20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

Selam çok geçmiş olsun
Şu an yine olmayan dişlerim sızladı
Ne eziyetti o ya :KK43:
İlkinde benim kaslarım aşırı reaksiyon göstermiş
Dikişleri alırlarken bile açılmadı ağzım
Ancak 1 ayda kendime geldim

Zaten o zaman da 2. Sini çektiler bu defa stereoid iğnesi verdiler
İkincisi nispeten daha kolay geçti bu yüzden
Benim aklıma kanda enfeksiyon baktırmak gelmedi ateşim vs de yoktu
Çok geçmiş olsun ihmal etmeyin inşallah hemen atlatırsınız
1 ay mi:KK43:
cok tesekkur ederim cok nobet atese girince acilde kan tahlili yaptilar oyle ortaya cikti benimde. simdi zorlayip acinca baktim beyaz beyaz noktalar var o tarafimda. sizinde mi oyleydi?
sizede cok gecmis olsun.

Selam çok geçmiş olsun
Şu an yine olmayan dişlerim sızladı
Ne eziyetti o ya :KK43:
İlkinde benim kaslarım aşırı reaksiyon göstermiş
Dikişleri alırlarken bile açılmadı ağzım
Ancak 1 ayda kendime geldim

Zaten o zaman da 2. Sini çektiler bu defa stereoid iğnesi verdiler
İkincisi nispeten daha kolay geçti bu yüzden
Benim aklıma kanda enfeksiyon baktırmak gelmedi ateşim vs de yoktu
Çok geçmiş olsun ihmal etmeyin inşallah hemen atlatırsınız
Diş ameliyatı nasıl oldunuz sadece bölgeselmi anestezi yapıyorlar ben çok korkuyorum ve şuandada hamileyim.

1 ay mi:KK43:
cok tesekkur ederim cok nobet atese girince acilde kan tahlili yaptilar oyle ortaya cikti benimde. simdi zorlayip acinca baktim beyaz beyaz noktalar var o tarafimda. sizinde mi oyleydi?
sizede cok gecmis olsun.
1 ay her gün aynı değildi tabi ama 2 hafta sadece sıvı şeyler ve yumuşak şeyler yedim
Sonra her geçen gün çok azıcık daha iyileşti
Kinder süt diliminden o dönemde nefret ettim :KK70: muz da öyle.
Ağzımı açıp hiç bakamadığım için beyaz nokta göremedim belki de vardı
İyi ki tahlil yaptırmışsın belki o beyazlıklar iltihap göstergesidir?

Diş ameliyatı nasıl oldunuz sadece bölgeselmi anestezi yapıyorlar ben çok korkuyorum ve şuandada hamileyim.
Ben hamilelikten önce oldum hamile kalmayı düşündüğüm için önce yaptırmıştım
3-4 yerden iğnelerle uyuşturdular öncesinde röntgen de çekildi
Aciliyeti yoksa hamileliğin ilk dönemlerinde falan yaptırmayın
Sonraki aylar için de doktora danışın ama zor yani hem hamilelik hem onun ağrısı
Benim gömülü 20 lik dişlerimi aldılar ameliyatla
O dönem kilo verdim yiyip içemedim
Hamilelikte sıkıntı yaratabilir bu durum

1 ay her gün aynı değildi tabi ama 2 hafta sadece sıvı şeyler ve yumuşak şeyler yedim
Sonra her geçen gün çok azıcık daha iyileşti
Kinder süt diliminden o dönemde nefret ettim :KK70: muz da öyle.
Ağzımı açıp hiç bakamadığım için beyaz nokta göremedim belki de vardı
İyi ki tahlil yaptırmışsın belki o beyazlıklar iltihap göstergesidir?
:)))) bende tek sut burger oda 1 saatte :KK70:
iltihapmis evet sabah ignelerim bitiyor yuksek doz kuvvetli antibiyotik vuruldum ama disimdeki apse iltihap ayni duruyor:/ okadar ilac nereye gitti, nasil köklü bir dişmiş hayretler icindeyim :)) bide benim cikmisti 20 liklerim hepsi tamamlanmisti. zor bir operasyon olmadi :/

