorun yaşamazsınız. Bir de yüzde hafif şişlik oluyor. Ben ilk gün 5 dakika buz koyup 5 dakika çektim. Yüzüm biraz şişti yinede.

Operasyon sonrasında ilk gün zor geçiyor sadece. Sonrasında ağrı azalıyor sürekli. Umarım sorunsuzca atlatırsınız siz de :KK68:

Ben tel taktıracaktım doktorum bu yüzden 20 liklerimi çektirmemi istedi ben de özelde çektirdim ayrıca gömülüydü ikisi de aslında korkuyordum acır gibi düşünüyordum ama hiç acıtmadı sadece diş çekimi yapılırken aletlerin sesleri biraz rahat edebilir. Çekim bittikten sonra tampon koydu. Yarım saat tampon durdu ağzımda çıktıktan sonra pıhtı olmuştu. Tükürmek yasaktı. Uyuşukluk geçmeye başladığında ağrı kesici aldım. Ağrı kesileri düzenli aldım. Yatma vaktinde ise çekilen dişimin tarafına dönmemek şekilde yattım. Ağız temizleme suyu kullandım. 1 hafta sonra dikişler alındı zaten. İlk günler biraz zor ama diğer günler ağrı vs. azalıyor. Yemek yerken çorba içiyordum

Ne zamn yaptırdınız canım ben sordum geçen hafta çene cerrahi yokmuş mersinde varmış ama mersinde bile 1 taneymış.
Timur nadir demircana gittim. O da cene cerrahi. Benim daha yedi ay falan oldu sanirim. Hala ayni muayenehanede. Siz mersinin neresindesiniz?

Merhaba bende dîsolayinda alt cenemde uyuşma sorunu var

Sedasyon önerdi mi diş hekiminiz peki? Sedasyonla uyku haline yakın bir duruma geçiyorsunuz. Operasyonun çoğunu hatırlamıyor insanlar bu şekilde. Böylece alt çenenize gereken işlemleri yaptırabilirsiniz. Daha önce yaptırmadığın için pek bilmiyorum tabii ki diş hekiminizle konuşun bakalım belki işe yarar.

X