Benim yirmilikler genel okarak çukmıl durumda fakat bir kısmı et içinde gibi yanı çok az bir kusım tutuyor ve bu sürekli sorun yaratıyr 2 yılı geçti dişlerim çıkalı ama çene yapım küçük geliyor galibaga tam çıkmıyor yemek yerken sürekli sorun oluypr o kalan et parçası rahatsızlık veriykr ve bazen yemek yerken et zedeleniyor çigneyebiliyorum yanlışlıkla çok canm yanıyor. Galibaga hamilelikten sonraya kaldı gitti diyebilirim hamile kalmasaydm aldıracaltum fakat şimdi güvenemiyorum kendime ve korkuyorum o neşteri filan görmedinmi ben fenalık geçiririm açıkçası kalbim filan durur o yüzden yüregim dayanmaz ya napacam bilmiyorum şuan bile aklıma jilet gibi bçkeskin birşey ile dişimin oradan alındıgı düşüncesi beni dehşete sokuyor.

Benim yirmilikler genel okarak çukmıl durumda fakat bir kısmı et içinde gibi yanı çok az bir kusım tutuyor ve bu sürekli sorun yaratıyr 2 yılı geçti dişlerim çıkalı ama çene yapım küçük geliyor galibaga tam çıkmıyor yemek yerken sürekli sorun oluypr o kalan et parçası rahatsızlık veriykr ve bazen yemek yerken et zedeleniyor çigneyebiliyorum yanlışlıkla çok canm yanıyor. Galibaga hamilelikten sonraya kaldı gitti diyebilirim hamile kalmasaydm aldıracaltum fakat şimdi güvenemiyorum kendime ve korkuyorum o neşteri filan görmedinmi ben fenalık geçiririm açıkçası kalbim filan durur o yüzden yüregim dayanmaz ya napacam bilmiyorum şuan bile aklıma jilet gibi bçkeskin birşey ile dişimin oradan alındıgı düşüncesi beni dehşete sokuyor.
2 tane bi kerede diger 2 si 10 gun sonra alirlar hallolur.
15 dk bitti benim 2 tane. igne yapiyor uyusuyor zaten hicbir aci duymuyorsunuz. pit diye aliyor disi . sanki omzunuza dokunur gibi agziniza dokundugunu hissediyorsunuz ama asla aci yok.

ama iyi bir doktora gidin iyice arastirin apseli yada iltihapli disi cekmesin. dis cekildikten sonra belli kurallar var.
mesela agiza kan geliyor yutuyoruz tukurmuyoruz
.surekli yutuyoruz. pihtilasip iyilesmesi icin.

ama bence gebelikten sonraya birakin, agri ilac yemek yiyememe durumu olacagi icin.

2 tane bi kerede diger 2 si 10 gun sonra alirlar hallolur.
15 dk bitti benim 2 tane. igne yapiyor uyusuyor zaten hicbir aci duymuyorsunuz. pit diye aliyor disi . sanki omzunuza dokunur gibi agziniza dokundugunu hissediyorsunuz ama asla aci yok.

ama iyi bir doktora gidin iyice arastirin apseli yada iltihapli disi cekmesin. dis cekildikten sonra belli kurallar var.
mesela agiza kan geliyor yutuyoruz tukurmuyoruz
.surekli yutuyoruz. pihtilasip iyilesmesi icin.

ama bence gebelikten sonraya birakin, agri ilac yemek yiyememe durumu olacagi icin.
Hımm anladm peki siz hangi şehirde aldırdınız?

Merhaba İst- Üsküdar- Ümraniye- Kadıköy civari 20lik gömülü diş operasyonu yapabilecek uzman çene cerrahi arıyorum. Memnnun kaldığınız tavsiyede bulunabileceğiniz biri var mı?

merhaba büyük ihtimalle 20lik diş ağrısı çekiyorsun.Ben cuma günü ameliyatla gömülü dişimi aldırdım inan korkacak bişey yok çünkü ameliyat sonrası ilaçlar vs acı çekmiyorsun benim 3.günüm yanağım şiş o kadar fakat ameliyat sonrasında uyuşuk kalma riski var dudakta ve örnedr benim maalesef oldu :KK43: yani 6 ayda falan geçecek :KK43: sinir zedelenmesi sebebiyle.Öncelikle doktora sor sinire çok yakın mı gömülü diş ?

ba
Sonunda uyuşukluk sorunundan bahseden birini bulabildim arkadaşlar 5.gunum ve hala dudak ve cenemde uyuşukluk var 2 disim çok kolay olunca zor olan dişe de bir cesaret Edip aldırdım amleiyat zor geçti 1.30 saat kadar sürdü kanama çok olunca koku zor buldu doktor filan neyse çektiğim acılar sorun değilde Allah aşkına bu uyuşukluk zamanla geçen biri var mı içime su serpsin nolur duyan varsa yazsin

20 lik diş ağrısı ve ameliyatı ile ilgili yasadigimiz deneyim ve bilgilerimizi burada paylasalim yerimseniben

Herkese gelmis gecmis olsun.
Benim bir sorum var.
Cumartesi gunu sag alt ceneme yari gomulu olan disimi cerrahi operasyonla aldilar. Uyusma ve dikis atilmasina kadar gecen toplan sure 1 saat 15 dakika idi.
Herhangi bir agri aci hissetmedim. Kanama vs de sikintili olmadi.
Ancak cidden cenemin kirilacagini filan dusundum cunku oyle bir abaniyoduki disci. Acaip bir guc uyguluyodu filan.

Neyse islem bitti sikinti yok. Gece agrilarim basladi. Ve ertesi gun uyandigimda sag tarafim coktaaan sismeye balasmis. Pazartesi de devam etti sismeye. Ve avuc ici biyuklugunde orta boy bir elma boyutunda sisligim var. Artik buyumuyor ama bugun 4. gun ve hala kuculme yok. Doktor 1 hafta surer iyilesmesi dedi ancak bu sislik 3 gunde inecek turden degil. Bu durumda olan var mi? Cozumu nedir bu dakikadan sonra?

Ayrica cenemi de cok acamiyorum.
Bir parmak aralaniyor.
Dilim ilk gunlerdeki gibi degil, gayet rahat ceviriyorum acimiyor ama cenemi acmak icin egzersiz yapiyorum sonrasinda muthis bir kemik agrisi basliyor.

Yani su an iki sorunum var; sisligimi nasil hizlica gecirebilirim ve digeri ise, cenemin acilmasi icin ne yapmaliyim.

Herkese gelmis gecmis olsun.
Benim bir sorum var.
Cumartesi gunu sag alt ceneme yari gomulu olan disimi cerrahi operasyonla aldilar. Uyusma ve dikis atilmasina kadar gecen toplan sure 1 saat 15 dakika idi.
Herhangi bir agri aci hissetmedim. Kanama vs de sikintili olmadi.
Ancak cidden cenemin kirilacagini filan dusundum cunku oyle bir abaniyoduki disci. Acaip bir guc uyguluyodu filan.

Neyse islem bitti sikinti yok. Gece agrilarim basladi. Ve ertesi gun uyandigimda sag tarafim coktaaan sismeye balasmis. Pazartesi de devam etti sismeye. Ve avuc ici biyuklugunde orta boy bir elma boyutunda sisligim var. Artik buyumuyor ama bugun 4. gun ve hala kuculme yok. Doktor 1 hafta surer iyilesmesi dedi ancak bu sislik 3 gunde inecek turden degil. Bu durumda olan var mi? Cozumu nedir bu dakikadan sonra?

Ayrica cenemi de cok acamiyorum.
Bir parmak aralaniyor.
Dilim ilk gunlerdeki gibi degil, gayet rahat ceviriyorum acimiyor ama cenemi acmak icin egzersiz yapiyorum sonrasinda muthis bir kemik agrisi basliyor.

Yani su an iki sorunum var; sisligimi nasil hizlica gecirebilirim ve digeri ise, cenemin acilmasi icin ne yapmaliyim.
Gecmis olsun. Aslinda yapabileceginiz cok birsey yok. Zorlamayin ve kendi kendine gecmesini bekleyin. Kiminin daha uzub suruyor iyilesmesi. Benim de sislik olmustu ve birkac gun sonra kendi kendine indi. Cenemi de yavas yavas aciyordum. Sabredin biraz.

Kızlar bikaç kişi çene uyuşuklugundan şikayetçi diş sinirlere yakın olduğu zaman alınırken sinir hasar görürse o uyuşukluk kalıcı olabiliyor bu yüzden 20 likleri devlette çekmiyolar ücretli dişçiler filme bakıyor sinir yakın ise 3 boyutlu ultrason gerektigi için çene cerrahına yolluyolar. Şimdi bu uyuşukluk sorunundan bahsedenler uyuşukluk lar geçtimi ben çok koykuyorum ya 1 bçk saatten bahsediyolar ameliyatı için ve şişlik olanlaroda var 3 ay önce birtane dişimi çektirdim hamileyken kökü çürümüş özelde çektirdim dişi çektikten sonra yarım saat dişin çekildiği kök bölgesini temizledi küçük küçük parçalar çıkardı içini iyice sıyırdı uyuşukluk geçince agrı olacak diye çok korktum fakat olmadı şimdi yirmilikte agrı olurmu çok korkuyorum yaaaa beni sakinleştircek bişe söyleyin.

Kızlar bikaç kişi çene uyuşuklugundan şikayetçi diş sinirlere yakın olduğu zaman alınırken sinir hasar görürse o uyuşukluk kalıcı olabiliyor bu yüzden 20 likleri devlette çekmiyolar ücretli dişçiler filme bakıyor sinir yakın ise 3 boyutlu ultrason gerektigi için çene cerrahına yolluyolar. Şimdi bu uyuşukluk sorunundan bahsedenler uyuşukluk lar geçtimi ben çok koykuyorum ya 1 bçk saatten bahsediyolar ameliyatı için ve şişlik olanlaroda var 3 ay önce birtane dişimi çektirdim hamileyken kökü çürümüş özelde çektirdim dişi çektikten sonra yarım saat dişin çekildiği kök bölgesini temizledi küçük küçük parçalar çıkardı içini iyice sıyırdı uyuşukluk geçince agrı olacak diye çok korktum fakat olmadı şimdi yirmilikte agrı olurmu çok korkuyorum yaaaa beni sakinleştircek bişe söyleyin.
Benim 20lik dis cekimim cok uzun surmedi. Sinire cok yakindi. Koku curumustu ve yari gomuktu. Iyi bir cerraha denk geldim sanirim. Biraz sislik oldu birkac gun ama oyle asiri bir agri cekmedim. Her seyi yedim ictim. Sorun yasamadim. Yemek yedikten sonra tuzlu suyla gargara yaparsan o bolgeye yiyecek artigi kacmasini engellersin. O sayede enfeksiyon olusmaz. Ama ben her defasinda yapmadim acikcasi. Ayni senin gibi dehset korkuyordum ama bosuna korkmusum. Iyiki de cektirdim. O agriyi cekecegine git hemen cektir.

Benim 20lik dis cekimim cok uzun surmedi. Sinire cok yakindi. Koku curumustu ve yari gomuktu. Iyi bir cerraha denk geldim sanirim. Biraz sislik oldu birkac gun ama oyle asiri bir agri cekmedim. Her seyi yedim ictim. Sorun yasamadim. Yemek yedikten sonra tuzlu suyla gargara yaparsan o bolgeye yiyecek artigi kacmasini engellersin. O sayede enfeksiyon olusmaz. Ama ben her defasinda yapmadim acikcasi. Ayni senin gibi dehset korkuyordum ama bosuna korkmusum. Iyiki de cektirdim. O agriyi cekecegine git hemen cektir.
Hamgi şehirde yaptırdınız?

X